» »

[excell] Spreminjanje vrednosti razpona v tabeli

[excell] Spreminjanje vrednosti razpona v tabeli

mk766321 ::

Bom poskusil pojasnit kaj bi potreboval. Verjetno bo treba napisat kak makro, katerega pa seveda jaz ne bom spravil skupaj tako da bi potreboval pomoč.

Uporabljam excelovo tabelo kjer imam na enem delovnem listu statistiko, na drugem pa dejanske vnose.
Dejansko vnosi se mi avtomatsko seštevajo v statistiki, glede na parametre, ki jih podam. Problem pa nastane, ker vsak teden imam poseben stolpec, tako da imam statistiko po tednih. V poslju za statistiko imam recimo takole:
=COUNTIF(posamezno!D190:posamezno!D399;"Odklepanje*")

v enem tednu sem naredil recimo samo med D190 in D350, jaz pa imam nastavljeno na D399. ker imam tega ogromno, je problem, ker moram pol ročno nastavljat nova polja do kam sem prišel. Zamudno delo.
Se da kako nastavit, da imam neko spremenljivko(mogoče na posebnem delovnem listu, kjer samo vnašam pol od katerega do katerega polja naj šteje? Torej, da bi nastavil za vsak teden lahko samo začetno polje in končno polje?

prtenjam ::

Ne vem če vas razumem povsem natančno, vendar menim, da bi lahko to rešili z dodatnim stolpcem, kjer bi imeli zapisan teden. Potem pa bi se v formulah ne sklicevali na območje D190:D399 temveč na območje npr. E1:E10000, kjer je teden 12. In potem imate dva pogoja - vsi zapisi, kjer je v stolpcu D "Odklepanje*" in v stolpcu E 12.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Randomness ::

Uporabi funkcijo INDIRECT.

mk766321 ::

Randomness je izjavil:

Uporabi funkcijo INDIRECT.

Mi lahko pomagas z nastavitvijo te formule? Nekaj sprobavam pa mi ne uspe, čeprav jo kapiram :)

Randomness ::

Ti bom poskusil raložiti na primeru. Recimo, da želiš sešteti vrednosti, ki so vpisane na listu Sheet2 v poljih od A1 do A10. Rezultat bi rad imel na listu Sheet1 v polju A1. Na listu Sheet1 si izbereš poljubni dve polji: npr. A2 in A3. V A2 vpišeš "Sheet2!A1", v A3 pa "Sheet2!A10" (oboje brez narekovajev). V polje A1 potem napišeš sledečo formulo:
= SUM(INDIRECT(A2):INDIRECT(A3))

Če bi rad v A2 in A3 vpisal le A1 in A10 (brez sklica na Sheet2), potem formulo zapišeš tako:
= SUM(INDIRECT("Sheet2!"&A2):INDIRECT("Sheet2!"&A3))

mk766321 ::

Ej, hvala, deluje. Naredil sem napako, ker sem pozabil napisat črko polja. Sem vzel samo "List1!300", pa seveda ni delovalo. Brezvezna napaka.

HVala ti za pojasnilo in čas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel 2016 - kako z vlečenjem dol dobiti vrednosti istih celic iz več listov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5456 (382) jedateruk
»

Excel: tiskanje po vrsticah

Oddelek: Pomoč in nasveti
71064 (977) luksorzi
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152247 (2012) klemenSLO
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
214038 (3682) rferrari
»

[EXCEL] Pogojno kopiranje na drug list

Oddelek: Programiranje
61760 (1682) StratOS

Več podobnih tem