» »

HDMI v Displayport ne dela na Lenovo W500

HDMI v Displayport ne dela na Lenovo W500

dani-kr ::

Pozdravljeni,

Svoj prenosnik Lenovo (Thinkpad) W500, sem poskusil povezati z drugim monitorjem (dual screen), bolj konkretno z LED televizorjem Philips, ki ima HDMI izhod. Povezavo sem naredil preko HDMI kabla na katerega sem priklopil adapter (spodnja slika), in adapter sem priklopil na svoj W500. Ko sem na TV-ju preko menija preklopil na Računalnik je pisalo na TV-ju "No signal". Zadevo sem preizkusil tudi na drugem prenosniku (HP, pavilion G6), ki pa ima samo HDMI priklop. Torej iz HDMI v HDMI, ta zadeva je delovala. Je kdo imel izkušnjo s tem displayportom, zakaj ne deluje v povezavi z HDMI?

Hvala vsem za odgovore in nasvete...

 Displayport v HDMI adapter

Displayport v HDMI adapter

  • spremenil: dani-kr ()

...:TOMI:... ::

Dela, dela, samo pritisni tipko WIN+P ali pa FN+Fx (Fx pomeni tipke zgoraj od F1 do Fn) in izberi projector only.
Tomi

dani-kr ::

...:TOMI:... je izjavil:

Dela, dela, samo pritisni tipko WIN+P ali pa FN+Fx (Fx pomeni tipke zgoraj od F1 do Fn) in izberi projector only.


Kaj pa na Win 8.1? Projetor only je samo v win 7

gddr85 ::

kolker jst vem imaš tud na win8 win+p in se ti pokaže desno tabela in izbereš samo eksterni monitor

dani-kr ::

gddr85 je izjavil:

kolker jst vem imaš tud na win8 win+p in se ti pokaže desno tabela in izbereš samo eksterni monitor


sem poskusil tudi te, isto, ne dela "No signal"... :(

...:TOMI:... ::

Lahko pa probaš dual display, saj imaš 4 možnosti. Sigurno je nekaj z nastavitvami narobe. Driver update naredi.
Tomi

dani-kr ::

...:TOMI:... je izjavil:

Lahko pa probaš dual display, saj imaš 4 možnosti. Sigurno je nekaj z nastavitvami narobe. Driver update naredi.


Vse možnosti sem poskusil, pa ne dela. Katere driverje pa bi rabil posodit?

Še nekaj, kakšen je ta računalnik:
Lenovo W500
Ram: 4096MB
Procesor: Intel Core 2 Duo T9400 2.53
Grafična: ATI Mobility Radeon HD 3650 - 512 M
OS: Win 8.1 64 bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dani-kr ()

Dr_M ::

Kaj pa ce potrebujes aktivni pretvornik?

dani-kr ::

Dr_M je izjavil:

Kaj pa ce potrebujes aktivni pretvornik?


Imaš kakšen link, kak naj bi to zgledal?

Dr_M ::

dani-kr ::

Dr_M je izjavil:

Tako nekako.
http://www.ebay.com/itm/Active-DisplayP...


hvala :D

Glede na adapter, ki ga imam: link

Ima sledeče lastnosti:
DisplayPort - HDMI adapter s podporo za zvok
Adapter DP - HDMI za pretvarjanje DisplayPort v HDMI
Vmesnik HDMI 19 pin ženski, DisplayPort 20 pin moški
Za priklučitev naprav z DisplayPort izhodom na HDMI vhodni priključek vašega zaslona
Največja resolucija 1920x1200
Prenos 225MHz/2.25Gbps na kanal (Skupaj 6.75Gbps)
Standard DisplayPort v1.1, Podpira LPCM audio
Napajanje iz DisplayPorta

Je to kriv prenosnik ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dani-kr ()

gddr85 ::

probaj mogoče prej en update driver gpu-ja http://support.amd.com/en-us/download/d...

...:TOMI:... ::

Lahko ti jaz moj DP posodim.
Tomi

dani-kr ::

gddr85 je izjavil:

probaj mogoče prej en update driver gpu-ja http://support.amd.com/en-us/download/d...


Bom poskusil s kakšnim updatom. Drugače, to je moj službeni računalnik, in sem se spomnil še nečesa, ta W500, ima docking port (slika), ki ga imamo v službi (domov ga ne smem nosit), tam ko priklopim prenosnik, imam na tem portu razen USB, tudi VGA in DVI port, ki pa delujeta, če preklopim drug monitor nanj (v službi imam dva monitorja). Je pa zanimivo, da sem poskusil v službi tisti drugi monitor priklopiti na VGA, ki je na prenosniku, in tudi ta ni delal (no signal), ko pa sem priklopil na VGA, ki je na docking portu, pa je delalo. Ima to kakšne povezave?

 docking port

docking port

...:TOMI:... ::

Jaz imam tudi thinkpada z dockingom, pa dela vse na vseh portih. Tako na računalniku, kot na dockingu.

Ali varno odstraniš dock? Ali samo pritisneš in pade ven?

Piši mi na zs, lahko ti pošljem moj dp adapter za probo ali pa se oglasi pri meni, lahko probaš na 100 % delujoči konfiguraciji.
Tomi

dani-kr ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz imam tudi thinkpada z dockingom, pa dela vse na vseh portih. Tako na računalniku, kot na dockingu.

Ali varno odstraniš dock? Ali samo pritisneš in pade ven?

Piši mi na zs, lahko ti pošljem moj dp adapter za probo ali pa se oglasi pri meni, lahko probaš na 100 % delujoči konfiguraciji.


hm, js samo pritisnem in pade ven, kaj je kakšna funkcija, da se ga varno odstrani? Kako se to naredi?

...:TOMI:... ::

Imaš 3 gumbe. Eden je za vklop računalnika, drugi je za varno odstranitev, tretji je da ti pade ven.

Tomi

dani-kr ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imaš 3 gumbe. Eden je za vklop računalnika, drugi je za varno odstranitev, tretji je da ti pade ven.



Js pritisnem sam tistega, da ven pade (ko je računalnik ugasnjen)...

...:TOMI:... ::

Najprej moraš pritisnit tega, da odklopi zunanje enote...
Tomi

krneki0001 ::

Odvisno kakšen dock imaš; Jaz imam samo gumb za vklop/izklop in gumb za izvreč prenosnik (dock je pa za T400,T500,W400,W500,T410,T510,W410,W510,.. s štirimi izhodi za monitorje (2x dvi in 2x displayport (vga izhoda dock sploh nima).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
313953 (969) Morison
»

S čim priklopit 4k monitor na huawei matebook 13

Oddelek: Zvok in slika
203584 (2864) yellowbe34
»

CES 2014: AMD-jeva konkurenca Thunderboltu je bivši Lightning Bolt, DockPort

Oddelek: Novice / Matične plošče
158322 (7202) Lonsarg
»

ATI Rage II 3D na Windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
162809 (2529) [D]emon
»

Iščem prenosnik za urejanje slik

Oddelek: Kaj kupiti
233252 (2867) opeter

Več podobnih tem