» »

Problem s pralnim strojem Candy

Problem s pralnim strojem Candy

Pudding ::

Hehehe :p Pozdravljen Azrael eminenca bele tehnike ;)

Pralni stroj: Candy / Domino 4 / 62X

Enkrat je sla crpalka. Smo poklicali servis in so dali novo. Ampak od takrat med centrifugiranjem ne izcrpava vec vode. Tako da, ce je veliko perila, je nivo centrifugirane vode tako visok, da se perilo namaka v njej. Zdaj se to resuje rocno tako, da se stroj izklopi in nazaj prizge brez centrifuge, da vrze ven vodo. Servis smo poklicali se enkrat, vendar ne znajo.

Azrael kako se to resi? :) Je problem v priklopu crpalke ali v sami crpalki? Kaksna ideja? :D
  • spremenilo: Pudding ()

cekr ::

A črpalka sploh ne deluje?
Ali v kakšnih drugih delih programa deluje normalno?

Priklopi črpalko direktno na 230V, da boš videl, če le ta sploh deluje.
Če deluje, potem imaš nekaj narobe v programatorju ali pa v povezavi.

Pa še en trik zaradi katerega serviserji zaslužijo mnogo denarja brez nekega pravega dela; poglej v vse cevke v pumpi, če ni v kateri zagozden kakšen kovanec - dovolj bo že, če greš notri s prstom pa boš začutil kovanec.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Pudding ::

Zdej sem su probat z eno brisaco, da ti lahko povem kva pocne zadeva.
Dam na izpiranje:
- boben se napolni z vodo recimo do polovice
- premetava perilo sem tja po vodi
- vodo izcrpa ven
- centrifugira

Zdaj, ko on ven crpa vodo, je to dokaj mocen curek... pol ko vecino ven povlece, spremeni nacin crpanja? in jo izmetava v sunkih... in ko centrifugira, jo tudi izmetava v sunkih...

Ko je notri ena brisaca, problema ni opaziti. Ko pa je stroj poln, crpalka ne crpa dovolj hitro in se na dnu nabere toliko vode, da se perilo namaka v njej.

Kva je zdej to?! A je crpalka presibka? napacna? narobe vezana? Je napaka kje drugje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

Azrael ::

Mislim, da imaš prešibko pumpo za izčrpavanje vode in ti zmanjka časa da stroj izčrpa vodo, čas je itak določen z programatorjem. Črpalke so 80, 100 in 120 W (mogoče še 140 W) in se razlikujejo po količini izčrpane vode. Poskusi kje dobiti močnejšo črpalko (kosovni odpadki, Dinos), po večini so črpalke fizično enake, sploh pa Goreje je nekoč imel licenco od Candya tako da ni problema glede pritrditve črpalke in cevi. Novejše črpalke nimajo ventilatorja za hlajenje, zato poglej, če imaš prostor, če boš montiral črpalko z ventilatorjem, če ga obstoječa nima.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ali3n ::

Morda neumen nasvet, a vendarle - preveri (po potrebi očidti) filter...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

cekr ::

To, o čiščenju filtra ni neumen nasvet, je pa stvar v tem, če bo šel čistit dovode v črpalko, bo moral očistiti tudi filter.

Iz prakse vem, da je veliko klicev na servis samo zaradi tega, ker ljudje ne pogledajo filtra.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Pudding ::

Recimo, da je bil stroj v najboljsem stanju, ko so ga popravili... ie ociscen filter, namasceni lezaji...

Danes sem se igral s svojim prvim vodnim hlajenjem za pc in opazil podobnost s pralnim strojem :D Hlajenje je najbolj osnovno: pumpa, blok in tank z vodo... kovinski tank sem hotel zamenjati z veliko banjo in glej... pumpa je zacela spuscati iste zvoke kot pralni stroj. Ker so cevi prozorne sem lahko opazoval dogajanje. Zaradi nacina napeljave cevi je bil v pumpi zrak in ta ni mogla dvigniti vode za vec kot 10cm. Pomislil sem, da bi lahko bil vzrok pri pralnem stroju namesto presibke pumpe recimo upognjena cev ali cev s premajhnim premerom. Takoj, ko dobim dovoljenje vseh uporabnikov bom zadevo pogledal :p

Azrael ::

