» »

Pok, pok, pok se oglaša TD

Pok, pok, pok se oglaša TD

vanromy ::

Hi, kot je že v naslovu teme napisano, se Td 1,5TB Barracudavečkrat oglasi s par zaporednimi poki, potem se to neha,
ampak diska ne pokaže v sistemu in tudi Windows se ne zažene, dokler ne izklopim Td.
Ali je možno, da se je zaskočila bralna glava?
Lp

popster ::

če bi rad reševal podatke se tega loti profesionalno in čimprej

solatko ::

Če ti blokira postavitev sistema, potem je disk fuč. Verjetno ti bo sistem vrglo ven, ko ga boš priklopil kot zunanji disk. Če imaš gor podatke in nimaš rezervnih kopij, si podatke izgubil, domače reševanje v tvojem primeru ne bo prineslo rezultatov, ker je disk za sistem neberljiv.
Delo krepa človeka

[D]emon ::

Disk crknjot.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Riff ::

ja kot so ti že zgoraj povedali disk je fuč. sem pa imel 1T segate ki mi je šel, pa sem ga obrnil na glavo pa je potem nekaj časa deloval bp in sem tako skopiral kar sem rabil, obrni ga na glavo pa priklopi nimaš kaj zgubit :)

BorutK-73 ::

Disk v skrinjo čez noč, priklopiš, če oživi takoj prekopiraj podatke.

mitja73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Disk v skrinjo čez noč, priklopiš, če oživi takoj prekopiraj podatke.


Kaj pa kondenz ki se bo ustvaril takoj ko ga vzames iz skrinje, kako je na kontaktih?

Miha 333 ::

mitja73 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Disk v skrinjo čez noč, priklopiš, če oživi takoj prekopiraj podatke.


Kaj pa kondenz ki se bo ustvaril takoj ko ga vzames iz skrinje, kako je na kontaktih?

Priporočljivo je, da še preden ga daš v skrinjo, nanj priklopiš podatkovni kabel in podaljšek za napajanje. Nato ga daš v vrečko, ki jo tesno stisneš ob disk, da zajameš čim manj zraka. Okrog kablov, ki gledajo ven iz vrečke, pa vrečko tesno zavežeš oz. stisneš s kako gumico. Potem vse skupaj daš v skrinjo. To bo preprečilo prehitro nabiranje kondenza iz zraka, ko boš disk vzel iz skrinje.

solatko ::

Miha 333 - To deluje samo, če se kak element na vezju prehitro segreje. Od cca 10 kosov, morda oživi 2. Večkrat pomaga, če ga daš v olje za transformatorje, samo kaj, ko tega nima nihče doma.
Delo krepa človeka

perci ::

No to včasih pomaga tut pri kakšnih hladnih lotih. Meni je dvakrat ratal na ta način rešit podatke. Je pa zadeva seveda začasna in moraš kar pohitet, ko ga potegneš iz skrinje.

Sicer pa ja, običajno to ne pomaga, se kar strinjam, da je nekje 20% uspešnost.

solatko ::

perci - Niso krivi hladni, temveč popokani loti, to pa se zgodi, zaradi pregrevanja in tresljajev. Če daš elektroniko v pečico za 10 minut, tudi pomaga (večkrat, kot zmrzovanje).
Delo krepa človeka

perci ::

OK, očitno preširoko uporabljam ta izraz :)

Blazz ::

nekdo je že v drugi temi dal link, vredno probat:

vanromy ::

Najprej grem kupiti novi Td, da bom v primeru uspešne ohladitve ali segrevanja, lahko prekopiral na novi disk.

Kateri program, mi priporočate za obnovitev podatkov?

clancy ::

Če ga daš v hladilnik, ga dokončno uničiš:

perci ::

Ja najboljš, da daješ linke od firme, ki se ukvarja z rešvanjem podatkov. Raje prinesite k nam, ne v skrinjo dajat. Cena? Sitnica.

Jst sem en svoj disk pred leti ene trikrat dal v skrinjo in vsakič je potem deloval kake 30-45 min. Dovolj, da sem rešil podatke. Če je bil pa zaradi skrinje kaj bolj uničen kot brez nje, mi pa čisto dol visi, ker je bil itak neuporaben.

solatko ::

perci - To deluje samo v primeru, da se en element na elektornski plošči pregreva in ga to hladi toliko časa, da lahko pobereš dol stvari. Kadar gre za počene lote na elektroniki ali kakšno drugo napako, ti zmrzovalnik ne pomaga kaj dosti, samo še slabše je lahko.

