» »

Kako vem da je moj PC varen pred vdori?

Kako vem da je moj PC varen pred vdori?

pro549 ::

Kako to ugotovim, da je moj PC varen pred navadnimi hackerji? A je kje kakšna stran ki počekira moj PC in poe kakšna je stopnja varnosti?

Cokolesnik ::

http://grc.com/default.htm (poišči povezavo "SHIELDS UP!") in na naslednji strani klikni najprej na gumb TEST MY SHIELDS, da ti stestira splošno varnost računalnika in najbolj ranljive točke, potem pa še na gumb PROBE MY PORTS, da ti stestira katere (občutljive) porte imaš odprte. Če nimaš kakšnega serverja na računalniku (web server na portu 80, ftp server na portu 21 itd.), če imaš učinovit požarni zid, potem naj ne bi imel nobenega občutljivega porta odprtega.

pa še ena stran, ki ti testira varnost: http://scan.sygate.com/quickscan.html

sicer si boš najboljšo varnost računalnika zagotovil z naslednjim ukrepi:
- nameščen učinkovit požarni zid in antivirusni program
- nameščeni vsi varnostni popravki za tvoj operacijski sistem
- previdnost pri skupni rabi datotek na tvojem računalniku (v kolikor jo uporabljaš)

Če mene prašaš, ti kot domačemu uporabniku priporočam:
- Windows XP in uporabo vključene storitve Windowsupdate ki ti posodablja sistem z varnostnimi popravki
- Nortonov antivirus in Nortonov firewall, ki jih dobiš v paketu Norton System Works 2003

Seveda pa je odločitev tvoja.

Zgodovina sprememb…

pro549 ::

Hvala za povezavo. Kar se tiče firewall uporabljjam na routerju, tako da mi ne rabi štelat na pc-ju.

ABX ::

Easy način za preprečit dostop nepridiprav do tvojega pca.

1.Nastavi NTFS pravice. (Če že sitnarite z debatami FAT vs NTFS, potem to tudi koristite, mater!)
2. Rename-aj Administrator in nastavi geslo.
3. Izogibaj se administrativni ali power user prijavi (to bi rad videl :).
4.Na internetu klikaj samo na Cancel oz. X
5. Če nisi v mreži oz. ne uporabljaš remote administracijo pc-ja disable-aj RPC service.
6.Po inštalaciji uporabi Ghost in ne shranjuj nič na C:
7. Na firewall-u enabljaj samo porte katere koristiš.


OK!?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JXS ::

Your Internet port 139 does not appear to exist!
One or more ports on this system are operating in FULL STEALTH MODE! Standard Internet behavior requires port connection attempts to be answered with a success or refusal response. Therefore, only an attempt to connect to a nonexistent computer results in no response of either kind. But YOUR computer has DELIBERATELY CHOSEN NOT TO RESPOND (that's very cool!) which represents advanced computer and port stealthing capabilities. A machine configured in this fashion is well hardened to Internet NetBIOS attack and intrusion.

Unable to connect with NetBIOS to your computer.
All attempts to get any information from your computer have FAILED. (This is very uncommon for a Windows networking-based PC.) Relative to vulnerabilities from Windows networking, this computer appears to be VERY SECURE since it is NOT exposing ANY of its internal NetBIOS networking protocol over the Internet.



a je to dobr?>:D

ABX ::

Če v istem trenutko ti nekaj šari po disku se zamisli :)


Sej če piše na internetu bo že držalo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Highlag ::

Mislim da na vrhu strani piše tudi "Dont open the champagne" ali nekaj takšnega.
:D

Preveri še na sygatovi strani.

Xplicit ::

ucasih firewall javi 'napad' na kompjuter - scaning ports
a to so dejansko napadi na kompjutr, al samo pac en page/server na katerem trenutno si skenira porte?

btw - kaj ti je nardit k vids security log - kao da je bil en napad na kompjutr, sam pol ni loga od kje je bil povezan (ni nobenega IP-ja)?

aja uporablam sygate personal firewall pro (mislm da je 5.0)

Cokolesnik ::

ABX: tvoji nasveti so in niso uporabni. Predvsem tisti o klikanju na Cancel...:\

Mrxjs: da, tvoj računalnik je varen glede na obvestilo, ki ga navajaš. Preveri tudi porte, da nimaš kakšnega odprtega po nepotrebnem.

Xplicit: napadi na tvoj računalnik ali sumljiva dejanja (npr. skenanje portov) lahko izvaja nek heker ali neka spletna stran. Če ti jo izvaja stran, namenjena za preverjanje varnosti tvojega rač., potem to ni nič slabega, saj ti išče odprte porte, da ti dopove, kaj moraš zapreti oz. kaj je varno - zaprto. To na takšni strani zagotovo napišejo ali vsaj navedejo svoj IP, ki te bo "preiskoval". Nortonov pož. zid logira vse podatke o napadalcu (čas napada, IP, vrsta napada), to počne vsak dober pož zid. Za tvojega ne vem, ker ga ne uporabljam. Ko dobiš poročilo o napadu, ga pač dobiš. Kaj pa boš? Šel po sledeh IPja v Sirijo in tam živečemu Iračanu trkal na okno?:\ Pomembno je, da si vseskozi zaščiten.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Sej sploh ni fora v tem da ti vdira Kitajec v pc, v večini primerov je to sosed kateri se tega sploh ne zaveda.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ToniT ::

Ma ja... Če pogledaš svoj log na firewallu, vidiš da je večina poskusov Netbios komunikacija drugega računalnika na Siol ADSL, ker si pač v istem IP rangu. In če greš pogledat ta IP vidiš, da je računalnik popolnoma odprt in po možnosti je gor še kak računovodski program (ali pa NLB certifikat) itd.

ABX ::

Mogoče je računovdkinja kakega Hackerja?

Hacker d.o.o. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po letu dni Conficker živahnejši kot kdajkoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
628321 (6312) ABX
»

Posodabljanje Linux jedra brez ponovnega zagona računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
978846 (6374) ABX
»

e-mail naslov in SPAM problem

Oddelek: Omrežja in internet
71629 (1463) alef
»

Security Alert

Oddelek: Omrežja in internet
7964 (865) bluefish
»

Ali firewall sploh vpliva na varnost računalnika?

Oddelek: Omrežja in internet
292483 (1931) Poldi112

Več podobnih tem