» »

Tušmobil - odsvetujem

Tušmobil - odsvetujem

tiliga ::

Zdravo.

Kot uporabnike foruma bi vas rad seznanil na zelo nekorektn odnos operaterja tušmobil in odiranje uporabnikov za nekakovostne storitve.

Zaradi navedenega (slab signal, izpadi omrežja, prekinjanje pogovorov) sem jim poslal več reklamacij, seveda so bili nadvse ignorantski in na vse odgovorili, da se trudijo omrežje izboljšati.

Na koncu (ob prekinitvi razmerja) seveda zaračunajo vse kar se da. Svetovalci oz reklamacijski oddelek niti ne posreduje svoje telfonske številke, da bi se izognili nadaljnim klicem; za njih je bolj varno komunicirati preko maila,... Z razlagami in pojasnili, ki bi jih lahko spisal tudi kakšen osnovnošolec.

Za zaključek: toplo odsvetujem sklepanje razmerja z mobilnim operaterjem tušmobil
bravo1
  • polepsal: Mavrik ()

kunigunda ::

Kukr vidm niso nc drgac odgovarjali in delovali kot simobil in telekom.
Ce mas pa slab signal, pa ne bojo sam zate sli bazno postajo postavlat :)

CallMeAl ::

Taki primeri se seveda najdejo pri vseh operaterjih. Moje izkušnje s Tušmobilom so v 4 letih zelo OK, poznam pa tudi primer, ko so uporabniku nekaj tednov po sklenitvi naročniškega razmerja kljub vezavi brez težav prekinili naročniško razmerje, ker je imel slab signal na delovnem mestu. Verjetno pa je treba biti pri komunikaciji vljuden in vztrajen. Če jim je jasno, da na tvoji lokaciji trenutno ne morejo zagotoviti kakovostne storitve, nimajo po mojem mnenju nobenega interesa, da bi ti delali probleme. Če si ob vezavi vzel mobilni telefon pa je normalno, da moraš subvencijo ob prekinitvi pogodbe nekako poravnati.
Sicer pa je ob prehodu na novega operaterja vedno pametno pogledati lokacije baznih postaj - za to obstaja odlična spletna stran: http://www.svetidej.com/projekti/mobiln... (to je primer Tušmobila). Tako je mogoče čez palec glede na bližino baznih postaj oceniti kakovost signala na lokacijah, kjer se najpogosteje nahajamo (dom, služba, vikend itd.). Konkretno Tušmobil dodatno ponuja tudi http://www.tusmobil.si/dodatne-ugodnost... , tako da je mogoče brez stroškov stestirati delovanje tudi v praksi.

...:TOMI:... ::

Če ti nočejo oostaviti bazne postaje, si jo lahko postaviš sam.

http://www.blog.uporabnastran.si/2013/0...


Seveda moraš plačati za to, iz meni neznanega razloga.
Tomi

neon21 ::

Tudi moje izkušnje z tušmobilom do sedaj so pozitivne. Res , da moraš na kakšen mail čakat dva tri dni ampak ok razumem , nisem edini ki jim pošljem mail. Pokritost omrežja je res mogoče malo slabša kot pri ostalih ampak za mene je pokritost ok ker sem iz Maribora. Majo pa kolegi težave z omrežjem , ker so res doma nekateri bogu za hrbtom. Mislim pa da vseeno lahko omrežje preklopiš na drugega operaterja z gostovanjem če se ne motim.

Dr_M ::

Meni so sli na telekomu tako na roko, da so mi vklopiki komunikator brezplacno, sicer je 2.5e.
Tusmobil nima take storitve?

Izaso ::

Tušmobil je edini operater, ki ti ponudi testno obdobje, tako da se lahko sam prepričaš ali je njihovo omrežje ok in da dejansko vidiš, ali je tam kjer se gibaš omrežje in signal. Ne razumem zakaj ljudej te možnosti ne izberete? Le tako se lahko sam prepričaš ali stvari štimalo ali ne. In vse postopke ki jih navajaš in tudi to da ti zaračunajo za prekinitev razmerja so pa pri vse operaterjih dosti podobne, še posebej če si v vezavi vzel kakšen telefon. In glede na to da si podpisal pogodbo (ki jo verjetno niti prebral nisi), je vse to dokaj upravičeno s strani operaterja. Drugje ne bi bilo nič drugače!

s6c-gEL ::

Tušmobil je edini operater, ki ti ponudi testno obdobje, tako da se lahko sam prepričaš ali je njihovo omrežje ok in da dejansko vidiš, ali je tam kjer se gibaš omrežje in signal.

