» »

Renesas USB 3.0 Host Controller in Win 8.1

Renesas USB 3.0 Host Controller in Win 8.1

Crimson_Shadow ::

Mam dotično USB kartico in po Wind 8.1 mi niti pod razno noče pravilno delovati.

Že takoj po namestitivi "frišnega" sistema, mi pod Device Manager kaže klicaj in seveda, USB-ja ne delata.

Če že, (takoj ko pridem v sistem) mi dela vsega skup kakih 10 minut, potem se USB gonilniki sesujejo in vhodi sploh ne delujejo več. Pod Device Managerjem je klicaj.

No, ok si zrihtam šoferje prek neta. So pravi in v obliki setupa. Vsaj piše, da so tudi za Win 8.1.

Do tu vse lepo in prav ampak naslednje kar sledi je pa pravi kretenizem.

Zaženem setup in mi brez problema namesti v sistem. Bez kakršnihkoli opozoril ali karkoli, preprosto "setup complete".

Ok, nič me ne opozori, da bi moral na novo zaganti sistem. V redu. Dam USB not >>> NE DELA!!! Niti ledica, ki je na ključku, se ne zasveti.

Ponovno zaženem sistem in ne, USB ne dela. Grem pogledat pod Device Manager in tam je še vedno klicaj, da nekaj ni v redu nameščeno.

???

Zaženem še enkdat ta setup, in še enkrat gre skozi brez težav in seveda, končla namestitev uspešno.

Grem še enkrat pogledat po Device Manager. Še vedno klicaj. Restart

Po ponovem zagonu grem kar direkt pogledat tja in še vedno nič, Še vedno klicaj, da USB ni pravilno nameščen.

;((

Ničkoliko ure mi gre v nič, ko na netu ne dobim niti enega pravega odgovora, kaj je sploh narobe.

Sem izklopil power managemnt za USB > ne pomaga! Firmware na USB 3.0 kartici je tazadnji!

Od Intela šoferji za ta kontroler se mi noče namestit, ker mi setup takoj zateži, da imam novejše šoferje gor.

In še največja bedarija je, da mi pod Device Managee vedno piše za temi šoferji tudi (Microsoft. WTF; Gonilniki, ki jih hočem namestit NISO od MS-ja!)

Aja, in z samim USB 3 kontrolerje ni prav nič narobe, ker pod Windows 7 deluje normalno. Meni je delovalo kar z stock MS gonilniki. Kolega si je namestil taiste, (katere pod Win 8.1 nikakor noče pravilno namestit!!!) in mu je tudi delovalo, brez sesuvanja.
We create worlds

MrStein ::

A to je tisti PC, ki crkuje (SSD)?

Renesas je precej ubogi čipset, posebej prva serija, uPD720200a.

Če imaš možnost, se jih znebi.

Če ne, pa:
- je to kartica... aha , si napisal "kartica"

Katera točno?
Eni proizvajalci imajo prastare gonilnike.

Tule je zbirka gonilnikov, ki so koliko toliko aktualne: https://www.station-drivers.com/index.p...
(po redizajnu strani izgleda sicer katastrofalno, ampak se boš že znašel)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Crimson_Shadow ::

Ja, ista mašina.

Hmm, zanimivo, tisti šoferji, ki sem jih hotel namestit na Win 8.1 tudi na 7-ki ne delajo.

Sem dobil ene druge, ki delajo ampak za Windows 7.

Samo so pa resnično nesposbni pri bivčem Necu, če niso sposobni dat v šoferje, da tisti NISO pravi za moj čipset (Vsaj za Win 7) /

Za 8.1 pa ne vem, ker sem že v drugo danes dajal sistem na mašino (na običen HDD) ;((
We create worlds

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

A zdaj dela SSD po novi inštalaciji?

Han ::

Kateri NEC/Renesas čip je na kartici?

Po sveži namestitvi Win 8.1 sem tudi jaz imel enako izkušnjo. Deluje pa ista kartica (uPD720200a) brezhibno po namestitvi Win 8.1 z integriranim Update 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Crimson_Shadow ::

Trenutno 7-ica ampak, tole postaja že absurd.

Gonilnkini okej, ampak noben ključek mi ne dela na njem. DAFUQ?!? Mogoče bo po še enem restartu delalo, kjer prej mi je.

