» »

Nakup A/V Receiverja

Nakup A/V Receiverja

1 2
3
4 5

BigWhale ::

garfy je izjavil:

Torej kake so izkušnje s onkyo 636, se pregreva? Je cool, je kakšna druga alternativa?


Kaj se pa smatra, kot pregrevanje? To, da je stvar sam fejst topla, al to, da se tolk segreje, da crkne zarad pregrevanja.

garfy je izjavil:


Na Amazonu je 636 opevan model, prav tako Yamaha 677 and Denon 1000 ax, ampak zadnja dva sta malce bolj poceni, okoli 130 eur.


Jaz sem gledal Denonain 636, pa je 636 v bistvu za en razred boljsi. Oziroma ima boljs feature/price ratio. :) Tko da sem ga dva dni nazaj ze skoraj kupil. Ampak se nisem cist preprican. Pri Denonu mi je vsec bolj preprost daljinec, ni mi pa vsec, da ne zna delat konverzije signala iz kompozite v HDMI. To mi je v bistvu total dealbreaker. :/ Pa 636 ima vec HDMI vhodov.

Kar se samega zvoka tice pa ne vem. Glasbe prakticno ne poslusam, stvar imam predvsem zaradi preklapljanja video inputa in 5.1 za filme. :)

DarwiN ::

Jaz sem dobil vtis, da se Onkyo bolj spogleduje z nižjecenovnim marketom... Mogoče zaradi vseh težav, ki jih je imel v zadnjih letih, ko je umrlo veliko njihovih receiverjev in so se hi-fi entuziasti v veliki meri odkrižali Onkya ter prestopili v team Yamaha, Denon, Marantz...

In tako imaš zdaj sorazmerno poceni izdelek, ki ponuja vse bonbončke od HDMI 2.0b, HDCP 2.2, Atmos, skratka vse pod soncem, po drugi strani pa Onkyo 636 nima THX certifikata in v vseh modelih je opustil Audyssey in vpeljal nek svoj sistem kalibracije AccuEQ, ki pa je menda povsem zanič.

Skratka, cena je podobna oziroma nižja konkurenci, dobiš pa precej več bonbončkov... Nekje so morali rezati, a ne?
In rezali so pri kvaliteti... Vsaj če bi sklepal po reviewih in mnenju določenih kupcev..

Če torej potrebuješ bonbončke in želiš biti future proof, hkrati pa imaš neke dokaj povprečne zvočnike, potem zna bit Onkyo 636 najboljša rešitev... Sicer pa raje kak Denon 1100/2100W ali Yamaha 677. Vsaj jaz sem dobil tak občutek. Nisem pa niti videl ne slišal tega Onkya.. :)

Mimogrede, glede cen... Denon 1000 je cenejši, ker je lanski model.... Medtem pa imaš letošnje modele (1100/2100) v Sloveniji (maxpro.si) trenutno po najbolj ugodni ceni v Evropi..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BigWhale ::

Ja, se kr strinjam. Men je pri Onkyu, ki ga imam trenutno (pozabil kateri model), crknil video del. Cim preklopim na HDMI imam samo sneg na sliki. :) Stvar se je pa zgodila po kake pol leta po poteku garancije. Ga niti nisem probaval dat popravit, ker se zastopnika oziroma uradnega servisa nisem uspel najti pri nas.

Machete ::

Kje si ga pa kupil?

garfy ::

kaj to poemeni da ti je video crknil, al 636 dekodira video in pošljen na tv, al obdeluje samo zvok?

Meni je najbolj važn da lahko flac špilam preko hard diska in da je dovolj močan da lahko res čutiš base, zato kupujem Dali 7 boxe....

sedaj sem res zafrustriran

denon 1000ax bi rekel da je razred nižje, ima 5.1, 636 ima 7.1

za ta futureproofing pa je itak šit, jaz nikoli ne gladam original dvd je ampak vedno mkv z compa

privlači me tudi yamaha 477

denon 1000 ax yamaha 477 in onkyo 636 so best sellerji na amazonu, kjer jih folk ful hvali

mogoe bi moral upalit kaki nad, in še pol extra dekoder D/A ampak nisem nič raziskoval v tej smeri

sedaj imam Harman Kardona 12 let starega in verjamem da ga najcenejši receiver povozi ker je napredek tako šel naprej

kaj pa vem, mogoče bom vzel yamaho

BigWhale ::

garfy je izjavil:

kaj to poemeni da ti je video crknil, al 636 dekodira video in pošljen na tv, al obdeluje samo zvok?


