» »

sb Audigy SPDIF Output + YAMAHA RX-V540RDS problem

sb Audigy SPDIF Output + YAMAHA RX-V540RDS problem

volk ::

Pred kratkim sem nabavil reciver YAMAHA RX-V540RDS pa sem ga priklopil na računalnik preko SPDIF Output. In ugotovil da pride iz računalnika samo stereo ne pa 5.1. Ker sem za povezavo uporabil navaden audio kabel sem prestavil chinc konektor (rdeč/beli) in ugotovil da enkrat igrajo sprednji drugič zadnji zvočniki. Pri SPDIF Output bi moral biti 5.1 izhod če se ne motim, a je mogoče AUDIGY mal čudn??
Kot izvor zvoka sem uporabil DVD Film posnet v 5.1.
Poizkusil sem tudi z zvočno kartico na osnovni plošči. Z optičnim kablom stvar dela OK pri DVD filmih ne pa pri igrah itd (stereo).

Ok ostane mi še 6-kanalni vhod ampak zakaj ne deluje preko SPDIF in optike??

[SkA] ::

Okay, tle te čisto točno ne razumem.
A si prepričan da si ti to pravilno vezal, če je SPDIF izhod, potem ne more enkrat zadnji enkrat spredni zvočniki vn pridt. Ker to pomeni da je signal stereo. Kako ti ga potem reciver prebavi?

Kar se tiče onboard zvočne in iger. Če imaš reciver vezan preko SPDIFa, potem ne pričakuj da bo delal stereo, razen če boš v windowsih uklopil, da ves zvok pošilja preko SPDIFa.

Skratka..pomojem ti to malo narobe vežeš?

volk ::

Vezal sem takole:
- Oranžna vtičnica na zvočni je lahko center/subwoofer ali SPDIF out.
- Na mixerju v windovsih sem izbral 5.1 zvočniki in opcijo digital only kot izhod.
- Jack v zvočno.
- Črni CHINC na reciver (DIGITAL INPUT CD 5 na sliki). Ko dam test zvočnikov mi igrata samo spredna.
- Rdeč CHINC na reciver (DIGITAL INPUT CD 5 na sliki). Ko dam test zvočnikov mi igrata samo zadna.
- Reciver mi na displeju pokaže kakšen zvočni zapis je na vhodu.
Zanima me kaj delam narobe???
Hvala za odgovore.




BlackHole ::

Hmm, nisi povedal s katerim predvajalnikom si predvajal avi 5.1. Če je to Powerdvd (ali Windvd), poglej če imaš v avdio nastavitvah predvajalnika tudi nastavljeno kot izhod:SP/DIF.

volk ::

Preizkusil sem oba tudi vklopil sem SPDIF izhod drugač sploh ni nobenega zvoka.

CaqKa ::

sredinska slika mi naznanja da imaš za povezavo narobe kabl...
dig koax kabl je namreč enak običnemo mono kablu.. ti pa uporabljaš stereo
če uporabljaš stereo bi stvar kolikor vem morala delat če všaltaš v receiver tistega keri je levi kanal.
torej všaltaj oranžnega na oranžnega
ali pa z optičnim všaltaj na soundblasterju ter na recevierju na tistega takoj pod oranžnim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384753 (1169) KTr1sk
»

povezava laptopa,reciverja in plazme

Oddelek: Zvok in slika
71704 (1559) kokos25
»

problem povezava zvočne kartice z ojačevalcem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161380 (1265) St235
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455209 (3524) jRk0
»

Pomoč pri zvočni kartici

Oddelek: Kaj kupiti
9730 (641) sabrobi

Več podobnih tem