» »

RedHat Gnu/Linux kot workstation

RedHat Gnu/Linux kot workstation

matic ::

Ker smo mnogi se cisti amaterji, ko se spoprimemo z linuxom raje uporabimo kako bolj "znano" distribucijo Linuxa kot. npr. RedHat namesto Debiana, kjer se nam povsem zatakne pri prvem problemu. Zato odpiram se eno podobno temo kort je "Debian Gnu/Linux kot workstation", le na temo RedHat.. ce vam je prav.. kjer bi prosil, kake strokovnjake ob svetovanju s problemi v RedHatu (in mnogih zeloo podbnih distribucijah).

Nekaj mojih problemov, za katere bi prosil za pomoc:

- menda so se v RH povsem odpovedali mp3 formatu.. kako vkljucim notri tudi podporo za mp3-je?

- kkako, kje, kaj moram sploh iskati, da si omogicm da bom lahko gledal xvid, divx, mpeg4, ipd formate posnetkov?
-----------------------------------------
podpis: _____________

napsy ::

Na strani www.xmms.org obstaja rpm paket, ki omogoča igranje mp3 glasbe na redhat >= 8.0

Za gledanje filmov pa srčno priporočam mplayer, ki je opremljen z vsemi popularnimi kodeki(divx, xvid, mpeg, ...)
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

dr.J ::

V Changelogu je vse napisano, kaj je vključeno, kaj ne in zakaj ne. Menda so za verijo 9 neki licenčni problemi.

Sicer pa najdeš vse prevedene pakete
tukaj, vključno z mplayerjem in xmms-mp3 vred.

matic ::

Prvo sem namestil: xmms-mpg123-1.2.7-21.i386.rpm
Pa se mi je xmms obesil ko sem dau play mp3!
Nato sem izbrisal ta rpm in tudi xmms (uporabil sem rpm -e)
SEm posnel iz uradne strani xmms-a v.1.2.7 se 1x in na novo namestu. Ko sem dau PLAY je spet zmrznu.. :(
A mi lahko kdo pomaga ker sem precej newbie v linuxu... :\ plisssss
-----------------------------------------
podpis: _____________

dr.J ::

Katero verzijo RedHata uporabljaš?

Ali se pri tem, ko xmms zamrzne, pojavi kakšno sporočilo o napaki? Kaj se tedaj zapiše v /var/log/messages (če se sploh kaj)?

matic ::

RedHat9! Ta vem da nima mp3 podpore in moraz zato ravno nalozit ta xmms-mpg123-1.2.7-21.i386.rpm baje!?

Ne, nobenga sprocila ne prikaze.. samo zmrzne, ko dam play tisti EQ da se par signalov, kot da bi se muska spilala, kake 2sec potem pa ne morem z njim nic vec, ne zapret programa, ne remikat, tut ce dam spodaj (nevem kako se rece) kjer so odpri porgrami (ala START vrstica v WIN) close, se ne zgodi nich. Zaprem ga samo tako da dam run->xkill in kliknem na xmms. Samo potem ga ne morem tut odpret ne vec, razen ce resetiram box. V var/log/messages pa nisem se gledal, bom sel pogledat!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

dr.J ::

matic ::

Koncno! Hvala! :D DiBest! Res fuullll hvala!
-----------------------------------------
podpis: _____________

matic ::

Kje na netu sploj lahko najdem jest vse te razno razne RPM-e!? In da se da kaj iskat, ker na freshrpms ni nikjer kakega "search"!?
Sedaj mi pri instalaciji rpm-a MSN-ja javlja, da potrebujem:
tk >= 8.3 is needed by amsn-0.71-1
/usr/bin/wish is needed by amsn-0.71-1
In en kup zadev za mplayer, pa sploh nevem kje naj vse to najdem!
:(
-----------------------------------------
podpis: _____________

dr.J ::

Za freshrpms sem ti že v prvem postu povedal, pa nič!

Za iskanje RPMjev: http://rpmfind.net

Pri RH RPM je treba paziti na soodvisnosti. Tako da boš moral nadgraditi še ostale pakete. Za RH9 bodi malo bolj potrpežljiv, bo kar nekaj časa trajalo, da bo vse na voljo.

Menda je zelo dober Debianov apt paket manager:
http://shrike.freshrpms.net/rpm.html?id...

Nisem pa ga še preizkusil.

matic ::

Ma sej sem uporabljajl (uporabljam) full tale freshrpms in je cist kul, samo me mal j*** ker ne najdem vse paketov.. ta soodvisnost me sploh dr**! :D Bom probal se tale Debianov apt - sem ga vidu na freshrpms!

VSEKAKOR PA! HVALA ZA VSO POMOC!!!! :D Res full hvala in full pomeni in pomaga! Sem se precejsen n00b v totem linuxu, ceprav nebi smel bit vec! :D
-----------------------------------------
podpis: _____________

roland ::

mene pa zanima ce je kak program oz. ime programa s katerim lahko v linux-u snemamo ("pecemo") CD-je in link kje bi ta program lahko dobil
kot je pri winsih npr. Nero
"To je le moje mnenje!!!"

Gandalfar ::

r0ach: k3b

dr.J ::

cdrecord, xcdroast (www.xcdroast.org)

matic ::

V RedHatu ga lahko pri instalaciji tudi ze vkljucis.. ali pa kasneje ce se ne motim..
-----------------------------------------
podpis: _____________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RedHat mp3...

Oddelek: Operacijski sistemi
11891 (790) podbelsek9
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441889 (1504) dr.J
»

red hat in mp3

Oddelek: Operacijski sistemi
5998 (933) svejk
»

Pregled multimedijskih predvajalnikov za GNU/Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
61876 (1876) borchi
»

Linux -- ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
553287 (2849) CWIZO

Več podobnih tem