» »

Cities: Skylines

Cities: Skylines

«
1
2

ahac ::



City builder od avtorjev Cities in Motion

https://www.paradoxplaza.com/cities-sky...

The Sky is no limit!

Inhabit a world where you define the rules. Cities: Skylines invites you to create the city of your dreams in a sprawling landscape dominated by cloud hugging structures and jaw dropping architectural marvels.

Developed by Colossal Order, Cities: Skylines offers sprawling landscapes and maps with endless sandbox gameplay and new ways to expand your city. Key to progression is the ability to influence your city’s policy by incorporating taxation into districts. All this including the ability to mod the game to suit your play style makes this the definitive city building simulation.

You’re only limited by your imagination, so take control and reach for the sky!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Shegevara ::

čakam na kak gameplay. Se veselim, ker slabše od tazadnjega SimCity-ja že ne more bit, tako da sem optimističen, ker bolj razočarat kot maxis že nemorejo, tud če se potrudjo.

ahac ::


10. marec 2015

Gameplay:
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

dope1337 ::

Glede na videno, lahk rečem ... pošteno. Zgleda da mi bo Steam spet mal denarnco posušil xD

Če vas vsaj približno zanima igra, si poglejte gameplay. Tipac k komentira je legenda. Ma eno par konkretnih izjav xD

Flush it down if it's brown and sometimes let it mellow if it's yellow

ter seveda

I'm awsm ... 'cuz my mom says so
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Shegevara ::

Še en lets play:

ahac ::

Na GMG je preorder 20€ v "VIP" programu.
http://www.greenmangaming.com/vip/
To je druga cena od tiste na GMG main pagu, ampak ne vem če je (poleg registracije) še kaj treba naredit, da prideš do tega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kurzweil ::

Obožujem igre tega žanra, ampak bom raje malce počakal na kakšen review, da ne bo takšen škart, kot je bil Cities XL/XXL

connel ::

GMG - sem šel do zadnjega koraka, potrditev nakupa (nič sredstev na kartici) in bi gladko šlo skozi VIP program.

Ciklamen ::

Kurzweil, ni škart kar že po streamih na twitchu vidim. Dejansko je zadeva uporabna in primerna za igro, za razliko od Simcity-ja. Največja stvar kar se mi zdi plus pri tem špilu je, da lahko dokupiš več zemlje in da nisi omejen na mali kvadratek :)
- End of the Post ->

connel ::

Plus modanje, tole bo zgleda nadaljevanje kultnega SC4 kot kaže, končno.

ahac ::

Je unlocked ali še ne? Saj smo 10. marca... 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Vesoljc ::

afaik, 18.00 cet
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

Še komu zmrzuje na random?
Jaz sem včeraj 3x zgubil na novo zgrajen del mesta zarad tega, ampak verjetno je pri meni problem (driverji, ...).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OmegaBlue ::

Jaz sem prebil včeraj absurdno količino časa zato da sem zajebal prometno infrastrukturo.. pa ni zamrznil.

Sicer na 2500k in 280x če je kaj relevantno.

Po dolgem času res fajn city sim
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Vesoljc ::

meni je v 2h gameplay-a delal bp. je pa lustno :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

cleanac ::

Prelahko. Sploh ne moras zafurati mesta. Bom preizkusil se Hard-mode mod in upam, da bo bolje. SimCity je veliko bolje zbalansiran. Mi je pa vsec nacin gradnje infrastructure, ceprav sem se malo navadil na SimCity-evo modularnost. Pa UI je totalno zanic.

Je pa igra definitivno vredna denarja.

ahac ::

Pri UI se najbolj vidi, da gre za majhen team.
Drugače je pa super. Pogrešam pa možnost spremenit cesto v enosmerno. Ali mogoče ne znam? Da se nadgradit na širšo, samo spremenit znake na koncu pa ne. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OmegaBlue ::

Tole spreminjanje v širšo me še čaka :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Kurzweil ::

Torej je Cities: Skylines, precej boljši od Cities: XL in XXL? Ker slednja dva sta bila res obupna.

Mavrik ::

Kurzweil je izjavil:

Torej je Cities: Skylines, precej boljši od Cities: XL in XXL? Ker slednja dva sta bila res obupna.


Vsi reviewi pravijo da je bistveno boljši tako od Cities XXL in SimCity 5 (pa ni del teh serij).
The truth is rarely pure and never simple.

