» »

Strumpf: piratiziranje filmov ne škodi, včasih celo koristi

Strumpf: piratiziranje filmov ne škodi, včasih celo koristi

Boing Boing - V večni debati, ali piratstvo škoduje hollywoodskim studiem, smo dočakali novo dejanje. Ameriški ekonomist Koleman Strumpf, ki je že večkrat dokazoval, da je vpliv deljenja datotek zanemarljiv, je predstavil nov članek, v katerem dokazuje minimalen vpliv piratiziranja filmov na končni izkupiček studiev.

Vpliv deljenja filmov prek interneta na zaslužke studiev je zasledoval z opazovanjem gibanja tečajev delnic teh podjetij in filmov. Borza je namreč že od nekdaj znanilec prihodnosti in kaže, kaj trg od gospodarstva pričakuje v prihodnosti, pa četudi je virtualna. Raziskoval je obdobje med leti 2003-2009 ter spletno borzo Hollywood Stock Exchange, kjer je moč trgovati glede na pričakovan izplen posameznega filma.

Rezultati so pokazali, da piratstvo praktično ne vpliva na zaslužek, ki ga posamezni filmi ustvarijo, oziroma ga včasih celo poveča. Kadar tik pred prihodom filma v kinematografu na splet pricurljajo kopije filma, po možnosti v slabši kakovosti, lahko ustvarijo toliko zanimanja, da to zaslužke od vstopnic še poveča.

Strumpf je področju analize piratstva že prekaljen maček. Že leta 2007, da je vpliv deljenja glasbe na njeno prodajo zanemarljiv, čeprav so nekateri (zlasti Stan Liebowitz) tem rezultatom oporekali na metodološki osnovi. Zanimivo je, da je leta 2010 Strumpf malo spremenil mnenje in objavil, da deljenje glasbe vendarle povzroča izgubo.

47 komentarjev

RejZoR ::

Jezst ne grem v kino ker se mi prvič enostavno ne da gužvat in ker je večinoma tehnika pri nas popolnoma zastarela. Nazadnje ko sem bil se mi je zdela slika izjemno slaba in zvok zgolj povrečen. Kakšne pa so alternative razen več mesecev čakanja za release na drugem mediju, ki ti ga nato še mastno zaračunajo? Dejmo pol jokat kako se samo krade, ne dajo pa nam alternativ. Naj že nehajo tičat v letu 1990 pa bojo mogoče celo kaj zalsužil in ne samo jokal kako jim je bed v lajfu.

Bi raje plačal 2-3 EUR za vsak film (namesto 5 EUR v kinu al kolk so že karte zdej), pa si ga prenesel in pogledal doma na TV-ju z ostro sliko in proper ozvočenjem ter v miru ko se men to zahoče, ne ko imajo termin v kinu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Starodavni ::

hm, ta opcija bi bila tudi meni všeč, problem je edino v tem, da bi potem pirati našli način kako obiti zaščito tega medija in bi potem že v štartu vsi gledali visoko resolucijo filmov in s tem bi potem delali še večjo izgubo.

Torej, tu je potrebna kar dobra rešitev, ki bi preprečila piratiziranje takih medijev, sam težko.

Tudi jaz bi glede na okoliščine kina v naši državi in koloseju film gledal preko domačega tv, plačal bi gladko 3 € imel bi boljšo resolucijo in mir, ker kolosej je že res ubog ratal s kakovostjo.

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:

Jezst ne grem v kino ker se mi prvič enostavno ne da gužvat in ker je večinoma tehnika pri nas popolnoma zastarela. Nazadnje ko sem bil se mi je zdela slika izjemno slaba in zvok zgolj povrečen. Kakšne pa so alternative razen več mesecev čakanja za release na drugem mediju, ki ti ga nato še mastno zaračunajo? Dejmo pol jokat kako se samo krade, ne dajo pa nam alternativ. Naj že nehajo tičat v letu 1990 pa bojo mogoče celo kaj zalsužil in ne samo jokal kako jim je bed v lajfu.


Vsi Cinemaxx kini imajo trenutno odlične digitalne projektorje in sedeže. Daj si boljši izgovor najdi no.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Hja no, Cinemaxx sedeži niso nek presežek no..
#brezpodpisa

Markoff ::

Listen to Papa Strumpf!

