» »

Ker cooler na AMD Xp+

Ker cooler na AMD Xp+

reXor ::

Nameravam kupit komplaten rac. in me zanima kaksna so kej vasa mnenja glede ventilatorjev na AMD xp 2100?

Premislujem o Tt volcano 9 cool mode...

Kaksna so vasa mnenja?
  • spremenilo: reXor ()

pele-on ::

To je zelo odvisno kok denarja daš.Recimo Vulcano 7+ je boljši od Vulcana 9 sam je pa tud dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

reXor ::

Ma 7+ je glasn k kur*a! Sej najbrz bom Zalmana uzev!

smirnof ::

imam volcanop 7+ in athlona 1600+ in imam pri 3000 obratih temperaturo okol 40 stopinj. Ja glasen pa je (zmeraj, ni važn al je 3000 al 6000 obratov9

ru7 ::

Men se V9 (mam coolmod) zdi kar tih, pa itak ga reguliraš

reXor ::

A si ze slisal v7+...ce si, bi znal primerjat in rec ker je glasnejsi?

Golden eye ::

kr dost glasen;(

Jux ::

Ce mene vprasas, se ti bolj splaca kupit vulcano 7+, prakticno best buy, ker men ohladi XP1600+ dosti bolj od zalmana CNPS600 AlCu, s tem da se moras zavedat da 1. V7+ lavfa na low obratih pri delovni temp 41C. 2. CNPS6000 pa nad to tempereturo, s tem da ga moram met na max. obratih. Zadeva sploh ni tako tiha!!! oz. je glasenejsa od V7+.

Po mojem se ti najbolj splaca nakup v7+, ce pa ugotovis da je pre glasen pa naredis konverter iz 70na80 mm in gor vrzes en zelo tih vent.

Ce pa mas kej ekstra kesica, pol pa vzames enga AX7 al pa SLK600-SLK800, pa gor isto enga ultra silent 80mm vent pa si zmagu!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

reXor ::

Sam mam na AMD 1,4 GHz (140x10) Zalmana 6000cu na low obratih in mi pride najvec do 44C..
V7+ je glasen in zlo glasnejsi od zalmana...ce das zalmana na low in v7+ na low je v7+ dost glasnejsi!

pele-on ::

Približno enaka sta zalman je za malenkost tišji na low obratih.

SaS ::

V7+ je drag in glasen, zato kupi V9, ima možnost nastavljanja obratov, jaz sem originalni vent. zamenjal z zalmanovim (veliko tišji).

Ta se suče z nekje 3200 obr/min in je temperatura CPU-ja 36, pri sobni temperturi 12!

Cena je 4300SIT pri PC Plus (Maribor)!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

smirnof ::

pri sobni temperaturi 12?
kdo pa ima 12 stopinj u sobi?
če bi jih imel jz, bi mel moj proc kakšnih 30 stopinj (1600+)

reXor ::

Res je...12c...to je ze teb mrzlo:)
Najbrz si mislu 21?

smirnof ::

od zdele naprej ima moj procesor 1600+ 28 stopinj.
zarad programa pcalert!

reXor ::

dj kavka..napis svojo konfiguracijo compa!

boštjan ::

tudi volcano7+ ma možnost nastavljanja obratov in pri normalnem delu,je čisto dovolj če je na LOW(3500obratov;jaz ga komaj slišim,pa mam odprto kišto).če pa greš igerce špilat,pa ga pokneš na HIGH,pa itak ne boš ga slišo,ker boš muziko od igre nabijo.

smirnof ::

1600+
msi 6330 (via kt133a)
512 sdram
...

schurda ::

Bil sem presenečen, ko sem frendu svetoval V 7+. Jaz imam tulečo pošast Dragon orba 3, pa moram reči, da je za primerjavo 7+ res dober. Prej seveda spoliran "na šipo", XP1800+ pri low obratih ima pri zaprti kišti 43˙C, pri high obratih pa 37˙C. V kišti je 29˙C. Na low obratih je praktično neslišen.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Jux ::

Jst tud ultra stojim za svojim V7+. Hudo dobr hladi, sploh je pa u iber bolj hladen od CNPS6000.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

lambda ::

Zalman 6000 Al-Cu...mi laufa na 1400 obratih (min), tih kot miš, pa mam pri zaprtem ohišju in temp. v sobi 22 stopinj, temperaturo proca 40-45 stopinj. Hudo, pa še pocen je zadeva.
Ampak moreš pa met platc v ohišju.

reXor ::

Ja ker CPU mas...ker tole je zlo nizka temp...

matija99 ::

8-) ZALMAN je v K****!!
Jaz mam Vulcano 9 in AMD 2000+, pa mam temperaturo pri 4500 obratih okol 40-50 stopinj. Pa še glasen ni tak fejst8-) 8-)

reXor ::

Ja kolk je to fajn?

AlienGT ::

A je dost default hladilnik, če ne naviješ proca, al rabiš tudi v tem primeru kakšnega boljšega, npr. Vulcanota?

schurda ::

Ja, če je hladilnik narejen za XP (recimo, da piše gor, ali pa v navodilih), potem MORA vse laufati pa tudi če ima procesor 100˙C. Če ti crkne seveda lahko uveljavljaš garancijo.

Vseeno pa ti svetujem, da hladilnik najprej spoliraš in ga NE namažeš s tisto belo pasto, ki ti jo dajo zraven, ampak daš recimo kaj "srebrnega" gor. Se precej pozna.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282138 (1405) Ted
»

Hladilnik za Bartona 2500+

Oddelek: Kaj kupiti
5843 (749) Kriko
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241442 (1065) b
»

Najtisji ventilator za 1600XP

Oddelek: Kaj kupiti
171618 (1293) kuglvinkl
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402140 (1413) Coinbird

Več podobnih tem