» »

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji

1 2
3
4

Okapi ::

Kot zanimivost, za tiste, ki morda ne vedo, "jugoslovanska" moštva so na 11 zaporednih svetovnih prvenstvih (od 1963 do 2002) osvojila medaljo (enkrat vmes Hrvaška in na koncu dvakrat srbsko-črnogorski ostanek Juge). Skupna statistika je bila do letos boljša kot ameriška.

O.

FireBurn ::

Francija pa zaenkrat odlično proti Španiji... Zgleda jim ležijo domačini v četrtfinalu (lani Slovenija) :)

FireBurn ::

FireBurn je izjavil:

Dans jim nemoremo nič zamerit... Upanje za visoko uvrstitev smo izgubili zaradi bedarije proti Litvi. Prvi polčas so se zelo dobro upirali, potem pa pričakovan padec in ZDA pač to izkoristi.
Na prvenstvu jih lahko premaga samo Španija, morda tudi Brazilija...


Bom sam sebe citiral... Tako Španci kot Brazilci izpadli že v četrtfinalu :)

oo7 ::

Bravo Francija:)

Kurzweil ::

hehe, čestitke Francozom. Tudi sam sem malce v ofsajdu že napovedal, da se bodo Španci zanesljivo uvrstili v finale in celo zmagali.

Najbolj zanimivo je, da se tisti, ki je gostitelj prvenstva lahko odloči v katero skupino bo šel kateri nosilec in se tako izogneš najtežjim. Lani smo pri nas delegirali tako, da smo se do morebitnega finala izogibali Španije, nakar nas je stresla Francija. Španci so naprimer delegirali stvar tako, da se do finala izognejo ZDA in zgodilo se jim je ISTO, stresla jih je pravtako na domačem prvenstvu taista Francija :))

Zanimiv je bil tudi met Španije za 3 točke, 2/22, 8%
Sem se pa že bal, da tam ko so sodniki dejansko ukradli Francijo v tistem petelinjenju, da se bo povsem obrnil flow tekme, pa se ni. Nekako se Španci prevče egocentrično nosijo, da nebi Francozom še dodatno privoščil današnjo zmago.

Se mi pa podobno, kot vam še vedno trga srce zaradi poraza proti Litvi, nihče ne pravi da bi bil sprehod do polfinala, ampak imeli smo DALEČ najbolj ugodno pot do tja.

bambam20 ::

Huh-... To je pa šok... A, ja. Francozi so dobesedno nadskakali Špance, kot da bi za njih igrali Omić, SLokar in Zupan. Lol... 50 - 28 se mi zdi.

PacificBlue ::

Zdaj bodo pa zagotovo Srbi igrali v finalu.

bambam20 ::

PacificBlue je izjavil:

Zdaj bodo pa zagotovo Srbi igrali v finalu.


Tako kot Španci? :))

PacificBlue ::

bambam20 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Zdaj bodo pa zagotovo Srbi igrali v finalu.


Tako kot Španci? :))


Španci so že končali prvenstvo. Srbi še ne. Po današnji fantastični zmagi nad Brazilci.

bambam20 ::

PacificBlue je izjavil:

bambam20 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Zdaj bodo pa zagotovo Srbi igrali v finalu.


Tako kot Španci? :))


Španci so že končali prvenstvo. Srbi še ne. Po današnji fantastični zmagi nad Brazilci.


Da ga ne bodo še Srbi.

oo7 ::

Če bodo v polfinalu tako razpoloženi Srbi kot Francozi bo to odlična tekma.
Po eni strani prvoščim Srbiji, da bi zmagali v finalu po drugi strani bi bili pa Francozi s temi skoki super tekmec Američanom v finalu.

