» »

Hlajenje pod sobno temperaturo

Hlajenje pod sobno temperaturo

s53zo ::

Pozdrav!

Se mi zdi, da boste struckoji na slo-tech forumu pravi naslov za to vprasanje. ;)

Imam aluminijasto skatlico z merami 15/15/5cm. Njena temperatura je rahlo nad sobno temperaturo. Jaz bi jo pa rad cimbolj ohladil.

Glede na to, da je aluminij dobro toplotno dobro prevoden mislim, da bi bilo dovolj ce hladim le eno stranico. Od tod ideja, da bi uporabil nekaj, kar se uporablja za hlajenje procesorjev. Nekje sem prebral, da obstajajo eni elementi, ki so na eni strani zelo mrzli, na drugi pa vroci (to toploto potem odvajas).

Ima kdo kaksno idejo? Cena? Dobavljivost?

Hvala za pomoc!

Naj bo sila s teboj.
Simon

Trubadur ::

temu se reče peltierjevi elementi


p.s
upam da sm prov napisu

Berite Thomasa!

tony ::

Pelti niso tako veliki(največji ki sem ga kdaj videl je meril 11x11 cm)in so dragi (15k sit).Dobi se jih v tujih e-trgovinah.Sicer jih moraš dobro hladit če hočeš da pokažejo svojo pravo moč (najbolje je vodno hlajenje).In jih je težko napajat.Če pa glih hočeš pelt polj pa dajga na proc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony ()

s53zo ::

Hoj!

Hvala za odgovor.

Ta skatlica (not so eni kremencevi kristali) se segreva bole malo. Ce je sobna temperatura 20C je temperatura v ohisju 22C. Torej ne bi potreboval tako velikega (15x15)Peltierjevega elementa. Toliko, da ohladi na npr. 10C. Par kvadratnih cm.

Kje to kupiti? Cena?

lp
Simon

frenk ::

V amriki stvar(226W trenutno najmočnejši) stane 38$. To je en poted pelt 5x5x3 cm.

msmiha ::

no pa da ne boš tega naročal iz Amerike jih lahko kupiš tudi v SLO v Conradu.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava mini hladilnika.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
247620 (7098) krneki0001
»

Načrti za peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102562 (2060) Master94
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646333 (5070) LordWorm
»

HomeMade hladilnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101171 (929) DuLE_
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272205 (1896) TESKAn

Več podobnih tem