» »

Lepljenje hladilnika na procesor grafične kartice - s čim?

Lepljenje hladilnika na procesor grafične kartice - s čim?

ali3n ::

Navijam svojo grafikuljo (Inno GF2MX400 64MB). Ker imam občutek, da je sposobna več kot 240/170 MHz (default 175/166) a ne prenese vročine jo nameravam izdatneje hladit. Originalen hladilnik ne zasluži tega imena (5mm visoka čokoladka z ventom, zalepljenja s čigumijem,...) nameravam zamenjat hladilnik z enim od starega Pentiuma 120MHz (tak moder).
Iz prebranih postov vem, da moram spodnjo stran reber pošmerglat/spolirat do ravnega, vem tud, da se najlažje sname originalni hladilnik z metodo "za 2 uri v skrinjo":)) , nikjer pa nisem zasledil, kako zalepiti nov hladilnik na procesor. Glede na to, da so čipi in proc. na grafikuljini spodnji strani, bi rad zadevo naredil zanesljivo (da mi ne odpade). Občasno gajbo tud prenašam/prevažam okol...
Grafična nima lukenj ob procesorju za pritrditev hladilnika - šraufanje ni možno.

Bi hladilnik ostal na procesorju če bi na vogale kapnil sekundno lepilo, v sredino pa termalno pasto?
tko mislm:


Vnaprej hvala.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

jest10 ::

Ko boš vse stisniu skupaj se bo sekundno razlezlo po vsej površini. Sekundno pa ne prevaja toplote ravno najbolje

kllicker_ ::

če ne boš preveč sekundenga dau gor bo dobr. jst sm tku naredu pa drži ornk in hladnej je (na otip). mam pa radeona 8500.

lp

ali3n ::

sej sm mislu na kapljico (se prav čist mal lepila). Pa še uno "gel" sekundno lepilo je - se ne razlije.
A je še kaka druga/boljša varianta za lepljenje?

Popravek: na sredini bi bila termalna pasta! da ne bo pomote - ne mislim samo lepila zlivat po procesorju (glej zgornjo skico...).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

borchi ::

termalno prevodno lepilo. sicer je predrago, če ga moraš kupit samo za to, da bi prlimal hladilnik na čip kartice vredne niti 10k sit.

strojniki so si včasih pomagali tako, da so nek srebrn prah zmešali v lepilo. verjetno ni lih srebrn ;-) ajde pomagejte tehniki.
l'jga

bf4ed ::

Jaz sem tako zalepil na TNT2 pa je hladilnik odpadel po 6 mesecih.

Samo glavno da še dela.:D

KuhaR ::

Jaz sem malo eksperimentiral z epoxi lepilom in termalnimi pastami. Kupu sem navadno dvokomponentno epoxi lepilo ter zmešal skupaj lepilo in artic silver II ali pa epoxi in navadno belo termalno pasto. Oboje drži hladilnik kot šus in tudi toploto kar vredu prevaja. Pazit moraš samo da je fajn zmešano in zelo na tanko namazano ter močno stisnjen hladilnik na procesor.

bobby ::

Ti kar nared rko kakor si napisal sam in zadeva mora brez problemov držat. jst mam že več kot eno lero pritrjene hladilnike na GPU kot tudi na ramih in zadeva drži kot pribita. pa še nacija se krasno (default 175:166, @ 240:220). v 3d marku recimo dobim 800 pik več. ni velik ampak če primerjaš r default 3000pik pol pa @ 3800,... se pozna. sicer se ne morem primerjat s kakšnimi 10000pikami ampak vseeno. za tisto kakor jst igrce igrem,.. men zadostuje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ali3n ::

zaenkrat hvala za nasvete. Malo bom skombiniral Kuharjev nasvet z mojim . na vogalčkih bo dvokomponentno lepilo, na sredini pa neka t. pasta... ne vem če se mi splača glih AS3 kupovat?
Gruntam s čim naj obtežim hladilnik (da lepilo zagrabi). Po glavi mi hodijo cegli, enciklopedije,....:D
hvala vsem.

PS: če se ponesreči (se prav da hladilnik odpade) boste verjetno zasledili nov mali oglas: kupim GF2...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Golden eye ::

NE svetujem ti uporabljat sekundnega lepila!! Potli se boš pa spomnu pa hotu dat dol hladilni!! Ga boš teško dol spravu pol pa še moraš s šmrgl papirjem zdrnt čip in moraš pazit da ne pobrušiš preveč;( ;( . Če ga pa ne boš dajal več do pol pa kr (PA kup močen SEKUNDEN0 LEPIL0):D


njok ::

PS: če se ponesreči (se prav da hladilnik odpade) boste verjetno zasledili nov mali oglas: kupim GF2.


Ni panike...meni je odletel blue orb dol ker je bil malo prevec zategnjen pa je kartica se vedno pri sebi. :)

ali3n ::

S čim pa nej potem zalepim? Če je sekundno premočno, bo dvokomponenten lim tok bolj "premočan"... lukanj verjetno ne smem vrtat ob čipu (predvidevam da so kontakti tud tam, kjer se to ne vid - večslojna nevemkaj,....)....
Imaste še kak nasvet? (konkreten)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SaS ::

Joj, joj kaj se ljudje vi vsega ne zmislite!!

Dobi se dvokomponentno termalno lepilo, ki je za lepljenje hladilnikov na gpu in čipset! Ampak pazlivo, ko zalepiš zadevo gor se ne da več spraviti dol!

Jaz sem na svojo grafiko dal kristal orba in vent zamenjal z enim,ki ima manj obratov, poleg tega dobiš še lepilo in sponke, ki jih je bolje namestiti kot lepilo!!

Lepilo je primerno vendar ni takega prevoda kot če daš termalno pasto in sponke!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112359 (2089) Bug
»

Kako prilimati heatsinke na grafo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171468 (1178) Black Metalc
»

Izkusnje z zalmanovim termalnim lepilom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101332 (1124) ali3n
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505567 (4694) sharp
»

"Limanje" hladilnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172168 (1957) morphling1

Več podobnih tem