» »

Modem, ruter = IPji se tepejo

Modem, ruter = IPji se tepejo

t0mekk ::

Postavljam omrežje z novim ruterjem, zadeva je sledeča, ruterju asus dodelim ip 192.168.1.11, modem ima ip 192.168.1.1., dam v dhcp, poveže se brez problem, internet deluje, wifi deluje, vendar nikakor ne morem dostopit do login screena od ruterja. IP ruterja sem spreminjal tudi v recimo 192.168.2.3 in isto. Vendar, ko iztaknem kabel ki povezuje modem in ruter, se čudežno pojavi login screen na ruterju..kaka pomoč?

wini ::

Seveda ker je 2x nat in drugi subnet
1. rešitev je da je modem tudi router in tvoj dodaten router uporabljaš samo kot access point (modem mu dodeli ip preko dhcp, tako kot tvojemu računalniku)
2. rešitev pusti kot je, tvoj router kliče pppoe (predvidevam da si na telekomu) in ko rabiš dostopat do modema samo vtakneš kabel v modem, oz narediš še en wifi na modemu in ko si povezan na njega boš dostopal tudi do modema

sicer nevem zakaj bi rabip skos dostopat do modema če ti zadeva dela normalno...

dukedl ::

router dej na 192.168.1.254, on nej ti dela povezavo pppoe in je to to. na njemu nastaviš dhcp, na modemu izklopiš.
lp dukedl

t0mekk ::

Še tole, mora bit v dhcp, ker mi zraven poganja še iptv (no vsaj wrt54gl) mi je. Ni mi jasno wrt54gl-ju sem dodelil ip 192.168.1.3 in deluje vse brez problema. Naj še povem da uporabljam na obeh TomatoRaf.

wini je izjavil:

Seveda ker je 2x nat in drugi subnet
1. rešitev je da je modem tudi router in tvoj dodaten router uporabljaš samo kot access point (modem mu dodeli ip preko dhcp, tako kot tvojemu računalniku)
2. rešitev pusti kot je, tvoj router kliče pppoe (predvidevam da si na telekomu) in ko rabiš dostopat do modema samo vtakneš kabel v modem, oz narediš še en wifi na modemu in ko si povezan na njega boš dostopal tudi do modema

sicer nevem zakaj bi rabip skos dostopat do modema če ti zadeva dela normalno...


Želim dostopit do ruterja (tudi ko vse deluje), ker še nastavljam IPTV. Ker mi ne deluje še tako kot bi moralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t0mekk ()

s6c-gEL ::

modem (bridge mode) -> (wan port) router (lan port 1,2,3,4) -> pc
tv in ip telefonijo priklopiš na ustrezen port na modemu.
Za bridge mode bo potrebno poklicati na ISP support, da oni to uredijo.Tako bo modem samo modem in ne modem+router.

t0mekk ::

Samo ni mi jasno, wrt54gl, nastavim ip 192.168.1.3, uredim nastavitve za iptv, dhcp enable, in mi dela vse brez problema. Zdaj pa želim drugi ruter asus rtn66u prklopit (medtem wrt54gl izklopljen), in mi stalno neki j....

Pesimist ::

nerabis nic klicat support, samo pppoe izklopiš. Ne poslušat folka ko nima pojma.
Iptv siol box pa v modem vklopiš, ne ruter. Če pa govoriš o kakih kompliciranih udp to http proxijih na tomato pa se sam znajdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

s6c-gEL ::

nerabis nic klicat support, samo pppoe izklopiš. Ne poslušat folka ko nima pojma.

Šure, vsaj vsaj za Amis "modeme" lahko povem, da jih ne moreš dati sam v bridge, brez da ga prej shekaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do ruterja in modema kako nastavit

Oddelek: Pomoč in nasveti
113379 (3127) StajercSSS
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235920 (4426) nx6325
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951219 (22969) simone
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175682 (5372) dreamtheater
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622354 (21270) MTB

Več podobnih tem