» »

Nakup A/V Receiverja

Nakup A/V Receiverja

«
1
2 3
...
5

PandaFlow2 ::

Zanimam se za nakup A/V Receiverja za 5.1 ozvočenje - izvor videa/zvoka bo predvsem Blu-Ray ali PC. Nisem grozen avdiofil, tako da je tudi budget temu primeren (max. 350-400€).

Poleg funkcij, ki jih imajo vsi, rabim predvsem Ethernet (za internetni radio) in pa relativno enostaven daljinec (zaradi boljše polovice). Se splača gledati, da podpira tudi 4K passthrough (tako ali tako sem zaradi prostora obsojen na max. 50" TV) ali je še zadeva preveč v oblakih? Zakaj nekateri pišejo da je minus, če ne podpira receiver upscalinga na 4K? To ponavadi tako ali tako naredi TV - tako kot sedaj, če dobi video samo 720p ali celo SD?

Gledal sem predvsem Denon AVR-X1000 in Yamaho RXV-475, Harman Kardon AVR 151 oz. 161 se mi zdita pa malce skopa s priključki - če jih bom kdaj slučajno potreboval.

DarwiN ::

Tudi sam sem trenutno na lovu za receiverjem v podobnem cenovnem rangu...

Če danes kupuješ je 4k IMO obvezen, čeprav ga danes ne potrebuješ, venda receiver komot zdrži 10 let, tko da... Nevermind upscaling, ampak passthrough in HDMI 2.0 pa bo prav prišel.-..

Onkyo 636 je pomoje best buy... Ga dobiš za realno ceno 440€, glede na to da je v Nemčiji 405€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Janac ::

Ljudje, noben audiofill ne bo kupil receiverja. Taki namrec kupjo integrirani stereo ojacevalnik.

Pricakovat, da bo na receiverju kaj bolj zanimiv zvok kot na high-end zvocniki je butasto. Kaj hocem reci, ni smiselno kupovati receiver(soliden kot tak) in potem neke jogurtove jajcke. Na bolhi se dobi 5.1 zvocniski sistem za zmeren denar. V takem primeru bo zvok cudovit.

Anney ::

Yamaha RXV-475 je čez glavo dovolj, sam imam model 375 ker ne rabim internet priključka in sem super zadovoljen. Yamaha ima prav tako največ prednastavitev za različne (movie) scene na reciverjih in se v audio-videu svetu odlično odreže. 4K passthrough pa imajo dandanes že skoraj vsi, prav tako 3D video signal.

TOP ::

Sam imam Denon AVR X2000 in sem super zadovoljen,kar se tiče Onkyo pa ti novi modeli imajo kar nekaj težav z pregrevanjem.

DarwiN ::

4K passthrough pa imajo dandanes že skoraj vsi,


Passthrough, HDMI 2.0 in HDCP 2.2 imajo le določeni 2014 modeli.. Onkyo, Pioneer, Denon in Yamaha 677/777...

Pravim, če danes kupuješ, se splača bit future proof, saj vendar doplačaš le kakšnih 50-100€...

kar se tiče Onkyo pa ti novi modeli imajo kar nekaj težav z pregrevanjem.


Links, please. Google nič ne najde..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Anney ::

Nimajo na 2.0 ampak na 1.4.

4K Pass Through receives super high-def resolution video and pass it to a 4K compatible monitor.
This ensures compatibility with the latest super high resolution video formats.


What does 4K refer to?

4K is a term used to describe displays with resolutions that are essentially four times that of a 1080p device - or roughly 4,000 lines wide by 2,000 lines high. The HDMI 1.4 specification supports multiple 4K formats:

3840 pixels wide by 2160 pixels high @ 24Hz | 25Hz | 30Hz
4096 pixels wide by 2160 pixels high @ 24Hz


Pač 50 in 60 fsp ne gre skozi.
Filmi so tako ali tako zaenkrat še ostali na 24fps. Čez čas pa se bo tudi to verjetno spremenili, vendar za danes je to dovolj, čez 4 leta ali kakšno več pa bomo imeli že tako ali tako spet nove standarde in formate in bo treba menjat komplet mašinerijo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

DarwiN ::

Če prilkopiš Pc, laptop, konzolo, in podobne zadeve si s 30Hz ne moreš nič počet... Poleg tega bi naj bil 4k blu ray standard jasno določen šele konc leta in zna bit ravno tako 60Hz. Ali pač 24/30.. Maybe, who knows..

