» »

Barvni laserski tiskalnik

Barvni laserski tiskalnik

marcel_79 ::

Živjo,

kupujem barvni laserski tiskalnik in prosim za nasvet, kaj se splača kupiti. Cena tam ca. 200 EUR.

Hvala, M.

Tomson ::

Brother HL-3140CW je v tem cenovnem rangu brez prave konkurence. Se ga dobi za 219€, v tujini pa že od 130€ dalje.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

marcel_79 ::

Hvala za info. Vendar pa me pri tem printerju moti, da nima duplexerja.

Mogoče še kakšen, lahko tudi kakšen EUR več?

Nejcos ::

Potem pa mogoče Brother HL 5440D ima duplex in je mrežni. Barva zdrži 8000, priložen je pa toner za 2000. Boben zdrži 30 000. Cena 225+ddv

Tomson ::

Brother HL 5440D ni barvni, je mono laser printer ...

Če želiš res top quality barvni laserc poglej še za Canon LBP7660cdn, ga dobiš v tujini od 300€ dalje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

marcel_79 ::

Kaj pa kakšna druga znamka? Nekako me ta Brother ne prepriča.

SeMiNeSanja ::

Ti je Ricoh znamka bolj všeč? Jaz imam Aficio SP C242DN, ki ima vse, od mreže, duplexa do postscripta in sem zelo zadovoljen z njim - dela, kar se od njega pričakuje.

Ceneje.si ponuja (Oskar Veliki) Aficio SP C240DN za borih 90,79€! (Ceneje po moje res ne gre?)
Mislim, da ta model ne podpira postscripta, kar pa za večino ljudi ni nobena ovira.

Če te zanima zadeva, preveri še ceno pri Viborju.

Ampak da ne bo veselje prehitro - toner, ki je notri, kar hitro zmanjka in bo treba kupiti novega - tam pa se začno dejanski stroški. Tisti potem sicer dolgo drži, ampak se splača prej preveriti, da ne boš kasneje obžaloval, da z poceni nakupom mašine nisi ničesar profitiral.

Moj nasvet: seštej nabavno ceno mašine in enega kompleta tonerjev in se po tej ceni orientiraj.

spyker123 ::

Tudi jaz iščem barvni laserski tiskalnik do nekje 250 evrov. Ima morda kdo doma kaj v tem rangu in kako se obnese? Želim predvsem ne predrage kartuše in brezžično printanje..Printalo se bo recimo okoli 100 strani na dva tedna..

bobby ::

V tem rangu ni noben laserc top quality.
Plus Brotherja je, 3 leta gar in poceni ČB izpis, barvni krat 2,5, slike lepe, minus, ne zna odmikat barvnih bobnov, če se tiska samo ČB, posledično se bobni obrabljajo.
minus Samsunga,.. potroška, poleg tonerjev sta še boben (cca 150€,.. 24000 ČB strani ali 6000 barnih strnai) in prenosni trak (cca 80€)
Xerox= samusung
Canon v tem rangu=HP, imata isto mehaniko
HP, drag razen če ne šaltaš na inkjeta potem pa serija X476 ali X576 ampak ni za printat barvne slike.
Minolte ne poznam
Rikoha ne poznam
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mat xxl ::

X476 ne poznam razloga, da ni za printati barvnih slik, prav fantastične natisne !

marcel_79 ::

Kaj pa Samsung, kaj v rangu do 250 EUR, a so ok barvni laserci?

mojca ::

Zakaj iščete ravno tiskalnik s podporo brezžičnemu printanju (razen če je tak cenejši)? Mrežni tiskalnik se ravno tako lahko priključi na router in tiska brezžično.

marcel_79 ::

Sej jest ne iščem nujno podpore brezžičnemu tiskanju, le da je nek kvaliteten barvni laserc v rangu 200-250 EUR.

Gldema en nov model Samsunga SL-C1810W. Zgleda kar ok.

posavc ::

js uporabljam printer hp OfficeJet Pro 8600 in sem zelo zadovoljen, res, da mi neki glava nagajala, samo to se je vse uredilo ker je garancija 3 leta (1 +2 če podaljšaš), prav tako pa kartuše naročim preko spleta in toliko kolikor stiskam mi je to najbolj ekonomično in vse funkcije ima ob enem pa ti lahko služi tudi kot fax.

marcel_79 ::

Hvala za zandji post, ampak ne iščem all-in-one printerja, pač pa le printer...

darkolord ::

Poglej še OKIje, so super. Recimo OKI C301dn ima mrežo in duplex, printa hitro in zelo lepo (foto), nadomestni tonerji so poceni, stane pa 145 eur.