Bi bil pa šok, da zdaj pa v polfinalu Litva premaga Američane:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

FireBurn ::

Kaj bi šele bilo če Love, Griffin in Durant nebi odpovedali zadnji moment :)

Kurzweil ::

FireBurn je izjavil:

Kaj bi šele bilo če Love, Griffin in Durant nebi odpovedali zadnji moment :)


In če nebi Georgu odpovedal gleženj... James, Westbrook, Howard in še miljon ostalih. Jaz sem mnenja, da če bi američani igrali z vsemi, ki si odpovedali, da bi igrali slabše. Namreč apeliran na to, da bi igra bila precej bolj sebične, nepovezana in brezglava.

bambam20 ::

če bi igral Durant dvoma o zmagovalcu sploh ne bi bilo.

FireBurn ::

Kurzweill, naslednjih nisem omenil ker igrajo samo na OI ponavadi :) No ja razen Westbrooka in Georga sem pozabil, ampak dobro brezveze naštevat so res vsi izjemni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FireBurn ()

oo7 ::

Kdo bo danes zmagal Srbija ali Francija?>:D
Lahko kater od teh dveh ogrozi Američane?

WarpedGone ::

Kot je reku Harry Potter: There is a difference between Probability and Possibility.
Zbogom in hvala za vse ribe

sheeshkar ::

oo7 je izjavil:

Kdo bo danes zmagal Srbija ali Francija?>:D
Lahko kater od teh dveh ogrozi Američane?

Danes je zelo težko napovedati zmagovalca, obe ekipi sta zelo nepredvidljivi. Morda bi rekel, da je tehtnica malenkost na strani Francozov zaradi njihovih atletskih sposobnosti in ekipne igre, vendar ne bi bil niti malo presenečen, če bi danes zmagala Srbija, ki tudi znajo odigrati kot ekipa, poleg tega pa imajo nekaj izvrstnih posameznikov, ki znajo zadeti v pravih trenutkih.

V finalu pa mislim, da bi Francija imela malce več možnosti, ravno zaradi atletskih sposobnosti in skoka. Vendar so ZDA vseeno velik favorit in če ne osvojijo prvenstva, bo to veliko presenečenje. Jaz ne navijam za nikogar, upam na kvalitetne in izenačene tekme.

Kurzweil ::

@M-Power, jaz imam občutek, da Francozi danes ne bodo igrali pol tako dobro, kot proti Španiji, po drugi strani pa se Srbi v teh situacijah, ko je treba zagrizniti vedno dobro znajdejo. Kar se konkurenčnosti ZDA tiče, bi dal zaradi atletskih predispozicij prednost Franciji, tu seveda mislim na hitro vračanje v obrambo, samo obrambo in pa seveda skok. Srbi pa so tradicionalno napaljeni proti ZDA, ampak se mi zdi, da Američanom veliko bolj ustreza Srbska igra kot prej omenjena Francoska.

Če grem današnji tekmi, če bo Gobert tako pojedel Raduljico, bledega Krstića in še ostale krilne centre/centre, potem se jim nič dobrega ne tiče, kaj sto pa Huertel, Diot, predvsem pa Batum naredili (obramba) z branilsko vrsto Španije pa tako ne rabim povdarjat če to ponovijo Srbija nima možnosti. Zanimivo bo videt tudi kako bo igral Joffrey Lauvergne, glede na to, da je bil član Partizana in se z večino prav dobro spozna.

Vsekakor pa ne smemo za današnjo tekmo vzeti v obzir tekme, ki so bile odigrane tekom tega prvenstva, koliko berem po spletu obojni že na veliko govorijo o medaljah, predvsem Srbi, vemo kako se je končalo podobno mišljenje Španije, po drugi strani pa so Francozi še vedno neobremenjeni, kot berem so oni še vedno mnenja, da nimajo kaj izgubiti, da tempirajo igro na EU, "ki bo pri njih", kjer bosta zraven še Noah, Parker in Ajinca.

