» »

Študent programer - 4€ na uro

Študent programer - 4€ na uro

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Orchestra ::

Iščem študentsko delo kot programer, pa sem precej presenečen, kakšne urne postavke ponujajo delodajalci.
Primer dokaj običajnega oglasa za mesto programerja:
Iščemo Študenta FRI ali podobne smeri za delo na implementaciji, vzdrževanju in razvoju programske opreme. Pričakovano znanje: SQL,PL/SQL, ORACLE RDBMS, JAVA,XML, WEBSERVICES,C,C++,SHELL,UNIX,LINUX, C#

Urna postavka: 4EUR/ura.


10 programskih jezikov in okolij je potrebno poznat za 4€ na uro? Mislim, da bi se temu še kitajc smejal. Če pogledamo koliko je plačan obični radnik, ki lažje breme premika iz točke A v točko B, vidimo da je cena ista. Slednje je dokaj običajen oglas;

Polnjenje polic. Pogoj: polnoletnost.

Urna postavak: 4EUR/ura.


Torej je po tej logiki znanje filanja polic enakovredno znanju paleti programskih jezikov?Ali je pa programerjev kot solate in trave, tako da je vrednost padla na ta posmehljiv nivo?Res folk programira za 4€, ali firma postavi neko posmehljivo začetno urno postavko, v upanju, da bo kak šalabajzer pristal na to?

-Aware me.
-Discuss.

technolog ::

Uvedba licenc za programerje! Ne moreš komercialno programirat, če je nimaš. Druge ni :)

Tud arhitekt pa pravnik ne more vsak bit.

Zgodovina sprememb…

Oktan ::

Slovenija...

shadeX ::

technolog je izjavil:


Tud arhitekt pa pravnik ne more vsak bit.


Fora je ker programirat se lahko naučiš doma. Tutorialov in drugega materiala je na netu ogromno. Zato "zna" programirat danes skoraj vsak :)

Če hočeš bit arhitekt pa pravnik.. jah to boš pa samo s pomočjo interneta težko dosegel.

Mesar ::

Your turn to burn!

iBomba ::

Sem bil tudi jaz v tej fazi, ko sem si malo gledal za delat, glede na to da sm od diplome oddaljen le streljaj bi lahko se kak mesec delal kaj na mojem podrocju pri kaksnem podjetju. Ampk tako kot napises, tale studentska dela so totalno v krizi ampak ne ekonomski krizi, temvec v izkoriscevalni krizi. Ti kot programer bi dobil 4e kar je bols da se sam mal organiziras in delas ce znas programirat. Jaz kot skoraj diplomirani student elektrotehnike bi dobil pa 3.6e, ker potrebujejo v neki firmi nekoga za meritve v nocni izmeni.

Delal sem ze res veliko stvari vsako poletje, vedno v tehnicnih stvareh tako da nekaj stvari znam. In kaj kmalu sem pogruntal da je to bedarija. Dve leti nazaj sem se malo sam organiziral pa sem zacel sam delati hisne instalacije, popravljat telefone itd... In ta stvar 3e na uro takoj odpade, res ko se je bilo za ucit, nisem delal ucasih pa ni dela. Vendar ko je delo ce fajn delas mas nakonc krepko cez 10 na uro.

Dans so in aplikacije za mobilnike, mogoce zacni to programirat, mislim da je nato tudi ta forum zelo dobra stvar za predstavitev izdelka. Tako da razmislaj v tej smeri, mogoce ti uspe in je delo nakonci poplacano.

shadeX ::

Dans so in aplikacije za mobilnike, mogoce zacni to programirat, mislim da je nato tudi ta forum zelo dobra stvar za predstavitev izdelka. Tako da razmislaj v tej smeri, mogoce ti uspe in je delo nakonci poplacano.


S tem da ni dovolj da ti samo nekaj sprogramiraš in potem daš na google play, ampak je potrebno zadevo tudi prodat.

iBomba ::

Ja se strinjam, jaz sem podal samo primer, da se vedn kej nagruntat. Ni pa nujno da dela aplikacije. Je pa res da od zacetka je tud fajn it kam tako delat za 4e, ker vidis malo kako laufa sistem. Tud jz sm tko naredu, vedn se neki naucis, nakonc pa probas iz tega bistvo potegnit.

s6c-gEL ::

Ja, samo to je Indija, kjer povprečna neto plača ni 1000 eur, tako kot v Slo.

