» »

Gaming setup za 1200 eur

Gaming setup za 1200 eur

«
1
2

AjgaBidona ::

Čez cca. 2 meseca bom nabavil en gaming setup do 1200eur.

zanima me vaše mnenje kater ekran nabavit, miško, tipkovnico in seveda en build za računalnik (kje kupiti, v Sloveniji).

v kompu bi imel 1TB, 128 GB SSD-ja, vsaj 8GB RAM-a, grafo 280X ali nekaj v tem rangu.
Ta setup bi rabil za igranje najnovejših iger.

lp
  • predlagal izbris: Janac ()

spirit ::

točno tako temo imaš že odrto in notri je precej dobrih nasvetov: Gaming namizni računalnik do 1200€
monitor imaš ali boš kupil, koliko njh, so všteti v 1200€ ali ne...?

AjgaBidona ::

vse je všteto v ceno 1200

upam, da se da to vse za tak denar dobit - za računalnik sem mislil dat 900e, za ostalo pa imam potem še 300e

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

spirit je izjavil:

točno tako temo imaš že odrto in notri je precej dobrih nasvetov: Gaming namizni računalnik do 1200€
monitor imaš ali boš kupil, koliko njh, so všteti v 1200€ ali ne...?


Ta topic je iz 2012...?
Ü

spirit ::

Se opravičujem, če bi iskalnik na ST kaj našel bi bilo super, vem da je bila točno tema o PC-u za 1200 z dvema Dell monitorjema aktualna par dni nazaj, bom doma ko bom malo bolj pri času prilepil ink do takrat https://slo-tech.com/forum/t200222/18499 če greš tu kako stran nazaj je tudi build ali dva za 1200€

AjgaBidona ::

pa kako to vi berete...enkran, miška, tipkovnica, in računalnik so všteti v ceno 1200eur

pegasus ::

Glej arsov hotrod. Posodobitve so minimalne.

AjgaBidona ::

to je veliko preveč in ni to kar sem zahteval;)

ZaphodBB ::

AjgaBidona je izjavil:

to je veliko preveč in ni to kar sem zahteval;)

DaFuq?

djready ::

Tale arsov bild je kar švoh za ceno 4570 in 280x resno?



903eur + 11 eur poštnina = 914eur

Pa imaš 290, 256SSD, in vse ostalo

Od tvojega budgeta ti ostane še 297eur

za 160-200eur kupiš IPS monitor, okoli 97eur ti ostane za tipkovnico in miško (odvisno ali kupiš monitor za 200 ali 160eur, če za 160 ti še več ostane).
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

AjgaBidona ::

se opravičujem, nisem videl da je 1440 $ in ne €

pegasus, jaz bi dal pri tem buildu 1TB - ne 2TB, bi dal pa boljši napajalnik - 550W

ZaphodBB ::

djready je izjavil:

Tale arsov bild je kar švoh za ceno 4570 in 280x resno?



903eur + 11 eur poštnina = 914eur

Od tvojega budgeta ti ostane še 297eur

za 160-200eur kupiš IPS monitor, okoli 97eur ti ostane za tipkovnico in miško (odvisno ali kupiš monitor za 200 ali 160eur, če za 160 ti še več ostane).

A mi lahko en pove kaj je s temi Xeoni? Zadnji dve leti slabo spremljam trg hardvera - glede na to da večkrat vidim v gamerskih setupih - tole očitno ni vanilla serverski Xeon, ki terja ECC in podobne zadeve? What gives?

Also kar se tiče grafike, 280x je 100€ cenejša - kar je tudi nekaj vredno. Kali?

AjgaBidona ::

hvala djready, to je že bolje;) + kje predlagaš da to kupim oz. kje si ti sestavljal?
zdaj rebim še monitor, miško in tipkovnico:)

djready ::

Ceno ima isto kot 4670K, je pa na performance rangu isti i7-4770

V mojem bildu ima 290 kar je močnejša gleda da rabi računalnik za Gaming na grafični glih ne škrtariš če imaš budget in gre za gaming

Uporabi idealo.de in dodajaj v hardwareversand.de

Tale IPS monitor bo čisto vredu.
http://www.hardwareversand.de/articlede...