Komaj čakam tekmo!

solatko ::

Vsi nasprotniki USA ekipe, so po petih minutah v tretji četrtini, vrgli puško v kuruzo, zato so izgubljali s 25 - 30 razlike, naši pa so grizli vseh 40 minut in so jih rahlo razjezili, zato taka razlika. Sicer pa ni ekipe, ki bi z njimi lahko igrala 40 minut enakovredno, niti Španija v najboljši izvedbi ne. Dejstvo je da je košarka v NBA popolnoma drug svet. Pet minut atomske igre je dovolj za 20+ razlike, potem pa to razliko vzdržujejo do konca. Če bi resno igrali proti vsem ekipam, nobena nebi prišla bolje skozi od naših.
Razlike bi se sukale v območju 40-50+.
Sčasoma bo morala FIBA razmišljat o podelitvi 4-ih medalj, sicer bodo olimpijski turnirji in SP postali nezanimivi ali pa Američanob obesit za ta tekmovanja 20 kg na copate.
Delo krepa človeka

oo7 ::

Zaenkrat Srbi igrajo odlično:)

Okapi ::

Če jih ne bo udaril kakšen slovenski sindrom, so tako rekoč že v finalu. To bo že 12. medalja "jugoslovanskih" košarkašev (in tudi 12. ameriških).

O.

bambam20 ::

solatko je izjavil:


Sčasoma bo morala FIBA razmišljat o podelitvi 4-ih medalj, sicer bodo olimpijski turnirji in SP postali nezanimivi ali pa Američanob obesit za ta tekmovanja 20 kg na copate.


Zakaj potem USA ni osvojila zlata 2002 SP, 2004 OI in 2006 SP v NBA zasedbah :).. Kvaliteta svetovne košarke je v padu. Pa niso bili s slabimi ekipami v obdobju 2002-2006 na tekmovanjih.

PacificBlue ::

Tako, kot sem rekel. Srbi bodo igrali v finalu, in če bo Teodosoviču in Bogdaničevu met še bolj stekel so lahko Američani v škripcih.

Kurzweil ::

Tudi, sam sem napovedal, da Francozi ne bodo igrali pol tako dobro, kot proti Španiji in da gredo naprej Srbi. Vsekakor pa nebi poveličeval zmage tako pretirano, ker Francija dejansko prve tri četrtine sploh ni igrala obrambe in je bila povsem statična dejansko celotno tekmo.
PacificBlue, nevem sicer kaj bi ti še rad od Teodosića in Bogdanovića ampak prvi je metal za 3 točke 4/5, drugi pa 2/3, tako da neke težke znanstvene fantastike tu ne vidim več. Je pa res tudi to, da je Batum danes bil fenomenalen, njegov met za 3 je bil 8/12, kar pa je bolj slaba tolažba.

Američani v škripcih? :))
Če bodo Američani igrali resno vseh 40 minut, potem gladko pričakuj 30 točk razlike, verjetno se še nisi povsem zbudil ali pa še sploh nisi šel spat. Vse kar jim morebiti lahko uspe je 10 točk minusa do polčasa, potem pa posilstvo preko vseh lukenj, kolikor jih je. Preberi še enkrat to sporočilo PacificBlue po finalu ;)

Ciklamen ::

Pomoje bodo Srbi konkurenčni prvi polčas, potem bo pa padlo v vodo kot vsaka ekipa proti Amerom :)

Pa privoščim srbom, da zmagajo, a ne vidim da bi
- End of the Post ->

PacificBlue ::

PacificBlue, nevem sicer kaj bi ti še rad od Teodosića in Bogdanovića ampak prvi je metal za 3 točke 4/5, drugi pa 2/3, tako da neke težke znanstvene fantastike tu ne vidim več.