Mavrik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Jezst ne grem v kino ker se mi prvič enostavno ne da gužvat in ker je večinoma tehnika pri nas popolnoma zastarela. Nazadnje ko sem bil se mi je zdela slika izjemno slaba in zvok zgolj povrečen. Kakšne pa so alternative razen več mesecev čakanja za release na drugem mediju, ki ti ga nato še mastno zaračunajo? Dejmo pol jokat kako se samo krade, ne dajo pa nam alternativ. Naj že nehajo tičat v letu 1990 pa bojo mogoče celo kaj zalsužil in ne samo jokal kako jim je bed v lajfu.


Vsi Cinemaxx kini imajo trenutno odlične digitalne projektorje in sedeže. Daj si boljši izgovor najdi no.

Ali v paketu s Cinemaxx sedeži dobiš tudi kakšno hudo bejbo, ki te streže spred in odzad? :O
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Kurzweil ::

@RejZoR, odkar je v Tušu Cinemaxx je kvaliteta neprimeljivo boljša. Se pa v osnovi strinjam, da mi nihče nebo vbijal v glavo termin, še posebej pa, ko smo še v študijskih letih hodili mislim, da vedno ob torkih gledat filme, ker so bile vtopnice 50% off.
Mene pa bolj kot sami filmi moti shema TV serij, kot mnogi sem tudi jaz velik ljubitelj serij in sem pred kakšnim letom iskal katero izmed ameriških storitev (naprimer Hulu), kjer bi plačal +-100$ in bi s tem lahko pogledal nov del serije prej, kot recimo na HBOju (ki sem se ga zavoljo 15€ odjavil). Seveda takrat nisem našel ene same storitve, ki bi jo kot državljan Slovenije lahko plačal oz. koristil, še manj pa da bi morebiti imel tudi Slovenske podnapise, kar bi seveda sedlo mojima staršema, ki sta z angleščino nekje tam na sredini a tudi ona še vedno prav rada pogledata kakšno serijo.

Na kratko stvar bi morala biti realizirana bajaji v smislu iTunes ali kako se že tistemu reče, kjer si lahko kupiš posamezen komad, isto bi lahko bilo za serije in filme, s tem da bi dal nekih 2-3€ in bi s tem imel pravico za ogled samo jaz, javno pa se še vedno nebi smelo gledati in presnemavati. Tako pa se release date in cena tako distancirata zdravi pameti, da seveda ni druge, kot pa pasenje po travniku.

Si pa sicer že dolga leta želim v Dunajski IMAX, kar bi naj bila bojda najboljša filmska izkušnja, pa čeprav je cena menda cca 15€.

hojnikb ::

Netflix naj pride že enkrat uradno k nam, pa nebo nobenih problemov več :)
#brezpodpisa

Phantomeye ::

Mavrik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Jezst ne grem v kino ker se mi prvič enostavno ne da gužvat in ker je večinoma tehnika pri nas popolnoma zastarela. Nazadnje ko sem bil se mi je zdela slika izjemno slaba in zvok zgolj povrečen. Kakšne pa so alternative razen več mesecev čakanja za release na drugem mediju, ki ti ga nato še mastno zaračunajo? Dejmo pol jokat kako se samo krade, ne dajo pa nam alternativ. Naj že nehajo tičat v letu 1990 pa bojo mogoče celo kaj zalsužil in ne samo jokal kako jim je bed v lajfu.


Vsi Cinemaxx kini imajo trenutno odlične digitalne projektorje in sedeže. Daj si boljši izgovor najdi no.


Digitalne sedeže imajo?

Kurzweil ::

+1

Tudi za Netflix velja isto, kot sem omenil za Hulu. Dokler mi kot državljanu Slovenije ni možno postati njihov user so si za vse slabo o čemer jokajo krivi sami. Pa ne samo, da bi plačal "naročnino" za kakšno serijo bi celo doniral, kot sem to že nekajkrat storil tudi za kakšen pameten crowd-funding projekt.

Kar se stolov v kinu tiče, za top shit kvaliteto slike in zvoka zamenjam te stole za tisti slabi 2 uri za lesene fosne, če je treba. Kogar kvaliteta njihovih stolov zadržuje doma meji na precejšno razvajenost.