Pravzaprav vsi operaterji ponujajo predplačniško opcijo, kjer za 5 eur preveriš, kako je z delovanjem izbranega omrežja v tvojem področju.

Testno obdobje TM je še večji plus kar se testiranja tiče.

DonRan ::

tiliga je izjavil:

zdravo.

kot uporabnike foruma bi vas rad seznanil na zelo nekorektn odnos operaterja tušmobil in odiranje uporabnikov za nekakovostne storitve.

zaradi navedenega (slab signal, izpadi omrežja, prekinjanje pogovorov) sem jim poslal več reklamacij, seveda so bili nadvse ignorantski in na vse odgovorili, da se trudijo omrežje izboljšati....

na koncu (ob prekinitvi razmerja) seveda zaračunajo vse kar se da. Svetovalci oz reklamacijski oddelek niti ne posreduje svoje telfonske številke, da bi se izognili nadaljnim klicem; za njih je bolj varno komunicirati preko maila,...z razlagami in pojasnili, ki bi jih lahko spisal tudi kakšen osnovnošolec.

za zaključek: toplo odsvetujem sklepanje razmerja z mobilnim operaterjem Tušmobil
bravo1


Ha ha ha ha, pa kaj ti misliš, da živiš v pravljici al kaj? Daj malo si pojdi pogledat kak stvari stojijo pri ostalih operaterjih, potem pa piši te neumnosti. Očitno si včeraj priletel z Lune!

bambam20 ::

tiliga je izjavil:

zdravo.

na koncu (ob prekinitvi razmerja) seveda zaračunajo vse kar se da.


verjetno si pa lahko vzamejo tisto, kar jim po pogodbi pripada.

Raje povej, kaj te je prepričalo, da si vzel Tušmobil :). Tako zelo ugodnejši od SImobila pač ni.

francek1 ::

neon21 je izjavil:

Tudi moje izkušnje z tušmobilom do sedaj so pozitivne. Res , da moraš na kakšen mail čakat dva tri dni ampak ok razumem , nisem edini ki jim pošljem mail. Pokritost omrežja je res mogoče malo slabša kot pri ostalih ampak za mene je pokritost ok ker sem iz Maribora. Majo pa kolegi težave z omrežjem , ker so res doma nekateri bogu za hrbtom. Mislim pa da vseeno lahko omrežje preklopiš na drugega operaterja z gostovanjem če se ne motim.

Tudi jaz sem zelo zadovoljen z TUŠ-em. Včasih sicer po cel teden nimam signala, ampak me to ne moti, pač pokličem rešilca takrat, ko imam signal. Pa to, da neomejeno v bistvu ni neomejeno me je tudi spomnilo na to, kako fino sem se imel na filozofskem faksu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dottor ::

Že ki je debata o tušmobilu. Vem da ko sem 2 leti nazaj šel podaljšat pogodbo za nove 2 leti sem lahko to storil x-časovno prej, pa me zanima koliko prej lahko (se pač ne spovnem)? Naročniško razmerje sem sklenil v drugi 21.9.2012, pa me zanima kolko prej lahko grem podaljaš. Sedaj imam Mingl 17 in bi uzel Mingle Odbit, za isto ceno ponujajo več. Poleg bi si uzel še LG G3.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jusv ::

bambam20 je izjavil:

tiliga je izjavil:

zdravo.

na koncu (ob prekinitvi razmerja) seveda zaračunajo vse kar se da.


verjetno si pa lahko vzamejo tisto, kar jim po pogodbi pripada.

Raje povej, kaj te je prepričalo, da si vzel Tušmobil :). Tako zelo ugodnejši od SImobila pač ni.


