» »

Ponastavitev Android sistema

Ponastavitev Android sistema

marceb ::

Živjo,
imam že nekaj let star andorid 4.0 telefon (LG 5) in mi že tako vse bremza in šteka, da bi ga moral "formatirat". Npr. SMS mi odpira 5 sekund. Zanima me kako to naredim, s tem da nebi izgubil obstoječih programov? Kontake imam vse na gmailu, tako da verjetno s tem ne bo težav ob ponovni sinhronizaciji. Kako pa je z aplikacijami ali se mi bodo tudi avtomatsko prenesle vse na novo? Je še kaj takšnega na kar je dobro biti pozoren?

Mavrik ::

Izgubil boš:

1.) Vse podatke v aplikacijaha
2.) Vse SMSe
3.) Seznam klicanih številk

Aplikacije boš moral prenesti ponovno.

2.) in 3.) se da varnostno kopirati z aplikacijami iz Play Storea.
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

"šteka" ti najverjetneje zato ker v ozadju teče ogromno programov.

Mavrik ::

shadeX je izjavil:

"šteka" ti najverjetneje zato ker v ozadju teče ogromno programov.


To praktično ni nikoli problem na Androidih (in pogosta neumnost ki izvira iz "poznavanja" namiznih operacijskih sistemov) - moraš se prekleto potruditi da ti sploh uspe dobiti na telefon aplikacije, ki bi konstantno tekle in ti pri tem ne bi baterijo skrajšale na par ur. Problem je večinoma predvsem manjko TRIM-a, ki ga factory reset lahko do neke mere popravi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

black ice ::

V zadnjih verzijah Androida je omogočeno tudi prenašanje aplikacij, ker so vezane na račun. Za shranjevanje nastavitev in podatkov posameznih aplikacij lahko uporabiš eno izmed teh aplikacij.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

shadeX je izjavil:

"šteka" ti najverjetneje zato ker v ozadju teče ogromno programov.


To praktično ni nikoli problem na Androidih (in pogosta neumnost ki izvira iz "poznavanja" namiznih operacijskih sistemov) - moraš se prekleto potruditi da ti sploh uspe dobiti na telefon aplikacije, ki bi konstantno tekle in ti pri tem ne bi baterijo skrajšale na par ur. Problem je večinoma predvsem manjko TRIM-a, ki ga factory reset lahko do neke mere popravi.

a sploh podpira kir eMMC modul pri teh telefonih TRIM ?

In močno dvomim, da factory reset dela secure erase (kar bi lahko rekl ,da je trim čez celotn drive)..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:


a sploh podpira kir eMMC modul pri teh telefonih TRIM ?



Ja vsi*.

hojnikb je izjavil:


In močno dvomim, da factory reset dela secure erase (kar bi lahko rekl ,da je trim čez celotn drive)..


Večinoma se tudi pri starejših Androidih pošlje TRIM komanda, je pa res da je odvisno od implementacije - smo imeli primere data leakov zaradi tega ker TRIM ni bil upoštevan, ni bil poslan oz. se ni do konca izvedel. V vsakem primeru hočeš imeti Android 4.3+ da se izogneš počasni degradaciji hitrosti delovanja flasha.

* Mogoče kakšno kitajsko sranje ne.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

hmm, sem skoraj prepričan, da pri emmc trim ne funkcionira na isti način kot pri sata ssdjih (je sicer neka erase comanda in pri novejših tudi nekaj podobnega trimu). Could be wrong though.

V vsakem primeru pa odsotnost trima ali kakšrne koli druge trim like commande nebi smel met vpliva na kakršn koli read performance (ki ga je največ).
#brezpodpisa

shadeX ::

Mavrik je izjavil:

shadeX je izjavil:

"šteka" ti najverjetneje zato ker v ozadju teče ogromno programov.


To praktično ni nikoli problem na Androidih (in pogosta neumnost ki izvira iz "poznavanja" namiznih operacijskih sistemov) - moraš se prekleto potruditi da ti sploh uspe dobiti na telefon aplikacije, ki bi konstantno tekle in ti pri tem ne bi baterijo skrajšale na par ur. Problem je večinoma predvsem manjko TRIM-a, ki ga factory reset lahko do neke mere popravi.


Vem vem. Recimo na mojem starem HTC Desireju sem imel nameščene: Youtube, Dropbox, Facebook, Twitter, Shazam, Skype, Whatsapp.

Ko sem priklopil v debug načinu in opazoval LOGCAT sem bil vidno presenečen kako te aplikacije v ozadju pridno delajo. In to sem videl samo tiste aplikacije ki so imele vključen Log class v svojo aplikacijo. Tiste ki so v ozadju "tihe" jih ne boš videl.