Popravek, Teodosič je metal za tri 5/7. ;)
Če bodo Američani igrali resno vseh 40 minut, potem gladko pričakuj 30 točk razlike,


A Srbi pa ne bodo igrali resno?:) So pomoje edina reprezentanca na turnirju, ki dejansko verjame da lahko premaga Zda. Ne zmanjšujem kvalitete Američanov, ampak Srbe v takem položaju nikakor ne bi odpisal.

oo7 ::

Upam samo, da bodo Srbi dobro metali za tri točke pa dobra obramba pa so na konju>:D bi jim zelo privoščil, da zmagajo čeprav bo zelo zelo težka.

Ciklamen ::

Mogoče so res slabša ekipa na papirju Američani, ker nimajo svojih zvezdnikov ala Kobe, LeBron, Howard, Carmelo itd. ampak so mladi in veliko bolj zagnani ter željni dokazovanja, kot njihove zvezde :)
- End of the Post ->

Kurzweil ::

PacificBlue je izjavil:

PacificBlue, nevem sicer kaj bi ti še rad od Teodosića in Bogdanovića ampak prvi je metal za 3 točke 4/5, drugi pa 2/3, tako da neke težke znanstvene fantastike tu ne vidim več.


Popravek, Teodosič je metal za tri 5/7. ;)
Če bodo Američani igrali resno vseh 40 minut, potem gladko pričakuj 30 točk razlike,


A Srbi pa ne bodo igrali resno?:) So pomoje edina reprezentanca na turnirju, ki dejansko verjame da lahko premaga Zda. Ne zmanjšujem kvalitete Američanov, ampak Srbe v takem položaju nikakor ne bi odpisal.


Proti Američanom vsi igrajo resno... vprašanje je ponavadi koliko Američani igrajo resno celotno tekmo... sicer pa glede na to, da je imel Teodosić 71,4% met za tri in Bogdanović 66,7 met za tri, res nevem kaj pričakuješ? Sam osebno pričakujem seveda prej nižji, kot pa višji procent meta za tri točke. Mi je pa prav patetično in debilno, ko berem komentarje na raznih novičarskih in košarkarskih portalih z domeno .rs, folk je dejansko v veliki meri tako omejen, da to tekmo vidijo kot maščevanje za posredovanje ZDA/NATA v prvi polovici 90' let.

Sicer pa lahko Srbi verjamejo v zmago, kar je tudi edino pravilno v športu, ampak tudi jaz sem verjel v božička kot otrok, pa vsi vedmo kako se je končalo. Jaz pravim +-30 točk razlike za Američane.

Dejan_007 ::

Jutri se bodo americani poigrali s srbi. Realnost je pač takšna.

Kurzweil ::

Boli pa dejstvo, da bi se lahko danes mirno mi borili za tale bron. Še bolj pa se mi gabi naslednje dni, ko bom bral kako smo mala država in kako smo hlapčevsko prezadovoljni z 7. mestom. Če drugo leto v Franciji ne osvojimo medalje, se bojim, da do naslednje tisočletja nebo nič :'(

Invictus ::

Slovenija je uspeh dosegla da se je sploh uvrstila na svetovno prvrenstvo.

Saj je v redu da imamo velike apetite, ampak jih imajo tudi druge, košarkaško močnejše države.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Boli pa dejstvo, da bi se lahko danes mirno mi borili za tale bron. Še bolj pa se mi gabi naslednje dni, ko bom bral kako smo mala država in kako smo hlapčevsko prezadovoljni z 7. mestom. Če drugo leto v Franciji ne osvojimo medalje, se bojim, da do naslednje tisočletja nebo nič :'(


Mogoče bo celo kakšna medalja, ko bodo naši pokazali jajca in zadevali nemogoče mete. NAslednje leto verjetno ne bo Gorana. Dejmo zdej vsi na drevo pa v jok. Mi tud, če bi mel Vidmarja in Begića nas bi Litva premagala. Jo bomo mel naslednje leto pa bomo videli kateri medaljo bomo osvojili. Jaz pravim, da nobene.

