» »

Matirana stekla na žarometih?! Pomoč...

Matirana stekla na žarometih?! Pomoč...

GregiB ::

Pozdravljeni... na avtu imam problem... stekla na žarometih so postala matirana (površina ni več gladka in prozorna, ampak groba in postaja neprozorna). Obstaja kakšen način, da se zadeva popravi? Kakšno sredstvo za poliranje ali kaj podobnega?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kalko ::

Brušenje z vodobrusnim papirjem, nato pa poliranje. Postopek imaš dobro opisan na slovenskem Renault forumu.

smile- ::

obstajajo tudi firme ki se ukvarjajo s poliranjem žarometov... cena (po spominu je cca 25eur po žarometu)

Vantage ::

Lahko pa jih malo "potolces" in peljes na zavarovalnico :D :D :D

Ales ::

Če imaš posebej zavarovano, sicer boš pridobil edino dodatne stroške za bencin in režanje zavarovalniškega agenta. Pa še v zavrovalniško goljufijo se spuščaš, kar ni ravno nedolžna stvar. Hint: ne zavarovat danes in tolčt čez par dni, razen če si res teslo.

Pixy222 ::

Sam sem probal zadevo rešit, z eno polir pasto in šmir papirjem, ki ga prodajajo v raznih trgovinah z avtodeli. Pomagalo je minimalno. Zato sem odpeljal na popravilo, kjer se s tem ukvarjajo in so mi za 20€/žaromet odlično zrihtali. Žaromet je kot nov.

ps. V Kranju to delajo pri jeršinu, kjer uradno prodajajo tudi Seate.

lp

RockyS ::

Ales je izjavil:

Če imaš posebej zavarovano, sicer boš pridobil edino dodatne stroške za bencin in režanje zavarovalniškega agenta. Pa še v zavrovalniško goljufijo se spuščaš, kar ni ravno nedolžna stvar. Hint: ne zavarovat danes in tolčt čez par dni, razen če si res teslo.


Jaz pa tega ne jemljem kot goljufija, ker če letno plačam 1000€ za zavarovanje in se mi(ali avtu) nič ne zgodi, sem jurja "vrgel v zrak". Če pa lahko na tak način vsaj nekaj denarja prihranim se bom tega posluževal.
Potem pa bodite hlapci in glejte kako vam vsako leto dvigujejo premije, zato ker pač **** (vnesi poljubni izgovor).

OrkAA ::

Se da poliranje izvesti kje v ljubljani?

Ales ::

RockyS je izjavil:

Jaz pa tega ne jemljem kot goljufija, ker če letno plačam 1000€ za zavarovanje in se mi(ali avtu) nič ne zgodi, sem jurja "vrgel v zrak". Če pa lahko na tak način vsaj nekaj denarja prihranim se bom tega posluževal.
Potem pa bodite hlapci in glejte kako vam vsako leto dvigujejo premije, zato ker pač **** (vnesi poljubni izgovor).


Pravilno ugotavljaš, da so zavarovalnice en velik nateg. Kar ti še ne daje pravice, da zato kršiš zakon. Na kaj ti gledaš kot na goljufijo in na kaj ne, je irelevantno. Niti mene ne prav nič ne briga, kaj šele sodišče. Sodnik ti bo zaradi nesramnosti in pomanjkanja kakšnegakoli kesanja samo usekal še višjo kazen in pet sekund po tistem, ko zaprejo vrata za tabo, pozabil da si sploh kdaj obstajal.

Za poliranje luči vem, da je bila na sprejemni pisarni AMZS v Bežigradu še pred kratkim ena nalepka na šipi (reklama). Pa za enega mojstra v Fužinah vem, da mi je kolega pozitivno govoril o njem. Žal zdajle ne najdem kontakta, mogoče kdo drug ve..?

Mr Hilter ::

Jaz sem vodno zbrusil PLASTIČNE (Punto 2) luči najprej z 1000, nato 3000. Potem še s polirko in eno eBay headlight polish pasto. Vse skupaj (z nakupom polirke, nastavkov, gobice...) je bilo slabih 65€. Polirka s Hoferja 50€, ostala roba eBay.
Luči so sedaj 90% nove. Problem je ker ne moreš s papirjem šlifat do roba.

cekr ::

Mr Hilter je izjavil:

Jaz sem vodno zbrusil PLASTIČNE (Punto 2) luči najprej z 1000, nato 3000. Potem še s polirko in eno eBay headlight polish pasto. Vse skupaj (z nakupom polirke, nastavkov, gobice...) je bilo slabih 65€. Polirka s Hoferja 50€, ostala roba eBay.
Luči so sedaj 90% nove. Problem je ker ne moreš s papirjem šlifat do roba.



