» »

rezanje ide kabla

rezanje ide kabla

the_unborn ::

Nekaj me zanima, ali bi lahko od kabla odrezal en konec, se pravi, da bi potem imel samo konektor za v plato in en disk. Bi to slo? Vem, da so bili stari 40 zilni kabli tudi v takem stanju. Kabel je 80 zilni in me en odvecni konektor zelo moti, sem pa zelo suguren, da ga ne bom rabil.:)

Jok3r ::

Če imaš ploščat IDE kabel je čisto enostavno v desno roko škarje v levo roko pa kabel in ga odrežeš:D .

exe ::

>:Dgrr, kabl killer:D
Both Nietzche and God are dead.

the_unborn ::

a mi zna kdo povedat s cim sta dolocena master in slave, je mogoce en konektor obrnjen okoli?

Binji ::

Z mostickom na disku/cd-romu/cd-rwju. Ce je pa nastavlen na cable-select je stvar na koncu kabla primary, na sredini pa secondary
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

the_unborn ::

se pravi, ce odrezem en konec in ostane samo sredinski ter na disku nastimam cable-select bi mogu bit v biosu zaznan kot master?

gumby ::

disk nastavi na single/master, kabel pa samo odreži. najenostavneje z ostrim nožem takoj ob konektorju. po "operaciji" obvezno poglej, če niso kakšne žičke v kratkem stiku...

the_unborn ::

ok hvala, jutri sporocim rezultate...ali pa tudi ne:D

msmiha ::

Saj članek o krajšanju kablov maš tudi na S-Tju
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

the_unborn ::

no, uspelo mi je razsekat kabel:D
odvecni konec sem pri srednjem konektorju odrezal, konektor pa sem moral obrniti tako, kot je obrnjen oni za v plato (se pravi, da oba konektorja gleda v isto smer) sicer je bil disk prepoznan kot slave

mlakar ::

jst sm naredu okrogl floppy kabl , na kerga nam prklučn sam floppy in sm ga po drugem konektorju (pru je v za v plati) odrezu! In sedaj mi floppy ne dela, enkrat skos svet lučka če ga pa mal ukol ubrn pa sploh neč ne dela? A je fora v tem zakaj ne dela, ker sem kabl odrezu????


:D LP :D

the_unborn ::

na keri strani si ga odrezal...ves, ni vseeno, ker ma floppy kabel na eni strani par zick zamenjanih (cross):)

Baja ::

Jaz sem skrajsal en ide 80 zilni kabel. masina je sicer delala bp, vendar mi je ata100 disk prepoznalo kot ata33. Ko sem priklopil disk na celi kabel ga je spet prepoznal kot ata100.

Mogoce ni vseeno kateri del kabla odrezes. Ne vem? Ce jih ma kdo 10 se bom pospilo, ker meni grejo tudi na zivce da mam kaki konektor viska.

sash ::

morda pa čez 7 (no ja) let vse prav pride :D ...

... so rekli že stari ljudje >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mlakar ::

ja st sm odrezu tkole: najprej je konektor za plato tega sm pustu:D pol je pa še en konektor tega sm tut pustu, zakoj za temu sm pa odrezu kabl>:D

kaj a tko ni prov

mlakar ::

ja kje bi ga moru jst odrezat, da nebom še enga za***u?

Baja ::

Jaz sem odrezo tistega ki gre na plato. Nucal sem fuuuuul kratkega.

mlakar ::

ja ti si unga udrez k gre na plato in a DELUJE???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop HDDja!

Oddelek: Strojna oprema
111148 (881) Gapi
»

IDE kabli

Oddelek: Strojna oprema
221499 (1226) Barac00da
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1404) Pudding
»

prklopitev diskov

Oddelek: Strojna oprema
101171 (1072) sash
»

hpt370

Oddelek: Strojna oprema
141508 (1369) MadMax

Več podobnih tem