» »

Študent programer - 4€ na uro

Študent programer - 4€ na uro

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

dronyx ::

jype je izjavil:

What? Kaj je pa narobe s tem, da daš delo študentu, pobereš pa polno ceno?

Seveda je narobe, če ti meni navedeš, da bodo pri projektu sodelovali ne vem kakšni profesor doktorji (govorim karikirano), potem se pa izkaže, da si najel študente brez pravih izkušenj za par evrov, ki po možnosti še zanalašč napišejo zanič kodo.

Saj se dostikrat za precej bolj enostavna dela, kot je čisto navadno vlečenje kablov in montiranje vtičnic, zahteva seznam ljudi in njihove kvalifikacije, ki bodo delali na projektu. Ne moreš ti meni pripeljati kar nekoga s ceste, ki bo to prvič v življenju počel in se pri meni učil! S stališča naročnika imam pravico, da se zavarujem...ali po tvoje ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

urosz ::

Pa saj tebe kot naročnika mora zanimati le to, kakšen končni produkt boš dobil v roke. Sicer stvar dogovora in inicializacije projekta, ampak v splošnem pa podjetju niti ni potrebno, da tebi razlaga, kdo točno bo delal kateri del projekta.

pegasus ::

jinzo je izjavil:

Realno gledano je zelo težko dobiti študentsko delo (ali službo takoj po končanem študiju), ki ni brainless PHP/CSS/JS
Realno gledano je zelo težko dobiti študente, ki bi bili pripravljeni pokazati voljo in energijo za kaj več. Ker tisti, ki so nekaj več, so že razgrabljeni, ponavadi še pred faksom.

urosz ::

jype je izjavil:

dronyx>
jinzo> Pa še to je praktično izključno vse v LJ.

Če ne misliš ustanovit firme v tvojem kraju, se čimprej preseli v najeto sobo ali stanovanje v Ljubljani (glede na finančne zmožnosti).


Ne boš verjel, prvič: tudi izven LJ se dogaja marsikaj v tej branži.

Ne boš verjel, drugič: tudi na skrajnem SV Slovenije se dogaja marsikaj v tej branži.

dronyx ::

urosz je izjavil:

Pa saj tebe kot naročnika mora zanimati le to, kakšen končni produkt boš dobil v roke. Sicer stvar dogovora in inicializacije projekta, ampak v splošnem pa podjetju niti ni potrebno, da tebi razlaga, kdo točno bo delal kateri del projekta.

Ponavadi je "kupec kralj" in ima vso pravico postavljati zahteve. Ti pa če hočeš sprejmi pogoje, ali odstopi od posla.

Nenazadnje, po tej tvoji logiki bi lahko bolnice zaposlovale doma priučene kirurge, ki niso niti od blizu videli medicinske fakultete. Saj je itak važen samo končni rezultat...če pa ne bo v skladu s pričakovanji pa...? Jebi ga...!

Tesla89 ::

Gandalfar je izjavil:

Jaz bi tudi vzel v prakso in učenje koga, da bi naštudiral Web in Wordpress, da bi potem od mene lahko projekte prevzel, ker je dela bistveno preveč.


Jaz že kar dosti znam web developmenta. hmtl5/css3/javascript/php/python foundation framework in nekaj wordpressa. Kako ti lahko pomagam?

Invictus ::

urosz je izjavil:

Pa saj tebe kot naročnika mora zanimati le to, kakšen končni produkt boš dobil v roke. Sicer stvar dogovora in inicializacije projekta, ampak v splošnem pa podjetju niti ni potrebno, da tebi razlaga, kdo točno bo delal kateri del projekta.

To lahko reče samo nekdo, ki še ni delal na projektih.

Seveda preveriš ljudi, ki bodo delali na tvojem projektu. Vsaj jaz bi jih.

Ker se je dogajalo cel kup natega včasih, sploh z azijske strani, so naročniki postali previdni. Vsaj v zahodni Evropi. Slovenija je tako 10-15 let zadaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urosz ::

Ni povsem res. Čisto odvisno od projekta do projekta.. Za manjše projekte za naročnika ponavadi ni pomembno kdo točno kaj izvaja. Podrobnejši PID (Project initiation document) dokument, kjer je definirano do potankosti, kdo bo kaj delal, kakšen je terminski plan, finančni plan, itd., se ponavadi gre delat pri večjih projektih, kjer je po možnosti vključenih celo več naročnikov (in podizvajalcev). Tam se razume, da je vse to potrebno, da bo projekt speljan kot je treba, medtem ko za kakšne manjše projekte to ni tako zelo pomembno niti potrebno.

Verjemi mi, ne govorim na pamet ;)

jype ::

urosz> Ne boš verjel, prvič: tudi izven LJ se dogaja marsikaj v tej branži.
urosz> Ne boš verjel, drugič: tudi na skrajnem SV Slovenije se dogaja marsikaj v tej branži.

Jaz _vem_ da se (eni super fantje so mi ponujali službo v Solkanu, drugi v Gorici, tretji pa v Mariboru), ampak jinzo pravi, da se lažem.

dronyx> Seveda je narobe, če ti meni navedeš, da bodo pri projektu sodelovali ne vem kakšni profesor doktorji (govorim karikirano), potem se pa izkaže, da si najel študente brez pravih izkušenj za par evrov, ki po možnosti še zanalašč napišejo zanič kodo.

Saj jaz sem karikiran profesor doktor in odgovarjam za projekt. Kdo piše kodo je enako nepomembno kot je nepomembno to, da arhitekt da žig, narišejo pa študentje za pest slanih prestic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ragezor ::

Za zanic kodo studentov so krivi predvsem njihovi mentorji.

Ce niso postavljeni standardi in ni mentorstva in na tak nacin vodstva k "dobri" kodi potem je pac koda taka kot je.

Zato pa obstajajo code reviewi in podobne zadeve. Pa naj trikrat prepise kodo ce je treba saj je placan 4 eur na uro. Potem po enem mescu pa se ze vidi, ce je napredek in ce ga ni pac odslovis cloveka, ce pa je pa das povisico.

jype ::

ragezor> Za zanic kodo studentov so krivi predvsem njihovi mentorji.

To IMO drži. Če nekoga zaposliš, si zanj odgovoren. Ne samo, da mu plačuješ prispevke, ampak tudi da ga naučiš reči, ki so pomembne.

ragezor> Zato pa obstajajo code reviewi in podobne zadeve. Pa naj trikrat prepise kodo ce je treba saj je placan 4 eur na uro. Potem po enem mescu pa se ze vidi, ce je napredek in ce ga ni pac odslovis cloveka, ce pa je pa das povisico.

Tako.

Orchestra ::

torej lahko zaključimo, da je 4EUR/ura čisto solidna postavka za začetnika programerja, ki dela preko SŠ. Je pa omenjeno dokaj delikatna zadeva, ker bom slabše plačan kot pa kolegi, ki sestavljajo plastična ohišja ali pa urejajo podatke v excelu. supply & demand, jbg.

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

Točno to sem hotel dodat - težko ti bodo uvalili slabo kodo, če imaš kompetenten code rewiev. Je pač v pogodbi napisano, da mora koda čez review in če pade pade pogodba. Potem je tudi na koncu vseeno kakšen naziv ima tisti, ki dela zate. Bolj važno je ponavadi da je zaupanja vreden.

jype ::

Orchestra> Je pa omenjeno dokaj delikatna zadeva, ker bom slabše plačan kot pa kolegi, ki sestavljajo plastična ohišja ali pa urejajo podatke v excelu.

Samo mesec ali dva, potem pa bodisi odideš, bodisi dobiš več. Če vidiš, da so s teboj zadovoljni, se ni treba nič sramovat povedat, da pričakuješ višje dohodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RockyS ::

Orchestra je izjavil:

torej lahko zaključimo, da je 4EUR/ura čisto solidna postavka za začetnika programerja, ki dela preko SŠ. Je pa omenjeno dokaj delikatna zadeva, ker bom slabše plačan kot pa kolegi, ki sestavljajo plastična ohišja ali pa urejajo podatke v excelu. supply & demand, jbg.


Catch je v krepkem tekstu. Poglej si zahteve/želje na prvi strani. To pa več ni vredno samo 4€.

jinzo ::

@urosz
Pa neb ti pol bivšemu sošolcu (in sosošolcu, za dvojni plus) zrihtal kaj ?

@jype
Pa nebi ti pol bivšemu uporabniku tvojih zastojn storitev dal kakega primera kje in kdo v Mariboru zaposluje (Razen Comtrade)? Pa saj se tud zavedaš, da je velika razlika med nekom z večletnimi izkušnjami in dobrim networkingom (kot ti recimo) in študentom?

Mislim, vsi pravijo kak se dogaja - seveda se dogaja. Sam v lastni minus pa si ja nebom šel (na take ponudbe sem dosedaj naletel v tem koncu). Tak da - z linki/kontakti na plano, pa se bomo menli kje (Štajerska, Prekmurje,...) lahko študent dobi več kot 4€/h za programiranje/sysadmin :)

galu ::

"supply & demand"

A res mislite, da je več programerjev (začetnikov z znanjem za celoten team //lol @zahteve v OP) pripravljenih delati za 4€, kot pa ljudi z lažjim delom (npr. polnjenje polic) za enako plačo?