A ne bi bilo ceneje, če bi avto peljal k profiju?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RockyS ::

Ales vsega tega se zavedam. Zato pa je treba pri takih posegih treba tudi malo pomislit in stvar dobro izpeljat.

OrkAA ::

kbal: Huh, glede na to, da nova neoriginalna luc pride cca. 65 ojro, je tvoje popravilo kar mal drago. :)

Je pa res, da bos luc lahko zbrusil se prijateljem. Al pa meni? :)

kurjač ::

Tole s poliranjem je en drek vredno.
Sem imel na clio2 luči na vrhu kar kosmate in sva s kolegom, ki ima odlično opremo za poliranje dosegla sicer dober rezultat a še vedno daleč od originalnega izgleda. Prepolirala sva prozoren sloj (lak) in za visok sijaj se lahko obrišeš pod nosom. Po vrh vsega se po treh mesecih spet začenja ista piz***ija. Nabavil sem original nove, stare imam še vedno za rezervo. Upam, da jih nikoli ne uporabim.

Mr Hilter ::

Ja, če bi polirko rabil izrecno samo za spolirati ti dve luči in jo potem vrgel stran. Potem bi bilo finančno in kakovostno gledano popolni fail.
Gre pa se za to da bom cel avto kozmetično obnovil- luknjice od kamenčkov, cel avto spoliral, na streho dal carbon vinil nalepko...
Ta podvig bi me stal na servisu/popoldancu ipd okoli 1000~1500 €, pa še brez avta bi bil parkrat po par dni. Cela investicija z vsem orodjem in materialom je znesla 170€. Naredil nisem še pol kur*a nič, ker mati narava noče sodelovati :|

@kurjač: ene luči je treba po poliranju še lakirati. Za moj avto vem, da tega ni treba, čeprav imam že lak in bi za hec probal. Lahko pa fajn zajebeš in po mesecu lak začne odstopat.

EDIT: Če že vozite nekaj rihtat k samo oklicanim profičem (reku kolega od kolega)... .

Zgodovina sprememb…

kurjač ::

@kurjač: ene luči je treba po poliranju še lakirati
Šele pred kratkim sem slišal, da obstaja postopek za lakiranje luči. Spraševal sem pri lokalnemu zelo znanem ličarju (po kvaliteti)pa tega še ni počel. Jaz pa nočem bit prvi poskusni zajc. Itak se mi trenutno ne splača, če me obere recimo za 50€ in luči spravim v klet.

ToniT ::

Dobi se posebna pasta za poliranje luči! Klik!
Kupil sem jo na Ptuju v trgovini z avtodeli v Super mestu. Notri sta dve steklenici s polirno pasto in 4 brusni papirji z navodili. Potrebna je še cca 1 ura dela in žarometi so kot novi.
Na koncu jih pobrišeš z robčkom, ki je prepojen s posebnim "lakom" za luči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

cortez ::

In cena tega kompleta ?

cortez ::

Mr Hilter ::

kurjač je izjavil:

@kurjač: ene luči je treba po poliranju še lakirati
Šele pred kratkim sem slišal, da obstaja postopek za lakiranje luči. Spraševal sem pri lokalnemu zelo znanem ličarju (po kvaliteti)pa tega še ni počel. Jaz pa nočem bit prvi poskusni zajc. Itak se mi trenutno ne splača, če me obere recimo za 50€ in luči spravim v klet.


Z lakiranjem jih ne boš ''uničil''. Lahko se lak začne luščiti in ti ostane edino da ga dol zdrgneš.
V Mavrici imajo prozoren lak v spreju (~3€). Luč očisti z npr. izopropanolom, oblepi z maskirnim trakom tako da pustiš en kvadratni cm nepokrite in špricneš. Počakaj kakšen teden in boš videl kaj si naredil...

ToniT ::

@cortez
Cena je bila 15€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasta za poliranje - luči

Oddelek: Na cesti
488873 (6512) m0LN4r
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724322 (10120) Smartydug
»

Detajlno čiščenje, politure, voskanje in vse kar sodi zraven

Oddelek: Na cesti
156072 (5290) Map
»

Poliranje glossy prozorne plastike na avtoradiu

Oddelek: Na cesti
102610 (2337) Okapi
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725337 (19823) RED_line

Več podobnih tem