» »

RAID 1 različna diska

RAID 1 različna diska

Adminer ::

Zanima me če je možno narediti RAID 1 polje z
1TB WD Green in
500GB WD Blue

Naredil bi 500GB RAID 1 polje in nato še eno RAID 1 polje z preostalih 500GB WD Green in z dodatnim WD Red 500GB

A menite da bi se to lahko naredilo?
  • spremenilo: Adminer ()

black ice ::

Lahko narediš. Vendar dvomim, da bodo ti diski zadovoljili potrebe, ki si jih opisal v prejšnji temi.
Kot sem ti svetoval že v preteklosti - najemi nekoga. Kaj boš, ko se ti polje poruši?

Loocas ::

Med 1TB in 500GB diskom lahko narediš mirror z maksimalno kapaciteto 500GB.
In to je to.
Matev - najslabši troll vseh časov

Isotropic ::

on bi rad ponucal polovico diska za drugi raid sistem.

mat xxl ::

No go .......

boogie_xlr ::

Če rabiš plac, go for LVM.

black ice ::

mat xxl je izjavil:

No go .......

Care to elaborate? Ni nemogoče, v RAID polje daš posamezne particije. Je pa končna zmogljivost takšnega sistema vprašljiva, sploh s temi diski.

steev ::

Seveda se da. Zakaj se ne bi? MDADM!
:|

c3p0 ::

To je možno, a imaš šibko točko en fizični disk v dveh RAIDih in pa en disk obremenjen od dveh različnih RAIDov.

To bo sistemski disk za tisti nov strežnik s 1200 uporabniki?

Invictus ::

Kupi si hardverski RAID kontroler. Saj niso tako dragi, sploh ne SATA.

Naredi eno pravo RAID 6 polje s 6 ali 8 diski.

Nabavi si 100 ali 200% več diskovja kot ga rabiš. Tako ali tako je precej poceni, če ne kupuješ ravno kake enterprise grade diske.

Nabavi še kak dodaten disk, ki ga boš imel za zamenjavo, ko ti en delujoči crkne.

Če se greš posel, se ga pojdi resno. Malo večja investicija na začetku ti bo prihranila cel kup težav kasneje. Niti ne tehničnih, ampak predvsem organizacijskih.

Predvsem pa definiraj proces kaj narediti ko diski začnejo crkovat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

archer ::

Malo obujam temo, ker imam podobno problematiko.

V delovni postaji Thinkstation S20 so mi pripravili RAID 1 sistem z dvemi diski (WD red 1 TB). PC bo deloval kot server za bazo podatkov.
Imam pa nekaj vprašanj glede stvari, ki bi mi znale ob postavitvi sistema delati težave oz. ne najdem odgovora:
1) Zaenkrat je PC brez OS. Na tem RAID 1 sistemu nameravam narediti dve particiji. Eno za sistem in drugo za podatke. OS bo Windows 7 64 bit.
2) Najbolj me zanima postopek menjave okvarjenega diska. Ob okvari diska PC ugasnem in zamenjam disk. Je potrebno kaj posebnega narediti v BIOS-u ali se menjan disk sam prezrcali?
3) Ali mora biti nov disk čisto identičen staremu? Imam namreč Seagate Barracuda 7200 - 1 TB kapacitete in če je možno bi ga obdržal na rezervi v primeru odpovedi enega diska. Ali je bolje ne tvegati in kupiti za rezervo enega identičnega kot je trenutno v PC-ju? Naj omenim, da imam RAID samo zaradi stabilnosti sistema in hitrejše povrnitve ob okvari. Dnevno izvajam backupe baze podatkov in enkrat mesečno tudi na dislocirano lokacijo - vse na HDD.
4) Ali obstaja kakšna programska oprema za Windows 7, ki bi kontrolirala RAID sistem in podala opozorila ob odpovedi diska? Npr. zvočni signal kot ob odpovedi ventilatorja in e-poštno sporočilo, itd.
5) To je vprašanje izven teme, me pa zanima, kako je s podatki na drugem računalniku, če se na prvem, ki je primarno delovni, zgodi napad, kot je bil npr. wannacry in drugi podobni, ki ogrozijo podatke? So v takšnem primeru podatki ogroženi ali ne? Računalnika sta v mreži in povezana preko 10/100/1000 switcha.

mzakelj ::

Zakaj pa ne daš na strežnik linux in vbox ali kako podobno virtualizacijo not pa potem namestiš v virtualizacijo sistem za baze ? Pa še kak sistem boš lahko gonil zraven. Linux ti bo sporočil če nastaviš failure glede raida.

archer ::

Programska oprema, ki jo bom naložil na server ima za OS zahteve Windows. Licenca je tako ali tako zraven delovne postaje, tako, da jo imam. Ne bom pa rabil za nič drugega. Rad bi naredil brez virtualizacij in podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup WD Red 2TB. DOA rate?

Oddelek: Strojna oprema
263024 (2207) ivan01
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10628239 (21174) Miha 333
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515643 (12738) ta-mau
»

software linux raid5

Oddelek: Strojna oprema
261777 (1395) ender
»

RAID5 / RAID1 ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
131863 (1665) urosbe

Več podobnih tem