» »

Dobro in tiho zracno hlajenje

Dobro in tiho zracno hlajenje

lopov ::

Ziv!

Trenutno hladim bartona 2500 (oc. kot 3200+) z Volcano 11+
Vse skupaj je kar spodobno tiho pri 3200' in priblizno 43 stopinjah pod obremenitvijo (foldanje + sprotno delo).

Zelel pa bi vse skupaj se malce utisati in me zanima, kaksno kombinacijo se priporoca. Zalman CNP7000A ne gre, ker mam NF7-S plato, ki je nekompatibilna. Druga opcija mi je najnovejsi Volcano SilentBoost, a ga se nisem zasledil na cenikih, razmisljal pa sem se o SLK-800, a ga nisem nikjer izbrskal (no, morda sem ob tej zgodnji uri kaj spregledal).

Predlogi dobrodosli :)

b.
  • spremenil: lopov ()

Fury ::

SLK-900 + en tih 120mm vent na 7v :)

lopov ::

Kje dobit tega hudicka?

Vzel pa bi 900 U zaradi montaze na luknje v plosci (pol kile bakra na podnozje procesorja? ... raje ne :)

Tnx,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

burkiburke ::

947U.
lp

lopov ::

Hvala!

b.

boštjan ::

lopov silenboost in v12,dobiš v jae,cena pa je okoli 7000.seveda pa je 947 razred zase

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

lopov ::

Heh, zdaj sem nasel s alternativo ... adapter iz 12 na 8cm, montaza na Vlulcano 11+ v kombinaciji z 12cm ventom.

Pa se ne morem odlocit :/

Tnx za info!

Fury ::

kups ventilator, naredis kartonast adapter (kupovat se ne splaca) in probas kako dela.. ce ni zadovoljivo pac kupis ena huda rebra in isti ventilator na njih ponucas...

BoLhCa ::

moj nasvet je sicer malo drag, ampak vseen SLK 900 + 12cm ventilatorcek...

nodes ::

No sam če je hladilnik zanič, potem ventialtor brez potrebe ropota. :)

Caligula ::

Igloo 462 II silent breeze zmaguje na testih, ker pri 20 decibellih odlicno hladi. www.glacialtech.com pa tam malo linke s testov preglej.

Pri JAE stane 3600 SIT, ce pa je na zalogi pa ne vem.

lopov ::

Hmm ... Volcano 11+ je cisto bakren.
Naredil sem test in ze kaksne pol ure poganjam masino z 2400 obrati ... temperatura narasla iz 43 stopinj pri 3200 obratih na 49 stopinj. Obremenitev zmerna: foldanje, P2P proggy in brskanje po netu :)

Mislim da si bom omislil le adapter in 12cm vent, pa kar na Volcanota montiral.

Pa se to ... koliko sploh je 12dB -- skoraj neslisno?

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Fury ::

Tole dobis ce napises decibel scale v google :)

mal dol poscrollaj pa si poglej

po tej skali je med: sumecim listjem in sepetanjem :)

Dr_M ::

zakaj pa samo ventilatorja ne zamenas??? zakaj bi stran vrgu 15k sit za nov hladilnik??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lopov ::

Saj sem se zatipkal ... mislil sem 21dB.

@Dr_M : ja, zdaj razmisljam v tej smeri :) Sem pa na tem hladilniku malo polomil mehanizem. Sama sponka je OK, le tisti del, kamor se zatakne izvijac je ob del klipsne. Ce ne bom prevec storast pri snemanju bo proc prezivel, pa se vedno ostane nevarnost ob ponovnem pripenjanju. Zato me tudi mikajo ultra izvedbe SLK ventov ... zaradi lukenj v plosci & ker sem hlod :/

Buggy ::

Lopov: in kaj je tako katastrofalnega, da bi moral metati denar proc. Ce imas pri 2500 obratih 49 stopinj pod obremenitvijo bodi vesel in ne trapaj vec o kaksnem novem hladilniku.

Popeye ::

K se glih o hladilnikih pogovarjate, bi se js uprasu kaj nej nabavm za svojga P4 2,5. Men se gre sam za to da je hladilnih TIH. Itak nc ne navijam.
Ta hladilnik k ga mam zdej je tok glasn, da ga slism se v sosednjo sobo in je za popizdit.......
Nekje se bral da Vulcano 11+ pase tud na P4....a je to res?

lp

lopov ::

Lopov: in kaj je tako katastrofalnega, da bi moral metati denar proc. Ce imas pri 2500 obratih 49 stopinj pod obremenitvijo bodi vesel in ne trapaj vec o kaksnem novem hladilniku.

Ni katastrofe; nikoli nisem rekel da je :)
Lej, delam v pisarni s 7 racunali, na lanu je stala kista zraven in max. obrati, pa me ne moti. Ampak doma mi gre pa ta nesrecni vent pri se tako majhnih obratih malo "na zivce". Soba je dobro zvocno izolirana in sum, ki je v zraku me po daljsem casu moti. Drugo je pa tole ... Zdajle imam v sobi 22 stopinj in jo ogrevam, poleti pa zleze termometer tudi do 36 stopinj in se mi lahko pregreva.

Morda imas prav -- najbolje da pozabim na hladilnik in nasparam za klimo :))


@ Popeye: mislim da ne pase.

VOLCANO 11+ Xaser Edition (A1725)
http://www.thermaltake.com/coolers/volcano/rs/a1725.htm

Nekaj podobnega za Intel ...
P4 Spark 7+ Xaser Edition (A1715)
http://www.thermaltake.com/coolers/spark/a1715.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mloncar ::

Igloo 462 II silent breeze zmaguje na testih, ker pri 20 decibellih odlicno hladi. www.glacialtech.com pa tam malo linke s testov preglej.



s tem se nebi popolnoma strinju... ...sm gledu test k ga majo na jea, pa tam je res med najboljšimi, pol sm šou pa mal po googlu pobrskat, pa drugje niso bli zadovolni z njim! velik bol so bli z modelo 2500 ali 2500pro, sam tej pa so mal glasnejši!

jst bi kupu od thermalrighta sk7 ali pa slk947


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti za hlajenje "vročega" Athlona???

Oddelek: Kaj kupiti
311611 (1061) Dr_M
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351820 (1261) Grimlord
»

Ker hladilnik za AMD

Oddelek: Kaj kupiti
161054 (838) mili
»

TT Volcano 12

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201671 (1200) boštjan
»

Katero mamaplato,proc in grafo!?!?

Oddelek: Kaj kupiti
221160 (976) boštjan

Več podobnih tem