Npr zdravnik 500 usd/mesec.
http://www.averagesalarysurvey.com/arti...

Smurf ::

@Orchestra koliko pa imas do sedaj izkusenj?

Za prve izkusnje iz programiranja je 4€/h vredu. V tej fazi biti itak morala biti prioriteta pridobiti cimvec znanja (jaz bi kot student recimo raje izbral delo zastonj, kjer bi odnesel veliko kot pa recimo kelnarjenje za npr 8€/h) razen, ce nujno rabis denar. Pac s tem oglasom ne iscejo ravno strokovnjaka za programiranje...

Jaz sem na koncu faksa dobival nekje 10-15€/h.

shadeX ::

s6c-gEL je izjavil:

Ja, samo to je Indija, kjer povprečna neto plača ni 1000 eur, tako kot v Slo.

Npr zdravnik 500 usd/mesec.
http://www.averagesalarysurvey.com/arti...


Sploh nima veze kaj je. Urna postavka indijcev se pozna tudi tukaj. Pa če pustimo Slovenijo zaenkrat. Dvomim da bo Nemec šel programirat za 3USD na uro, samo zato da bo bil pred indijcem. Zdravnik ne moreš biti preko interneta, programer pa lahko.

Tilen ::

Ponudba / povpraševanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

negotiator ::

@op

Za to je pa vprašanje, če se dandanes sploh splača izobraževati na višje stopnje (verjetno bolj, ko ne, metanje časa in živcev stran).
All easy problems have already been solved.

black ice ::

Smurf je izjavil:

@Orchestra koliko pa imas do sedaj izkusenj?

Za prve izkusnje iz programiranja je 4€/h vredu. V tej fazi biti itak morala biti prioriteta pridobiti cimvec znanja (jaz bi kot student recimo raje izbral delo zastonj, kjer bi odnesel veliko kot pa recimo kelnarjenje za npr 8€/h) razen, ce nujno rabis denar.

Dejstvo je tudi to, da si tega ne moreš privoščiti v nedogled, vsaj vsi ne. Kakšna dva tedna, en mesec mogoče gre, pa še to mora biti res perspektivna firma. Tu pa tam se najde kakšna kvazi programerska firma, ki pričakuje od tebe da boš delal pol leta zastonj, 30km iz domačega kraja in vse na lastne stroške.

Zato se ob takšnih predlogih kot si ga podal zgoraj samo še kislo nasmiham. Dejstvo je, da so nekateri delodajalci ugotovili, da se ta segment da lepo izkoristiti. Če ti ne plačajo se lahko obrišeš pod nosom, ker se noben ŠS ne bo pretegnil zate.

Blinder ::

4€ na uro je dobro. Odpreš s.p. z pomočjo subvencije in se ponudiš firmi za 4€/h bruto. Prispevke plača država.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

harmony ::

Smurf je izjavil:

(jaz bi kot student recimo raje izbral delo zastonj, kjer bi odnesel veliko kot pa recimo kelnarjenje za npr 8€/h) razen, ce nujno rabis denar. Pac s tem oglasom ne iscejo ravno strokovnjaka za programiranje...


@OP
Sedaj veš zakaj 4€/h...

noob96 ::

Pa saj je povsod isto... Delodajalci pač izkoriščajo to da rabiš ti izkušnje in ti velikodušno ponudijo delo kjer se boš kaj naučil ;)
Seveda pa z izkušnjami težko plačaš mleko pa pašteto v Mercatorju...edino že žviš pri mami v kleti

bauci ::

Postavi se v kožo delodajalca. Najame nekoga o katerem ne ve nič, ne ve kaj zna, ... Razumljivo je, da ga na začetku plača minimalno, saj lahko šele po nekem času (mesec ali dva) ugotovi ali je to pravi človek za ta posel. Potem se pa začnejo ta "resni pogovori". To da imaš narejen faks in znaš (po svoji razlagi) 10 programov v realnem življenju ne pomeni nič.