Prej na Simobilu, sedaj na Tušmobilu. Mene je prepričalo to, da imajo cenejše pakete z veče enotami in pa dejstvo, da sem imel boljši signal in pa dosegljivost. Ker tiste bale o najboljšem Simobilovem omrežju sem imel zadost. Sm kar ošpice dobival ko sem slišal ta stavek!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

tikitoki ::

Žal sem bil tako neumen, da sem pred slabim letom vzel predplačniški internet paket pri Tušmobilu. Z njimi imam samo težave. Slabo delovanje interneta, pogosto nedelovanje interneta, stalno prekinjanje povezave. Slaba strojna oprema beri modem je porazno slab in povzroča stalne probleme). Izredno slab sistem, ki stalno dela napake in to seveda v mojo škodo. Popolen poden od pomoči uporabnikom, ki namesto, da bi reševali težave, se delajo norca iz uporabnika in konstantno lažejo. Pogoji uporabe mesečnega predplačniškega interneta, ki so slabši, kot v banan republikah, ki sem jih obiskal. Toplo odvetujem kakršnokoli uporabo njihovih storitev. Raje dajte par EUR več na mesec in mejte mir, ni vredno..

hojnikb ::

Zanimivo, jst imam tut njihov predplačniški net (za backup) in še nikol ni blo težav. In majo daleč najcenejši predplačniški net. Bandwidth capi gor ali dol
#brezpodpisa

GTX970 ::

Lokacija, lokacija, lokacija.
In ves čas so ti tiščali nabito pištolo v glavo, da nisi mogel iti drugam ?

To je obstajalo tudi lani, drugače rizkiraš teh 8-10 eur in kupiš predplačniško kartico za testiranje:
http://www.tusmobil.si/dodatne-ugodnost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bambam20 ::

GTX970 je izjavil:

Lokacija, lokacija, lokacija.
In ves čas so ti tiščali nabito pištolo v glavo, da nisi mogel iti drugam ?

To je obstajalo tudi lani, drugače rizkiraš teh 8-10 eur in kupiš predplačniško kartico za testiranje:
http://www.tusmobil.si/dodatne-ugodnost...


Konkurenca ti da brezplačno testiranje, tudi če nisi njihov naročnik :).

dottor ::

Sej tušmobil da tudi brezplačno testiranje če nisi naročnik...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Evolve ::

OP ti maš probleme.. odsvetujem tebe

tinx78 ::

Moja izkušnja,

Od tušmobila samo stran kolk je možno daleč. Poleg nenajboljšega omrežja se pri njih skriva še en kup skritih stroškov. Pri omrežju sem opazil največ problema pri internetu. Za pogovore je še nekako sprjemljiv signal, pri 3g je pa katastrofa.
Kaj mislim s tem, da je en kup skritih stroškov. Pri prekinitvi pogodbe sem dobil račun 60 eur. Kaj so vse naračunali ob slovesu je prav smešno. Naročnino še za en mesec. Čeprav je bila iz moje strani prkinjena pogodba že prejšnji mesec so oni vlekli prestavitev številke v naslednji mesec in tako je bilo seveda po njihovo prekinjeno razmerje v naslednjem mesecu za katerega je bilo potrebno plačati komplet mesečno naročnino in ne za tiste 4 dni v mesecu (4. mesecu je bila prestavljena številka). Računajo tudi prekinitev pogodbe in glej ga zlomka zaračunali so jo 2x ker smo na eni naročnini (pogodbi) uporabljali dve številki. Prekinitev pogodbe za dve številki torej :) Vse skupaj je bil račun za zadnji mesec namesto tistih 20 eur - 60 eur.
Ja, pri slovesu ti še zabijejo tisti zadnji noč v hrbet.

Za informacijo. S tušmobilom nisem bil nič vezan. Noben aneks ali kaj podobnega. Se pravi, da bi lahko prkinil pogodbo kadarkoli brez kakšne kazni... Vseeno pa me je ta prekinitev koštala 60 eur.

TUŠMOBIL HVALA IN NIKOLI VEČ. Raje dam 2eur več pri katerem drugem operaterju in imam signal kot se spodobi, pa še takih nategov se bom rešil.

GTX970 ::

Daj prilepi screen položnice brez osebnih podatkov.

