» »

HomeMade hladilnik

HomeMade hladilnik

Lio ::

kako bi se to obneslo. Da bi neko dobro prevodno kovino(baker, aluminij) oblikoval kakor mi ustreza(nekak tanek kvader) okol pa naštimu hladdilna telesa. Nimam pa ideje kaj naj uporabim za hladilna telesa? Kak predlog. Nimam namena vzdržvat nekega blaznega mraza, samo za pjačo.

Lio ::

anybody?

zlabo ::

čaki, a ti bi sam z zrakom pjačo hladil? pol bi jo teoretično lohk ohladu kvečjemu do temperature zraka, v praksi pa še to ne.
Jz bi raje poizkusil z peltierjevem elementom;)

Lio ::

Sej s peltierjem sem jst mislu, sam sem pozabu ument to. Sam stvar nej v končni fazi nej nebi bla preveč prožešna(ker se bo poznal na računu).

stromar ::

Predelaj kakšen star hladilnik v manjšega. Rabil boš kompresor, zadnja hladilna rebra in notranja, par cevi in serviserja, da ti napolni sistem s plinom... Na kratko da povem kako deluje: Iz kompresorja gre stisnjen freon (pri novih amonjak) najprej skozi hladilna rebra potem pa v en manjši rezervoarček - malo debelejša cev, potem pa po eni zelo tanki cevki v hladilnik, kjer se spoji z debelejšo cevjo, ki je v notranjosti hladilnika - toploto jemlje, ker se amonjak iz tekočega spremeni v plinasto stanje. Potem gre ven iz hladilnika nazaj v kompresor....

Ok, to je blo zelo nakratko,.........potem pride še termostat....

Lio ::

To je pol v koncni fazi kt kompresijsko hlajenje za komp (sej ubistvu je). Jst sem mislu kako bl simpl varianto z peltom. To je mal prezakompliciran, glede na to zakaj bi jst to rabu, in stvar v končni fazi pride kr velka.

QuickShot ::

Nalimaš ena rebra od P4 z ventom na 50W pelt pa ti bo haldil do približno 5 stopinj celzija.
Jest sem si naredu en mali hladilnik iz plastične škatle izolirane s stiroporom.
Na pelt sem dal cooler od P4, na hladno stran pa sem dal malo manjša rebra od celerona.

Pametno je dati rebra tudi na hladno stran, če misliš hladiti prostor.

Lio ::

če te jz prov razumen si ti to naredu tko:
pač mel si eno škatlo, dal si na zunajno stran blok, na blok pelta in prklopu. Pelt ti je ohladu na 5 stopinj Kelvina>:D . Jst bi mogu potem, če bi hotu hladit škatlo 30x15x5 (VxDxŠ) vsaj na eno stran namontirat tok peltov in blokov da bi pokril celo stran-pa pri optimalni možnosti še drugo. To je pa že kr neki tolarčkov. Bom probu mal zmanjšat kapaciteto tega mojga hladilnika, čene še za kruh ne bom mev:D

frenk ::

mah ni treba...lahko daš samo enga pelta...razlika je samo ta da bo malo počasneje hladil...seveda morš pa zrihtat izolacijo, ker le tako popolnoma efektivno uporabiš delo pelta:)

p.s.:pa posoda naj bo bakrena in dovolj debela...okoli daš pa lahko armaflex:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Lio ::

to je že bol sprejemljiva varjanta. Projekt je še v fazi načrtovanja. Bom poroču k bo kej ratal.

DuLE_ ::

Mislim da je on napisa 5 stopinj CELZIJA, ne KELVINA :) ... preveri se 1x

lp, Dule
( * ) ( * ) ) . ( ( v )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352271 (1887) Eru
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646325 (5062) LordWorm
»

Peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421668 (1123) Vesoljc
»

Idej za resitev kondezacije in se vedno imeti pelt ter nizke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322276 (1903) Tic
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223393 (2763) TESKAn

Več podobnih tem