» »

mini audio ojačevalec - pokanje

mini audio ojačevalec - pokanje

SimplTech ::

Ker nisem ravno strokovnjak za to področje se obračam na ostale za pomoč.

Malo za hobi sem zvezal skupaj mini audio ojačevalec:


+ par mini zvočnikov + 3,5mm audio vtičnico:


in 3,7V baterijo iz stare Nokie. Vse skupaj sicer deluje, a ko priklopim izvor zvoka, se v zvočnikih ob začetku/koncu predvajanja posamezne skladbe sliši nadleženo pokanje. Ali je možno to pokanje kako odstraniti (dodati kakšen element, ki bi filtriral te motnje?).

Naj dodam, da ne pričakujem od ojačevalca za 2 EUR da bo konkuriral dražjim rešitvam in da je vse skupaj namenjeno bolj učenju.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Highlag ::

Bi moral pripeti še shemo. Nisi napisal kaj je tvoj izvor zvoka. Takole na palec bi pokanje lahko pripisal DC napetosti, ki jo superponira izvor zvoka. Pri tem bi lahko pomagala 2 folijska kondenzatorja čimvečje kapacitete v seriji z avdio izvorom. (Maso pustiš kot je, kondenzatorja uporabiš v seriji za signal L in D)
Never trust a computer you can't throw out a window

twom ::

Če poči samo na začetku in koncu pesmi je napaka v izvoru zvoka in ne v ojačevalcu...

d4vid ::

Ce je ta tvoj izvor zvoka kak telefon, je to vzrok. Nekateri imajo taksno zvocno kartico, ki povzroca pokanje (PWM modulacija zvoka). Poskusi s PCjem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SimplTech ::

Najprej hvala vsem za komentarje.

@Highlag: Kolikor sem uspel ugotoviti je osnova ojačevalca čip PAM8403, njegov datasheet pa je takšen:



Na vsak izhod je povezan (izhodi L-/L+ in R-/R+) 3W (4 Omhski) mini zvočnik. Na vhod pa je povezana (Lin, Ground in Rin) 3,5mm audio vtičnica.

@d4vid
Kot izvor zvoka sem testiral:
a) GSM telefon - Lenovo A820 (najbolj moteč pok)
b) Prestigio tablico (pok prisoten, a manj izrazit)

Testiral sem še na PCju in Sandisk Sansa CLIP MP3 plajerju - tam tega poka praktično ni. Tako je očitno stvar res povezana s tem kakšen izhod ima posamezna naprava. A ker sem kot izvor želel uporabiti ravno telefon, me zanima ali lahko kaj naredim, da to omilim? Highlag predlaga vezavo 2 folijskih kondenzatorjev na L in R input - bi to pomagalo?

Janac ::

Mogoče je odvisno kakšna napetost je na linijskem izhodu? standard je načeloma 1.5V...

Highlag ::

Poka če je DC napetost. Ti govoriš o AC nivojih. Če ni muzike mora biti nivo 0V.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio switch z daljincem

Oddelek: Zvok in slika
9768 (544) d0rK
»

Avtoojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
9730 (610) hexachip
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222934 (2564) zavajon
»

Iz vinilk na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
92152 (2049) pblaz
»

sb Audigy SPDIF Output + YAMAHA RX-V540RDS problem

Oddelek: Zvok in slika
51029 (998) CaqKa

Več podobnih tem