Smurf ::

black ice je izjavil:


Dejstvo je tudi to, da si tega ne moreš privoščiti v nedogled, vsaj vsi ne. Kakšna dva tedna, en mesec mogoče gre, pa še to mora biti res perspektivna firma. Tu pa tam se najde kakšna kvazi programerska firma, ki pričakuje od tebe da boš delal pol leta zastonj, 30km iz domačega kraja in vse na lastne stroške.

Zato se ob takšnih predlogih kot si ga podal zgoraj samo še kislo nasmiham. Dejstvo je, da so nekateri delodajalci ugotovili, da se ta segment da lepo izkoristiti. Če ti ne plačajo se lahko obrišeš pod nosom, ker se noben ŠS ne bo pretegnil zate.

Ce studiras si verjetno ze ali v LJ ali MB (oz. se vodis tako ali tako) tako, da nekih dodatnih stroskov s prevozom vecinoma (sedaj se bo ziher nekdo pojavil s primerom, kjer mu vozi avtobus 1x na dan) nimas. Pa sej niso na voljo le "izkoriscevalske" firme, imas tudi zanimive open source projekte, razne "kickstarter tekmovanja", delo v laboratoriju na faksu and so on. Ce imas probleme z denarjam pa lahko to kombiniras tudi z 5€/h delom.

A ste res vsi tako nefleksibilni (to ne leti nate black_ice, ampak bolj na nekatere ostale v tej temi)?

harmony ::

bauci je izjavil:

Postavi se v kožo delodajalca. Najame nekoga o katerem ne ve nič, ne ve kaj zna, ... Razumljivo je, da ga na začetku plača minimalno, saj lahko šele po nekem času (mesec ali dva) ugotovi ali je to pravi človek za ta posel. Potem se pa začnejo ta "resni pogovori". To da imaš narejen faks in znaš (po svoji razlagi) 10 programov v realnem življenju ne pomeni nič.


Zakaj potem ne začne z 2€/h,če je tako?

Zakaj ne bi bil programer vreden vsaj 6€/h na začetku, pa potem ti resni pogovori okrog 10€/h?

Smurf ::

harmony je izjavil:


Zakaj potem ne začne z 2€/h,če je tako?

Zakaj ne bi bil programer vreden vsaj 6€/h na začetku, pa potem ti resni pogovori okrog 10€/h?

Sej nekdo bo zacel z 6, drug pa z 2. Odvisno od posameznika (njegovega potenciala, sposobnosti pogajanja,..) a ne.

detroit ::

4EUR na uro hmm..No ja jst sm delu za 400sit-600 sit pa je blo že ok. Sicer pa če bi meni kdo dal recimo 3EUR na uro in bi blo to namenjeno bolj kot ne učenju bi bil čist happy. Naučiš se pa še plačan si zmaga. Če pa misliš da že znaš kaj več kot hello world pa nisi zadovoljen s tem pa ...hello world for real (hint: aufwedersehen Slovenija)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

black ice ::

Smurf je izjavil:


Ce studiras si verjetno ze ali v LJ ali MB (oz. se vodis tako ali tako) tako, da nekih dodatnih stroskov s prevozom vecinoma (sedaj se bo ziher nekdo pojavil s primerom, kjer mu vozi avtobus 1x na dan) nimas. Pa sej niso na voljo le "izkoriscevalske" firme, imas tudi zanimive open source projekte, razne "kickstarter tekmovanja", delo v laboratoriju na faksu and so on. Ce imas probleme z denarjam pa lahko to kombiniras tudi z 5€/h delom.

A ste res vsi tako nefleksibilni (to ne leti nate black_ice, ampak bolj na nekatere ostale v tej temi)?

No, pri meni je bila situacija malo drugačna. Si bom dovolil razmišljanja na glas: zaenkrat sem ugotovil, da mi bolj paše delo na lastnih projektih, katere poskušam kombinirati s hobiji, torej se bolj nagibam k principu sam svoj šef. Čeprav ne zanikam dejstva, da bi mi "cubicle" izkušnje koristile. Definitivno bom pa poslal kakšen mail ali dva podjetjem, ko bom tako daleč. Jure je recimo pred časom objavil, da se podjetje v katerem je zaposlen ne otepa dodatnih sodelavcev. Še kdo? :)

Dr_M ::

technolog je izjavil:

Uvedba licenc za programerje! Ne moreš komercialno programirat, če je nimaš. Druge ni :)

Tud arhitekt pa pravnik ne more vsak bit.