Poglej ali ni mogoče odvodna cev zvita ali celo priprta z strojem ali kakšno drugo stvarjo, lahko pa je v njej kakšen tujek, ki zmanjšuje pretok.
Če ne boš ugotovil nič, potem pretipaj še cev od kotla do črpalke, da se ni v njej kaj nabralo (kepa starega praška, plastični distančni obroček za montažo cevi na kotel ali kakšna mankajoča cunja.
Potem ti ostane še pregled ohišja filtra in črpalke če ni v njej kakšen tujek.
Če tudi to ni preglej še kakšni so električni kontakti na črpalki. Če so zažgani jih boš moral popraviti ali zamenjati celo črpalko. Nekatere črpalke Iskra so imele zelo slabo pritrjeni žici navitja na priključke in se je na tem mestu rad žažgal kontakt in črpalka ni več delala pravilno. Potrebno je bilo očistiti kontakte in vse skupaj zaciniti.
Lahko pa je res samo črpalka prešvoh.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

dreja ::

Tudi pri nas imamo probleme s Candy pralnim strojem, model cta 125 - polni se z vrha.
Problem se pojavlja na cca 2 meseca, in sicer pri pranju na 90 stopinj pred centrifugo blokira - voda ostane noter, gori rdeca lucka error. Ko vodo spustim ven iz odprtine za filter, in stroj zopet zalaufam, dela dalje brez tezav, dokler nista mimo 2 meseca, ko se stvar ponovi...
Mislil sem, da se filter zamaze, pa ima namesto filtra ima le eno luknjo, v kateri ni nobene umazanije or sth - stvar ki naj bi bila filter pa zgleda kot majhna vetrnica in smeti ni nikjer...

LP

ToniT ::

Če pralni stroj prevrneš in spodaj poiščeš dve rebrasti cevi - ena gre od bobna do črpalke za odtok (filtra), druga pa od filtra do odtoka. Pretipaj cev z roko - verjetno je v cevi kak kovanec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Pudding ::

Ne me *PIIIII*. Ce vam pravim, da stroj dela tako, odkar je biu na servisu. Kovanca ni not, razen ce ga je serviser sam not dau! Skratka mislim, da bom danes ali jutri zacel s popravilom in bomo videli...

ToniT ::

Moj odgovor je bil namenjen Dreji.
@Pudding:
Tebi so pa očitno dali prešvoh črpalko...

Pudding ::

Sem prevrnil stroj na bok, pogledal not in... cev do crpalke je bila predolga, zato se je naredila guba. Odrezal sem 5cm cevi in zdaj voda leti ven ko zmesana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pudding ()

ToniT ::

No pa smo rešili problem...:D

Francep ::

Azrael je izjavil:

Poglej ali ni mogoče odvodna cev zvita ali celo priprta z strojem ali kakšno drugo stvarjo, lahko pa je v njej kakšen tujek, ki zmanjšuje pretok.
Če ne boš ugotovil nič, potem pretipaj še cev od kotla do črpalke, da se ni v njej kaj nabralo (kepa starega praška, plastični distančni obroček za montažo cevi na kotel ali kakšna mankajoča cunja.
Potem ti ostane še pregled ohišja filtra in črpalke če ni v njej kakšen tujek.
Če tudi to ni preglej še kakšni so električni kontakti na črpalki. Če so zažgani jih boš moral popraviti ali zamenjati celo črpalko. Nekatere črpalke Iskra so imele zelo slabo pritrjeni žici navitja na priključke in se je na tem mestu rad žažgal kontakt in črpalka ni več delala pravilno. Potrebno je bilo očistiti kontakte in vse skupaj zaciniti.
Lahko pa je res samo črpalka prešvoh.

Lp, Azrael

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: balocom ()

francek1 ::

Pudding je izjavil:

Sem prevrnil stroj na bok, pogledal not in... cev do crpalke je bila predolga, zato se je naredila guba. Odrezal sem 5cm cevi in zdaj voda leti ven ko zmesana.

Ni mi jasno, kako je lahko serviser tako šlampast, da cevi ne raztegne.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416419 (1557) fulgur
»

V pralnem stroju ne odteče voda

Oddelek: Loža
85450 (5315) Mato989
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830429 (22391) oberskitona
»

pomivalni stroj nardi LSISH

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1111385 (9107) marko11
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142728 (40788) Pyr0Beast

Več podobnih tem