RejZoR ::

Mavrik je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Jezst ne grem v kino ker se mi prvič enostavno ne da gužvat in ker je večinoma tehnika pri nas popolnoma zastarela. Nazadnje ko sem bil se mi je zdela slika izjemno slaba in zvok zgolj povrečen. Kakšne pa so alternative razen več mesecev čakanja za release na drugem mediju, ki ti ga nato še mastno zaračunajo? Dejmo pol jokat kako se samo krade, ne dajo pa nam alternativ. Naj že nehajo tičat v letu 1990 pa bojo mogoče celo kaj zalsužil in ne samo jokal kako jim je bed v lajfu.


Vsi Cinemaxx kini imajo trenutno odlične digitalne projektorje in sedeže. Daj si boljši izgovor najdi no.


A zdej če se mi ne paše drenjat z random folkom, vohat kebabov, random smejanja folka in bit vezan na njihove termine imam pa slabe izgovore? Srsly dude? To da sem imel s sliko in zvokom mešane občutke je samo del stvari, ki mi pri kinotih enostavno ne odgovarjajo.

Ker ko pridem domov iz šihta bi mi včasih zapasalo pogledat kakšen dober film. Definitivno pa se mi ne da it na drug konc ljubljane zato da bi pogledal en film. Včer mi je bilo dolgcajt in sem na Steamu snel dodatke za Orcs Must Die 2 za par dodanih nivojev. Če bi zanje moral it v Big Bang oz katerokoli drugo štacuno po fizični medij se mi tega garantirano ne bi dal delat. Izgovori ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

kriko1 ::

V kino smo hodili tko z družbo za fun, kot da bi šel v picerijo. S tem da zadnjih 10 filmov, ki smo si jih ogledali so bili popolno razočaranje. Torej za random obiske ni, moreš si splanirat kaj boš gledal (tu z moje strani odpade 99% obiskov).

Potem so sinhronizacije. Všeč mi je risanka HTTYD. Zakaj imajo samo sinhronizirano verzijo pri nas? Mi ne paše da je obrazna mimika nesinhrona z zvokom, še manj njihovo mlačno branje teksta ter slovenjenje imen.
http://www.cineplexx.si/movie/kako-izur...
http://www.kolosej.si/filmi/film/kako-i...

Tretji razlog je hrana. Rad bi gledal film, okoli pa so smeti in smrdi po sirovih kokicah, tisti na drugi strani pa sreba Coca Colo.

Kurzweil ::

@kriko1, tudi s tem se strinjam. Kino je v večini primerov kot hlec poln svinj. Več kot polovica folka se tako ne zna kulturno prehranjevat v družbi. Pri kokicah in podobnem sranju je itak tako, da si lahko še takšen mojster pa bodo vsi slišali glodanje. Pri vsem tem gaziranem sranju (mislim, da imajo celo en juice) je itak najboljše tisto srebanje, ki se sliši verjetno še v sosednjo dvorano. Na splošno pa ima očitno folk, nekje v povprečju res nizko mejo humorja in se ti smejijo za povsem neduhovite stvari. Če dodam še onegavljenje nekaterih sredi predvajanja (ne z žensko v kinu nikdar ne počnem česarkoli, kar nebi pasalo 100 ljduem za mano gledat in poslušat poleg).

Naslednja stvar je, da neglede na trailer je filmska produkcija (podobno velja in general za računalniške igre) iz leta v leto večje sranje, vsaj tista Hollywoodska, tako da karkoli iti gledat v kino je že tako rizik, ko pa mi za ogled 3D filma dajo za 2-3€ več na karto v roke neko kitajsko sranje, ki naj bi bila 3D očala potem pa je stvar popolna, pa čeprav taista očala sliko samo potemnijo, vse kar pa vidim kao 3D pa nevem ali je dejansko res jim nekaj uspelo narest ali gre zgolj za placebo. In ja poznam princip tega 3Dja, ki ga ima reicmo Cineplexx.