S tem se absolutno strinjam. Tudi kvaliteta kode bi malenkost narastla.

Smurf ::

black ice je izjavil:


No, pri meni je bila situacija malo drugačna. Si bom dovolil razmišljanja na glas: zaenkrat sem ugotovil, da mi bolj paše delo na lastnih projektih, katere poskušam kombinirati s hobiji, torej se bolj nagibam k principu sam svoj šef. Čeprav ne zanikam dejstva, da bi mi "cubicle" izkušnje koristile. Definitivno bom pa poslal kakšen mail ali dva podjetjem, ko bom tako daleč. Jure je recimo pred časom objavil, da se podjetje v katerem je zaposlen ne otepa dodatnih sodelavcev. Še kdo? :)

Sej tudi to je ena izmed variant. Edino jaz sem pri sebi ugotovil, da sem se naucil najvec takrat, ko sem imel ob sedi sodelovca z veliko znanja, ki je rade volje razlozil zadeve.

black ice ::

Se strinjam. Samo meni je malo nerodno iti na razgovor za delo in vse kar imam za pokazat so neki osnovni programčki. (karikiram)

Edit: Typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

sci3nc3 ::

@OP, meni pa to ni nič čudnega. Včasih je bilo programiranje prava redkost in takrat so delodajalci verjetno ponujali več, saj so težje dobili kader. Danes je lahko programer vsak drugi (teoretično) in je tako rekoč na trgu dovolj izbire, zato je cena urne postavke padla. Če se počutiš kot poceni delovna sila, naj te ne preseneti način izbora kandidatov... od reševanja testnih nalog, pošiljanja lastnih programčkov, do razgovorov s preverjanjem znanja in do takih neumnih vprašanj, da včasih ne veš kaj bi rekel. Včasih tega ni bilo, ker je bilo težko dobiti kandidata in je bil prvi kandidat tudi najboljši. Danes so drugi časi - če nočeš ti delat za 4€/h, bo namesto tebe nekdo drugi (mogoče še za manj). Jaz predvidevam, da bo (če se ne bomo kmalu rešili gospodarske krize) cena urne postavke programerja padla tudi pod 4€.

AndyS ::

Orchestra je izjavil:

Iščem študentsko delo kot programer, pa sem precej presenečen, kakšne urne postavke ponujajo delodajalci.
Primer dokaj običajnega oglasa za mesto programerja:
Iščemo Študenta FRI ali podobne smeri za delo na implementaciji, vzdrževanju in razvoju programske opreme. Pričakovano znanje: SQL,PL/SQL, ORACLE RDBMS, JAVA,XML, WEBSERVICES,C,C++,SHELL,UNIX,LINUX, C#

Urna postavka: 4EUR/ura.


10 programskih jezikov in okolij je potrebno poznat za 4EUR na uro? Mislim, da bi se temu še kitajc smejal. Če pogledamo koliko je plačan obični radnik, ki lažje breme premika iz točke A v točko B, vidimo da je cena ista. Slednje je dokaj običajen oglas;

Polnjenje polic. Pogoj: polnoletnost.

Urna postavak: 4EUR/ura.


Torej je po tej logiki znanje filanja polic enakovredno znanju paleti programskih jezikov?Ali je pa programerjev kot solate in trave, tako da je vrednost padla na ta posmehljiv nivo?Res folk programira za 4EUR, ali firma postavi neko posmehljivo začetno urno postavko, v upanju, da bo kak šalabajzer pristal na to?

-Aware me.
-Discuss.


Povej kaj znaš pa ti bomo lažje odgovorili za cca koliko lahko prodaš svoj čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

RockyS ::

Smurf je izjavil:

@Orchestra koliko pa imas do sedaj izkusenj?

Za prve izkusnje iz programiranja je 4€/h vredu. V tej fazi biti itak morala biti prioriteta pridobiti cimvec znanja (jaz bi kot student recimo raje izbral delo zastonj, kjer bi odnesel veliko kot pa recimo kelnarjenje za npr 8€/h) razen, ce nujno rabis denar. Pac s tem oglasom ne iscejo ravno strokovnjaka za programiranje...