Ciklamen ::

ahac je izjavil:

Pri UI se najbolj vidi, da gre za majhen team.
Drugače je pa super. Pogrešam pa možnost spremenit cesto v enosmerno. Ali mogoče ne znam? Da se nadgradit na širšo, samo spremenit znake na koncu pa ne. :P


AFAIK, tega se ne da brez da podreš celotno cesto in zgradiš novo. Nadgrajevanja cest nimajo najlepše porihtanega. Ampak verjamem da bodo povzeli feedback community-ja in popravili določene zadeve, ker igra je zaenkrat fenomenalna. Ampak kot je že nekdo omenil, mesta ne morš "zajebat", vsaj ne dokler ne narediš neke velike neumnosti s cestami / prometom. :)
- End of the Post ->

Shegevara ::

Jap. Ceste se za pretvorbo v enosmerno mora podret. Pa na novo.

Se je kdo kaj že poigral z uvažanjem satelitskih slik slovenije?

Tukej lahko downloadate heightmap pa pol v editorju mal sprobate :) Meni je všeč.

BTW igra je precej precej boljša od CXXL in precej precej precej precej precej precej precej neizmerno boljša od simcity 2013. Kar se mene tiče je boljša tudi od SC4.

Zgodovina sprememb…

odbitko ::

ČE ne veste ali bi kupili ali ne - kupite. Legendarni špil, Simcity se skrije pred tem. Pa še 25 kvadratkov si lahko expendas tako da je mesto lahko gromozansko

Netrunner ::

odbitko je izjavil:

ČE ne veste ali bi kupili ali ne - kupite. Legendarni špil, Simcity se skrije pred tem. Pa še 25 kvadratkov si lahko expendas tako da je mesto lahko gromozansko


Kaj ni omejitev da lahko zakupiš samo 9 od 25 kvadratkov ?

Drugače pa ja .. zakon igra ... največji problem pa je traffic :) .. nisem še pogruntal kako postaviti cest pravilno.

Če se ne motim je treba naredit dobro povezavo med commercial in industrial cono za tovorni promet ter potniški promet iz residental v industry da lahko grejo delat .. ter seveda residental commercial :) .. praktično vse moraš povezat samo kar vidim je najpomemnejše da tovornjake pravilno usmeriš

PARTyZAN ::

Na steam workshopu imaš mod, ki ti omogoča odklep vseh 25 regij.

Shegevara ::

Netrunner je izjavil:

odbitko je izjavil:

ČE ne veste ali bi kupili ali ne - kupite. Legendarni špil, Simcity se skrije pred tem. Pa še 25 kvadratkov si lahko expendas tako da je mesto lahko gromozansko


Kaj ni omejitev da lahko zakupiš samo 9 od 25 kvadratkov ?

Drugače pa ja .. zakon igra ... največji problem pa je traffic :) .. nisem še pogruntal kako postaviti cest pravilno.

Če se ne motim je treba naredit dobro povezavo med commercial in industrial cono za tovorni promet ter potniški promet iz residental v industry da lahko grejo delat .. ter seveda residental commercial :) .. praktično vse moraš povezat samo kar vidim je najpomemnejše da tovornjake pravilno usmeriš


Če imaš veliko mesto in ogromne industrijske in trgovske cone, se za industrial->commercial traffic splača naredit povezavo s tovornim vlakom, da razbremeniš cestno omrežje te ogromozanske količine šleperjev.

Zavedat se je treba potem, da ti bo po vsej verjetnosti nastal prometni zastoj na železniški postaji, zato je pametno razmislit, kje boš postavil to železniško postajo itd.
Pa priporočam ti, da ne povezuješ tirov za potniški promet s tiri za tovorni promet, ker se mi zdi, da pogosto nastane kar zastoj na tračnicah, seveda odvisno od tega koliko tovora izvažaš/uvažaš

Netrunner ::

Najbolj je treba pazit na začetku kako se lotiš, saj če ne planiraš v naprej se hitro zapreš z conami in narediš prometni kaos. Ponavadi ko pridem do železnice sem že zasral :) ... Zdaj testiram kako se obnese da vsak tip cone ima samo en vhod in en izhod, tako da imam promet malo bolj pod kontrol.

N4m31355 ::

moja logika z simcity4.. naredis manse cone ind com pa res, pa da so povezane samo z zeleznico/podzemno..
Bi to slo? pac v coni ceste, okoli obvoznica, povezava do drugega kvadrata pa samo via subway/train?

