» »

Samsung Ace-aplikacije se ne nalagajo, ker je premalo prostora na telefonu, na SD kartico se noče naložit

Samsung Ace-aplikacije se ne nalagajo, ker je premalo prostora na telefonu, na SD kartico se noče naložit

rytmonorm ::

Pozdravljeni,

imam en problem, ki ga ne znam rešit. Kupila sem rabljen telefon Samsung Ace GT-S5830i. Na telefonu je razpoložljivega prostora 190 MB prostora, od tega je še prostega 48 MB. V telefonu je tudi 8 GB SD kartica, na kateri je prostora še 7,3 GB. Na SD kartici so naložene štiri aplikacije, ki sem jih naložila kmalu po tistem, ko sem kupila telfon. Hotela sem si naložit še eno aplikacijo za vreme, pa piše, da na napravi ni več prostora, na SD kartico pa je ne shrani. Sem hotela določene aplikacije iz telefona premaknit na SD kartico, pa ne gre, ker so sivo obarvane in ne da te možnosti. Samo tiste aplikacije, ki so na kartici bi lahko prenesla na telefon (samo tak ni prostora). V telefon sem vstavila novo SD kartico in isti problem. Potem sem na Youtubu gledala en posntek za reboot telefona, sem tisto zagnala (upam, da prav), pa tudi se ni nič spremenilo.

Zakaj se aplikacije ne nalagajo na SD kartico?

Mi lahko kdo pomaga prosim.

Hvala.
lp

Steampunk ::

Vrži telefon skozi okno, naredi si uslugo.

Thunder wave ::

Nekatere aplikacije se ne dajo naložiti na SD kartico, tako pač je pri androidu, razvijalec mora to možnost podpreti. Očitno imaš naložene same take aplikacije, ki se jih ne da prenesti na kartico.

d4vid ::

Po mojih izkušnjah telefon ni primeren niti za klicanje.

Določene aplikacije so narejene tako, da jih ne moreš premaknit na SD kartico. Pa tudi tiste, ki jih lahko, še vedno zavzamejo nekaj prostora na telefonu.

Starih samsungov se žal ne kupuje. Jaz sem letos kupil Sony Ericsson LWW in je deloval vredu, podoben samsung pa obupno. Krivi so seveda programi, ki so na telefonu ob nakupu.

Za malo denarja se kupi kakšnega preverjenega kitajca. Imam EFox C6 za ~90€ in sem zelo zadovoljen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

shadeX ::

Zelo slab nakup. Če hočeš pošiljati SMSje ter klicati je (mogoče!) vredu. Za kaj več kot to pa ni (pozabi na masovno brskanje po spletu). Upam samo da za njega nisi dala več kot 25EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

d4vid ::

Za tak telefon moraš met potrplenje, ker res dela počasi. Ker sem pač "usekan" bi jaz telefon rootal in poskušal ROM-e, ki bi stanje mogoče rahlo izboljšali. Recimo na LWWju sem kar optimiziral sistem s drugim ROMom, navijanjem na 1600MHz (iz 1000MHz) itd... Malo se je poznalo na bateriji, delovalo je pa precej bolje. Seveda pa s sedanjim ni primerjave.

Poceni samsungov sem mel že en kup: začel sem s Samsung Galaxy Spica, imel 2x Galaxy Ace, Galaxy Xcover. Z nobenim nisem imel pretirano dobrih izkušenj. Izstopa Galaxy Spica, ki je preživela pekel, pa šipa ni hotela počit, crknila je pa, ko mi je odletel USB konektor.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

vorantz ::

sicer offtopic ampak za koliko si ga kupila?

rytmonorm ::

hmm... sem kr malo presenečena. Drugače se mi ne zdi slab, sicer res ni tak hiter, ampak dela solidno. Sem imela prej Samsung galaxy SII in sem bila zelo zadovoljna z njim, dokler ga seveda nisem oprala na 90°... Zdaj moram čakat do februarja, da lahko vzamem nov telefon. Sem pa tak navajena vse delat preko telefona, brskam po spletu, gledala filme, gor sem imela določene aplikacije, ki sem zdaj "težko" brez njih, pač imela sem ga namesto računalnika...
Kupla sem tega za 50€.
Kateri rabljen telefon pa bi priporočali?

d4vid ::

vorantz je izjavil:

sicer offtopic ampak za koliko si ga kupila?


http://www.merkur.si/gradnja/osnovni-gr...

