» »

Toplotno prevodno lepilo za hladilno telo

Toplotno prevodno lepilo za hladilno telo

Ribič ::

Zdravo.

V računalniku imam nad northbridge majhen aluminijasti hladilnik, ki pa je med obratovanjem računalnika na otip zelo zelo vroč. Vroč postane že če računalnik samo gori nekaj časa in ni obremenjen, zato se bojim, da se bo kaj skurilo, če bo komp dlje časa obremenjen npr. pri igranju kakšne igre. V ohišje računalnika sem že inštaliral dodatni ventilator od starega procesorja, ki pa nima bistvenega učinka. Menim, da je hladilno telo pre majhno, zato sem se odločil, da bi hladilno površino povečal. Na zalogi že imam dodatni aluminijasti hladilnik, ki sem ga naročil na ebay-u. Slednji se odlično prilega na sprednji del northbridge hladilnika in ne dela nobene napote oz. ne ovira hlajenja ostalih komponent.

Zanima me samo s čim naj ta hladilnik prilepim na obstoječi del. Hladilno telo v računalniku je iz črnega eloksiranega aluminija, dodatno hladilno telo pa je iz golega aluminija. Očitno bom pri spajanju hladilnih teles moral uporabiti tudi kakšno toplotno pasto za boljši prenos toplote. Želim pa vedeti katero lepilno komponento naj uporabim za lepljenje aluminija. Tiste toplotne paste so ponavadi samo navadne paste, ki nimajo lastnosti lepila in niso sposobne lepiti. Zanima me ali kdo pozna kakšno toplotno prevodno *lepilo* in kje bi ga lahko dobil? Na ebay-u sem našel samo paste, pa pišejo zraven, da so lepila, ker ni res. Sicer pa bom poleg navadne toplotno prevodne paste moral uporabiti še neko lepilo. Katero lepilo bi mi priporočili? Rabim nekaj, kar lepi aluminij in je temperaturno obstojno.

SuperAttak žal ne prime na eloksiran aluminij. Pri nekem drugem projektu mi je čez čas odstopil.

lp

BladE_ ::

Rabiš nekaj takega kot termalni trak in se zadevo lepo prilepi na čip, ne pričakuj pa, da lahko to lepilo drži pol kile, NB hladilnik bi moralo držati...
Akcija - Reakcija

erex ::

Jaz imam tega doma. Deluje super.

RejZoR ::

TESA dvostranski trak v rdečem kolutu je tud ok. Smo ga pred leti na veliko uporabljal za pritrjevanje chip coolerjev...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SimplTech ::

Doma mi leži tuba termalno prevodnega lepila (tega)

Če boš rabil napiši na ZS in ti ga pošljem. Sam ga ne rabim in naj koristi komu drugemu.

Ribič ::

SimplTech je izjavil:

Doma mi leži tuba termalno prevodnega lepila (tega)

Če boš rabil napiši na ZS in ti ga pošljem. Sam ga ne rabim in naj koristi komu drugemu.

Si prepričan, da je tole lepilo (se strdi) in ne nelepljiva pasta? Saj ti pravim, povsod pišejo, da je glue oz. adhesive, pa v bistvu ni res.

Isotropic ::

dve kapljici epoksi lepila na kota čipa, vmes pa termalna pasta in bo veliko boljše.
samo orenk moraš pritisniti, res orenk.

Ribič ::

Sem rešil zadevo.

Kupil sem dvokomponentno epoxi lepilo v obliki plastelina. Na embalaži piše, da prenese temperature do 130°C. Aluminijev hladilnik sem na zadnji strani podrgnil s smirko-papirjem, nanesel nekaj toplotno prevodne paste in ga na rovobih s pomočjo epoxi lepila pritrdil na obstoječi hladilnik.

Upam samo, da ne bo nekoč odstopilo, ker mi tako pade kovina direktno na izpostavljeno grafično kartico.

lp

steev ::

In? A je hladilnik kaj topel/vroč?
:|

lonewolf_ ::

Drugače NB ne laufa ravno hladen... neka normalna temperatura je pomojem okoli 60-70°C, vse do 80°C naj bi bilo varno. Na otip pa je že nekaterim 50°C zelo vroče...
Meni navit laufa do 65°C pa ima kar nekaj hladilnih reber... sicer za čip je vsekakor bolje če deluje hladneje :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Ribič ::

Da, tudi nov hladilnik je kar vroč, čeprav bi lahko rekel, da kako stopinjo manj. Pravite, da te ta delovna temperatura normalna za NB? Tale 70-80°C je že temperatura, pri kateri se procesor oz. računalnik izklopi zaradi pregrevanja (nastavitev v biosu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Info: Termične lastnosti anodiziranega aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112536 (2386) einstein :P
»

problem na grafični

Oddelek: Strojna oprema
191190 (959) mr1two
»

Članek: Kištica utišaj se (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13613096 (8091) Glicerin
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505504 (4631) sharp
»

Lepljenje hladilnika na procesor grafične kartice - s čim?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121906 (1665) SaS

Več podobnih tem