Kar se risank tiče so namenjene v veliki meri otrokom, tako da ti kar se sinhronizacij tiče so kar na mestu, se pa strinjam, da se v veliki meri obup, kar opažam, da se iz leta v leto slabša. Sem pa videl v Avstraliji naprimer alternativo za to, da si lahko sinhronizirane stvari gledal v originalu in sicer si imel na naslonjaču strola vtič za slušalke, ki si jih dobil na blagajni ali pa prinesel seboj.

Sicer pa kar se piratizacije na splošno tiče, kvalitetne vsebine uporabniki vedno z veseljem podpirajo, kdor pa nima denarja oz. ga za to nima namena koristit pa ga tako v nobenem primeru nebo dal, kvečjemu ga lahko ogled filma, ki ga sicer nebi šel gledat v kino prepriča v to, da pa bi si denimo nadaljevanje franšize pa nekega dne pogledal v kinu ali jo priporočal kolegom. Še bolj pa to seveda velja za glasbo, preview iz travnika, če je stvar kvalitetna pa potem ogled v živo.

Če grem pa še malce nazaj na kino, povsem zastopim ljudi, ki jih odbija ogled filmov v kinu, kot sem že samo omenil je tu preveč motečih faktorjev, od nekulture ljudi, do gužve, do cene in natega s 3Djem, do termina in na prvem mestu, seveda vedno slabše kvalitete filmov, kvalitete v smislu filma generalno gledano in ne koliko znanih imen in kakšen render ima film.

Dami ::

Ne preveč jokat da naj pride netflix, hulu, amazon etc., ker ko (če) bojo, bo pa problem zakaj rabiš tok in tok različnih storitev in da naj združijo v eno. Jaz se s tem ne obremenjujem ker tega ne bo nikoli, in bom lepo kr svojo storitev (torrent&plex) laufal :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MrStein ::

Joj, stranke se napačno odločajo!
Joj, volilci se napačno odločajo!

Ne, neja se. Čisto prav se odločajo.

Doma imam že več mesecev v predalu karto za kino (Cinemaxx).
Približno tako, kot če bi imel kupon za zastonj puščanje krvi.

It is the millenium, for Pete's sake!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MIHAc27 ::

Reboot to, reboot ono.... zadnje čase se mi zdi da itak delajo sama sranja in že 100x videne filme.
Folk, men se še piratizirat ne ljubi, ne pa da bom šel še v kino ali zapravljal za DVD. Itak bom film pogledal max 1x.

Izjema je seveda, ko te potegne družba. Tam je itak potem vseeno kakšen film si gremo ogledat.

Ne bom pa tudi metal vseh filmov v en koš. Seveda so izjeme, ampak se mi zdi da jih je vedno manj. Ali se pa jaz staram, in hočem več? Ne pa da sam treska in poka.

Kurzweil ::

Dami je izjavil:

Ne preveč jokat da naj pride netflix, hulu, amazon etc., ker ko (če) bojo, bo pa problem zakaj rabiš tok in tok različnih storitev in da naj združijo v eno. Jaz se s tem ne obremenjujem ker tega ne bo nikoli, in bom lepo kr svojo storitev (torrent&plex) laufal :)


Tole se pa zelo motiš. Osebno bi rekel, da že od leta +-90' kupim vse kar me resnično prepriča. Pa naj bo to glasba, software, film ali karkoli drugega. Če pa nebi imel interesa postati user Netflixa ali katere izmed sorodnih storitev pa verjami, da nebi niti iskal tega. Stvar je povsem preprosta v nekem momentu sem odjavil HBO, za katerega velja isto, kot so že dejali moji predhodniki, namreč nebom gledal filma, ko mi tako nekdo drug pravi. Če nebi imel službe, prej študija, ženske in vrsto hobijev bi seveda šlo, tako pa pač nimam časa, da gledam ko se njim zazdi. Če vzameš v obzir zelo povprečen program HBOja, ki mesečno vsaj zame pri mojem operaterju stane 15€ na mesec (torej 180€ na leto) po tem takoj postane jasno, da bi bil Netflix zame, za manj denarja in z ogledom na demand, torej takrat ko si jaz zaželim in to HD, pravtako pa prej kot na travniku ali HBOju povsem logična izbira. Takrat ko sem resno razmišljal o tem bi me stvar prepričala, če bi lahko gledal denimo samo Breakinh bad in Game of Thrones, pa je izbira seveda neprestavljivo večja.

