» »

Povezava dveh računalnikov s USB kablom...

Povezava dveh računalnikov s USB kablom...

TheHijacker ::

Je kdo že poskusi povezati dva računalnika s USB->USB kablom. Kako hitro je to?
Rabil bi za čim hitrejšo povezavo dveh službenih računalnikov, za katere ne rabiš kakšnega posebnega sofwarje ampak samo gonilnike.

Kje bi to lahko kupil v Sloveniji?
http://www.google.si

OldSkul ::

Povem ti da je to precej drago tako da ne pride v poštev!

TheHijacker ::

Saj bodo v službi kupili... Ti mi sam povej, kdo to prodaja...
http://www.google.si

Tomi ::

USB kabel pride 8000-9000. In še kratek je. Se veliko bolj splača imeti dve mrežni ( nekje 2900 ) in UTP kabel, pa sta mrežni še širše uporabni. Tako da, če imaš namen še postaviti mrežo, vzami raje mrežni.
Prodaja pa PCX, če se ne motim ( med drugim ).
metrodusa.blogspot.com

TheHijacker ::

Problem nastane, če je en računalnik Notebook, ki nima mrežne...
http://www.google.si

SasoS ::

In zakaj notebook ne bi imel mrežne?? Če že investiraš pol se velik bolj splača ubost eno PCMCIA mrežno k bl korist kt pa bedn usb kabel. Ne, tist ni podstavek za pir :D

TheHijacker ::

Grrr...;(( Bom pa točno povedal zakaj se gre... Na šiht imamo Novell omrežje. Zadnji pa je prišla ena stranka, ki je na svojem notebooku imela 45MB veliko datoteko, ki jo je hotela skopirat na našo mrežo. Če se hočeš povezati na novela moraš imeti clienta zanj, katerega pa on za priklop ni hotel inštalirat, ker ga že itak zajebavajo winsi... Kaj potem? Emaila 45MB dolgo datoteko. Hmm... NE! Hajažje bi bilo računalnika povezat zunaj... Najhitrejša znanja povezava je po moje USB. Zato sprašujem... Itak bi kabel firma kupila, tako, da nima veze cena. Sam povejte mi če to deluje, kjer ga imajo in kolikšna je cena!

Hvala...
http://www.google.si

Tomi ::

Potem pa res ni pametno delati z mrežo.
Kabel imajo skoraj gotovo v PCX-u, če ne pa v Agrini informatiki.
metrodusa.blogspot.com

Sponka ::

Ne vem, od kod vam cena 8000-9000 SIT za kabel.
3 metre USB kabla je manj kot 2000 SIT -- daljsega pa skoraj zagotovo ne bos dobil. Poskusi pri Techtrade ali pa pri Kotarju (tam sem ga jaz dobil). Pazi samo, da bos imel prave konektorje na obeh koncih.

b.

Pa se dodatek: USB povezava deluje pod pogojem, da imas podporo v Windows. Jaz sem poskusil z Win2k in XP. Z Win98 nimam izkusenj. Prenos? Okoli 100Mb v 2 minutah, tako po obcutku.

Brane2 ::

Sponka:

>Pa se dodatek: USB povezava deluje pod pogojem, da imas podporo v Windows. Jaz sem poskusil z Win2k >in XP. Z Win98 nimam izkusenj. Prenos? Okoli 100Mb v 2 minutah, tako po obcutku.

To nekje odgovarja 12 Mbitnemu USBju. Tisto, kar me preseneca, je da to dela, ker v USB niso predvidel stvari za pravo peer-to-peer komunikacijo. Tako bi pri v1.x en racunalnik nujno bil "periferna naprava" v oceh drugega. Periferna naprava pa prek USBja ne more prozit prekinitev, tako ta "slave" ne more sporocit "mastru" da bi mu nekaj rad poslal, ce ga "master" ne vprasa nic.
Ok, verjetno so to resil tko kot ze zdavnaj pri Laplinku na LPT, kar pomeni, da komunikacija skoz laufa, tud ce se nic ne posilja, sam sem mislu, da so ble ziher se kaksne hardverske omejitve...

Pa si ti ziher, da ni mela vsaj ena od masin, kjer ti je to delal USB 2.0 ?

Sponka ::

USB 2.0? Heh, moram priznati, da se na to nic ne spoznam, pa tudi tvoja razlaga mi ne pove veliko
:-)

Moja plata je Abit KT7 (navadna), na drugi strani je (bil) nek IBM laptop (ne vem oznake, je pa notri PIII 700 ali 800).

b.

mobisuxguru01 ::

kaj pa čće bi kje kkšn prenosn rekorder al pa kj tazga dubu

TheHijacker ::

Kaj če mi če bi povezavo rabil recimo enkrat na par mesecev. 10k proti 20? je pa le razlika... Pa še aplikacije ti ni treba inštalirat, samo driver za povezavo...
http://www.google.si

Brane2 ::

mobisuxguru01:

>kaj pa čće bi kje kkšn prenosn rekorder al pa kj tazga dubu ?

Obstajajo USB obeski, ki se obnašajo kot HDD. Picis ga pac na kabl in mu dostopas kot disku. MIslim celo, da se zadeva napaja iz kabla samega...
Ne vem pa, kok stvar stane in kok MB gre gor...

matter ::

Enkrat sem gledu (v neki reviji) prenosni medij, ki je v velikosti radirke in ga vklopiš v USB. GOr pa lahko spraviš tudi 128 MB podatkov. Ne vem pa kak se reče. sorryžmal pobrskej

Brane2 ::

matter:

>Enkrat sem gledu (v neki reviji) prenosni medij, >ki je v velikosti radirke in ga vklopiš v USB. >GOr pa lahko spraviš tudi 128 MB podatkov. Ne >vem pa kak se reče. sorryžmal pobrskej

Zdej sem se spomnu. Firma, ki dela take stvari (no, ena od firm) je M-Systems. Kokr vem, je njihov zastopnik v Sloveniji Elbacomp, ki pa nima maloprodaje.
Zato si poglej stvari na proizvajalcevi strani
M-SYSTEMS
Nato poklici vkaterokoli stacuno (HTE, JUST, IC, mogoce Terna, Delko itd), povej, da isces robo, ki jo uvaza Elbacomp.
Fantje iz stacune se bodo pozanimali in ti dali ceno.
To je, ce kaksen Megahit, Anni ali kdo od racunalniskih dealerjev ze nima cesa takega na zalogi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP Link TN722N

Oddelek: Strojna oprema
5751 (619) 0bv10uStr0ll
»

Naenkrat mrknil internet prek mrežne!

Oddelek: Omrežja in internet
121621 (1195) krneki007
»

USB 3.0 črno na belem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6010156 (7476) MrStein
»

Samsungov disk v trdnem stanju

Oddelek: Novice / Diski
294527 (3537) Spajky
»

Nul modem povezava, nujno

Oddelek: Programska oprema
5876 (798) Brane2

Več podobnih tem