Jaz sem na koncu faksa dobival nekje 10-15€/h.


Ma nemoj ?

Pričakovano znanje: SQL,PL/SQL, ORACLE RDBMS, JAVA,XML, WEBSERVICES,C,C++,SHELL,UNIX,LINUX, C#

To je tak kot da bi ti od zobozdravnika pričakoval da je srčni,lepotni,možganski in očesni kirurg. V prostem času pa fuša kot zobozdravnik.

NA FAXU NI ČLOVEKA S TAKIM ZNANJEM! Kdor ima tako znanje ne išče službe na študentu!

Še enkrat za vse tiste, ki bluzie o učenju, pa kak ste vi robin hoodi, da bi delali zastonj samo da se naučite... reskirajte 30sekund in pokličite ta podjetja na študentu, pa rečite da nimate potrebnih znanj ste pa ste pripravljen učit, tudi zastonj.

Javite kolko teh podjetji vas je povabilo na razgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Smurf ::

RockyS je izjavil:


Ma nemoj ?

Pričakovano znanje: SQL,PL/SQL, ORACLE RDBMS, JAVA,XML, WEBSERVICES,C,C++,SHELL,UNIX,LINUX, C#

To je tak kot da bi ti od zobozdravnika pričakoval da je srčni,lepotni,možganski in očesni kirurg. V prostem času pa fuša kot zobozdravnik.

NA FAXU NI ČLOVEKA S TAKIM ZNANJEM! Kdor ima tako znanje ne išče službe na študentu!

Ravno pri najbolj levih sluzbah imas take svobodne opise, ker je potrebno znanje vsega.

Pri sluzbah, kjer je _dejansko_ potrebno dobro znanja iz nekega podrocja ne bos zasledil tak oglas.

lambda ::

Tilen je izjavil:

Ponudba / povpraševanje.

Kaj drugega niti ni potrebno povedat. Za ta denar dobiš bumbarja z izkušnjami ali rookija brez izkušenj. Pri slednjem si lahko obetaš vsaj potencialni napredek - v tem primeru ga moraš sčasoma tudi kaj več plačat, sicer bo šel drugam.

sci3nc3 ::

>> Še enkrat za vse tiste, ki bluzie o učenju, pa kak ste vi robin hoodi, da bi delali zastonj samo da se naučite... reskirajte 30sekund in pokličite ta podjetja na študentu, pa rečite da nimate potrebnih znanj ste pa ste pripravljen učit, tudi zastonj.

>> Javite kolko teh podjetji vas je povabilo na razgovor.

Nobeno! Lahko še tako pišeš, da bi delal prostovoljno, pa te nihče ne bo vzel. Njih zanima samo koliko ti znaš sedaj, v tem trenutku. Vsakršno uvajanje in učenje jih ne zanima, mogoče so celo na zgubi, ker se morajo ukvarjati z nekom, da ga naučijo do neke mere, s tem pa zapravljajo svoj čas... ne vem, ugibam. Vem pa, da te nihče ne bo vzel, ker sem to tudi sam že večkrat probal, pa nisem čisto brez znanja.

Najboljša možnost je, da se kolikor se le da, sam izučiš za nek programski jezik in jim tako pripomoreš. Če te bodo videli koristnega, te bodo vzeli, drugače ne.

Gandalfar ::

Pri 70+ jobih, da te noben ne bi vzel? http://www.internetweek.si/zaposlitvene... dajte no.

RockyS ::

Smurf je izjavil:

RockyS je izjavil:


Ma nemoj ?

Pričakovano znanje: SQL,PL/SQL, ORACLE RDBMS, JAVA,XML, WEBSERVICES,C,C++,SHELL,UNIX,LINUX, C#

To je tak kot da bi ti od zobozdravnika pričakoval da je srčni,lepotni,možganski in očesni kirurg. V prostem času pa fuša kot zobozdravnik.

NA FAXU NI ČLOVEKA S TAKIM ZNANJEM! Kdor ima tako znanje ne išče službe na študentu!

Ravno pri najbolj levih sluzbah imas take svobodne opise, ker je potrebno znanje vsega.