Skratka, če imaš nov oziroma kakšno leto dni star receiver, potem boš gotovo zdržal brez HDMI 2.0 še kar nekaj let... Ampak če pa kupuješ danes ...

V Slo naprimer prodajajo lanski model Onkyo 626 za isto ceno kot letošnji model 636, ki pa ima polno podporo 4k...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

PandaFlow2 ::

Tale Onkyo 636 res zgleda kot best-buy. Sem pa bral, da so res bili problemi pri prejšnjih modelih s pregrevanjem HDMI boarda - je Onkyo potem to odpravil ali je še vedno loterija?

DarwiN ::

Sem tudi sam še včeraj malo raziskoval na to temo, potem ko je TOP omenil.... Zasledil, da naj bi v zadnjih letih kakšna serija imela te težave, ki pa so jih z 2014 serijo odpravili in so baje super cool..:)

Jaz bom vsekakor vzel tega Onkya 636, potem ko sem predelal temeljit research... Ima vse potrebne future-proof bonbončke in dovolj moči... Že Onkyo 535 bi bil ok, ampak nima HDCP 2.2 (future copy protection za 4K Blu-ray format) in pa le 65W RMS-ja po kanalu, medtem ko ima 636 95W...

Mogoče še poglej Denona AVR-X1100... Super cena.. V DE/AV je namreč 499EUR..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

DarwiN ::

Berem malo o tem Denonu, in nima HDCP 2.2, 80W RMS, samo 2 HDMI 2.0 priključka (kar je sicer dovolj, pa vendar)... Ne vem.. Pa tut vprašanje, kakšna bo nazadnje relna cena, oziroma kje se bo ustalila, saj je zadeva zunaj komaj mesec-dva, medtem ko je Onkyo že na realnih tleh..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PandaFlow2 ::

Ja edina opcija za kolikor tolikor soliden future-proofing za normalno ceno je zgleda Onkyo 636 - mam pa še itak kakšen mesec časa, ne bom vzel pred sredino septembra, tako da bo mogoče še kak review več do takrat...

Zdaj pa na iskanje za soliden 5.1 komplet zvočnikov :)

driver_x ::

Sam sem prišel do zaključka, da passthrougha sploh ne rabim, ker vsi viri (T-2 STB, aTV, HTPC, tudi sam TV) podpirajo optični ali električni digitalni izhod za zvok in jih imam zato vsakega posebej priključenega na TV s HDMI kablom in receiver z ustreznim toslink ali spdif kablom. K sreči imam TV in receiver z zadosti priključki. Uporabljam pa kombinacijo Marantz receiverja in B&W zvočnikov (5 komadov), woofer pa sem prodal, saj pri tej kvaliteti zvoka ni bil potreben.

PandaFlow2 ::

Dolby TrueHD in DTS-HD MA gresta zaenkrat samo preko HDMI - optika ima (kar sem bil tudi sam presenečen) premalo bandwidtha, tako da če hočeš karkoli več od golega DTS ali DD, mora zvok iti prek HDMI.

JanezH ::

Meni je po 7 letih crknila yamaha in zdaj tudi gledam Onkyo TX-NR636. Mislim, da za tak denar dobiš največ. In pa če ga kupiš med 1. Avgustom 2014 in 30. Septembrom 2014 dobiš zastonj Dolby Atmos-enabled SKH-410 speaker system. 8-)

driver_x ::

PandaFlow2 je izjavil:

Dolby TrueHD in DTS-HD MA gresta zaenkrat samo preko HDMI - optika ima (kar sem bil tudi sam presenečen) premalo bandwidtha, tako da če hočeš karkoli več od golega DTS ali DD, mora zvok iti prek HDMI.


Kakšna je podpora za to v predvajalnikih? Npr. ali za predvajanje takega zapisa preko VLCja na PCju potrebujem kakšen poseben HW ali računalnik tole le pošlje naprej skozi HDMI v nespremenjeni obliki?

Dr_M ::

Drugace pa ne obstaja samo onkyo, so se druge, enako dobre in cenejse alternative.
Ceprav nevem zakaj 636 ni na tem seznamu.
Se posebi zanimiv je Pioneer 924.
http://geizhals.at/eu/?cat=hifirec&xf=3...

JanezH ::

Pri Pioneer 924 ne najdem ničesar o HDCP 2.2 in pa treba je dokupit adapter za wireless lan -> Wireless LAN (optional AS-WL300 adapter required).

Dr_M ::

Ker Lan ne zaodstuje? 8-O

DarwiN ::

@DR_M, geizhals ima na tem spisku skoraj polovico podatkov napačnih..