Pa 3 leta garancije ima.

marcel_79 ::

HVala za nasvet glede OKi-ja. Sem se odločil za nakup tega, že doma in deluje zaenkrat odlično :)

joker16_7 ::

Se je v tem mesecu kaj spremenilo glede barvnih laserjev do max. 200 EUR? Edini pogoj je wireless tiskanje. Trenutnno ne najdem boljšega kot je predlagal Tomson...

Brother HL-3140CW: https://geizhals.at/eu/brother-hl-3140c...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Kje v tujini je najbolje naročiti laserski printer Brother HL-3140CW? Sem pregledal cel kup trgovin na Geizhals, ampak nobena nima opcije pošiljanja v Slovenijo.

https://geizhals.de/eu/brother-hl-3140c...
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

gexi45 ::

joker16_7 je izjavil:

Kje v tujini je najbolje naročiti laserski printer Brother HL-3140CW? Sem pregledal cel kup trgovin na Geizhals, ampak nobena nima opcije pošiljanja v Slovenijo.

https://geizhals.de/eu/brother-hl-3140c...


TULE:
http://www.mindfactory.de/product_info....
http://www.computeruniverse.net/product...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gexi45 ()

m0LN4r ::

Ena arhitekta pod mojim okriljem ima Brotherja (Multifunkcijskega fax+wifi+scanner) najcenejšega, ki je bil lani za 160EUR ali 180EUR
Plusi:
Tiskanje od roba do roba tudi na A3,
A3+ - barvni - wifi - brizgalni
Se mi zdi da je bil J4410DW
zelo dober ekonomični print in so
prve demo kartuše zdržale relativno dolgo.
Pa še iz nemčije sem ji naročil DVA kompleta ( XL kartuš (C-M-Y) in XXL črno) za skupno 100EUR. Prinas bi blo nekje med 160-200EUR.
To ji bo na arhitekturi, kjer razmeroma veliko tiskajo dovolj za 1-2 leti. Tiskajo pa samo A3.
Redno posodabljanje Firmwara, vsak mesec nekaj popravijo/izboljšajo.

Minusi:
Highquality print je pač takšen kot pri brizgalnih,
Highquality print je počasen,
Ročno moraš dajat not A3 liste, ena po ena.
Včasih ma momente, ko narobe potegne not list, tiste ki jih ročno davaš not.
Pa ko menjaš kartušo včasih zašteka animacija in moraš še enkrat :D

Pozenej smo ugotovili, da ima njen sošolec 2-3x dražjega HPja z avtomatskim podajalnikom A3 papirja, pa še A3 scanner.
Ugotovili pa smo, da tiskata enako hitro in kvalitetno.
Za dober print pač moraš imet vsaj 150dpi za slike, veliko ljudi tega neve in gre printat male resolucije. Po možnosti pa še kak stisnjen JPG.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ponky ::

LASER OKI C301DN ali Brother HL-3140CW?

Nepomembna mi je hitrost,predvsem gledam na strošek tiskanja oz. kako kvalitetno natisne fotografijo na papir,namenjen tiskanju fotk....

Mi lahko podate kakšno mnenje oz. kaj se splača kupiti in kje?

kduh ::

Kateri barvni laser tiskalnik priporočate?
Želja čim cenejši tisk, veliko tiskam nalepk (želja tiskanje solidnih slik).
Iščem duplex z wi-fi ali vsaj mrežno, ter skenerjem.

mat xxl ::

Ne vem zakaj laser, na letvastem ink jetu so brzine veliko večje, resolucija pa tudi ......


http://www.bolha.com/racunalnistvo/tisk...

Lahko pri meni vidite delovanje, ker enega prodajamo, ker smo ukinili 1 posl . enoto, tudi možno kasnejše vzdrževanje, dobava barv ....... skratka podpora....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037107 (20821) gazer
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263597 (2958) styrian
»

Prehitro praznjenje kartuš

Oddelek: Pomoč in nasveti
191262 (780) joker16_7
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422152 (14426) Spock83
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
162276 (1901) joker16_7

Več podobnih tem