» »

VGA kabel

VGA kabel

barossa45 ::

Zdravo, pri mojem namiznem računalniku sem za ekran uporabljal VGA kabel, kateri je bil zraven monitorja,
včeraj sem kišto premaknil na drugo stran, tako da sem v comtromu kupil daljši kabel. Sedaj pa je slika malenkost motna.
Torej, obstaja več vrst teh VGA kablov in imam napačnega, ali sem dobil defektnega in nesem nazaj ?
lp.

hojnikb ::

zakaj pa ne prklopiš preko hdmi/dvi ?
#brezpodpisa

54j0 ::

Vga kabli so, za razliko dvi/hdmi/dp, analogni in zato zna kvaliteta slike na monitorju nihati. Na to vpliva kvaliteta samega kabla in tudi dolžina. Kako na signal vpliva grafična kartica, ne vem - poizkusi kabel priklopiti še na novejši računalnik, če bo kakšna razlika.

lonewolf_ ::

Meni je zaradi vga kabla monitor "flickeral" itd.. nabavil preko ebaya hdmi>dvi pa je bomba (monitor ne podpira hdmi, sadly)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

barossa45 ::

Torej, monitor ima še dvi vhod, vendar je že zaseden z komunikatorjem od amisa. Glede dolžine, prvotni kabel je dolg 1,5m kupljeni pa 3m.
Poizkusil sem še na drugi računalnik z obema kabloma, in je ista zgodba.
V predalu sem imel še en VGA kabel za "štukat", to pomeni, da ga dodaš na prvotni kabel, in imaš potem skupno dolžino 3m, vendar kvaliteta pade isto kot na 3m kupljenemu kablu.
Na koncu lahko potem sklepamo, da VGA kabli pridejo u poštev samo do 2m, kar je več trpi kvaliteta?
Čeprav, pravijo da vlečejo VGA tudi po 10m+, pa nimam integrirane grafične, razen če sem jaz tak picajzel, da opazim razliko v kvaliteti, drugi pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: barossa45 ()

...:TOMI:... ::

Ni res, pri projektorjih imaš komot 5, 10, 15 m dolge VGA kable, pa ni nekih težav.
Tomi

lonewolf_ ::

Ja, monitor pa je verjetno 1080p, ne pa 800x600 kot starejši projektorji...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345535 (3638) Heisenberg
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219820 (9333) kozorog
»

xbox 360 na LCD

Oddelek: Konzole
274618 (2784) syti
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523431 (14735) al3n
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272897 (2655) msenjur

Več podobnih tem