Sem gledal tut Pioneerja.. 824 me ni prepričal.. Mogoče je 924 za kaj, čeprav je nekaj dražji..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Zdaj pa na iskanje za soliden 5.1 komplet zvočnikov :)


Imaš že kaj nagledano? Mogoče mi daš kakšno idejo..:P

Jaz bom najbrž vzel KEF E305 ali KEF T205 in lepo na steno pribil.. Zdaj še treba samo počakat na kakšno nemško akcijsko ceno. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ThinkPad ::

JanezH je izjavil:

In pa če ga kupiš med 1. Avgustom 2014 in 30. Septembrom 2014 dobiš zastonj Dolby Atmos-enabled SKH-410 speaker system. 8-)


Keri prodajalci pa to ponujajo, si že kaj našel?

Dr_M ::

DarwiN je izjavil:

@DR_M, geizhals ima na tem spisku skoraj polovico podatkov napačnih..

Sem gledal tut Pioneerja.. 824 me ni prepričal.. Mogoče je 924 za kaj, čeprav je nekaj dražji..


Za dhcp 2.2 res nevem, dejansko ni nikjer podatkov.
Kaj te pa ni prepricalo? Na papirju je enak, kot onkyo, razen wifija nima.
Jaz vseeno bolj zaupam pioneerju (mam doma starega ene 15 let, se vedno dela bp), kot pa onkyu, ki ima stalno neke tezave (se pred leti, ko sm to sceno malo bolj spremljal, je bilo z njimi dosti tezav).

DarwiN ::

ThinkPad je izjavil:

Keri prodajalci pa to ponujajo, si že kaj našel?


Saj ti piše.. Prodajalci v "Austria, Belgium, Denmark, Germany, France, Finland, Ireland, Luxemburg, Netherlands, Norway, Sweden and United Kingdom."
Najbrž velja za vse trgovine v teh državah... Prošnjo pa verjetno vložiš preko spleta..

Sicer pa vprašaj določeno AV/DE trgovino, preden naročiš.

Kaj te pa ni prepricalo?

Ravno to, da ni praktično nobenih podatkov ali testov.. Ker kadar izdelek ponuja veliko bonbončkov, podjetje to razglaša na veliki zvon... Ne vem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PandaFlow2 ::

Ker Lan ne zaodstuje?

Wi-Fi je kar dobra zadeva, sploh če imaš TV, ki ne podpira Wi-Fi (oz. moraš kupiti adapter za 50€ kot pri Philipsu) in si omejen s povprečnim 4-portnim routerjem.

Sicer pa vprašaj določeno AV/DE trgovino, preden naročiš.

Tale Dolby Atmos komplet zgleda v redu - sploh če ti ga dajo zastonj :) Kje pa imaš ti namen naročiti? Imaš kake izkušnje pri kupuvanju iz AV/DE?

Imaš že kaj nagledano? Mogoče mi daš kakšno idejo..:P

V bistvu še nič kaj konkretno, definitivno pa manjši budget tam nekje do 1000€ skupaj z receiverjem, tko da ostane dobrih 550-600€ za komplet.

Gledal sem Denon SYS-391HT in JAMO A 101 HCS 5, ampak moram še naštudirati glede velikosti, ker imam omejen prostor za zvočnike...

DarwiN ::

Teh dvojih vsekakor ne kupit, ker gre za nateg.... V tujini so namreč oboji 200€.. :) Oziroma naročiš pri Majdiču.

Ravno zaradi prostora gledam KEF... Sploh T serija je huda, revolucionarno tanki zvočniki, ki jih pribiješ na steno kot sliko... Ampak niso ravno poceni...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JanezH ::

Če greš gledat avstrijske prodajalce za ONKYO TX-NR636, ki jih prikazuje Onkyo EU web stran je v Celovcu npr. Mediamarkt kjer ga prodajajo za 410 eur. Pri nas se u mediamarketu in maxpro dobi za 440 eur.

JanezH ::

Priporočena cena proizvajalca za SKH-410 Dolby Atmos-Enabled Speaker System pa je $249 kakor gledam.