Saj sem napisal, namesto slike je samo nek random static, zvok pa dela. :)

garfy je izjavil:


denon 1000ax bi rekel da je razred nižje, ima 5.1, 636 ima 7.1


Feature-wise je Denon en razred nizje. Pa ne samo zaradi 5.1 vs 7.1 ampak tudi zaradi enega kupa drugih stvari. Kar se pa kvalitete tice, ne vem, se mi Onkyo zdi ena bolj taka 'budget' zadeva. Meni je za filme dovolj. :)

delfinus ::

garfy, jaz bi bil osebno zelo previden pri kupovanju brez poslusanja. Lahko si zelo negativno presenecen in lahko ugotovis, da ti 12 let stara kista spila veliko boljse od novih sodobnih jetrc. Kompanije v te budget linije vgrajujejo vse bolj cenene komponente in reciverji so vedno lazji. Slepajo pa se bolj kot ne na dodatke kot so HDMIji, formati predvajanja, novi standardi. V izboljsavi zvoka pa bolj ali manj nazadujejo. Zvok postaja vse bolj svetel in sterilen.
Da bos res cutil base pa pomoje Dali Zensor ne bo dovolj, vsaj na tej amplifikaciji. Prej svetujem poleg se kak dodaten sub, da bo resnicno slo nizko, seveda ce ti je to prioriteta.

lp, d.

driver_x ::

Kateri pa so potem resiverji malo višje klase, taki da imajo tudi ali predvsem dober zvok? Uporabljal bi ga pa skupaj z B&W DM603 S3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Dami ::

BigWhale je izjavil:

Ja, se kr strinjam. Men je pri Onkyu, ki ga imam trenutno (pozabil kateri model), crknil video del. Cim preklopim na HDMI imam samo sneg na sliki. :) Stvar se je pa zgodila po kake pol leta po poteku garancije. Ga niti nisem probaval dat popravit, ker se zastopnika oziroma uradnega servisa nisem uspel najti pri nas.

Meni je par mescov nazaj sunek (strela) pokvaril hdmi board na denon 1909 (tv in pc ostala ok). Sem nesel na http://www.proelektronika.si/ Me je ene 100€ prišlo vse skup. Pač novega še nisem hotu kupit, rabil sem ga pa še vedno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

delfinus ::

Sammy, sam sem bil vedno zadovoljen z zvokom Marantzov. Visji rang? Za precekirat je SR7008. Ceprav ok, mi zadnji designi niso osebno pretirano vsec. Vsekakor bi priporocal Arcam AVR750, tu je se Rotel RSX-1562 in pa Yamaha RX-A3040. Ce je prioriteta glasba pa vedno svetujem, da se vzame en povprecen A/V receiver, ker bo za domaci dnevno sobni HT cist ok. Za glasbo pa se poleg vzame se kvaliteten stereo ojacevalec, ki ima HT bypass. Tako imas lahko celotno konfiguracijo postavljeno v enem prostoru in ne rabis dodatnih zvocnikov posebej za glasbo in ne rabis novih zvocniskih kablov.

lp, d.

driver_x ::

Toliko ne bi kompliciral, ker imam tudi sedaj en starejši Marantzov resiver, ki deluje čisto OK (ampak ga selim drugam). Če bi hotel slišati razliko bi moral najbrž spremeniti konfiguracijo pohištva (mission impossible). Glede na kombinacijo cene in specifikacij gledam tudi SR6008.

delfinus ::

Jaz imam Marantz SR6003 in je soliden tudi v glasbi. Ni utrujajoc in sikav. Ampak lahko pa povem, da ga je moj prejsnji A/V receiver Marantz SR5500 iz leta 2004 nazgal v kakovosti reprodukcije stereo glasbe. Se tudi pozna, SR5500 kista je bila tudi za 5 kil tezja in vecja. Boljsi traflci, boljsa kakovost izdelave. Zdaj imam za poslusanje glasbe reseno drugace in sicer preko stereo ojacevalca Marantz PM-KI Pearl.

lp, d.

DarwiN ::

Takole... Dobil nove zvočnike KEF T305 po ugodni ceni, kakovostne kable, pravtako poceni.. Manjka samo še receiver..:(

Zvočnikov pa medtem še testirat ne morem, ker so zelo občutljivi, moj star receiver pa povsem brez nastavitev in jasno brez HDMIja, pa tudi sam signal iz računalnika je "šumeč"..Tko da bodo do nadaljnega za okras na steni, saj so vendar prečudoviti. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Anney ::

Slike :D In če ni skrivnost, cena? 8-)

DarwiN ::

Evo, samo za tebe. :)


Raje si poglej slike na netu.. So precej lepše od teh mojih zmazkov.