Še sam sem naredil aplikacijo katera brez vednosti uporabnika (only wifi network), preveri za nove stvari iz strežnika na vsake X časa. Nikjer v LOGCAT-u to ni mogoče izsledljivo.

Ni ga zlomka če maš 30 aplikacij katere jim tečejo servisi, da telefon ne upočasni (še posebno če je še malo počasnejši).

Recimo pri HTC ONE mam samo stock aplikacije ki sem jih dobil z nakupom telefona in ko se povežem na mobilno omrežje in opazujem prenos podatkov, to samo šopa. 500KB je takoj okol. Bogve kaj stock programi delajo v ozadju :)

hojnikb ::

problem desireja je bil predvsem v počasnem vgrajenem storagu (no amount trima tukaj nebu pomagal -- če bi ga sploh podpiral) in še počasnejših sd karticah (vsaj v random write) ki jih je večina folka uporabljala.
#brezpodpisa

shadeX ::

Čist možno. Desire je bil moj prvi Android in zadnje dve leti je bil obupno počasen.

hojnikb ::

Ker sem meu isti telefon (in je še vedno v uporabi) ti lahko rečem, da vsaj pri njemu izvira problem počasnosti ravno iz uber počasnega storaga. SoC je bil za svoj čas čisto spodoben in dovolj hiter za droid 2.x

ampak to je že debata za drugo temo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

shadeX je izjavil:


Vem vem. Recimo na mojem starem HTC Desireju sem imel nameščene: Youtube, Dropbox, Facebook, Twitter, Shazam, Skype, Whatsapp.

Ko sem priklopil v debug načinu in opazoval LOGCAT sem bil vidno presenečen kako te aplikacije v ozadju pridno delajo. In to sem videl samo tiste aplikacije ki so imele vključen Log class v svojo aplikacijo. Tiste ki so v ozadju "tihe" jih ne boš videl.

Še sam sem naredil aplikacijo katera brez vednosti uporabnika (only wifi network), preveri za nove stvari iz strežnika na vsake X časa. Nikjer v LOGCAT-u to ni mogoče izsledljivo.

Ni ga zlomka če maš 30 aplikacij katere jim tečejo servisi, da telefon ne upočasni (še posebno če je še malo počasnejši).

Recimo pri HTC ONE mam samo stock aplikacije ki sem jih dobil z nakupom telefona in ko se povežem na mobilno omrežje in opazujem prenos podatkov, to samo šopa. 500KB je takoj okol. Bogve kaj stock programi delajo v ozadju :)


Problem je da si narobe razlagaš stvari -

1.) Android sistem se bistveno drugače obnaša ko je zaslon prižgan in ti bereš Logcat kot ko je CPU v deep sleep.
2.) Sam priznavaš da Logcat nima veze s tem kaj aplikacije delajo v ozadju
3.) Tvoj zaključek da "ni ga zlomska če maš..." je popolnoma napačen, ker se teh 30 aplikacij ki ti vidiš na seznamu kvečjemu odziva na dogodke in dejansko ne tečejo in posledično ne upočasnjujejo sistema.

Rak dana Android sistemov je I/O. Občasno RAM (ki pa je problem samo zaradi I/O) in so tvoji zaključki preprosto... napačni.

hojnikb je izjavil:

hmm, sem skoraj prepričan, da pri emmc trim ne funkcionira na isti način kot pri sata ssdjih (je sicer neka erase comanda in pri novejših tudi nekaj podobnega trimu). Could be wrong though.


Ni isti, je pa manjko TRIM-a na flashu še vedno največji razlog za upočasnjevanje Android sistemov in factory reset pogosto res pomaga (še posebej na starejših napravah - Android je namreč dobil avtomatični TRIM komaj pri 4.3).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shadeX ::

Torej po tvoje edina razlaga da OP-ju telefon dela počasi je...?

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

Torej po tvoje edina razlaga da OP-ju telefon dela počasi je...?

počasn storage :)
#brezpodpisa

shadeX ::

in mi že tako vse bremza in šteka, da bi ga moral "formatirat"


Mislim da OP misli da mu telefon zadnje čase dela počasi in ne od vsega začetka.

hojnikb ::

Ni isti, je pa manjko TRIM-a na flashu še vedno največji razlog za upočasnjevanje Android sistemov in factory reset pogosto res pomaga (še posebej na starejših napravah - Android je namreč dobil avtomatični TRIM komaj pri 4.3).

jap, to pa absolutno. Takoj ko začne telefon trashat random write, se bo stvar začela obešat. Kot sem že žiljonkrat izpostavo v drugih temah; če nebi delal kontrolerjov za ceno pesti riža, takih težav nebi blo.;)

On a side not; Od katere verzije eMMC naprej je ta "trim" podprt in ali je stvar optional narave ali required, ko se izdeluje kontroler na tej verziji ?

shadeX je izjavil:

in mi že tako vse bremza in šteka, da bi ga moral "formatirat"


Mislim da OP misli da mu telefon zadnje čase dela počasi in ne od vsega začetka.

