» »

Nov prenosnik "šteka" pri youtube posnetkih

Nov prenosnik "šteka" pri youtube posnetkih

crtomirv ::

Kupil sem nov prenosnik

Na prenosniku ni bilo OS-ja, naložil sem ga sam, driverje pa snel z uradne Toshibine strani.

Ko gledam posnetke na youtube mi večinoma zelo šteka, še posebej ko dam na full screen (tedaj se včasih sliši samo zvok, slika pa se zamenja vsakih tolko časa). Zanimala me je obremenjenost procesorja in sem še gledat pod task manager in se tam videl da procesor ko se video predvaja deluje tam od 40% pa vse do 90%, tudi do 97% včasih. Ko je posnetka konec pade pod 20%. Ko pa zaprem vse programe in sem samo na namizju ter odprt task manager mi deluje procesor z 7%, a ni to veliko glede na to, da ni odprto nič? Nevem če je v tem fora ampak naložil sem 64-bitno verzijo windowsa 7 (bi morda moral 32 bitnega?).
  • spremenilo: crtomirv ()

s6c-gEL ::

procesor: AMD E1 1200 (1,4 GHz)
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...

To je na ravni P4 1.8 Ghz iz leta 2005.

crtomirv ::

Torej je procesor zelo slab in bo vedno tako? https://www.mimovrste.com/prenosniki/to... - ta ma boljši procesor pa še manj stane, bi blo bolje če bi že v začetku naročil tega? A se da vgradit noter kak boljši procesor in koliko bi to približno stalo?

Hvala za odgovor

ameba ::

Če nočš da ti požre živce, si kupi nekaj boljšega.

hojnikb ::

zanič procesor maš to... naslednjič pa vprašat, predn se kupi.
#brezpodpisa

cegu ::

Moj netbook je delal super tudi na HD youtube posnetkih, dokler se ni Youtube nadgradil in sedaj sproti "downloada" posnetke. Predvajanja in sprotnega downloadanja pa moje netbook ne prenese.

Če še ni minil tisti teden (ali 14 dni) od prodaje, ga postavi v originalno stanje in vrni. Ne vem kako se takle šrot sploh še lahko prodaja po svetu za 350EUR!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

crtomirv ::

Kje bi pa to pogledal to "safe battery" opcijo če je vklopljena?

hojnikb ::

nesi nazaj pa vzami kej močnejšga..
#brezpodpisa

crtomirv ::

Upam da se da vrnit da vzamem boljšega. Kaj pa recimo kupnina se da nazaj dobit da bi nekje drugje pol kupil drugega prenosnika?

737 ::

Pri počasnih procesorjih in youtube pomaga tale postopek, če CPU le ni prepočasen: v Firefox dodaš plugin Downloadhelper, z njim shraniš video na disk in ga pogledaš z VLC.

Silvo ::

Ta APU procesor v kombinaciji z integrirano grafiko HD 7310,čist spodobno vrti video,nekaj drugega imaš narobe nastavljeno.

lp,S
Silvo

crtomirv ::

Kaj bi pa lahko bilo narobe nastavljeno? Nevem nisem tako vešč tem zadevam...

menjalnik ::

Daj zaženi s cdja Ubuntu pa probaj, alpa zapri tiste programe, ki ti laufajo v ozadju, tola procesor more vsaj 720p "pojest"

BorutK-73 ::

737 je izjavil:

Pri počasnih procesorjih in youtube pomaga tale postopek, če CPU le ni prepočasen: v Firefox dodaš plugin Downloadhelper, z njim shraniš video na disk in ga pogledaš z VLC.

In to boš delal vsak dan za 20+ posnetkov? Hell no!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izziv za poznavalce budget prenosnikov 250€-300€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15632240 (26313) sameone
»

Mozilla označila Flash za nevarnega, Facebook ga želi mrtvega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7123695 (18836) c3p0
»

Najcenejši PC za osnovne stvari (2015) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
14519247 (16188) boset
»

ARM ima blagodejne učinke na baterijo

Oddelek: Novice / Procesorji
374383 (3088) techfreak :)

Več podobnih tem