» »

Nestabilni windows 7

Nestabilni windows 7

offsummer ::

Pozdravljeni!

Imam eno zelo motečo težavo, ki je ne uspem rešit. Torej, kupil sem rabljen PC, ki je že imel gor win7 vendar je po kakem dobrem mesecu prišlo do nekakšnega sesutja ( ikonice v hitrem zagonu niso več odpirale programov, na namizju prav tako, no kakšnega mi je ratalo tako, da sem z desnim klikom zagnal kot skrbnik...).

Stvar sem formatiral, ter nasnel nove windows 7 ultimat- takega sem dal tudi na prenosnik in deluje že lep čas BP. Windowsi so bili nasneti kak teden in ponovila se je ista situacija, ikonce se niso več odzivale, recimo Firefox mi je je javil "could not find Mozilla runtime", velikokrat ko sem zaprl kak program mi je javilo "napako" svchost- vprašal me je, če je program pravilno na meščen, ali odstranjen...( dal sem da deluje pravilno in naslednjič program normalno odpre...) Tako sem formatiral še enkrat, šel direktno na update in uspešno posodobil vse kar se je dalo, vendar je skoraj isti dan začel s problemi. Ker imam SSD (star), sem mislil da bi bla lahko težava tam, zato sem vse skup formatiral ter dal na navadni disk.

Nekaj časa je delalo potem pa spet razno razne napake. Ravno včeraj sem windowse spet prestavil na SSD, vendar sem vse posodobitve izklopil, vendar danes je že bil en problem u utorrentom. Namreč ko sem želel nekaj sneti, sem dal "odpri z u torrentom"... in namesto da bi mi odprlo program, mi je vrglo namestitev utorrenta, kljub temu da sem včeraj že uporabil program in snel en film. Ko sem gledal v programske datoteke utorrenta nisem našel, ko pa sem ga na novo naložil, sem imel vse gor, kot da bi ga normalno odprl.

Imam pa še eno zanimivo težavo, nikakor ne morem namestiti google chrome. Setup file mi sname, ko pa ga zaženem mi samo pokaže namestitev za dve sekundi in vrže ven.

Da še napišem specifikacije PCja:
Intel E8600
2GB RAM
120 OCZ vertex SSD

Jaz imam small varianto.


HP Compaq DC7900


Najlepša hvala za kakršno koli pomoč.
  • spremenilo: offsummer ()

s6c-gEL ::

120 OCZ vertex SSD
//SandForce kontroler

Preveri stanje z Crystal Disk Info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

hojnikb ::

prečekiraj oba diska (tako ssd kot hdd) in prilepi rezultate.
#brezpodpisa

offsummer ::

Hvala za odgovore.
 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: offsummer ()

MIHAc27 ::

Glede na to da se sesipa nova inštalacija je napaka hardwerska. Torej preveri diske in ram kot prvo.

Han ::

Kot drugo pa plato (kondenzatorje) in napajalnik...

hojnikb ::

naredi secure erase ssdja, potem naredi restore celega sistem nazaj gor.
Na hddju poženi long smart test

Če nič ne pomaga, glej druge komponente (slab sata kabl, zanič kondiji na plat, etc etc)
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Se winsi sesuvajo na obeh hddjih (seagate st380815as 80 gb in ocz) ?
Vidim da imaš na obeh kloniran sistem.

Katero grafično in napajalnik imaš ?

Za test ramov:
http://www.memtest.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

offsummer ::

Bom kar tako prilepil "kaj imam", ker kot pravim PC sem kupil rabljen in nisem iskal nekakšnih specifičnih komponent. Važno mi je bilo da bom lahko gonil 2 LCD, da je tih pa da bo zmogel predvajati tudi kak FULL HD film.



HP DC7900




Windows Version Microsoft Windows 7 (6.1) Ultimate Edition 64-bit Service Pack 1 (Build 7601)
DirectX Version 11.0

Kako to mislš, da imam kloniran sistem? Ok, kupljen ravno...sem pa gledal da sem snel "običajnega" ne kaj lite ali kaka posebna izdaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: offsummer ()

tebodi ::

Nisem doktor za te zadeve, ampak nekaj specifičnih problemov, ki jih navajaš, bi lahko kazalo na problem s shranjevanjem ali dostopom do zaščitenih datotek na sistemski particiji (uporabniške pravice za dostop).

Vem, da si rekel, da si na novo namestil OS, ampak če si namestil tudi vse programe, ki jih normalno uporabljaš, ali dobil kak malware, je lahko kaj od tega ali kombinacija katerih tudi vzrok.

Če prav razumem, ti crystaldisk ne javlja hardwerskih problemov.
Za testiranje hadwarske težave si poskusil s programi na katerem izmed CD/DVD boot diskov?


Ker sem ravno postal par predlogov v sorodni temi, jih še enkrat navedem:

S programi, kot je Process Explorer (ali Process Lasso ipd.) lahko vidiš, kateri procesi se izvajajo ali so se izvedli v danem trenutku, s čimer ugotoviš, kaj bi lahko bil vzrok.

Z orodjem za preverjanje sistemskih datotek popravite manjkajoče ali poškodovane sistemske datoteke
http://support.microsoft.com/kb/929833/...

How To Use Event Viewer
http://www.bleepingcomputer.com/forums/...

Poskusiš zagnati računalnik brez vseh dodatnih programov, nato jih postopoma vklopiš oz. omogočiš in vidiš, kateri bi lahko povzročal težave.
Odpravljanje težave v sistemu Windows 8, Windows 7 ali Windows Vista s čistim zagonom računalnika
http://support.microsoft.com/kb/929135

Prevsem pa ne pozabiti ali podcenjevati možnosti okužbe z malware, spyware ipd. Preglej disk z Malwarebytes Antimalware, Spybot S&D in verjetno bo še kdo kaj navedel.

offsummer ::

Hvala. Bom mal pretestiral.

offsummer ::

Nasnel sem spet nove windowse;((, tokrat sem dal 32 bitne ker bom potreboval za programe ki delajo sam na 32 bitni in mi na virtualnem prepočasi dela... No, windowsi so gor, mozilla tudi, vendar nikakor noče nasneti chrome. Setup file je dol, ko ga začenem mi samo javi namestitev in zgine okno.
V čem bi bil problem, da na frisnih windowsih ne nomrem spravt chrome browserja??

Tnx

Hasib ::

Prosim najdi način da zamenjaš (začasno) RAM in preizkusiš z preverjeno dobrim (pa ne takim ki ga je kdorkoli prijemal brez ESD zaščite.

offsummer ::

Pozdravljeni!

Prav je, da se sedaj, ko imam "zrihtan" PC javim in povem vzrok mojim težavam.

Torej, PC sem dal na servis in mi je naredil test hardwera in mi povedal da je vse OK. Nato sem šel do kolega, ga prosil da mi je na novo snel ter zapekel DVD z winsi ter loaderjem. Tako sem na novo vse inštaliral, dal antivirus in zadeva dela kot mora.

Vidim, da je bolje imet namestitveni fajl ter loader na DVD, ker sem imel virus že na samem namestitvenem USBju ter tudi na drugem kjer imam loader. Ta dva ključka sem imel samo za to, vendar je očitno nekako virus prišel gor.

Hvala vsem za nasvete in pomoč

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311397 (9296) Machete
»

računalnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
7727 (639) lonewolf_
»

Povpraševanje po SSD-jih se krepi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6713860 (11818) Pyr0Beast
»

Problem z RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
171505 (1273) OK.d

Več podobnih tem