Test narediš enostavno, disk priklopiš in s prstom otipaš ploščo, če je na kakšnem mestu izredno vroča, bo zmrzovalnik morda pomagal, če pa je povsod hladna, boš pa disk po vsej verjetnosti, dokončno uničil in ti podatke lahko rešijo samo na dražji način.

Povprečno sta za v skrinjo dva diska od desetih, ostale pa lahko rešiš s pečenjem tiskanine, seveda samo elektroniko, da nebi v peč dal kar celoten disk.
Delo krepa človeka

perci ::

Se mi itak zdi, da zadnja leta diski postajajo vedno bolj zanesljivi. Od zadnjih 5 diskov, ki sem jih kupil za domače potrebe še vsi delajo bp.

solatko ::

perci - Imaš pač srečo, osebno opažam namreč ravno nasprotno. Z povečanjem kapacitete, diski odpovedujejo veliko prej. Tudi garancije vseh proizvajalcev diskov, so v zadnjih letih iz najmanj 3-let, znižali na 2-leti, razen za diske boljše kvalitete, kjer je ostala 5-letna garancija proizvajalcev.

Imam nekaj starih Maxtorjev in WD-jev s kapaciteto 40-100 GB na IDE vodilu, ki še danes ne kažejo znakov bližnje odpovedi, mi je pa kar nekaj diskov 1,5TB+, odpovedalo prej kot v 2-eh letih.
Delo krepa človeka

Riff ::

ja tud jaz imam podobe izkušnje z novejšimi diski, ne zdržijo več toliko časa, mi je šel 1T samsung, imam pa še vedno delujoč maxtor 120gb, wd 160gb, exelstore 80gb in še par 40 gb diskov :)

FX6300B ::

men je lani odpovedal 3 mesce star seagate barracuda 1 tb(morske gate) so mi ga zamenal pod garancijo in sicer je šla elektronika no vsaj jaz tako pravim ker je samo zasmrdelo potem pa konc tut vrtu se ni

mitja73 ::

solatko je izjavil:

perci - Imaš pač srečo, osebno opažam namreč ravno nasprotno. Z povečanjem kapacitete, diski odpovedujejo veliko prej. Tudi garancije vseh proizvajalcev diskov, so v zadnjih letih iz najmanj 3-let, znižali na 2-leti, razen za diske boljše kvalitete, kjer je ostala 5-letna garancija proizvajalcev.

Imam nekaj starih Maxtorjev in WD-jev s kapaciteto 40-100 GB na IDE vodilu, ki še danes ne kažejo znakov bližnje odpovedi, mi je pa kar nekaj diskov 1,5TB+, odpovedalo prej kot v 2-eh letih.


Diski s 5 letno garancijo niso boljse kvalitete, samo pac placas z visjo ceno daljso garancijo.
Kvaliteta ni hitrost.

solatko ::

Diski s 5-letno garancijo so veliko boljši in ni samo cena tista, ki dela razliko.
Delo krepa človeka

perci ::

Moj 74GB Raptor s petletno garancijo po nekaj več letih še vedno glasno melje :).

solatko ::

Morda melje, vendar dela. To da disk melje, ni nujno zaradi slabih komponent, ki so vanj vgrajene. Zakaj nisi menjal-reklamiral, ko je bil še v garanciji?
Delo krepa človeka

perci ::

Hotel sem rečt, da je garancija že zdavnaj mimo pa se vedno dela BP.

Raptorji vsi meljejo od prvega dne uporabe. Pač, glasen disk. Hiter pa ko strela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mobitel ne prižge

Oddelek: Mobilne tehnologije
61022 (698) Mare2
»

Telefon padel v svečo

Oddelek: Mobilne tehnologije
192863 (1862) Assass1n
»

Kako popraviti disk?

Oddelek: Strojna oprema
132804 (2504) Glugy
»

Hdd-ja ne prepozna

Oddelek: Strojna oprema
101045 (854) connel
»

Oživljanje diska

Oddelek: Strojna oprema
181898 (1588) frenk

Več podobnih tem