» »

Predelava webcam-a za Night Vision

Predelava webcam-a za Night Vision

Ribič ::

Živijo!

Doma imam staro USB webcam, ki jo želim predelati v neke vrste nočno kamero, ki bo omogočala snemanje v temi (night vision). Z objektiva na senzorju sem že odstranil IR filter in kamero testiral. Na dnevni svetlobi je sedaj slika skoraj bela, ker je očitno svetloba pre močna za senzor. V zatemnjeni hiši (šibka svetloba) snema kolikor toliko normalno, čeprav je slika sedaj bolj siva. Po noči oz. v temi pa ni zmožna snemati, saj je slika črna. Zato sem na ebay-u sem kupil še neko IR-LED svetilko in jo testiral. Svetloba s te svetilke je sicer očem nevidna, po noči pa lahko z njo lepo osvetlim celo dvorišče pred hišo, kar je kamera sposobna zelo lepo posneti. Namesto črne slike sedaj dobim črno-belo sliko mojega dvorišča.

Želim imeti kamero, ki bi snemala ponoči in tudi čez dan, vendar pa je dnevna svetloba pre močna za senzor. Zanima me kakšen filter naj uporabim na objektivu, da bom po dnevi lahko normalno snemal, po noči pa ne bo filter blokiral IR svetlobe (valovna dolžina = 850 nm). Očitno rabim nekaj, kar prepušča IR in blokira vidno svetlobo? Črno-bela slika me čisto nič ne moti.

Hvala za nasvete!

lommmp ::

Kupi še eno navadno kamero pa jo dej zravn, sej če je webcam jih dobiš že za 10€

TEDY ::

Ribič ::

Ohoho, disketa! Za film sem vedel, za disketo pa ne. Jo že imam pri roki.
Bom zmodificiral in malo poslikal, pa da vidimo kakšen bo učinek.

lp

Ribič ::

Takole, sem dodal filter z diskete. Zadeva ne zgleda čisto nič drugače. V hiši snema normalno, zunaj na svetlobi (oblačno) pa prikaže popolnoma belo sliko. Kako imajo pa tole varnostne kamere porihtano, da lahko snemajo ponoči in po dnevi?

All ::

IR osvetlitev

Ribič ::

Z IR osvetlitvijo si po dnevi ne pomagaš kaj dosti.

SaXsIm ::

Ponoči pa.
SaXsIm

dottor ::

Daš na rele in nastaviš da se aktivira od te do te ure (s kakšnim RPi al čem podobnim avtomatiziraš malo vse skupaj).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Spock83 ::

Ribič je izjavil:

Takole, sem dodal filter z diskete. Zadeva ne zgleda čisto nič drugače. V hiši snema normalno, zunaj na svetlobi (oblačno) pa prikaže popolnoma belo sliko. Kako imajo pa tole varnostne kamere porihtano, da lahko snemajo ponoči in po dnevi?


Kamera mehansko premakne filter.

TEDY ::

ali v driverjih kamera nima možnosti zmanjšanja občutljivosti?

Unknown_001 ::

Na pro7 sem enkrat spramljal Galileo in so tam dejansko naredl homemade varianto nočne kamere. Dal so kamero z zaslonom na čelado, da si gledal v zaslon in zraven dali eno močno luč pred katero so zalimali 6 kosov prosojne folije, ene 3 mislim da so bile Cyan ostale pa Magenta. Oz neka rdeča in Modra, tolk da je barvna folija filtrirala vse ostale spektre svetlobe ki so očesu vidni, kamera pa jih še vedno zazna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Unknown_001 ::

Najlažje bi bilo nabrat diode iz Daljincev, ter jih skup tako zvezat da bi na baterijo neprekinjeno gorele, zraven pa za optiko poskrbet, da bi svetlobo usmerila na željeno mesto. Naprej je enostavno, kamero pred oči in gas okol po temi tavat. Izgledalo bi Uber butasto ampak po mojem bi moglo delat.

http://hackaday.com/2011/02/02/building...

Če bo kaj pomagalo, sem to lihkar najdu.

Ah my bad, nisem prebral celega posta ;((
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

SaXsIm je izjavil:

Ponoči pa.

Ponoči deluje super, ker sem že stestiral. Problem je po ndevi, ker je zunaj preveč IR sevanja in dobim na zaslonu belo sliko. IR reflektor že imam in ta ima tudi vgrajen senzor svetlobe, tako, da se ponoči avtomatsko vklopi, na svetlobi pa izklopi. Kamera bo neke vrste security varianta - torej bo stacionarna. Zanima me samo, če jo je možno predelati, da bo normalno delovala po noči in čez dan.

Spock83 je izjavil:

Kamera mehansko premakne filter.

Tega pa še nisem zasledil. Mar imajo komercialne kamere res tovrstni mehanizem?

Pesimist ::

xboxov kinect 1.0 za pc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Olórin ::

in če bi zraven postavil še eno navadno kamero?

romegregor ::

To z mehansko menjavo filtra sploh ni slaba ideja...uporabiš foto senzor in mikro-krmilnik ter slednjega nastaviš, da pri določeni jakosti osvetlitve premakne filter pred zaslonko ;) in ne rabiš sploh nastavljati na čas dneva ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XENON HID KIT za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5819250 (17818) Clubraider
»

IR reflektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
464950 (3903) Maj
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927100 (22426) BlaiseM
»

IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
238132 (6519) xCore
»

Protivideonadzorna sončna očala

Oddelek: Novice / Zasebnost
336734 (4818) edge540

Več podobnih tem