Cena pa 1199 EUR. Sicer piše, da je embalaža poškodovana, ampak dejansko je bilo vse novo. :P Kot vidiš jih je možno še danes dobiti po tej ceni, prav tako s "poškodovano embalažo". Drugač so pa +1650€.

Anney ::

Odlično zgledajo, sicer močno upam , da bo postavitev prava, drugače pa lepa cena in zvočniki. Glede slik na netu pa ne dam preveč, nekak takole mi je bolj posrečeno, ''domači feeling'' in lepo se vidi velikost v primerjavi z TV, je TV 55''? Ko dobiš reciver pa bi prosil še za en ''sound posnetek''. Kakšen je pa woofi? Stisn fotko še u kot. :)

DarwiN ::

Ja, postavitev ni ravno optimalna, ampak... TV je 47, woofija pa še sploh nisem odpakiral. :S Ampak je ravno tako slim varianta in v dolžino meri manj kot 20cm.

Anyways, glede receiverja pa dilema, ali vzamem danes Denona 2100, ali pa počakam do novembra, ko novim modelom predvidoma padejo cene, in ga naročim iz Nemčije za ~370€.

Nekak se mi zdi škoda vlagat denar v te muhe enodnevnice, ki jih hitro čas povozi, oziroma novejše igračke.. Zvočniki so povsem druga zver, saj zdržijo skoraj pol človekovega življenja..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Anney ::

Kadarkoli ga boš vzel, boš en korak zadaj, vzami nekaj optimalnega kar potrebuješ zdaj. ;) 4K format še ni čisto določen kašen fps bo, do 30fps pa gredo do danes že vsi skoz. Dokler boš to začel masovno uporablljati boš tut za nov reciver in TV ''našobal''. :)

Nekako ti bi priporačal Yamaho nekaj od klase RX-V (RX-V675) ali HTR (HTR-7065), še posebej, če bo večina uporabe za hišni kino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

DarwiN ::

Stvar bo priklopljena tudi na računalnik, tako da potrebujem 60Hz, ker čez leto-dve bomo najbrž že grabili po 4k monitorjih in če torej vzamem 2014 model, bo dober vsaj za nekaj let, mogoče še več, v kolikor me ne premami kak Atmos, Auro-3D oz. DTS-UHD.

Ja, Yamaha mi je druga izbira, torej 2014 model RX-V677, ampak nekak mi je Audyssey > JPAO.

Ah, first world problems. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Video lahko vedno spelješ ločeno od zvoka. Video vleči prek receiverja je samo stvar lažjega preklapljanja med viri, sicer pa lahko receiver mirno uporabljaš izključno za zvok in tu kakšnega novega standarda AFAIK ni na vidiku.

O.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Video lahko vedno spelješ ločeno od zvoka. Video vleči prek receiverja je samo stvar lažjega preklapljanja med viri, sicer pa lahko receiver mirno uporabljaš izključno za zvok in tu kakšnega novega standarda AFAIK ni na vidiku.

O.


Ja, samo to je ena taka na pol resitev. Jaz sem receiver kupil predvsem zaradi tega, da sem zmanjsal stevilo kablov do TVja.

Machete ::

Eh kakšna pa je razlika če imaš 1 ali pa dva HDMI kabla v TV speljana.. :)
4K @ 60HZ AVR je fino dražji v primerljivem modelu, kot pa če tega nimaš. Nevem če 1 kabel manj to odtehta.
Itak pa ti niti grafe še ne podpirajo 60Hz 4K, ko bo vse aktualno pa kupiš nov AVR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Anney ::

Tudi s TVji je isto, še ni neke množične proizvodnje (TC-L65WT600), ko pa bo cena nam dosegljiva (nekje 2016-2017) bo pa tudi format že razvit do konca in vgrajen v vse naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

BigWhale ::

Machete je izjavil:

Eh kakšna pa je razlika če imaš 1 ali pa dva HDMI kabla v TV speljana.. :)


Jaz imam trenutno:

- PS2
- PS3
- WII
- WD TV Live
- T-2 STB

Obcasno se racunalnik in pocasi se bom zacel spogledovati se s kaksno konzolo. Zdaj se bo najbrz oglasil kdo in me ozmerjal za hoarderja. :>

Anney ::

Tudi sam imam:
-IPTV
-Bluray 1
-Bluray 2
-Wii
-WDTV

...in je prav praktično. :)
V Tv imam pa še speljan optični audio kabel za youtube (ne predvaja preko HDMI pa je ARC) in pa NET kabel , torej tri kabelne v TV, pred nakupom reciverja pa je bila že norišnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Machete ::

Pa saj pri običnem full HD ali celo 720p 60HZ z AVja ni problem.

