» »

GPS za v avto

GPS za v avto

rc-car ::

Torej, zanima me vgradnja GPS sistema v avto. Predvsem cenejše izvedbe (original dodatna oprema odpade), torej priklop na dlančnik ali kak manjši LCD, ki se montira na armaturo. Notebook bi bil bolj zadnja možnost, ker je preneroden.

Ali kdo kaj takega uporablja, kako se obnese, je med bloki ali morda na avtocesti ob višjih hitrostih problem s signalom in pa kako je z zemljevidom Slovenije.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

undefined ::

Ta stvarca bi bila lahko že kar "standardna" oprema v tem tisočletju, se meni zdi. :)

zetko ::

Mislim, da zemljevida za slovenijo se zdej ni. Drgac pa mal poglej pr alpinu k dela te stvarce.
Living it another way.....

bostjan11s ::

hja na infosu je bilo eno predavanje o sledenju avtomobilov z takimi sistemi, zadeva je precej točna računa pa vse živo od trenutne hitrosti, povprečne... v glavnem omejitev skoraj ni, cena heh tam je bila prikazana profesionalna različica, ki je bolj uporabna za admine voznih parkov kakšnih podjetij 20k sit na mesec kot ena naročnina, v to ceno pa mislim da so vključeni vsi stroški ... tak za info samo...

rc-car ::

Hmm, sem mislil, da kdo od vas kaj takega že uporablja...

A se ni nekoč nekaj govorilo o nekem digitalnem atlasu Slovenije, ki naj bi podpiral tudi GPS? Če takega atlasa res še ni, potem bi tudi GPS bolj malo koristil...

:\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

bostjan11s ::

ne map uradno(cede verzija-GPS navigacija) še ni za Slovenijo vsi ki so v teh projektih trenutno zadeve delajo in bi morali počasi to izdati sam mam občutek, da še ne bo ravno takoj....

matter ::

Kako neuradno mapo se dobi za laptop za programsko opremo.

LuiIII ::

Atlasa verjetno še nekaj časa ne bo, no vsaj takega, ki bi imel ceste v vektorski obliki in z atributi. Sam oz. GURS imam vektorje in nekaj atributov, a je potrebno podatke razviti v obliko, ki bi ustrezala aplikacijam, ki tečejo v avtomobilskih navigacijah, ter tudi prostorsko uskladiti podatke. Sam imam veliko boljšo rešitev: cela Slovenija v merilu 1:25000 v rastrski obliki na WGS84 elipsoidu (direktna podpora GPS). Tako je kartografskih informacij bistveno več. Res pa je, da mi pa računalo ne more reči: "Zavij desno!". K temu bi lahko dodal še 3D prikaz kraja kjer se nahajamo. Po mojem mnenju ne rabimo ravno zemljevida z natančnostjo GPS (max. 10m), da bi vedeli kje smo.

Lui

krneki0001 ::

Lui: A se da kej tazga dobit zapečenga na kakem cd-ju?
Sam mam tist atlas slovenije, kjer naj bi kao gps gor prklopu, sam tist ne dela.

LP
Nebivedu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navigacija za kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7312235 (8411) schurda
»

GPS v gozdu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1312089 (11300) krneki0001
»

GPS za na kolo

Oddelek: Mobilne tehnologije
224168 (3302) DaVidmar
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427264 (5773) Fl[A]sH
»

Galileo: novo GPS omrežje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
103260 (3260) DOLF

Več podobnih tem