Pri sluzbah, kjer je _dejansko_ potrebno dobro znanja iz nekega podrocja ne bos zasledil tak oglas.


Mogoče je res tak, jaz sem svoje povedal glede na izkušnje s podjetji, ki oglašujejo na študentih.

vorantz ::

black ice je izjavil:

Se strinjam. Samo meni je malo nerodno iti na razgovor za delo in vse kar imam za pokazat so neki osnovni programčki. (karikiram)

Edit: Typo.


Jaz sem šel na razgovor kjer sem imel za pokazat 0 od 0
Sem pa dost dobro rešil naloge

Na začetku sem bil zgubljen ko kura brez glave :D
Zdej po letu pa nekaj pa pomagam uvajat ta nove

Je pa res, da je blo neprecenljivo met nekoga z ogromno izkušnjami in dobrimi živci
Ti pomaga rešit par stvari, pa vidiš v par minutah taka čudesa, da jih hitro posrkaš
Dobiš v urci lekcijo, za katero bi lahko porabil cel dan brskanja po stackoverflow

techfreak :) ::

sci3nc3 je izjavil:

Najboljša možnost je, da se kolikor se le da, sam izučiš za nek programski jezik in jim tako pripomoreš. Če te bodo videli koristnega, te bodo vzeli, drugače ne.

Ce si na FRI/FERI in ne namenis vsaj malo prostega casa programiranju si pac malo zgresil smer ter napacno porabil cas.

Ce imas Android telefon lahko zastonj razvijas in testiras aplikacije, za 25$ pa lahko nalagas aplikacije na market.
Ce imas iOS telefon in OS X na racunalniku lahko za 100$/leto testiras in nalagas aplikacije na market.
Serverske in spletne aplikacije lahko zastonj razvijas, gostujes pa na recimo DigitalOcean za 5$/mesec.

Za manj kot dve pivi na mesec (in enkratnim nakupom dostopa do Google Play za 25$) se lahko naucis:
- programiranja Jave/Androida (ali pac ObjC/iOS)
- programiranja na backendu (Python, Rails ali pa Node.js so precej popularni)
- programiranja javascripta v navezi z nekim MVC frameworkom kot je Angular.js
- izdelave in uporabe spletnih servisov (REST in podobno)
- uporabo enega izmed RDBMS
- osnove administriranja Linux streznika

Saj noben ne pricakuje da bos karkoli od tega obvladal, ampak ce bi si vsak student pogledal te zadeve bi precej hitreje nasel vsaj studentsko delo. Sicer je tole bolj usmerjeno v programiranje, ampak bi si te zadeve morali pogledati tudi informatiki in ostali, ker vsaj priblizno pac moras poznati te stvari.

RockyS ::

vorantz je izjavil:

black ice je izjavil:

Se strinjam. Samo meni je malo nerodno iti na razgovor za delo in vse kar imam za pokazat so neki osnovni programčki. (karikiram)

Edit: Typo.


Jaz sem šel na razgovor kjer sem imel za pokazat 0 od 0
Sem pa dost dobro rešil naloge

Na začetku sem bil zgubljen ko kura brez glave :D
Zdej po letu pa nekaj pa pomagam uvajat ta nove

Je pa res, da je blo neprecenljivo met nekoga z ogromno izkušnjami in dobrimi živci
Ti pomaga rešit par stvari, pa vidiš v par minutah taka čudesa, da jih hitro posrkaš
Dobiš v urci lekcijo, za katero bi lahko porabil cel dan brskanja po stackoverflow


Jaz sem nekaj že iimel za pokazat pa še mi je zmeraj bilo nerodno oz. sem imel tremo.
Dejstvo je da so razgovori enaki kot ustni izpiti na faksu. Če na razgovoru iščejo neznanje ga bodo našli, delavca pa ne. Je pa dober filing po razgovoru sedet na kavi pa razmišljat o tem, kaj vse so te mojstri iz stroke spraševali pa googlaš če si kje zabluzo :)

Pač kak jemlješ razgovore, eni so že dva dni prej na tabletah, drugi so potem ko čakajo na odgovor.

Nummy ::

Smurf je izjavil:

RockyS je izjavil:


Ma nemoj ?