Okapi ::

Točno tako. 1080p in 720p imaš speljano čez receiver, 4K, ko dobiš tak tv, pa priklopiš direktno. IMHO je pri nakupu receiverja treba gledati na kakovost zvoka, ne na standarde HDMIjev.

Machete ::

Edino vprašanje je, če upscaling na 4K dejansko kaj izboljša sliko. Potem je tu odločitev o takem AVrju za v razmislek.

Okapi ::

Upscaling boš imel tudi v vsakem televizorju, verjetno boljši kot v entry-level receiverju.

DarwiN ::

Vse lepo in prav, ampak še vedno je težko it mimo tega, da če počakaš 2 meseca, boš verjetno dobil 2014 model za isti denar kot danes 2013, kar pa ne pomeni samo hdmi 2.0, ampak še kakšne druge bonbončke kot so wifi, ipd... Pa tut lažje in za več denarja lahko zadevo kasneje prodaš..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Potem je najbolje, da počakaš na model 2016. Tisti bo še veliko boljši.>:D

O.

DarwiN ::

Jst govorim o dveh mesecih, ne dveh letih, dumbass. ;)

Pa saj ne pravim. Pač za razmislit je, če se komu ne mudi in je pripravljen naročit iz Nemčije. Mogoče pa že jutri kaj pograbim. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Jst govorim o dveh mesecih, ne dveh letih, dumbass.
Če si lahko doslej toliko let zdržal brez, boš pa ja lahko še ti dve leti, cepec.;)

Čakanje na boljši model je neverending story - vedno bo naslednji mesec kaj boljšega prišlo ven, ali pa se bo kaj starejšega pocenilo. Boljša taktika je, da kupiš danes, začneš uživati in pozabiš na novejše modele.

O.

DarwiN ::

Ne gre se za čakanje na boljši model, buttmunch ;), ampak za čakanje na akcijsko ceno trenutnega modela, in akcije se po mojih podatkih vsako leto začnejo oktobra-novembra. Ne pri nas, v tujini seveda.

Težko je biti perfekcionist. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Še ena nemška akcija. Yamaha Rx-A830. Model 2013. Super receiver. ~560€, skupaj z dostavo v Slovenijo. Pri nas so 720€.

Pa še prilepim poceni kvalitetne 2.5mm kable, če bo kdo iskal.. Brezplačna poštnina po vsej Evropi pri nakupu za 50+€, torej ravno 21m tega kabla.. Pri nas je tak Van Damme Blue kabel cirka 80% dražji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

driver_x ::

Sem ravno pred nakupom kablov, ali si v tej trgovini že kupoval?

DarwiN ::

Te kable ravno.. Ene 14 dni nazaj. Vse kul, samo ker je nova stran, pravzaprav podružnična stran za Evropo, takrat z neznanega razloga ni šlo izbrat dostave v Slovenijo.. Pač bug na strani, zato sem se po mailu dogovoril. Drgač pa vse štima. Kabli so že položeni.:)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

driver_x ::

Se opravičujem za osnovna vprašanja, ampak sem kable nameraval nabavljati šele čez nekaj mesecev (selitev), zato se tudi še nisem ničesar pozanimal o njih, nazadnje pa sem jih kupoval pred več kot 10 leti.
Zanima kakšna je kakovost teh kablov, še posebej glede na ceno.

DarwiN ::

Dobri so. 147 čičk čistega bakra, dobra izolacija ter dokaj priznana znamka. Dejansko bo za nas navadne ljudi vsak kabel s premerom +1.5mm dovolj dober, razen mogoče kakšno no-name sranje z ebaya, ki lahko imajo 3x slabšo prevodnost kot bi jo morali imeti glede na premer.
Če pa sestavljaš sistem za 10k€, potem pa za vsak slučaj raje kupi kaj dražjega. :)

Conrad je neka referenca za kable. Jih imaš na izbiro malo morje. Tudi te Van Damme Blue
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

Jaz že dolgo uporabljam samo UTP, cat5e, najboljša kakovost za zanemarljivo ceno. Če misliš, da mora biti kabel debel, spleteš kito iz cat5.