Veliko več kot tole ni vreden. Pa veliko uporabnejši tudi ne.
Gledam cene po bolhi pa ne vem ali bi se smejal ali jokal? Do nekje 50€ bi še rekel, nekateri pa ga prodajajo za 70 in celo več... Medtem pa je telefon vreden 25€, če že.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Steampunk ::

Prvo povej budget.

shadeX ::

Med S2 in tem ACE-om je velika razlika :) Si prešla na slabšo zadevo :D

rytmonorm ::

Ja, vem da je razlika, jaz bi pač rada nekaj, da imam do februarja, ko si lahko preko ponudnika vzamem nov telefon. Bi pa potem tega dala sinu dalje v uporabo.
Moj budget je se vrti okoli 50-80€.

shadeX ::

Govorim na pamet ampak s2 danes ne more biti dražji kot 100€. Poglej po bolhi. Lahko še manj.

tremarcto ::

Lahko poskusiš s tole metodo, jaz sem to izvedel pred kratkim na svojem telefonu:

http://techgage.com/article/moving_your...

Mogoče ti potem določene stvari ne bodo delovale, pri meni recimo ne delujejo widgeti aplikacije Dež.

hojnikb ::

vzameš kitajca pa je http://www.merimobiles.com/elephone-p6i...
Poseka tega ace-a v vseh pogledih. Heck, poseka še s2
#brezpodpisa

klinker ::

rytmonorm je izjavil:

hmm... sem kr malo presenečena. Drugače se mi ne zdi slab, sicer res ni tak hiter, ampak dela solidno. Sem imela prej Samsung galaxy SII in sem bila zelo zadovoljna z njim, dokler ga seveda nisem oprala na 90°... Zdaj moram čakat do februarja, da lahko vzamem nov telefon. Sem pa tak navajena vse delat preko telefona, brskam po spletu, gledala filme, gor sem imela določene aplikacije, ki sem zdaj "težko" brez njih, pač imela sem ga namesto računalnika...
Kupla sem tega za 50€.
Kateri rabljen telefon pa bi priporočali?


Huh, to je bil moj prvi Android fon. Naprava je ena ogromna katastrofa in da ga dobim zastonj, ga dam kakemu otrocku da se igra z njim.
Za 60-70€ bi dobila Samsunga Nexus S, ki je ohoho boljsi fon od tega, za 100€ pa se da ze Galaxy Nexus dobit, ki pa je se danes povsem dovolj zmogljiva naprava za normalno uporabo.
Poceni se kupi samo Lumia, saj so edini ki za tako ceno delujejo zelo dobro.
Teh kitajckov bi se pa sam izognu. Android ze pri preverjenih znamkah kaj heca, vprasanje kako tej kitajcki delajo. Specsi ne pomagajo, ce je software za burek.

s6c-gEL ::

Čimprej prodaj, kupi http://www.gsmarena.com/huawei_u8800_id... , ga rootaj in naloži gor cm11.

Se prodajajo za drobiž (30-40 eur) na bolhi.

Baterijo dobiš na ebay.uk za 5.6 eur http://www.ebay.co.uk/itm/370953276136?... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

s6c-gEL ::

50 eur za sammy ace je ripoff.To se zgodi, ko ljudje prvo ne vprašajo.

d4vid ::

klinker je izjavil:

rytmonorm je izjavil:

hmm... sem kr malo presenečena. Drugače se mi ne zdi slab, sicer res ni tak hiter, ampak dela solidno. Sem imela prej Samsung galaxy SII in sem bila zelo zadovoljna z njim, dokler ga seveda nisem oprala na 90°... Zdaj moram čakat do februarja, da lahko vzamem nov telefon. Sem pa tak navajena vse delat preko telefona, brskam po spletu, gledala filme, gor sem imela določene aplikacije, ki sem zdaj "težko" brez njih, pač imela sem ga namesto računalnika...
Kupla sem tega za 50€.
Kateri rabljen telefon pa bi priporočali?


Huh, to je bil moj prvi Android fon. Naprava je ena ogromna katastrofa in da ga dobim zastonj, ga dam kakemu otrocku da se igra z njim.
Za 60-70€ bi dobila Samsunga Nexus S, ki je ohoho boljsi fon od tega, za 100€ pa se da ze Galaxy Nexus dobit, ki pa je se danes povsem dovolj zmogljiva naprava za normalno uporabo.
Poceni se kupi samo Lumia, saj so edini ki za tako ceno delujejo zelo dobro.
Teh kitajckov bi se pa sam izognu. Android ze pri preverjenih znamkah kaj heca, vprasanje kako tej kitajcki delajo. Specsi ne pomagajo, ce je software za burek.

Ko boš sprobal kitajca, pa komentiraj. Imam kitajca za 90€ in deluje bolje od npr. Galaxy S3, recimo podoben je HTC One X-u, mogoče rahlo slabši.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony xperia z2 vs samsung galaxy s5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8826834 (22864) b787
»

Samsung galaxy xcover 2

Oddelek: Mobilne tehnologije
63292 (3164) ticom
»

Samsung Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513430 (9799) Mavrik
»

Android - uvod za novince? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14219746 (14057) Jst
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320619 (13130) Mrakw

Več podobnih tem