Griffith ::

Mi smo bili na simobilu pa smo šli stran. Ravnotako so zaračunali boga in pol ter zavlačevali z preklopom na tušmobil. Na tušmobil smo šli zaradi bolj ugodnih paketov a žal je signal porazen. Prekinitve pogovorov in izpad signala sta stalnica. Poleg tega če smo zamudili rok plačila so takoj poslali SMS o neplačanem računu in to je zneslo 2 EUR stroškov na telefon, torej 4 EUR za dva telefona. Sedaj smo šli nazaj na simobil ker je signal boljši pa čeprav je dražji.
Realno je takole. Vsak operater je izjemno prijazen ko sklepaš pogodbe in te poizkuša obrati kolikor te more ko prekineš razmerje. Edino za mobitel tega ne morem reči ker z njim nimam izkušenj. Vsekakor pa je za tistega ki se ne giblje veliko sploh če se zadržuje bolj v mestih tušmobil vsekakor najboljša izbira. Njihove naročnine so naravnost smešne.

prox ::

Še kdo ni dobil položnice za mesec februar, niti mu ne kaže računa na strani moj.tusmobil.si?
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

shadeX ::

Jah Telekom je tako: Storitve so kvalitetne, telefoni dokaj ugodni v primerjavi z drugimi operaterji, ampak je pa naročnina zato potem višja.

Sicer pa sem zadovoljen uporabnik BOB-a že pol leta :)

dottor ::

@prox položnice prišle nekaj dni nazaj.

Kar se tiče signala na tušmobilu, nevem zakaj ne uzamete tiste tedenske možnosti in zadevo spovate preden podpišete pogodbo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Evolve ::

dottor je izjavil:

@prox položnice prišle nekaj dni nazaj.

Kar se tiče signala na tušmobilu, nevem zakaj ne uzamete tiste tedenske možnosti in zadevo spovate preden podpišete pogodbo...


lohk pa doplačaš 2€ na mesec pa preklopiš na mobitelovo omrežje...

dottor ::

Jaz sem v paketu Mingl odbit dobil gostovanje v Mobitel "brezplačno" razen prenosa podatkov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jusv ::

Sploh ni res, da ni signala. Pri nas (pa ne živimo v mestu) dela signal ful dobro. Je pa res, da je zelo priporočljivo, da malo prej stestiraš, preden podpišeš. Zato mi ostajamo pri tušu.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Daniel ::

Oh kako, da ni res.

Pri nas so nedavno postavili Tušmobilove antene na stolp od Simobila, pa sem si mislil, sedaj pa bo tudi Tuš delal.
Jok Brate, še zmeraj dela samo zunaj hiše. Prijatelj, ki živi bolj na odprtem ima Tušmobil in kakor hitro stopi pri nas, ki smo v bolj strnjenem delu naselja v hišo že telefon piska, da ni signala. Oddajnik je na 900 Mhz, UMTS ampak teh 900 Mhz prav nič ne pomaga. Malce so zgrešili lokacijo in so antene kratkomalo prenizko in tako je vmes preveč betona, ki ovira signal. Mobitel, ki ima svoje antene nekoliko višje in v drugem delu naselja (2100 metrov zračne) dela brez težav tako v 2G kot v 3G, sta pa oba oddajnika oddaljena približno enako od nas.

Včasih se mi doma telefon na Mobitel priklopi celo na 4G (800 Mhz) 18 KM daleč, je pa res, da gre pri tem za skorajda vidno linijo, prav tako sem na drugi lokaciji že uporabljal 3G na 23 KM razdalje (2100 Mhz, vidna linija).

Simobila nimam, da bi preizkusil še tisto.

kunigunda ::

Je pomoje kar tezko dobit lokacijo za anteno kjerkoli si zmislis, sploh v zadnjih letih (mobitel je bil na boljsem ker si je to lahko izboril),
tako da potem postavijo tam, kjer pac gre

tx-z ::

V zadnje pol leta še nikjer nisem imel problemov s signalom pr tušmobilu...večji del sm v ljubljani, v okolici ljubljane in pa čist x pa tut deluje bp. mam pa fiksiran na tuševo omrežje
tx-z

GTX970 ::

Če je kdo iz območja Kisovec/Izlake & okolica, kako je s TM signalom ?

prox ::

 moj.tusmobil.si

moj.tusmobil.si


Evo tak zgleda na moj.tusmobil.si, položnice še vedno nisem dobil niti je ne kaže na njihovi strani. Še ima kdo tak problem?