DarwiN ::

Ampak pri Atmosu si boš moral namestit satelite po celi sobe... Tudi na strop, za najboljši učinek... Namesto lustra, heh... Itak imamo danes tolk tehnologije, ki vse po vrsti oddaja svetlobo, tako da luči itak ne potrebuješ. :DDDD

Torej obstoječih 5.1, potem pa ta dva gratis "atmosa" enega na zadnjo steno, drugega pa na strop.. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JanezH ::

V specifikaciji ali če pogledaš video piše, da jih daš na front zvočnika spredaj in oddajata zvok navzgor in se odbija od stropa (Position on an Existing Front Speaker).
In ja trenutno imam 5.1 infinity primus hcs, ta dva pa dam se zraven, če mi jih že šenkajo :)

Dr_M ::

Wi-Fi je kar dobra zadeva, sploh če imaš TV, ki ne podpira Wi-Fi


Jest mam na tvju wifi, pa sem raje priklopil na lan, ker vec kot glasbe nisem mogel predvajat, na lanu pa dela vse brez problema.

JanezH ::

Dr_M je izjavil:

Wi-Fi je kar dobra zadeva, sploh če imaš TV, ki ne podpira Wi-Fi


Jest mam na tvju wifi, pa sem raje priklopil na lan, ker vec kot glasbe nisem mogel predvajat, na lanu pa dela vse brez problema.


Kateri router pa imas?

user-pass ::

Vsak svoja jajca hvali... jaz imam Onkyo TX-NR414 in je tak jajc, da ni vecjega. Svoh, vroc, traja celo vecnost da se prizge, internetni radio je takorekoc neuporaben, meniji pocasni in nepregledni,... ce bi se kaj naslo. Dvomim, da so visji modeli kaj boljsi.

Ce se da, raje kako Yamaho ...

DarwiN ::

user-pass, saj ne moreš veliko več pričakovat od đubreta za 200€.. Jaz imam trenutno Kenwooda, prav tako 200€ varianta, in je isto sranje..

Yamaho bi tudi imel, ampak ne nižje od modela 677, ki pa stane 600€... Predrago.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Anney ::

Dam glas za Yamaho, sam imam model nanjižje serije RX-V375 obnese se odlično (ni ne vroča in je hitro odzivna), bila pa je tudi nagrajena od WHAT HIFI, in tudi ostale recenzije so odlične, dobil sem jo za borih 170EUR (novo). Ostale reciverje so mi odsvetovali, menda se v homcinema sistemih najbolje odreže yamaha.

Kaj več pa za svoje potrebe ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Dr_M ::

JanezH je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Wi-Fi je kar dobra zadeva, sploh če imaš TV, ki ne podpira Wi-Fi


Jest mam na tvju wifi, pa sem raje priklopil na lan, ker vec kot glasbe nisem mogel predvajat, na lanu pa dela vse brez problema.


Kateri router pa imas?


Asus RT-AC66U, Tv pa LG 55LA6918.

JanezH ::

Cudno, ker ima kolega asusa n standard ter nanj priklopljen zunanji disk in tudi 55inch lg plazmo in pravi, da bp streama filme.
Drugače pa sem imel do sedaj yamaho RX-V461, ki mi je žal crknila po 7 letih s tem, da je bila malo uporabljana.

PandaFlow2 ::

Za kakršnokoli resno predvajanje filmov iz "varnostnih kopij" na TVju itak rabiš media player...

JanezH ::

PandaFlow2 je izjavil:

Za kakršnokoli resno predvajanje filmov iz "varnostnih kopij" na TVju itak rabiš media player...


A ne zadostuje dlna TV, Receiver in NAS (ali pa externi disk priklopljen na router, npr. asus RT-AC56U, ki ima media server)? Trenutno imam egreat multimedia player ampak je ze bolj bogi in bi ga nadomestil s prej omenjenimi zadevami.
Kolega ima asusov router in nanj priklopljen disk in wireless streama na TV full hd 3D filme in mu zadeva dela brez problema.

JanezH ::

Sem pri še enem kolegu preveril in ima Asus RT-N56U (nanj priklopljen WD 2TB) in TV Samsung PN60F5500 in tudi brez problema streama wireless filme na TV. Tako, da ne razumem zakaj bi rabil dodaten media player?

Dr_M ::

Jest sm si kar comp nabavil (da lahko gledam se youtube in tvin), zotac zbox id18. Poceni, majhen in malo stroma pokuri. Pa vse imam na kupu, z routerjem vred.

mn ::

DarwiN je izjavil:

Zdaj pa na iskanje za soliden 5.1 komplet zvočnikov :)


Imaš že kaj nagledano? Mogoče mi daš kakšno idejo..:P

Jaz bom najbrž vzel KEF E305 ali KEF T205 in lepo na steno pribil.. Zdaj še treba samo počakat na kakšno nemško akcijsko ceno. :P


Kdo ve kje se da slišati KEF? Gorenjska, Ljubljana, Celovec?