Pričakovano znanje: SQL,PL/SQL, ORACLE RDBMS, JAVA,XML, WEBSERVICES,C,C++,SHELL,UNIX,LINUX, C#

To je tak kot da bi ti od zobozdravnika pričakoval da je srčni,lepotni,možganski in očesni kirurg. V prostem času pa fuša kot zobozdravnik.

NA FAXU NI ČLOVEKA S TAKIM ZNANJEM! Kdor ima tako znanje ne išče službe na študentu!

Ravno pri najbolj levih sluzbah imas take svobodne opise, ker je potrebno znanje vsega.

Pri sluzbah, kjer je _dejansko_ potrebno dobro znanja iz nekega podrocja ne bos zasledil tak oglas.

Točno tako, jaz se vedno smejem, ko kaka firma išče programerja, potem pa zahteva da je zraven še database arhitekt pa še GUI designer pa še čistilka, pa tajnica, pa nastavljalec luknje... Take ljudi bi blo treba mal na realna tla postavt. Deklica za vse ne obstaja, če pa se že najde kaka taka "deklica" pa vse naredi na pol ali pa še slabše.

cen1 ::

Če se vse te zadeve naučiš in jih potem ne uporabljaš na lastnih projektih jih pozabiš skoraj v celoti. Recimo, eno leto sem imel Java/Python/C# in po skoraj treh letih ne "znam" niti enega od teh treh ne da bi potreboval par dni da se jih ponovno naučim (da ti pride nazaj v spomin). Če delaš lastne projekte kot hobi se pač držiš enega jezika ne pa da skačeš med petimi.

sci3nc3 ::

>> Ce si na FRI/FERI in ne namenis vsaj malo prostega casa programiranju si pac malo zgresil smer ter napacno porabil cas.

Med drugim sem poslušal tudi predavanja na FRI/FERI. Iz izkušenj lahko povem, da večina diplomantov na omenjenih fakultetah tudi po diplomi ne zna programirat. Faks ti da širši spekter znanj, ne bo te pa konkretno nekaj naučil. Običajno je tako, da programirajo tisti, ki so se s tem ukvarjali že pred faksom... malo je takih, ki so se na faksu naučili programirat in se s tem ukvarjajo tudi po diplomi.

Razumeti je treba, da programiranje ni nekaj, kar bi se lahko naučil čez noč ali v nekem kratkem času. Da postaneš dober programer, moraš delati na izkušnjah in stalno iskati nove stvari. Problem je, ker marsikdo niti sam ne ve, kaj iskati. Nekdo je celo rekel: ljudje ne vejo, da kaj potrebujejo, dokler jim tega ne pokažeš.

Jaz recimo občasno kaj sprogramiram in tako delam na lastnih projektih, ki jih lahko pokažem na razgovoru ali pošljem po mailu ali kakorkoli že. Na začetku se mi je zdelo vse v redu, programi so delali in bili uporabni, zato sem si pripisal napredno znanje. Ko pa vidiš kako delajo v nekem večjem podjetju, spoznaš, da ima tvoj program precej pomanjkljivosti, ki jih prej sploh opazil nisi (beri: nisem vedel, da to potrebujem, dokler nisem videl). Zato pravim, da lahko se učiš sam, ne moreš pa se dobro naučiti sam... torej, naučiš se do neke mere, naprej pa pride praksa.

stara mama ::

Orchestra je izjavil:



Torej je po tej logiki znanje filanja polic enakovredno znanju paleti programskih jezikov?Ali je pa programerjev kot solate in trave, tako da je vrednost padla na ta posmehljiv nivo?Res folk programira za 4€, ali firma postavi neko posmehljivo začetno urno postavko, v upanju, da bo kak šalabajzer pristal na to?

Pa kaj bi ti rad, 20€ na uro in rdečo preprogo??

Welcome to reality.... kjer bi vsak sedel v pisarni za stolom in imel fino plačo, fizično se pa nihče pretegnil.

Iznajdljivost poba, iznajdljivost te bo samo rešila!

Invictus ::

Orchestra je izjavil:


10 programskih jezikov in okolij je potrebno poznat za 4EUR na uro? Mislim, da bi se temu še kitajc smejal.


Preprosto je folk sam kriv, ker je pripravljen za tako nizko ceno delat.

