» »

fx6300 temperature

fx6300 temperature

FX6300B ::

nekaj mi ni jasno naj gledam temp v biosu in temp v coretemp in sta različni za cca 20c zdej pa nevem al je kj s kkšnnmu senzorjem in nevem kaj naj gledam kot realno temp
  • spremenil: FX6300B ()

Leprechaun ::

Do nedavnega sem si tudi sam lastil identičen procesor. Pri meni so bile temperature pri nenavitem v load (z programom coretemp) do 37C, če sem ga pa navil na 4,9 ghz pa je šlo do nekje 57C.

Primerjaj in če so nekje tukaj potem deluje ok.
Sem pa imel gor http://www.idealo.de/preisvergleich/Off... .
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

V biosu cpu laufa na nominalni frekvenci in napetosti, v sistemu pa na nizji (C&Q), zato taka razlika.

FX6300B ::

ne sam če pogledam v sistemu z nevem točno ker program neki hardware če pogledam pod motherboard pa tm socket je socket taka kot v biosu v coretemp pa taka kot pod cpu

klkkkkkkkkkk ::

HWINFO
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

Glej temparaturo od senzorja, ki je v procesorju (hwinfo bi znal to) in ignoriraj idle tempe.
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

jap iddle temp je itak nepomemben podatek.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

Pri amdjih sploh, ker je ene 20-30c narobe :)
#brezpodpisa

FX6300B ::

ok pol je vse ok sm se že mal ustrašu :D

lonewolf_ ::

Saj zato pa imajo do 62-65°C "varno" temperaturo, ker so senzorji tolk v k****, da kažejo celo do 35°C razlike :))

Se pravi pri 55°C lahko ima proc tud 80°C ali pa 50°C :) itak se bo varno ugasnil če bo preveč... roll it under 60°C
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

Niso senzorji v kurcu kot taki, ampak njihova pozicja je problem (ker so precej daleč od samega jedra, za razliko od intela)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

lonewolf_ je izjavil:

Saj zato pa imajo do 62-65°C "varno" temperaturo, ker so senzorji tolk v k****, da kažejo celo do 35°C razlike :))

Se pravi pri 55°C lahko ima proc tud 80°C ali pa 50°C :) itak se bo varno ugasnil če bo preveč... roll it under 60°C



Ne... nimaš pojma. Senzorji so ravno taki kot pri intelu. AMD ima pa 1 senzor postavljen daleč od jedra. Problem je pa ta, da je sam senzor nenatančen pri nizskih temperaturah (prav tako kot intelov). Kar pomeni, da ko enkrat pride območje kjer je senzor nameščen pod 35C se začnejo delat razlike. Sej lahko opaziš, da se T zelo hitro spreminja oz. skače.

primer:
5-6 sekund kaže okoli 7-13C potem pa, kar naenkrat skoči na 24C.

Safe T je po AMD-ju 62-72C vendar večina pravi, da lahko greš preko 80C ampak to samo prime95. Speravi če bo imel FX 8320 OC v gamingu okoli 70C ni nič narobe vseeno pa je zaželena čim manjša T.

Tudi senzor v intlu lahko laže, ko je CPu v iddlu ( vendar je ta razlika majhna)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

no pa sj zj bom v roku enga tedna naštimov bolš:Di propeler :D ne sj ne hladilnik

klkkkkkkkkkk ::

Ja kaj imaš trenutno?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

FX6300B ::

trenutno mam stock hladilnik morm najdt kej pametnga rablenga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Aljaz3 ::

Zanima me glede temperature na mojmu fx6300 ko igram kakšen špil kakor project cars mi kaže da je 70-80 stopin in nvm ali je to normalno ali ne sem pa danes zamenjal hladilnik za večjega in je nekako bolje od stock pri stock se mi je kr ogasnil ker je zgleda prišel do limita.sem pa enkat prej pritisnil pri prižiganju računalnika asrock oc k ga prizgeš z x am in sem potem malo probu nato sem pa restaru in izklučil ali je možno da samo kaže da je izklučen vresnici je pa oc ? Za izmerjanje temperature pa uporablam speedfan.

hojnikb ::

>ko igram kakšen špil kakor project cars mi kaže da je 70-80 stopin in nvm ali je to normalno ali ne

za amd je to absolutno preveč. Tam do 60C je še ok, več je že pregrevanje.
#brezpodpisa

Aljaz3 ::

Kako bi lahko znižal temperaturo? Hladilnik imam cisto bov danes sem ga dobil(hladilnik: artic cooling freezer 7 pro pwm rev.2).trenutno zdele igram train fever cpu uporabla max 25% temperatura je pa dam okol 65-66c

hojnikb ::

si prav namazal termalno pasto ?
#brezpodpisa

Aljaz3 ::

Bila je ze nameščena na hladilniku iz cpuja sem pa seveda obrisal pasto dol

lonewolf_ ::

Prvo ponastavi bios na tovarniške nastavitve. Če ne dela na stock, je nekaj narobe ali z cpu ali z matično...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Aljaz3 ::

Bom probal jutri. Možno samo sistem je nov mogoce par mescov star tako da bolj tezko da je zdaj kar nekaj crknilo prej smo bile temperature normalne

hojnikb ::

to maš al slabo pasto al pa slabo mountan hladilnik.
#brezpodpisa

Aljaz3 ::

za glede tistega v biosu pa ni nič razlike. pasto sem že pri original hladilniku menjal in ni bilo velike razlike ker sem menjal matično bom pa priložil sliko hladilnika:
 hladilnik

hladilnik

 hladilnik

hladilnik

.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

intel i5 2500k visoka temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152316 (1873) Janac
»

Core i7 pregrevanje

Oddelek: Strojna oprema
181784 (1321) mat xxl
»

Procesor se mi pregreva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162190 (2072) xxxgeekxxx
»

čudne temperature in računalnik se ugasne med testiranjem

Oddelek: Navijanje
361856 (1579) Shegevara
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728744 (6143) Vuli

Več podobnih tem