Invictus je izjavil:

Slovenija je uspeh dosegla da se je sploh uvrstila na svetovno prvrenstvo.

Saj je v redu da imamo velike apetite, ampak jih imajo tudi druge, košarkaško močnejše države.


Mi se uvrščamo redno na SP-je. Tragika je bla 2011, ko je božo zjebal vse, da se nismo uvrstil na OI.

bambam20 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

Boli pa dejstvo, da bi se lahko danes mirno mi borili za tale bron. Še bolj pa se mi gabi naslednje dni, ko bom bral kako smo mala država in kako smo hlapčevsko prezadovoljni z 7. mestom. Če drugo leto v Franciji ne osvojimo medalje, se bojim, da do naslednje tisočletja nebo nič :'(


Mogoče bo celo kakšna medalja, ko bodo naši pokazali jajca in zadevali nemogoče mete. NAslednje leto verjetno ne bo Gorana. Dejmo zdej vsi na drevo pa v jok. Mi tud, če bi mel Vidmarja in Begića nas bi Litva premagala. Jo bomo mel naslednje leto pa bomo videli kateri medaljo bomo osvojili. Jaz pravim, da nobene.

Invictus je izjavil:

Slovenija je uspeh dosegla da se je sploh uvrstila na svetovno prvrenstvo.

Saj je v redu da imamo velike apetite, ampak jih imajo tudi druge, košarkaško močnejše države.


Mi se uvrščamo redno na SP-je. Tragika je bla 2011, ko je božo zjebal vse, da se nismo uvrstil na OI.
MOčnejše države? Samo španija je bila zadnje 10-letje za razred boljša. Z vsemi ostalimi smo povsem enakovredni. Ostalim ne priznam, da so boljši, ker niso. Razen američani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Okapi ::

Srbi so se očitno odločili, da v prvem polčasu uspavajo Američane, potem pa, ko bodo ti mislili, da so že zmagali, juriš.;)

O.

oemdzi ::

Pomoje si lahko Ameri privoščijo samo 10 točk na četrino pa jih Srbi več ne ujamejo ;)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Arctander ::

Danes bodo Američani stolkli Srbe še bolj kot so jih leta 1999 z JDAM-i ...

Okapi ::

Pomoje si lahko Ameri privoščijo samo 10 točk na četrino pa jih Srbi več ne ujamejo
Ali pa eno "slovensko" četrtino.;)

O.

thramos ::

Koliko pik je največ dobila ekipa v finalu? Ker Srbi danes ciljajo na 140+.

Okapi ::

Pred 20 leti so Američani premagali Ruse v finalu s 137-91. To je tudi edina stotka doslej na finalih.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Kurzweil ::

Evo za vse sanjače, da imajo Srbi možnosti :))
Če bi igrali tudi zadnjo četrtino na polno, bi bili blizu Finske, torej nekje med 50 in 60 točk razlike, seveda od predpostavki, da bi tudi obrambo igrali in pustili Srbe tam okrog 70-80 točk, kar bi z resno igro seveda zlahka dosegli.

Saj ni drugega, samo te Srbske napovedi o zmagi na vseh koncih in o tem da imajo možnosti. Srebrno medaljo pa imajo, za kar čestitam in to je za reprezentance poleg ZDA zlata medalja.

Okapi ::

OK, Američani, kadar zberejo ta boljše za svetovno prvenstvo, so prvi. Ampak ali bi premagali tudi združeno Evropo (bodisi celo, ali samo EU)? Če bi Evropejci sestavili svoj dream team, bi bilo Amerom po mojem kar težko.

O.