Se pa strinjam da je 99% filmov pa res vrednih samo travnika, pa še tu ga ne koristim, ker kot rečeno rad pogledam manj, kvalitetno, takrat ko hočem in to tudi brez težav plačam.

b0rc ::

Kaj pa mi na koroškem, ko sploh nimamo kina? (OK, imamo neko skropucalo v SG-ju, ki ni K od kina) Najbližja alternativa pa je Velenje, MB, Celje...
Najbrž je precej takšnih krajev v SLO, ko se mora človek peljat 30+ km v eno smer, da si ogleda film v vprašljivi kvaliteti, motečimi gledalci, podnapisi... NE, HVALA!

Dami ::

Kurzweil je izjavil:

da bi bil Netflix zame, za manj denarja in z ogledom na demand, torej takrat ko si jaz zaželim in to HD

Pravim samo, da netflix še zdaleč nima vsega. Vedno več bo različnih servisov in exlusiv in to me moti.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

blackbfm ::

keri geeki..v kino se hod mečkat z bejbo, ne pa gledat film:))

teh raziskav pa počas ne razumem več, vsake 2 mesca pride nova, enkrat piratstvo škoduje, drugič ne:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

Zato sm js kupu spodoben projektor in se mečkam lepo doma, ker nočem drugih motit, ki bi radi resnično film pogledali.

Tr0n ::

Torej cakamo na to, da bodo filmski studiji zaceli ponujati ogled in/ali prenos filmov v HD x264 1080p formatu na dan releasa po isti ceni kot je karta. Bi z veseljem placal tistih 5 EUR, ce bi lahko se isti dan pogledal film iz domacega kavca.

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

Netflix naj pride že enkrat uradno k nam, pa nebo nobenih problemov več :)


Netflix s kinom ni nikakor primerljiv.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

Zaradi mene lahko tudi Netflix ponucajo, samo da je film se isti dan na voljo.

Mavrik ::

RejZoR je izjavil:



A zdej če se mi ne paše drenjat z random folkom, vohat kebabov, random smejanja folka in bit vezan na njihove termine imam pa slabe izgovore? Srsly dude? To da sem imel s sliko in zvokom mešane občutke je samo del stvari, ki mi pri kinotih enostavno ne odgovarjajo.


Pa daj nehi si zmišljevati sranje no. Eno je da nočeš iti (kar je ok). Drugo pa je da si tak bullshit zmišljuješ ko nima veze z realnostjo.

Tr0n je izjavil:

Torej cakamo na to, da bodo filmski studiji zaceli ponujati ogled in/ali prenos filmov v HD x264 1080p formatu na dan releasa po isti ceni kot je karta. Bi z veseljem placal tistih 5 EUR, ce bi lahko se isti dan pogledal film iz domacega kavca.


To bi bilo fajn ja. S tem da dvomim da bo kadarkoli 5€ (cene grejo kvečjemu gor).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ahac ::

A zdej če se mi ne paše drenjat z random folkom, vohat kebabov, random smejanja folka in bit vezan na njihove termine imam pa slabe izgovore?

Cineplexx Kranj ponavadi nima niti 5% zasedenih dvoran. Nobenega drenjanja, razen na prvi dan Hobbita.
Problem v LJ je Kolosejev monopol in lenoba folka, ki se vam ne da v Kranj zapeljat. No, to se bo rešilo, ko pride Cineplexx v LJ.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Netflix s kinom ni nikakor primerljiv.

Seveda ni. Onemogoča pravo kino izkušnjo. Sedeti zraven smrdečega dedca, ki celo predstavo žre svinjarijo iz McDonaldsa in zraven prdi. Neprecenljivo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Netflix s kinom ni nikakor primerljiv.

Seveda ni. Onemogoča pravo kino izkušnjo. Sedeti zraven smrdečega dedca, ki celo predstavo žre svinjarijo iz McDonaldsa in zraven prdi. Neprecenljivo ...


Res ne razumem zakaj si moraš zmišljevati stvari. To da ti ponoči sanjaš o nekih dedcih pač ne spremeni dejstva, da so najnovejše vsebine na Netflixu stare tam 1-2 leti in da ogromno vsebin preprosto manjka - kar pomeni da ne služijo istemu delu trga (impulzivnemu gledanju stvari ko izidejo).