In zakaj UTP oziroma cat5 (ali cat6)? Ker so to edini kabli za sprejemljivo ceno, ki morajo dejansko ustrezati nekemu standardu.

http://www.mikebarr.net/index.php?entry...
This material makes a great speaker cable because it's super inexpensive, it has very low resistance, capacitance, and inductance values, and you might already have some laying around.
Price and RLC values are the only things you need to consider, as everything else is
snake oil marketing aimed at clueless audiophiles -- some of whom spend hundreds or thousands of dollars PER FOOT on speaker cables. Don't do that.


O.

driver_x ::

Jaz brez sramu povem, da na moji kombinaciji (Marantz SR 4xxxx resiver in B&W S3 603) ne slišim razlike med srednje dobrim kablom za zvočnike in 2,5mm električnim kablom.

Okapi, ali potem uporabiš vse parice za en vodnik (2 UTP kabla na zvočnik) ali razdeliš parice znotraj kabla na dva dela?

silver12si ::

Tudi sam sem imel vse kable Kimber (1m cca 30eur), pa mislim da je bilo to metanje denarja...raje se bolj osredotočite na kvaliteto glasbe, ki jo predvajate...

Okapi ::

Okapi, ali potem uporabiš vse parice za en vodnik (2 UTP kabla na zvočnik) ali razdeliš parice znotraj kabla na dva dela?
Razdelim na dva dela, da vlečem samo en kabel do vsakega zvočnika. Poleg tega sem tudi malo eksperimentiral in v enem primeru sem dal dve parici za plus in dve za minus, v enem primeru sem pa pol vsake parice dal za plus in drugo polovico za minus (polne barve skupaj in črtaste skupaj), pa nisem slišal nobene razlike.;)

O.

driver_x ::

Ker bom itak kupil cca. 200m tega kabla, ga bom pa še za zvočnike uporabil. Hvala za nasvet. Sedaj se moram podati še v lov za gramofonom.

user-pass ::

Ce ni razlika v ceni prevelika, lahko vzames Cat7 kable, ker so izolirani. Ali to pri muski ni vazno?

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

pa nisem slišal nobene razlike.;)


Pfft! Amater. ;)

Machete ::

driver_x je izjavil:

Ker bom itak kupil cca. 200m tega kabla, ga bom pa še za zvočnike uporabil. Hvala za nasvet. Sedaj se moram podati še v lov za gramofonom.


Tu je en izbor če ti bo kaj pomagal pri iskanju na ebayu itd.. http://www.thevinylfactory.com/vinyl-fa... Če najdeš pink triangle taranttelo za dober denar vzemi.
Samo so cene napisane tu precej prenizke za kolikor te mašine gredo.
Sicer pa nevem kakšen imaš budget.
Kakšen Pro-ject ne bo škodil, ali pa neuničljivi MK modeli, najbolje direkt od Technics ali Pioneer. Pioneer ima letos nov model. Oblika znana, finalna obedlava pa je huda za znort: http://pioneerdj.com/english/products/t... Sam je okoli 700-1000€ nov.
Za predojačevalec pa se obrni name, ker imam na voljo Pro-ject Phono Box II usb. Ga mislim lih enkrat v bližnji prihodnosti dati na ebay.

driver_x ::

Hvala za informacijo. 700€ ali 1000€ ne mislim dajati za gramofon, ker niti še ne vem, kako pogosto ga bom sploh uporabljal.

DarwiN ::

Gledam stran, kjer sem kupil svoje zvočnike, in najdem tole.

Ne vem, kako dolgo še bodo imeli to akcijo, ampak sveta pomagavka, posamično stane ta komplet čez 2k, in to v Nemčiji... Pri nas pa še več, oziroma komplet zvočnikov + Marantz nekje 1750€.

Tole je resno za razmislit, in to hitro, kdor kupuje. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Aar2rk ::

Darwin, a poveš, kaj si videl, da mi bo lahko žal, da nisem prej prišel do tvojega posta ;-)
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202614 (2016) Darko!
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230674 (22213) p|X|
»

Wi-Fi AV Receiver

Oddelek: Zvok in slika
111704 (1458) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310710 (7721) BigWhale

Več podobnih tem