Mavrik ::

Netrunner je izjavil:

Najbolj je treba pazit na začetku kako se lotiš, saj če ne planiraš v naprej se hitro zapreš z conami in narediš prometni kaos. Ponavadi ko pridem do železnice sem že zasral :) ... Zdaj testiram kako se obnese da vsak tip cone ima samo en vhod in en izhod, tako da imam promet malo bolj pod kontrol.


Meni zgledajo ključ enosmerne ceste z minimalno križišči. Dejansko so križišča tista, ki ti ubijajo pretočnost in se vse tam ustavlja, tako da enosmerne verige delajo promet bolj tekoč.
The truth is rarely pure and never simple.

Shegevara ::

N4m31355 je izjavil:

moja logika z simcity4.. naredis manse cone ind com pa res, pa da so povezane samo z zeleznico/podzemno..
Bi to slo? pac v coni ceste, okoli obvoznica, povezava do drugega kvadrata pa samo via subway/train?


bi. Ampak industry mora biti še vedno povezana z zunanjim svetom, sicer propade, drugače pa ja... se mi zdi da bi šlo

N4m31355 ::

sej z zunanjim spet sub/train.. se da komu preiskusiti? :D jst namrec se nimam skylines..

Netrunner ::

Ja saj to se počne da izoliraš ralične dele mesta in jih povežeš samo z javnim prevozom. Recimo industrijska cono lahko povežeš samo z vlakom za tovor in podzemno za delavce ipd. Sam sicer še nsiem probal.

Kar se tiče enosmernih cest pa ja, so zelo učinkovice in z njimi lahko lepo razbremeniš oz. usmerjaš promet... vendar ni pa tako enostavno jih pravilno postavit saj lahko hitro narediš predolgo pot recimo za gasilce / ambulanco oz. ostale service. Na zadnjem poskusu z enosmernimi sem se znebil prometnih zamaškov vendar mi je kar nekaj hiš pogorelo dokler nisem bolj smiselno premaknil gasilskih postaj.

na napakah se učimo :)

DeeJay ::

Evo kle je en več al manj vse to testiru:
http://imgur.com/a/aKjgx

EDIT: drugač pa spremljite Reddit... je full koristnih informacij:
http://www.reddit.com/r/CitiesSkylines/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

kr?en ::

Shegevara je izjavil:

Jap. Ceste se za pretvorbo v enosmerno mora podret. Pa na novo.


Meni je zadevo komot ratalo preko upgrade orodja in nisem nic podiral, razen, da sem uredil krizisca/nadvoze.. Edino, ce ti spremeni v napacno smer, moras popravit z desnim klikom.

Shegevara ::

kr?en je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Jap. Ceste se za pretvorbo v enosmerno mora podret. Pa na novo.


Meni je zadevo komot ratalo preko upgrade orodja in nisem nic podiral, razen, da sem uredil krizisca/nadvoze.. Edino, ce ti spremeni v napacno smer, moras popravit z desnim klikom.


Zato, ker sem jaz to govoril, preden je izšla verzija obliža 1.6b, ko to še ni bilo mogoče

Bugfixing-patch 1.0.6b is here!
road upgrade tool now works between two-way and one-way roads and right mouse-button changes direction of one-way roads

kr?en ::

My bad, nisem gledal datuma.

Netrunner ::

na enih treh koncih je par hiš brez elektrike čeprav so znotraj modrega okviraj za elektriko in nekatere imajo direkt linijo napeljano do tja. Elektrike je več kot preveč na razpolago samo iz nekega razloga do tja ne pride ?? .. ko kliknem ono možnost da se špara z elektriko jo dobijo .. wtf ?? .. kazalec elektrike je nekje na 70% .. se pravi daleč v zelenem polju

Ima kdo podobne težave ?

Shegevara ::

Si pogledal, če imaš incineratorje (kurjenje smeti) in nasplošno vse oddajnike energije povezane v isto električno omrežje?

Netrunner ::

hm.. načeloma bi moral imeti ja, vendar hitro se lahko preikine kakšna povezava in ne opaziš. bom preveril hvala.

Netrunner ::

Shegevara je izjavil:

Si pogledal, če imaš incineratorje (kurjenje smeti) in nasplošno vse oddajnike energije povezane v isto električno omrežje?

Yep .. si imel prav .. nis bila vsa omrežja povezana.

Drugače pa ja .. dosti ljudi se pritožuje nad trafficom in jih razumem :) ... Poznam načine kako se izogniti semaforjem, vendar vseeno je gužva precejšna. Kje je potrebno dati povdarek na dobro pretočnost ? ... komercialna cona z industrijsko verjetno predvsem ?

