» »

Homebrew shop

Homebrew shop

15galy ::

Zanima me, če v sloveniji kakšna trgovina namenjena domačemo varjenju piva in destilaciji žganja - homebrew shop?
  • polepsal: Mavrik ()

mrTwelveTrees ::

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Pri nas imaš dve online homebrew spletni trgovini, poguglaj malo.

Blum ::

Verjetno je mislil opremo za dejansko pivovarjenje in ne amaterske pripravke sladov, ki jim primešaš vodo v zaprtem vedru.

jest10 ::

Če bi vsaj malo vrgel uč na ti dve naši štacuni, bi videl, da ena prodaja tudi slad in hmelj, da lahko vse delaš sam iz nule, v drugi pa ti nabavijo, če izraziš željo po tem.

15galy ::

V bistvu ne potrebujem sladu niti hmelja, ker ne bom varil piva (čeprav je v pri nas v Savinjski obojega dovolj), ampak potrebujem encim (amilaza), ki razbije škrob na enostavne sladkorje (ti so potrebni za fermentacijo), in tega imajo v tujini v vseh tovrstnih trgovinah. Kuhal bom vodko, pa bi rad ob naravnih encimih (slad), poskusil še z umetnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 15galy ()

jest10 ::

Piši na Sam svoj pivovar, če ti lahko dobavi. Če ne, pa Hmezad ali kaj podobnega(samo tukaj imajo bolj veleprodajo)

GGGGG ::

Amilaza je prisotna v sladu. Pri varjenju piva se je ne dodaja, ampak samo "aktivira". To narediš tako, da žita najprej zrobiš, pomešaš z vodo in segreješ na 55 do 72 stopinj celzija. Postopku se reče drozganje oz. "mashing" po angleško.

Po istem postopku lahko narediš vodko.

Sicer pa imaš v Ljubljani www.mojepivo.si, ampak dvomim, da imajo na zalogi. Pomoje boš najlažje dobil, če naročiš iz kakšne tuje spletne trgovine.

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_nos...

15galy ::

Celoten postopek za pripravo fermentabilne raztopine (mash) imam že naštudiran, kot sem omenil mi manjka samo umetna amilaza (veliko učinkovitejša od naravne v sladu iKst). Glede naročanja prek speta, pa lahko povem, da je bel prah in kot so mi povedali na carini - import charges da glava boli.

GGGGG ::

Naročiš iz EU, pa ni problemov s carino.

zrataj4201 ::

Lahko, pa se mi javiš, pa ti morda lahko zrihtam nekaj malega. Vodke pa brez 4X filtracije ne bo. Morda "samogon" kakor pravijo pri carju Putinu na domači zvarek.
lp

zrataj4201 ::

Nisi ravno napisal iz česa boš kuhal vodko.Upam da ne iz krompirja, kakor počnejo domačini doma.Potem raje vzemi njihovo lažjo pot v Baumax po čistilo za steklo(malo šale verjetno ne škodi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168698 (6175) PacificBlue
»

Pijača Kvas

Oddelek: Loža
182845 (1600) Gagatronix
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149403 (31407) SonoR
»

Katera je vaša najljubša pijača? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13314919 (11867) Kaličopko

Več podobnih tem