Sj odsotnost trima opaziš šele, ko se nekaj podatkov zapiše na flash (torej ko si že dovolj zapisal, bo kontroler še vedno vleku user zbrisane bloke za seboj v procesu garbage collection)..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:


jap, to pa absolutno. Takoj ko začne telefon trashat random write, se bo stvar začela obešat. Kot sem že žiljonkrat izpostavo v drugih temah; če nebi delal kontrolerjov za ceno pesti riža, takih težav nebi blo.;)


Jap, še posebej je resen problem zato ker ti ubije tudi read - recimo tipični primeri ko jih srečujemo v aplikacijah je, da pisanje enega flaga upočasni branje/nalaganje slik. Recimo zadnji tak primer, ki sem ga reševal je to, da recimo na SGS3 posodobitev podatka v SQLite bazi upočasni nalaganje 30KB slike iz 120ms na 1500ms ;)

Za večino lastnikov starejših naprav so rešitve dokaj bedne:

1.) Root naprave in ročno poganjanje fstrim z appom
2.) Periodični factory reset
3.) Napravo v kanto in nov Moto G :P

Pač problem je aplikacije konstantno nekaj pišejo (posodobitve counterjev, nastavitve, sihronizacija, cache, etc.) in se počasi flash polni, kontrolerji pa ga ne brišejo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Jap, še posebej je resen problem zato ker ti ubije tudi read

*khm* odsotnost trima sama po sebi _ne_ vpliva na read hitrosti *khm*
#brezpodpisa

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:


On a side not; Od katere verzije eMMC naprej je ta "trim" podprt in ali je stvar optional narave ali required, ko se izdeluje kontroler na tej


Hmm, ne vem, mislim... nisem še videl phone eMMC-ja, ki komande za brisanje celic ne bi mel - v najslabšem primeru dela tudi prepis z 0-lami. Načeloma tudi stare naprave z Androidom 2.1 ali celo 1.x imajo eMMC ki že zna poslušati fstrim s kernela.

hojnikb je izjavil:


*khm* odsotnost trima sama po sebi _ne_ vpliva na read hitrosti *khm*


Seveda da vpliva ko imaš crap kontroler in Android - ne neposredno, samo ko se ti writi upočasnijo za faktor 15x in imaš flash ki nima hkratnega reada, potem ti tudi readi čakajo ;) Na Androidih prepogost problem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:


On a side not; Od katere verzije eMMC naprej je ta "trim" podprt in ali je stvar optional narave ali required, ko se izdeluje kontroler na tej


Hmm, ne vem, mislim... nisem še videl phone eMMC-ja, ki komande za brisanje celic ne bi mel - v najslabšem primeru dela tudi prepis z 0-lami. Načeloma tudi stare naprave z Androidom 2.1 ali celo 1.x imajo eMMC ki že zna poslušati fstrim s kernela.

hmm, sam a ne naredi pisanje 0ke bloke še vedno dirty, torej jih je treba glihtako erasat ? Čeprav štekam arch NANDa, se naj bi vsi bloki nastavl na 1 in je to kao erased state, pripravljen za ponovno pisanje.
Seveda da vpliva ko imaš crap kontroler in Android - ne neposredno, samo ko se ti writi upočasnijo za faktor 15x in imaš flash ki nima hkratnega reada, potem ti tudi readi čakajo ;) Na Androidih prepogost problem.

aaa, mixed workload je pa druga pesem :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Kiwix ::

Da ne odpiram nove teme... :). Imam telefon OnePlus 3T na katerem je odpovedal zaslon. Ker zaslona ne bom menjal oz popravljal me zanima ali obstaja možnost factory reseta za izbris vseh podatkov preko računalnika? Še enkrat zaslon ne deluje, tako, da ni možen debug mode ali developer mode :).

Kitajc01 ::

Če se si se že prej (pred odpovedjo zaslona) kdaj povezal z PC se da z ADB ukazi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

Padanje prodaje osebnih računanikov se nadaljuje, telefone menjamo vse redkeje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6014519 (11148) nejodagreat
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408804 (7484) joze67
»

Kriptirani podatki Nexus 6 povzročajo težave

Oddelek: Novice / Android
4713078 (10350) Jst
»

Zamude pri proizvodnji iPhona 6 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10429583 (23519) Unknown_001

Več podobnih tem