Kurzweil ::

Kaj išče Gasol med idealno petorko res nevem, boljši kandidat na njegovi poziciji so vsaj Raduljica (še posebej, ker je mrknil Krstić in brez njega dejansko nebi prišli nikamor), če ne še Valanciunas, če že ravno dobijo nagrade tisti najbolje uvrščeni. Dejstvo, da so gostitelji po mojem mnenju nebi smelo imeti nobenega vpliva. Smo pa s kolegi (in verjetno vsak, ki spremlja košarko) že kdaj udarili kakšno debato na ta račun, kot je dal Okapi dobro iztočnico, da tam igra dejansko "celoten kontinent" oz 50 zveznih držav in je prav smešno, da FIBA na naredi ene takšne prestižne tekme enkrat na leto, ali dve leti, kar bi bilo zares zanimivo. No iz dobre Okapijeve iztočnice pa bom vprašal vse vas, katerih 15 igralcev (lahko tudi tiste, ki jih ni bilo na tem prvenstvu) iz Evrope (glede na to da se štulijo na vseh mogočih prvenstvih so zraven tudi Rusi in Izraelci) bi dali v ekipo "Združenih držav Evrope" za vsako igralno pozicijo 3 (naj nebo kdo picajzlast če je igralec naprimer SG in SF oz. visok SG in podobno), seveda ne pozabit tudi na reprezentance, ki jih na tem Svetovnem prvenstvu ni bilo. Če pa se komu še da, pa lahko tudi idealno ekipo ZDA po vašem mnenju?

PG: Parker, Dragić, McCalebb
SG: Belinelli, Bojan Bogdanovič, Spanoulis
SF: Batum, Fernandez. Dragić
PF: Ibaka, Diaw, N.Bjelica
C: Noah, P.Gasol, Peković

To sem dal zgolj za iztočnico, gotovo sem koga pozabil, ker sem takole iz glave napisal.

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

OK, Američani, kadar zberejo ta boljše za svetovno prvenstvo, so prvi. Ampak ali bi premagali tudi združeno Evropo (bodisi celo, ali samo EU)? Če bi Evropejci sestavili svoj dream team, bi bilo Amerom po mojem kar težko.

O.

Če se pri ZDA zberejo vsi najboljši, jih ne premaga nihče.

Hipotetična ekipa ZDA (brez poškodb in v formi): Derrick Rose, Kobe Bryant, Kevin Durant, Lebron James, Dwight Howard, Chris Paul, James Harden, Carmelo Anthony, Kevin Love, Anthony Davis, Kyrie Irwing, Blake Griffin (seveda je to moje mnenje glede ekipe, izpustil sem še celo kopico vrhunskih igralcev kot npr. Westbrook, Curry, George, Bosh...)

Hipotetična ekipa Evrope (brez poškodb in v formi): Parker, Dragić, Bogdanović (hrvaški), Pau Gasol, Marc Gasol, Teodosić, Spanoulis, Batum, Nowitzki, Joakim Noah, Kirilenko, Ibaka (spet moje mnenje, verjetno se na kakšnega nisem spomnil)

Združena Evropa nima šans, v ekipi ZDA imaš 4 MVPje in vsaj 8 igralcev, ki bodo v prihodnosti zagotovo postali člani Hall of Fame. Vsi so fantastični atleti, imajo celo kopico izvrstnih šuterjev, skakalcev in obrambnih igralcev plus najboljšega na planetu v LeBronu Jamesu. Evropejci so zelo močni, vendar jim ne bi prišli niti blizu (poraz za vsaj 20 točk). Tudi če bi združili ves svet proti ZDA, jih ne bi premagali, ker imajo ZDA res fantastično generacijo igralcev.

Če bi pa ekipa Združene Evrope igrala proti aktualni ameriški ekipi, se pa strinjam, bila bi zanimiva in izenačena tekma.

Kurzweil ::

Američani (pustimo kakšen clash of egos bi bil to):

PG: Rose, Westbrook, Irving
SG: Harden, Stephenson, Thompson
SF: Durant, James, George
PF: Love, Duncan, Griffin
C: Howard, Drummond, Hibbert

Seveda tudi tole na pamet govorim, vsekakor je tu še morje drugih, kot so Curry, Paul, Leonard, Iguodala, Gay, Wall, Rondo, Joe Johnson, Granger, Wade, Bosh, Anthony Davis, Parsons, Bledsoe, Faried, Lawson, Stoudmire, Chandler, Anthony, Lillard, Cousins, Aldridge, Bryant,...