PandaFlow2 ::

A ne zadostuje dlna TV, Receiver in NAS (ali pa externi disk priklopljen na router, npr. asus RT-AC56U, ki ima media server)?


Media player ti omogoča še avtomatsko downloadanje podnapisov, lepši pregled nad zbirko filmov, avtomatsko povezavo in ogled trailerja, ipd.

Jaz imam Mede8er MED600X3D v navezavi z NAS (preko NFS) in dela super - podpira vse možne formate (3D BD ISO, mkv, DVD, ...), nima pravega standby načina (kot npr. WD TV Live), kar pomeni da se prižiga približno toliko časa kot TV, ampak medtem mirovanjem ne porablja skoraj nič energije in se tudi ne greje. Ne dela mu pa težav praktično nič - ne BD50, ne 120 Mbit Jellyfish test...

Da ne omenjam, da je zadeva modelski letnik 2012 in da še vedno posodabljajo firmware (z novo funkcionalnostjo) vsaj 2x mesečno...

wired ::

No, pa se bom še jaz priključil debati:
že nekaj časa gledam Yamaho RX-V675, ki se jo trenutno zaradi novega modela v677 dobi po res lepi ceni. Razlike so naslednje:

The RX-V677 has the following differences/advantages over the RX-V675:
1. Latest HDMI features: 4K video @60fps and 18 gbs bandwidth. (RX-V675 had 10.2 gbs.)
2. Apple Lossless audio playback
3. Gapless playback compatibility allows play without interruption
4. Wi-Fi Built-in with Wireless Direct. (No router needed for AirPlay or Play to Music.)
5. HTC Connect™ for music streaming from HTC Connect™ compatible smartphones
6. Background Video feature for Radio/USB/NET/Audio inputs. RX-V675 has Tuner and Net sources only.
7. Extra Bass enriches powerful bass sound, even with small speakers
8. Virtual CINEMA FRONT provides virtual surround sound with 5 speakers in front.
9. YPAO Volume(adaptive EQ) Maintains balance of bass, mids and highs regardless of volume level.
10. Allows for DSP changes from the AV Controller. (App 4.0 and RX-Vx77 models only.)
11. Upgraded GUI. (Better icons and look/feel.)
12. RX-V677 does not have a Preset programable remote

Kot sem vas razumel, je pa vredno investirati več zaradi 4K passthrough. Stari model predvidevam podpira do 30p.

Vaša mnenja - je ta zadeva preveč za kak 5.1 zvoč. sistem in se raje ozrem po kaki v477/v577?

DarwiN ::

mn je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Zdaj pa na iskanje za soliden 5.1 komplet zvočnikov :)


Imaš že kaj nagledano? Mogoče mi daš kakšno idejo..:P

Jaz bom najbrž vzel KEF E305 ali KEF T205 in lepo na steno pribil.. Zdaj še treba samo počakat na kakšno nemško akcijsko ceno. :P


Kdo ve kje se da slišati KEF? Gorenjska, Ljubljana, Celovec?


Digitalija salon mogoče?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darkkk ::

@original poster, sony str-dn840
Dobiš iz DE za 400€ (+10€ poštnina), npr.
http://www.computeruniverse.net/product...

Mislim, da podpira vse želje - jaz na koncu pol rabim glih 1% tega :)

PandaFlow2 ::

@original poster, sony str-dn840
Dobiš iz DE za 400€ (+10€ poštnina), npr.


Onkyo je 5€ več (DE), ima pa HDCP 2.2 podporo...

JanezH ::

Kakšne imate pa kaj kable za zvočnike in za subwoofer?

DarwiN ::

Redcoon ima super akcijo Yamahe RX475... Če prav računam, pride poštnina preko mailboxde nekje 20€.. Skupaj torej 210€...

FileGo1, tko da če nameravaš kupit zvočnike za 400€, potem je mogoče res boljše vzet takšno varianto.... Ker zvočniki bi naj nosili večjo ceno kot receiver... Nekje v razmerju 70-30% (zvočniki-receiver)...

Ampak imaš samo 5 ur časa.. Potem se akcija izteče..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

JanezH ::

Je sploh nimajo več na zalogi ...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denon AV sprejemnik AVR-X250BT

Oddelek: Zvok in slika
202598 (2000) Darko!
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230483 (22022) p|X|
»

Wi-Fi AV Receiver

Oddelek: Zvok in slika
111693 (1447) Anney
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310664 (7675) BigWhale

Več podobnih tem