Tako da ti potem ostane še 120eur za tipkovnico in miško.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

ZaphodBB ::

Ceno ima isto kot 4670K, je pa na performance rangu isti i7-4770

Ampak kaj je downside? Pri Intelu je vedno downside.

djready ::

Nima vgrajene grafične v procesor in par operacij ki niso pomebne za windows in igre.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

ZaphodBB ::

A, awesome. Hvala.

klkkkkkkkkkk ::

Zdej jst bi na tvoje mestu vzel xeon-a (i7)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

AjgaBidona ::

miško in tipkovnico imam namen vzeti kar logitech, ker nisem imel še nobenih problemov z to firmo;)

skrbi me samo sestavljanje, ker še nisem nikoli sestavljal. upam da so youtube videi zanesljivi hehe;)

djready ::

imaš jih dost in kar lepo razloženo, če pa ne gre plačaš pivo prjatlu k zna sastavljat odigrata še kakšen BF4 (ali kar koli) pa je. :))
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

AjgaBidona ::

verjetno bom komponente še kaj spremenil v 2-eh mesecih, ampak v osnovi vem kaj bom nabavil

kje pa vi nabavljate, kje se najbolj splača?

ZaphodBB ::

Jaz na Amazon.de ponavadi.

AjgaBidona ::

kaj pa funtech ali mlacom?.. malo razmišljam, da bi tam nabavil in mi potem še oni sestavijo, sicer je to 20e-.-
a drugače so tam cene komponent normalne?

ZaphodBB ::

Normalne za Slovenske razmere. Nočem reči, da lupijo stranke. Vendar so volumni katere prodajajo relativno majhni, kar pomeni da relativno malo zaslužijo od nečesa pa tudi morajo živeti.

Dobra novica je, da imaš morebitno uveljavljanje garancije bolj pri roki.

AjgaBidona ::

uf sem zdele šel na mlacom konfigurator in sem nekaj od teh komponent vpisal ... sem se samo za glavo prijel:(

djready ::

Kolikor vemo preko nemške strani ušparaš tudi do 100 eur.

Cene komponent so dost cenjše v nemčiji. Grancijo pa glih tako uveljavljaš kot v sloveniji, in ni nič boljše v sloveniji kot v nemčiji. Kolikor vem ti oni isto lahko sestavijo comp povprašaj na namenski temi:
hardwareversand.de
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

spirit ::

tole temo sm mislu :) https://slo-tech.com/forum/t614614/0 Tko da tut tuki imaš precej nasvetov, ti pa svetujem da se čez 2 meseca ponovno tu oglasiš in dobiš še kak nasvet, ker se bodo v tem času cene malce spremenile in se bo morda splačalo kaj drugega vzet.

AjgaBidona ::

djready, nevem zakaj mi ne najde tvojega napajalnika na hardwareversand.de
daj povej če je še kakšen za tako ceno za kaj?

http://www.hardwareversand.de/en/600+-+...

Zgodovina sprememb…

AjgaBidona ::

http://www.hardwareversand.de/pcconfigu...

pri men je vse nekaj dražje o.O

Janac ::

pejdi prek idelo.de not

AjgaBidona ::

?
daj link

NejcSSD ::

Najdeš na idealo.de določen artikel in ti pokaže ceno v hardwareversand.de in klikneš WEITER in te preusmeri na hardwareversand.de
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

AjgaBidona ::

ja? še vedno ista cena-.-

NejcSSD ::

Ni ista :)
Primer
Xeon 1231v3 216,30
Prek idealo.de 209,88
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Map ::

Ko odpreš prek idealota bi mogla bit nižja cena, pa sam pol prek idealota dodajaš v košarico. Če hočeš, da ti PC sestavijo, dodaj v košarico tudi sestavo.

AjgaBidona ::

ok zdaj me zanima če ima kdo kako pripombo nad temu buildu:


vzel bom verjetno kar tale IPS monitor:

http://www.hardwareversand.de/articlede...

tipkovnico:

http://www.hardwareversand.de/en/USB/17...

miško:

http://www.hardwareversand.de/en/USB/29...


a vse štima?
a se mi splača nabavit to vse preko hardwareversand.de ?

lp:)

Zgodovina sprememb…

djready ::

Štima, samo miško vzemi neki žičnega. Preko idealo.de in če jo dodaš v hardwareversand.de imaš ceneje (tudi za miško in tipkovnico).
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

AjgaBidona ::

ah ne, sem navajen na wireless miško ;) na teh linkih glejte model - ne cene;)
prosim za še kakšno mnenje, da ne boš samo ti djready govoril, ki si to sestavil:P

lp

DarwiN ::

V dveh mesecih se računalniški svet vsaj 2x na glavo postavi... Danes je ta tvoja (ali dj readijeva) sestava zgoraj praktično optimalna, čez dva meseca pa se najbrž ne bo niti ena komponenta izmed zgornjih uvrstila v "optimalno" sestavo.. Razen mogoče tipkovnice, miške, ohišja...