Saj veš, nekateri tu dejansko Netflix imamo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

paket ::

Evo vam lenuhi ljubljanski, da se vam še naprej ne bo treba vozit v Kranj.

http://hola.org/

Preverjeno dela Hulu, bojda tudi Netflix na katerem imate prvi mesec zastonj. Verjetno se da tudi po tem mesecu kaj počarat.

RejZoR ::

ahac je izjavil:

A zdej če se mi ne paše drenjat z random folkom, vohat kebabov, random smejanja folka in bit vezan na njihove termine imam pa slabe izgovore?

Cineplexx Kranj ponavadi nima niti 5% zasedenih dvoran. Nobenega drenjanja, razen na prvi dan Hobbita.
Problem v LJ je Kolosejev monopol in lenoba folka, ki se vam ne da v Kranj zapeljat. No, to se bo rešilo, ko pride Cineplexx v LJ.


Lenobo folka? A zdej nej se vozimo 20 kilometrov stran za en jeben film? Get real no. Isto leti nate Mavrik. Jezst sem seveda poln samih izgovorov in ti si poln samih argumentov. Ko pa en drug tip omeni release filma v HD na isti dan kot v kinu mu pa kimaš. Dej odloč se koga boš zdej kurcal in komu prikimaval...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

settler ::

Če vam pač ni it za v kino pač ne greste. Jaz pa grem velikokrat, če je seveda dober film.
Se pa moram voziti 1 uro v vsako smer, pa naj bo to Kranj ali pa Lj.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Res ne razumem zakaj si moraš zmišljevati stvari. To da ti ponoči sanjaš o nekih dedcih pač ne spremeni dejstva, da so najnovejše vsebine na Netflixu stare tam 1-2 leti in da ogromno vsebin preprosto manjka - kar pomeni da ne služijo istemu delu trga (impulzivnemu gledanju stvari ko izidejo).

Saj veš, nekateri tu dejansko Netflix imamo.

Saj si jih ne. To se nama je s punco dejansko zgodilo. Nič ne nakladam.

Debela familija, ki je cel film žrla sranja iz Mc.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

Jaz pa grem velikokrat, če je seveda dober film.


1x na 3 leta? :))

sensei ::

Koristnost lahko definira lastnik, ne pa kr eni kekci pavšalno.

Tarzan ::

Če zagoniš potem 7EUR+ za karto, pribiješ še kakih pol toliko za vožnjo do cineplexxa in imaš skoraj že za DVD, ki izide potem čez kak mesec ali tri. Čakam na Steam-like filmsko štacuno. S ceno do okrog dva eura na film, bi gledal marsikaj, s ceno do en EUR bi si pa verjetno kopičil vsakovrstno solato, četudi se na koncu mogoče sploh ne bi nikoli spravil gledat več kot prvih par minut.

Superboyy ::

V Cineplexu dobiš res velik za ta dnar (sploh če greš takrt k so 2 za 1 karte). IMAX v nečiji stane 15+ eur.

Morjo pa filmarji čimprej zrihtat netflix oz. alternativo, kokr že leta laufa za glasbo in špile.

BigWhale ::

Markoff je izjavil:

Ali v paketu s Cinemaxx sedeži dobiš tudi kakšno hudo bejbo, ki te streže spred in odzad? :O


Ne, to lahko tisto od doma prineses, ki jo imas v kleti. Sam je boljs, da jo napihnes sele v dvorani, ker drgac zna kdo kej tezit, k jo not neses....

BigWhale ::

Netflix se uporablja za gledanje serij, ki so se ze iztekle ali pa za Netflix originale. Za vse ostalo je pa bolj tako-tako. :)

Dostopnost vsebin na netflixu je odvisna od zalozb in studiev.

zee ::

Netflix je sila fletna rec. Z zarocenko vecinoma gledava filme starejsega datuma (1950-1970). :)

V splosnem je Netflix boljsi P/P, ker reklam NI, medtem ko na Huluju so, cetudi placujes za storitev.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndrejO ::

Ameriški ekonomist Koleman Strumpf,

Saj bi rad verjel, ampak ekonomistom in njihovim napovedim prihodnosti v splošnem več ne morem verjeti. Preveč sferičnih krav in preteklih kiksov.

zee ::

AndrejO je izjavil:

Ameriški ekonomist Koleman Strumpf,

Saj bi rad verjel, ampak ekonomistom in njihovim napovedim prihodnosti v splošnem več ne morem verjeti. Preveč sferičnih krav in preteklih kiksov.