Se pa ta trend uveljavlja tudi v UK, kjer za Arhitekta sistemov ponujajo 300 GBP / dan. Kar je čisto premalo glede na odgovornost.

Ampak to dela trg. Preveč folka, ki je pripravljenega delati za male tarife.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

first_line ::

Ha ha ha, vsak pet letni smrkovec že zna programirat, vi bi pa neke blazne pare vlekli... preveč ste gledali The matrix. V realnem svetu je še zmeraj treba kaj not prinest da si lahko plačan.

stara mama ::

Invictus je izjavil:

Orchestra je izjavil:


10 programskih jezikov in okolij je potrebno poznat za 4EUR na uro? Mislim, da bi se temu še kitajc smejal.


Preprosto je folk sam kriv, ker je pripravljen za tako nizko ceno delat.

Se pa ta trend uveljavlja tudi v UK, kjer za Arhitekta sistemov ponujajo 300 GBP / dan. Kar je čisto premalo glede na odgovornost.

Ja dobr, sej ti ni treba delat za male pare. Sploh te noben ne sili.
Znajd se po svoje ;)

Invictus ::

stara mama je izjavil:


Ja dobr, sej ti ni treba delat za male pare. Sploh te noben ne sili.
Znajd se po svoje ;)

Saj sem se ... A sem kaj rekel da se nisem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

technolog je izjavil:

Uvedba licenc za programerje! Ne moreš komercialno programirat, če je nimaš. Druge ni :)

Tud arhitekt pa pravnik ne more vsak bit.

Ah, ah... Dobrega programerja iščeš z lučjo in dober programer tudi ne postaneš po dvotedenskem online tečaju, ampak se kališ vrsto let. Tudi če "poznaš" pet ali deset platform to ne pomeni, da jih obvladaš. Zdaj, res je, da so takšnile oglasi bolj ali manj čist mimo, brez stika s stvarnostjo, ampak - tisti, ki takšna znanja zares potrebujejo, tudi vedo, koliko je vreden dober programer.

Ne rabimo nobenih licenc. Dober programer takih oglasov tudi vidi ne, ker firme njega kličejo direktno.
- Hoc est qui sumus -

-valvoline- ::

Jah, baloncek se pocas ampak sigurno napihuje. Posiljevanje tipkovnice bo vedno slabse placano *delo*
:D
Moj bratranec programer je ze spizdu v NL pa se pritozuje da tudi tam je dalec od roznatega za ITjevce. Podjetje kjer je prej delu v MB pa je propadlo.

Mipe ::

first_line je izjavil:

Ha ha ha, vsak pet letni smrkovec že zna programirat, vi bi pa neke blazne pare vlekli... preveč ste gledali The matrix. V realnem svetu je še zmeraj treba kaj not prinest da si lahko plačan.


In zakaj še vedno živiš v mama hotelu, če vlečeš bajne vsote s svojim ircbot skriptanjem?

Utk ::

first_line je izjavil:

Ha ha ha, vsak pet letni smrkovec misli da že zna programirat, vi bi pa neke blazne pare vlekli... preveč ste gledali The matrix. V realnem svetu je še zmeraj treba kaj not prinest da si lahko plačan.

Fixed.

bleem ::

ne zna vsak pet letni smrkavec programirat in ne zna vsak, ki diplomira programirati ... le greš delat na neko firmo, ki ima resen produkt ali servis za druga podjetja, se bos moral kar dokazati preden bos lahko zacel kloftati kodo vsepovprek.

4 eur/h to je 800 eur v primeru da ima mesec 160 ur. kar po eni strani niti ni tak malo, če upoštevaš da imaš samo akademsko znanje. če se izkazes, ti ponudijo zelo hitro več, ampak mores se zavedat da brez realnih projektov je tvoje znanje okrnjeno.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urna postavka - outsourcing

Oddelek: Programiranje
205399 (4145) AndrejO

Studentski servis plača- bruto ali neto

Oddelek: Loža
245403 (4984) Gandalfar
»

Zbijanje urnih postavk IT-jevcev

Oddelek: Programiranje
466801 (5433) BlueRunner
»

Koliko bi vi zaračunali za to spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
294161 (3017) System

Več podobnih tem