Vitez ::

Sej je vseeno, Američani lahko pripeljejo zvezdnike, ali nezvedznike, vedno vse pošolajo. Dokaz, zadnja dva SP in zadnje dvojne OI.

Vmes je bilo obdobje 2000 - 2006, ko se jih je dalo strest, ekr so ta tekmovanja jemali malo z levo roko. 2000 so jih v polfinalu skoraj nesli Litovci na OI, a je ostalo pri skoraj. 2004 jih je ustavila Argentina, 2006 pa Grčija.

Kurzweil ::

Mi jih bomo gladko nesli čez 10 let, ko bodo glavni nosilvi že malce v letih in polni izkušenj:

PG: Rupnik, Rebec, Nikolić
SG: Klobučar, Prepelić, Kastrati
SF: Murić, Murić, L. Dončič
PF: Gezim Morina, Pajić, Vranjković
C: L.Dimec, Ž.Dimec, Bolčina

Trener: Saša Dončić

malo heca...

Okapi ::

Sej je vseeno, Američani lahko pripeljejo zvezdnike, ali nezvedznike, vedno vse pošolajo. Dokaz, zadnja dva SP in zadnje dvojne OI.
To seveda niti slučajno ni res. Dokaz? To je bilo že 17. svetovno prvenstvo in ZDA imajo samo 5 zlatih medalj. 5 zlatih medalj ima tudi Jugoslavija.

O.

Kurzweil ::

Okapi je izjavil:

Sej je vseeno, Američani lahko pripeljejo zvezdnike, ali nezvedznike, vedno vse pošolajo. Dokaz, zadnja dva SP in zadnje dvojne OI.
To seveda niti slučajno ni res. Dokaz? To je bilo že 17. svetovno prvenstvo in ZDA imajo samo 5 zlatih medalj. 5 zlatih medalj ima tudi Jugoslavija.

O.


Jaz tudi tako mislim. Kdor spremlja NBA ve da Noah in Peković pometata pod košem in sta vodilna v ligi po skokih oz. v samem vrhu. na SFjih in PFjih imamo razne Fernandeze, Ibake, Batume in podobne ki so atletsko tudi zveri, če prištejem še Nowitzega v dobri formi smo tudi tu precej enakovedni. Branilci z Parkerjem na čelu, kot prvakom lige NBA pa tudi ni za podcenjevat. Vsekakor bi težave z ekipno igro veliko prej imeli ti zvezdniki lige NBA... eno novo dimenzijo pa bi tudi dal izkušen top trener tipa Obradović v primerjavi z recimo nekim Đorđevićem, ki je bil super igralec ampak je zelo neizkušen trener. Ne rečem, da niso američani močni za popizdit, ampak takšna razlika vendarle ni po mojem mnenju. No zato bi bilo še posebej dobro, da bi Fiba do uvedla, gledanost bi bila gotovo ogromna, je pa vprašanje kako bi ti "zvezdniki" vzeli to tekmo, po vsej verjetno marsikdo kot revialno tipa All-star... seveda bi bilo tudi veliko pritiska s trani klubov zaradi morebitnih poškodb.

bambam20 ::

Brezvezne primerjave. Že en Durant je boljši od celotne svetovne all-star zasedbe. Kje so še potem Lebron, Carmelo, Love, Westbook, Irving .. To so vse izvenserijski igralci, ki te lahko sami premagajo..
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914154785 (33464) bambam20
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617557 (14725) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921335 (18016) jrtjtejtt
»

košarka EP07 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21216427 (11250) dejansan

Več podobnih tem