Shegevara ::

Netrunner je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Si pogledal, če imaš incineratorje (kurjenje smeti) in nasplošno vse oddajnike energije povezane v isto električno omrežje?

Yep .. si imel prav .. nis bila vsa omrežja povezana.

Drugače pa ja .. dosti ljudi se pritožuje nad trafficom in jih razumem :) ... Poznam načine kako se izogniti semaforjem, vendar vseeno je gužva precejšna. Kje je potrebno dati povdarek na dobro pretočnost ? ... komercialna cona z industrijsko verjetno predvsem ?


Ah ja, prometni zastoji so uganka, se jih pa da pošteno zmanjšat na način, da ima industrija posebej zrihtano eksluzivno pot do avtoceste, železniške postaje, pristanišča, s čimer lahko posledično ukineš promet za tovorna vozila skozi residential/commercial cone. To je po mojem bistveno. Potem imaš še nekaj drugih priporočil, kot so uporaba čim-manj križišč, uporaba čimmanj semaforiziranih križišč (uporabi raje krožna križišča če se le da), potem je dobro imeti lepo pošlihtan javni prevoz in mislim da ne bo težav.

Sam sicer še nisem prilezel prek 150.000 ljudi v mojem mestu, sem pa do sedaj kar uspešno ukrotil promet na ta način.

Netrunner ::

Ja saj enostavno odvedeš industrijski tovor na železnico ali avotcesto ...vendar problem je ko povežeš industrijo z comercial.. pa posledično moraš še residental ..

no saj se da malo usmerjat s distrikti ... no ja :) nekaj bomo že

ahac ::

Prvi expansion:
Cities Skylines: After Dark

Day and Night Cycle (A free update for all users.)
Leisure specialization
Beach specialization
Expanded City Services
New transportation options




https://www.paradoxplaza.com/cities-sky...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Shegevara ::

Cities:Skylines After Dark je izšel.

Nakup preko Steam.





Utilize the Day and Night Cycle:
The city changes during the hours of the day and affects citizen schedules. Traffic is visibly slower at night and some zoned areas do not work with full efficiency. This expansion will put you in control of managing the different aspects of the day and night cycles.


Leisure specialization:
Commercial areas can specialize in leisure activities. Leisure areas are especially active during the night, but work like regular commercial areas during the day.

Tourist specialization:
Commercial areas such as bars and restaurants, small marina and fishing tours on the shoreline can specialize in beach activities.


Expanded City Services:
Criminals will now be taken to Prison from Police buildings.
Taxi service will help citizens and tourists travel around the city.
Cargo hubs are harbors that accept cargo trains straight to the terminal.
International airport is a huge airport, allowing much more traffic than the previous airport and has a metro station attached to it.
Bus terminal allows citizens to transfer to other bus lines in the terminal building.

ahac ::

Naslednji expansion:



https://www.paradoxplaza.com/cities-sky...

In Snowfall, the difficulty heats up when the city cools down, thanks to a new in-game temperature reading that will have residents bundling up for warmth when the weather outside is frightful. Cosmetic weather, composed of rain and fog, will be added to Cities: Skylines as part of a free update, along with other features to be announced soon. Players who own Snowfall will get to face new challenges such as ensuring that their city infrastructure can handle seasonal heating demands - and, when the snow starts falling, that the roads can stay clear. New snowplow services will be required to prevent traffic from freezing in place, while new all-weather trams and expanded public transit options can help residents and visitors alike get around town - and visit the new winter parks and landmarks available in Snowfall.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

To se igra podobno kot Tropico?

Shegevara ::

oo7 je izjavil:

To se igra podobno kot Tropico?


Podobno je simcityju. Se posebej 4ki. Zelo malo skupnega ima s tropicom

connel ::

Ne samo da je podobna, to je tisti pravi moderni sim city 4, kar bi moral biti sim city 5, pa ni bil. Odlična igra.

ahac ::

Natural Disasters expansion



https://www.paradoxplaza.com/cities-sky...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačne igre (giveaways) (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Igre
1096239360 (953) ahac
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611067 (561) mtosev
»

Igre za mladoletnika

Oddelek: Igre
332727 (1086) mtosev
»

Planet Coaster

Oddelek: Igre
101431 (659) ahac
»

SimCity (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
38346182 (27261) bluefish

Več podobnih tem