Klicati pa se mi jih ne da, naj sami pogruntajo, nisem jaz dolžan njih obveščat. Bom počakal, da vidim ali bom dobil opomin. :D
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

dottor ::

Jaz imam še v Trstu in okolici Tušmobilov signal :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shadeX ::

prox je izjavil:

 moj.tusmobil.si

moj.tusmobil.si


Evo tak zgleda na moj.tusmobil.si, položnice še vedno nisem dobil niti je ne kaže na njihovi strani. Še ima kdo tak problem?

Klicati pa se mi jih ne da, naj sami pogruntajo, nisem jaz dolžan njih obveščat. Bom počakal, da vidim ali bom dobil opomin. :D



ko bo videl to en od glavnih te bo takoj dobil ven :). Raje bi bil tiho :D

jusv ::

Glej, če nisi dobil računa ga verjetno še boš. Saj opomina neboš dobil, če nisi dobil računa.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Mikasa ::

Griffith je izjavil:

Mi smo bili na simobilu pa smo šli stran. Ravnotako so zaračunali boga in pol ter zavlačevali z preklopom na tušmobil. Na tušmobil smo šli zaradi bolj ugodnih paketov a žal je signal porazen. Prekinitve pogovorov in izpad signala sta stalnica. Poleg tega če smo zamudili rok plačila so takoj poslali SMS o neplačanem računu in to je zneslo 2 EUR stroškov na telefon, torej 4 EUR za dva telefona. Sedaj smo šli nazaj na simobil ker je signal boljši pa čeprav je dražji.
Realno je takole. Vsak operater je izjemno prijazen ko sklepaš pogodbe in te poizkuša obrati kolikor te more ko prekineš razmerje. Edino za mobitel tega ne morem reči ker z njim nimam izkušenj. Vsekakor pa je za tistega ki se ne giblje veliko sploh če se zadržuje bolj v mestih tušmobil vsekakor najboljša izbira. Njihove naročnine so naravnost smešne.


Glede signala pri tušmobilu se nebi strinjal. Meni se zdi omrežje super. Nikoli nimam nobenih težav, ne morem pa isto rečti za simobil. Tako da ne mi s tem, da je bolje dat 4€ več in imeti simobil omrežje, če pa je že skoraj slabše.

facepalm ::

odvisno kje se nahajas..
jaz sem na telekomu in v bliznji prihodnosti, ne nameravam menjati omrezja ceprav bi na simobilu prisparal cca 5 do 7 eur mesecno za podoben paket.
simobil mi je slabo lovil omrezje doma, sredi mesta (v sobi sem moral paziti kam sem postavil telefon, da sem bil dosegljiv), kolegu s simobilom deluje zelo pocasi prenos podatkov (v primerjavo s telekomom), drugemu kolegu pa na tusmobilu deluje 3g po "obrokih" :)
zato raje ostanem kjer sem in placujem vec za dobit "manj". ampak vsaj lahko koristim 24/7 tisto kar placujem. kvaliteta pred kvantiteto!

Saso_C ::

jusv je izjavil:

Glej, če nisi dobil računa ga verjetno še boš. Saj opomina neboš dobil, če nisi dobil računa.


Seveda bo dobil opomin. Če ni dobil računa, se mora sam potruditi in ga pridobiti.

prox ::

Ne se hecat :)) bi ga plačal, če bi bil med računi na strani moj.tusmobil.si, tak pa se ne mislim zafrkavat, napaka je na njihovi strani.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

GTX970 ::

Že vidim novo temo, avtor prox.

Obvesti jih o napaki.

prox ::

Tako kot oni mene obvestijo z opominom (2€), če slučajno pozabim plačati ane? 8-) Bom jim pa 2€ manj plačal na položnici, ker sem jih moral obvestiti o napaki.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach GSM

Oddelek: Mobilne tehnologije
3312389 (6364) Heisenberg
»

Tušmobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
142823 (2197) jusv
»

tušmobil neomejeni mingl (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13635569 (30420) Bobr123
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034771 (19875) Veron

Več podobnih tem