???
We create worlds

Dr_M ::

Win 8 sploh ne rabijo locenih gonilnikov za USB3.0, ker imajo integrirane, kot imajo windowsi ze nekaj casa za USB2.0.

Crimson_Shadow ::

Dej potem mi pa razloži zakaj mi ta Renesas USB 3.0 sploh ne dela pod 8.1, USB-ji (2.0) od plate pa nimajo tega problema?
We create worlds

Han ::

Še enkrat: M$ je zaje*al Renesas gonilnik v Win 8.1 in zadevo poštimal v Update 1.

Če imaš Win 8.1 DVD z integriranim Update 1, bi ti USB 3.0 moral delovati...

Crimson_Shadow ::

Zdej je pa lih obratno. Šoferji kao okej, ampak nič ne dela na teh dveh usbejih.
We create worlds

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Če imaš možnost, se jih znebi.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Novo USB 3.0 kartico dobiš že za 12 EUR.

(prej preveri če ti bo Windows Update 1 pomagal , ali prej predlagan driver, potem pa reši problem za ceno ene runde piva)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Crimson_Shadow ::

Sem mel obe verziji šoferjev nameščene, zato je sralo. Resno upam, da je bilo samo to.

Sem vrgeu obe verziji dol. In dal gor 3.0.23 in mi je zaenkrat 7-ica uspešno namestilo zadevo.

Se bo hitro videlo kako in kaj.
We create worlds

Crimson_Shadow ::

Resno no? V prvo dela, potem pa spet nič.

Ne prepozna nič! Ne ključkov ne diska. ???

In z šoferji vse v redu.

"Yeah right" > W T F
We create worlds

Mavrik ::

A si pomislil da je mogoče kartica okvarjena?
The truth is rarely pure and never simple.

Runnagain ::

Sam imam to kartico v Win 8.1 (vsi popravki), pa mi zaenkrat ne povzroča nobenih preglavic:
DIGITUS PCI-express x1 kartica USB 3.0 Digitus
Chipset: NEC UPD720202

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Gonilnikov mi ni bilo potrebno posebej nalagat, ker so Windowsi sami našli.

Lp, Runnagain!!

Han ::

Si naložil Win 8.1 z integriranim Update 1?

MrStein ::

Se mi zdi, da je naredil vse, le tisto, kar je tu bilo svetovano, ne. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Crimson_Shadow ::

Sem naložil 8.1 od "junija letos" in mi je še vedno delalo to štalo. Preprosto ni delalo, razen će ma ta integriran update, še kaj not, kar v posameznih popravih ne dobiš.

Včeraj sem USB kartici posodobil firmware iz 2010, na 2024 pa tudi to ne pomaga kaj dosti. Vsaj v Windows 7 Je še kakšen večji za ta "jajc"?

Že tko sem samo včeraj kar dvakrat nameščal sistem. Najprej junijski 8.1 potem pa 7-ico.

Z vsem tem "probanjem" gre kar preveč časa. Pol dneva, pa nisem nič rešu! Ne z USB-jem ne z SSD-jem! ;(
We create worlds

MrStein ::

Imaš update 1 ali nimaš?

http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

Tu piše, kako ugotoviš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Crimson_Shadow ::

Trenutno imam windows 7 nameščen.
We create worlds

Dr_M ::

Tebi to neki drugega jebe.
Sama kartica, lahko je plata, lahko je z ramom neki narobe, ali pa kartici ne pase doticni pcie slot.

Crimson_Shadow ::

Napajalnik oziroma molex za štrom, ki ga kartica rabi?
We create worlds

Han ::

Tretjič in zadnjič: če kartica deluje brezhibno v sedmici, bo skoraj zagotovo delovala brezhibno tudi v 8.1 z integriranim Update 1. Preizkušeno.

Ista kartica v Windows 8.0 in 8.1 ne deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte 970A-UD3P Rev 2.0 in USB 3.0 problem

Oddelek: Strojna oprema
102500 (2305) Sami
»

Windows 8.1 počasen USB.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101221 (899) Han
»

USB 3.0 PICe kartica

Oddelek: Strojna oprema
332942 (2037) kuglvinkl
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316739 (13181) dmagnif
»

Driverji za USB3

Oddelek: Strojna oprema
151395 (1196) pravnik

Več podobnih tem