Za mnenje lahko pobaras tudi lokalnega vraca.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

zee je izjavil:


Za mnenje lahko pobaras tudi lokalnega vraca.


V čem se spraševanje borze za obnašanjem trga dobrin končnih uporabnikov sploh razlikuje od spraševanja vrača? Eno bi bilo če bi tip dejansko naredil primerne tržne raziskave - samo on je šel gledat dejansko gibanje delnic studijev in s tega zaključil kako se gledalci obnašajo. O.o
The truth is rarely pure and never simple.

zee ::

Uporabnik AndrejO se je obregnil ob podatek, da je Strumpf ekonomist in to navedel kot razlog za diskvalifikacijo. To me je zmotilo, ne pa toliko uporabljena metodologija.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

AndrejO je izjavil:

Ameriški ekonomist Koleman Strumpf,

Saj bi rad verjel, ampak ekonomistom in njihovim napovedim prihodnosti v splošnem več ne morem verjeti.

Potem pa super, da v tem primeru ne gre za napovedovanje prihodnosti, temveč analizo preteklosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AndrejO ::

MrStein je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Ameriški ekonomist Koleman Strumpf,

Saj bi rad verjel, ampak ekonomistom in njihovim napovedim prihodnosti v splošnem več ne morem verjeti.

Potem pa super, da v tem primeru ne gre za napovedovanje prihodnosti, temveč analizo preteklosti.

Vsako takšno raziskavo sferičnih krav se nemudoma uporabi za napovedovanje prihodnosti. Tudo to delo ni izjema.

Kot zaključek zaključka, ki prikrito napoveduje prihodnost: "In conjunction with the main estimates, this suggests that free and potentially degraded goods such as the lower quality movies available on file sharing networks can have some beneficial effects on intellectual property."

MrStein ::

Prikrito, med vrsticami, na pol zgleda kot možen namig, da bi mogoče pogojno...
Ja, lahko marsikaj vidiš med vrsticami. Odvisno koliko škiliš...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PaX_MaN ::

Če tale analiza "ne napoveduje prihodnosti", potem pirati ne morejo trdit da piratiziranje "ne škodi, včasih tudi koristi".

AndrejO ::

MrStein je izjavil:

Prikrito, med vrsticami, na pol zgleda kot možen namig, da bi mogoče pogojno...
Ja, lahko marsikaj vidiš med vrsticami. Odvisno koliko škiliš...

Ni mi potrebno biti škilav, da vidim prepad med podatki, ki se nanašajo na velike studie in agresivno reklamirane filme na eni strani ter izjavo, ki to posploši kar splošno na vse produkte (filme označi kot "na primer") oziroma avtorska dela, hkrati pa uporabi slovničen čas, ki se nanaša na preteklost, sedanjost in prihodnost.

Ravno tako ne rabim škiliti pri branju povzetka, ki govori o "laboratoriju, kjer se raziskuje".

Žal ta objava ni zgolj "arheološka" raziskava o nekem obdobju v preteklosti, temveč raziskava z izrecno zapisanim zaključkom, za katerega pa mi ni jasno kako izhaja iz podatkov. Korelacija ni kavzacija in dokaz za slednjo sem očitno spregledal. Nisem pa spregledal enega samega stavka v celotni objavi, ki omeni, da je čas pred izidom tudi čas največjega oglaševanja.

Hmm...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strumpf: piratiziranje filmov ne škodi, včasih celo koristi

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4715819 (13187) AndrejO
»

Anketa Piratstvo in avtorske pravice

Oddelek: Loža
71425 (1190) Pyr0Beast
»

[P2P] Raziskava o spletni izmenjavi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1418498 (7126) ABX
»

Piratstvo veča prodajo CD medijev

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
183236 (3236) MrStein
»

Disney po poteh Appla?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
62749 (2749) lorenz

Več podobnih tem