» »

Pomoč pri SIOL BOX.(Switch,etc.)

Pomoč pri SIOL BOX.(Switch,etc.)

consolesvn ::

Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede SIOL BOX-a.
Zanima me ali lahko iz siolovega modema potegnem kabel ki je nastavljen na trunk port v network switch in iz tega switcha potegnem en kabel v siol box en kabel pa v router za brezžično povezavo. Namreč problem je da imam v pritličju le en kabel iz modema medtem ko je ta v zgornjem nadstropju, tako da je wifi pokritost slaba.
Shema:

modem--->switch---->siol box ter router

telexdell ::

Stvar bo delovala, kot si si jo zamislil a sam vidim en element preveč. Stikalo je namreč nepotrebno, saj lahko ustrezno nastaviš usmerjevalnik.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DennisDee ::

Samo, kolikor je meni tehnik rekel na tehnicni pomoci, tega ni sposoben vsak usmerjevalnikl (router)? Sam imam isti primer, kjer bi rad v dnevno sobo povlekel se svoj stari router, ker ga imam na cisto drugem koncu stanovanja. Zaradi velikega stevila sten signal "peša", moj Apple Time capsule (1TB) pa mislim, da video signala ni zmozen prenesti, ali pac?

Zato sem gledal (v primeru, da routerja ne morem nastaviti), da bi kupil D-Link GO-SW-5G 5 port 10/100/1000, potem pa povezal iz giga-porta glavni UTP v omenjeni switch, dalje pa v Siol Box in moj router. Ni mi ravno do tega, da delim kabel, naj ostane tak kot je :D.

telexdell ::

Ne poznam tvojega usmerjevalnika in nimam pojma ali bo z njim delovalo. Jaz sem svojega Asusa nastavil kot brezžično stikalo (Access Point) in je stvar delovala s standardnimi kabli.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DennisDee ::

No tega moj ne zmore ?. Kaj pa switch zadostuje 10/100 ali je bolje da je 10/100/1000?

DennisDee ::

Se opravicujem, preko telefona sem odgovarjal in je bil misljen :D, namesto tega vprasaja v prvem stavku :)

telexdell ::

Sam imam eno 5 vratno GB stikalo, katero je stalo tam 16€. Torej cena ni takšna, da ne bi bilo smiselno nabaviti 1000 MB stikalo, čeprav ga dejansko ne potrebuješ (modem ima 100MB, Box ima 100MB, ne vem niti, če ima tvoj usmerjevalnik N tip Wi-Fi).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DennisDee ::

Ima N, je bil en prvih, ki je to imel. Sicer pa ja, 6 ali 16 ni neke bistvene razlike :). Skocim danes v anni in kupim tega D-link, kot sem ga omenil :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563917 (746) c23po
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
288169 (4985) Vaseer
»

Hitrost prenosa po mreži ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221753 (1399) mat11
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198454 (4347) kihc
»

2x Switch vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
91866 (1626) Daniel

Več podobnih tem