» »

Povezava dveh rač. z usb kablom?

Povezava dveh rač. z usb kablom?

zvery1 ::

Rad bi povezal dva računalnika (PC in notebok) z USB
kablom pa me zanimajo vaše iskušnje glede tega?Prenašati želim manjše datoteke tako da hitrost ni pomembna.Hvala...
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Gapi ::

Prvo kot prvo rabiš taprav kabl.Drugo je pa USB 1.1 je 12 Mb/s USB 2.0 je pa 480 Mb/s. Zdej pa razmisli. Kolk te pa pride mrezna kartica za notebook. cca 7k sit pri mlacomu. Kolk te pa pride usb kabl za povezavo dveh računalnikov?
No person is rich enough,to buy back his past.

zvery1 ::

Usb kabel pride pri mlacomu prbližno 1500SIT, mrežne kartice pa verjetno ne podrebujem saj ima tudi notebok usb.ali mar vseeno potrebujem mrežno kartico?
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

OceanMan ::

USB kabel za Direct connect med dvema rač. te pride stat okoli 6k. Če pa želiš kao mrežo prek USB-ja potem stane pa kabel 9k.

Phoebus ::

Bodi pameten, vzemi mrezno, ki ti bo bolj koristila kot usb "null modem" (ja, se stari izrazi) kabel, ki te pride jurja manj kot karta.

Povok ::

Mene pa zanima, če poleg kabla za povezavo dveh računalnikov preko USB-ja rabim še kaj drugega?

Hitrost mi isto ni pomembna, moram namreč spisati chat program, ki bo komuniciral preko USB-ja. (V kolikor ima kdo kakšne izkušnje s tovrstno ali podobno komunikacijo, naj mi pošlje ZS, vsaka pomoč je zaželjena.)

Jackass ::

Fantje, sam vsi pa pozablate kolk zlo je tut drag UTP kabl. Če rab samo 1m al pa 2m kabla, se mu verjetno bolj splača USB kabl kupt. Ker kot ste rekl, mrežna za Laptop je 7k + UTP kabl, ki je pa tut zelo drag.
jAcKaSS

SasoS ::

UTP kabel je 80 sit / m + 40 na vsaki strani za konektor. Kaj je tu drago? USB kabel se definitivno ne splača...btw, vsi novejši laptopi imajo mrežne že vgrajene...

Jackass ::

No sej se ne bom prepiru, k nism UP-to-date z cenami trenutno, ampak vem, da sm dal js kšn let nazaj 1,5k sit za 2,5m kabla (že sestavlenga) v Comtronu.
jAcKaSS

OldSkul ::

Če bi bil pameten, bi vedel, da so sestavljeni kabli v rač. trgovina skoraj vedno dragi. Moraš rečt, da ti ga naredi v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Jackass ::

Jah v Comtronu jih slučajn ne delajo, ker sm ga pa nujno rabu, sm pč kupu prvega, k sm ga najdu.
jAcKaSS

d'Regi ::

Mene pa zanima, če se da prek usb-ja tut igrt kakšen špil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d'Regi ()

hunter01 ::

glede cene kabla je full pomembno kaksne zice so not al so mehke (ne poknejo) al so trde (hitro poknejo) temu primerna je tudi cena. drugace ce je pa to drago potem pa.... klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava racunalnik - zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81719 (1598) salabajs
»

Na koliko metrov podaljšati kabel za tiskalnik?

Oddelek: Strojna oprema
142267 (1886) Lincolin
»

USB naprave 15 m stran je mozno?

Oddelek: Omrežja in internet
142347 (2110) TribesMan
»

USB povezava

Oddelek: Strojna oprema
91725 (1593) XPSISTEM
»

Povezava dveh računalnikov s USB kablom...

Oddelek: Strojna oprema
152462 (2184) Brane2

Več podobnih tem