» »

Crknil 730W PSU! 7950 na 550W LC! help

Crknil 730W PSU! 7950 na 550W LC! help

Pesimist ::

Crknil mi je 730W psu in sem ga zamenjal z 550W LC. Je v garanciji, ampak bom se še načakal.
Problem je v tem, da imam noter gpu HD7950, ki ni zmožna normalno delovati z default nastavitvami.
Zato sem downclockal na 300Mhz GPU in Ram in power dal -20% in se zadeva pri nočnem testiranju Twich TVja na 100% cpu ne resetira več.
Problem je v tem, ker bilo kakšno hardwer pospeševanje v windowsu povzroči, da clock skoči nazaj na gpu 900Mhz, Memory 1250Mhz in par minut kasneje sledi ponavadi tudi reset. Če je to bug ali feature nimam pojma. Smešno je le, da lahko 3D igre brez problema poganjam z underclokcano gpujem, brez da se frekvence resetirajo. Predvajanje video pa ne!!!

Windows ima ponavadi troubleshooting tab pri monitoru display settings vendar ga ta grafa nima.

Ve kdo, če lahko kje kak kompletno izklopim GPU poseševanje na WIN 8.1?
  • spremenilo: Pesimist ()

LightBit ::

Odstraniš gonilnike, ampak poraba bo verjetno višja.

SuperVeloce ::

jaz imam podoben primer, zacasno star lcpower 550w ki je sposoben dejanskih 300w na 12v liniji (kot nov). Graficni ne pustim uporabe turbota (jaz naredim ravno to, da v ozadju odprem video, v predvajalniku ki ima hardware pospesevanje, nek bug AMDja ki ga uporabljam kot feature lol). Res pa je da imam base frekvenco sedaj na 900 (iz 925) in voltazo na 1 volt (iz 1,19V) in se pozna ogromno pri porabi, sem pa na zalost to naredil se predno mi je crknil napajalnik tako da ne vem ce bi drugace tudi pomagalo. Turbo pri grafiki je pa na 1,26V in ga v kaksni zahtevnejsi igri ugasne v roku 2 minut. Cpu je pa q6600, vecinoma navit s stock napetostmi.

edit: jaz ce svojo underclockam kar v afterburnerju (torej zadev ne nastavim na biosu grafike in ga zapecem), mi pri 3D drzi turbo napetost na 1,26V, tudi ce nastavim 300mhz frekvenco!

edit2: tebi se dogaja ravno to: v programu underclockas ubistvu turbo frekvenco, kar potem uporablja v igri. Ko pa prizges video, pa ti rukne na base frekvenco, ki je nespremenjena

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Zakaj se matrate?
Nastavljate frekvence, da bo napajalc zdržal?
50EUR je proper napajalc(tudi če je začasen), če pa ni možno našparat, pa projekt stoji in čaka na garancijo, ugasnjen. Brez jeze.
Nikakor pa ne-bi napajal zadeve na slabotnem LC-ju,zniževal frekvenc in čakal, da gre še kaj v "maloro".

Samo moje mnenje, drugače LC, je super napajalc... za svoje namene...kar 280x,ipd. NI...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

SuperVeloce ::

se strinjam, vendar jaz osebno sem bios nastavljal že prej in ne takrat, ko sem dal notri lcpower. anyway, ni primarni računalnik, drugje so kvalitetni napajalci, tukaj se pa malo čaka na investicijo. Meni ni nujno (čeprav igre vseeno prenese), OP pa očitno ne more brez računalnika. Le malo nabluzil sem, zakaj se mu ugaša, ko video vključi...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kaj pa kake onboard grafe nimaš ?
#brezpodpisa

GTX970 ::

Smešno je le, da lahko 3D igre brez problema poganjam z underclokcano gpujem, brez da se frekvence resetirajo. Predvajanje video pa ne!!!

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
http://www.thewindowsclub.com/hardware-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na internetu računalnik zmrzne

Oddelek: Omrežja in internet
10916 (767) MrGTO
»

q6600 zacetnisko navijanje

Oddelek: Navijanje
262074 (1772) stock
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111798 (1545) yanez666
»

kako naviti ati radeon 9600pro 256mb

Oddelek: Navijanje
201826 (1466) jackorsen88
»

7800GT se ne navija

Oddelek: Navijanje
352139 (988) macgajver

Več podobnih tem