Skratka, pridi nazaj, ko boš resen. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

djready ::

no no, dva meseca, malo pretiravaš. kaj bo pa tako super duper boljše za dva meseca?
Če tako razmišljaš potem najboljš da nič nimaš ker se vsake toliko spremeni tehnologija.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

6151 ::

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

DarwiN ::

Že danes bi zaradi nerazpoložljivosti vzel pol drugih komponent.. Mx500, HIS 290, XFX 650W in neko drugo plato.... Čez 2 meseca pa who knows... Xeon 1241 itak, mogoče 290x, SSD kdosigavedi.. Skratka, košarica bo precej drugačna... Okvirno je pa tako ali tako že vedel, preden je sploh odprl to nitko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

djready ::

900eur ima za comp, me zanima kako boš stlaču mx500, 290x, xeon 1241 v to ceno?

seasonic 620 sem mu dal ker je Cenejši od XFX 650w. tistih 30w razlika pa nebo delala nobenih težav.
Razpoložljivosti se menjajo, enkrat imajo na zalogi enkrat ne, dal sem mu pač okverno, dele pa seveda lahko menja če se mu ne da čakat.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

DarwiN ::

900eur ima za comp, me zanima kako boš stlaču mx500, 290x, xeon 1241 v to ceno?


Za grafo in 1241 sem jaz govoril za obdobje čez 2 meseca, in še to maybe,.. medtem ko sem MX500 in XFX omenil, da bi prišla v poštev danes.. Tko da si malo zamešal dve obdobji..
Cene padajo dobesedno vsak dan, in če boš takrat vzel podobne komponente, ki bodo vse po vrsti cenejše kot danes, znaš spravit 290x v budget, ja... Sploh ker/če bo tut kartica sama stala ~375€...

Vse se menja, zato nima smisla..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

djready ::

Ja vse se menja čez 1 leto bo pa še boljše grafične in tiste ki so danes top end še ceneje, vedno se spremenja, če tako gledaš potem nikoli ne boš nič kupil ker bo vedno neki čez par mesecev ceneje. Razlika pa med 1231 in 1240 nebo velika bolje v kaj drugega tist denar dat.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

denis9 ::

zakaj bi naročil tipkovnico iz nemčije ? to niso SLO tipkovnice

djready ::

samo ni čšćž narisano na tipkovnici drugo je vse isto, v windowsih daš slovenščino za tipkovnico pa imaš tudi čšćž črke.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

spirit ::

če veš kje so postavljene to ni ovira, če ne veš pa kupi v Sloveniji, jaz imam doma Ameriško tipkovnico, pa ni problema, ker vem kje so črke in znaki, ki jih rabim. Kar se pa sestave tiče je tako, da novih produktov ne bo ampak lahko pa se cene spremenijo, sploh pri grafičnih se to lahko zgodi, tudi pri SSD se lahko da v dveh mecesih kaj spremeni. Kot že rečeno ti svetujem še en postanek tukaj čez cca 2 meseca oziroma ko boš imel denar da potem takoj tudi naročiš.

ZaphodBB ::

denis9 je izjavil:

zakaj bi naročil tipkovnico iz nemčije ? to niso SLO tipkovnice

Jaz sem iz nemčije naročil že dve US tipkovnici.

djready ::

spirit je izjavil:

če veš kje so postavljene to ni ovira, če ne veš pa kupi v Sloveniji, jaz imam doma Ameriško tipkovnico, pa ni problema, ker vem kje so črke in znaki, ki jih rabim. Kar se pa sestave tiče je tako, da novih produktov ne bo ampak lahko pa se cene spremenijo, sploh pri grafičnih se to lahko zgodi, tudi pri SSD se lahko da v dveh mecesih kaj spremeni. Kot že rečeno ti svetujem še en postanek tukaj čez cca 2 meseca oziroma ko boš imel denar da potem takoj tudi naročiš.


Cene se vedno spremenjajo, če čaka npr 2 meseca, se bo čez 4 mesece cene lahko še bolj spustile, čez pol leta pride DDR4 in bo potrebno nove matične kupovati ker bodo DDR3 počasi ven šli, ko pride ven 8 serija Nvidie se bodo serija 7 lahko še bolj spustila, isto z serija AMD 300, ko pride skylake bo verjetno novi socket in spet nova matična... Tako lahko čakaš vedno dlje da bodo cene bolj ugodne ali čakat na neko drugo "boljšo" tehnologijo.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična kartica?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8812236 (9329) m0LN4r
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608111838 (66109) Epialt
»

Nov računalnik cca. 1000,00 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509009 (7235) m0LN4r
»

Nakup Gaming pc do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
413742 (3340) djready
»

Grafična kartica (HD 7870 vs R9 270X vs GTX 760)

Oddelek: Kaj kupiti
369493 (9122) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem