» »

USB naprave 15 m stran je mozno?

USB naprave 15 m stran je mozno?

Cybernaut ::

Pozdravljeni !

Ali je kdo probal povezat usb napravo (zunanja enota HDD, DVD-pekac, tipkovnica ...)- 15 m stran ? Imam idejo kako bi speljal ... toda ce je kdo ze probal naj mi prosim pove. Ideja pa je naslednja kupil bi dva USB 10 /100 LAN Adaptera ter vmes povezal s Utp kablom... sedaj ali bi moral biti crossover ali pach ne vem se. Skratka zadevica bi sibala na en usb hub pol pa od tam naprej do usb naprave prvi adapter pa bi bil v PC-ju.

Ce ma kdo kako drugo idejo naj pove

Lep pozdrav
I love Cyberspace and E-music :)

Daedalus ::

Kaj sploh češ narest? Pa tisto z linka je USB mrežna, tja gor ne boš lih tipkovnice priklaplal...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Cybernaut ::

Enostavno rad bi prestavil rac. iz sobe .. in v sobi zadrzal le monitor,mis, tipkovnico, dvd pekac v externem usb ohisju ter printer. Vse so usb naprave ... pa sem mislil nares povezavo eno usb HUBA s LAN adapterjem ... tako da premostim tistih 5 m ki jih ima omejitev USB kabl :)
Skratka povezava bi bila naslednja po moje :

PC----USB-LAN adapter ----------UTP kabl CAT 5 ---------- USB LAN ADAPTER ---USB-HUB----nato ostale USB naprave priklopljene na HUB

tko naj bi zgeldala povezava. UTP kabl bi bil ene 10 m ali pa mal več.

LP
I love Cyberspace and E-music :)

Daedalus ::

Tole ne bo delalo... Še nisem nikol slišal za TCP/IP tipkovnico, miško, ipd...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Cybernaut ::

Kdo pa je govoril o tcp ip tipkovnici in misi... to so usb naprave ki bi bile priklopljene na USB HUB... UTP kabl pa je povezava med dvema adapterjema tko, da ni USB-kabl ki je omejen na 5 m maximalne dolzine. Zato vsa ta pretvorba usb - lan - kabl ( daljsi kot 5 m) in nazaj na usb. Drugace se da resit s 3 USB HUBI in 3x po 5 m usb kabla... toda to mi ni prakticno ... ker morem se 220v kablovlje postavit...

ocitno bo treba enostavno sprobat pa vidt ce dela... kajti bi moral delat ... vsaj teoroeticno
:)

A je kdo kaj podobnega poskusal narest?

LP
I love Cyberspace and E-music :)

64202 ::

Jap, tisto ni "adapter" ampak obicna mrezna, na usb strani mora biti kompjuter z driverjem za doticno mrezno.

Samo dej pomislte, da bi bla ta periferija ethernet namesto USB. Bi se zihr na slo-techu nasla horda gamerjev, ki bi merl pinge svojih misev :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

zile ::

USB extender
Samo ni pocen.

TribesMan ::

Fora omejitve dolzine USBja ni v kvaliteti kabla, itaq je USB kabl narejen podobno kot UTP kabli... Hec je v tem, da če povečaš dolžino kabla je čas ki ga potrebujemo da signal prepotuje dolzino kabla ze previsok in lahko pride do napak pri delovanju.

Sicer z USB 1 ne bi smel bit problem, pri USB 2.0 pa zna zadeva povzrocat tezave...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Cybernaut ::

zile hvala za info Zadevca stane pri nas 16200 sit in se je da kupiti v Techtrade. :)
I love Cyberspace and E-music :)

Keyser Soze ::

Samo tale USB pekač ti bo pa delal uber hitro. Zadeva je kompatibilna samo z USB 1.1. Kaj pa D-sub kabel? Si dobil 15m dolgega? In kakšen je vpliv na kakovost slike?

Daedalus ::

Cybernaut - pomoje bi bla bolša rešitev kak thinclient. Brezventilatorska delovna postaja (zabit terminal), računalo pa nekje par metrov stran, v kleti naprimer. Seveda, če maš voljo in čas, slača se itak ne. Tak ko se podaljševanje prilključkov vhodnih in izhodnih naprav ne splača...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TRIROG ::

ej folk .. jst bi recimo naredu en tak adaptercek ... pomojem ni problem ker je ( IMHO) fora v tem da je USB omejen na 5m ker pride do interferenc, tko da u UTP kablom bi se kej tazga lahko resil ... bl me zanima a je vmes se ksno vezje ... any info?

Jaffa ::

Logitech Webcam ziher dela na 1,8m (al kolk je že zraven kamere) +3m +5m podaljška brez problema. Več pa nisem rabil in torej nisem poiskusil. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Brainstorm ::

Tut jst bi rabu ene 10 m usb kabla. Da ne kupujem usb podaljškov a bi se dal podalšek nardit kr iz utp kabla ko ga mam na kile, da bi na sredi 1m usb kabl precvikal in umes uštukal 10 m utp kabla. A bi ta varianta delala?

TribesMan ::

Mogoce ja mogoce ne...taki eksperimenti ponavadi mejijo na crno magijo, zato uspeh ni zagotovljen...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb podaljšek

Oddelek: Kaj kupiti
224668 (4322) OttoParts
»

Podaljšanje USB kabla - ideja ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224375 (3040) Spajky
»

internet enkrat dela drugič ne...

Oddelek: Omrežja in internet
201560 (1252) Pyr0Beast
»

Dolgi Kabli & Izgube

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232207 (1603) Azrael
»

Na koliko metrov podaljšati kabel za tiskalnik?

Oddelek: Strojna oprema
142220 (1839) Lincolin

Več podobnih tem