Dvomim, da majo Indijci tako velik delež v SLO, da bi tako zbijali ceno...
Tako to gre.

ragezor ::

drugace tudi mene zanima ce so kaksne firme na SV slovenije. pa po moznosti ne take, ki delajo joomla page za obrtnike.

urosz ::

@jinzo: pa ti si vedno mel neki posel, nisi mel? :D bom se spomnil nate, če bom vedel za kako potrebo po resource-ih ;)

Drugače pa.. dogaja se. Dogaja se v LJ, dogaja v SV Sloveniji, dogaja vsepovsod. Nikjer (razen redkih izjem) pa se ne cedita med in mleko, to je najbrž vsem jasno. Tu bi še dodal predvsem to, da študenti ne bi smeli gledati preveč na to, če so plačani 4€ ali 6€ ali 10€, ker kot študent itak programiraš največ kako leto ali dve. Pomembneje se mi zdijo pridobljene izkušnje (tukaj mislim predvsem na to, da se dela na zanimivih projektih, po možnosti razvojno-raziskovalnih) in poznanstva. Na tem pa se potem gradi nadaljna kariera. Vsaj jaz tako mislim in se držim teh smernic.

urosz ::

Aja.. pa joinajte LinkedIn. Trenutno vidim 15 job-ov z različnih področij IT-ja. Mislim da je sicer večina v Ljubljani, ampak nima veze zdaj v tem trenutku. ;)

smoke ::

ragezor je izjavil:

drugace tudi mene zanima ce so kaksne firme na SV slovenije. pa po moznosti ne take, ki delajo joomla page za obrtnike.


Evo eno podjetje: Inova IT (http://inova.si/).

ragezor ::

smoke je izjavil:

ragezor je izjavil:

drugace tudi mene zanima ce so kaksne firme na SV slovenije. pa po moznosti ne take, ki delajo joomla page za obrtnike.


Evo eno podjetje: Inova IT (http://inova.si/).


ok, ton je v bistvu maribor. zame je SV slovenija bolj Murska Sobota in okolica :)

vorantz ::

smoke je izjavil:

ragezor je izjavil:

drugace tudi mene zanima ce so kaksne firme na SV slovenije. pa po moznosti ne take, ki delajo joomla page za obrtnike.


Evo eno podjetje: Inova IT (http://inova.si/).


vse kar vidim pod products je kup symbian appov
8-O
so samo pozabli osvežit stran al še iščejo folk za kak drug sistem?

smoke ::

Aja, firm v MS pa ne poznam. :) Mimogrede, Inova IT je ena izmed firm, ki plačuje programerje študente (začetnike) več kot 4eur/h.

EDIT:

vorantz, stran je precej stara, zdaj se razvija Windows Phone, iOS ter Android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smoke ()

Blinder ::

več ko firma plača težje je prit notri.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

smoke ::

Blinder je izjavil:

več ko firma plača težje je prit notri.


Noter prideš tak kot vsi drugi (skozi vrata namreč :D), samo ostaneš ne preveč dolgo če se izkaže da nisi perspektiven.

Blinder ::

jah nesposoben programer ni vreden 4€/h, medtem ko fizikalc vsaj uspe prinest kej koristi firmi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

harmony ::

smoke je izjavil:

Aja, firm v MS pa ne poznam. :) Mimogrede, Inova IT je ena izmed firm, ki plačuje programerje študente (začetnike) več kot 4eur/h.

EDIT:

vorantz, stran je precej stara, zdaj se razvija Windows Phone, iOS ter Android.

Koliko je to vec? 8€/h ali 4,5€/h

Vice ::

Blinder je izjavil:

več ko firma plača težje je prit notri.


Sploh ne. Dobrega programerja danes išče vsak. Jest svoje plačujem cca. 50€/h. Res da na projekte in ne zaposlujem, ker se je to izkazalo za napako.

Blinder ::

ponudi 200€/h pa ti ne bo treba iskat nobenga.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Sej ponuja 50 na uro, kar je očitno dovolj, da dobi še kar sposobne.

jinzo ::

Ponavadi je problem pri takih visoko plačanih urah to, da jih je bore malo (oz. kot je sam rekel - po projektu) in če nimaš več takih projektov imaš lahko spet težave (pitfall freelancanja). Tak da, ugotovili smo že da je dela veliko, čeprav potem ko resno pogledaš mogoče ne za študente, ali pa je le to nezanimivo in še mizerno plačano. Mogoče pa me jype demantira (ali pa počaka da gospod Janković pride na oblast, da se bo med in mleko iz Ljubljane začelo cediti po vsej naši lepi deželi! :P)

jype ::

Te ne bom nič demantiral. Odpri s.p. in furaj take projekte. V štirih dneh lahko pri taki postavki zaslužiš za cel mesec razmeroma udobnega življenja.

MasterKiD ::

Največji problem je v Murski Soboti programiranje, saj ni nobenih podjetij, ki bi iskala programerje. Iščem pod 10 programerjev na leto v MS. Plače pa so potem tudi precej nizke. V glavnem v MS se vam ne splača biti programer, nikakor. Težko je...

Zgodovina sprememb…

Vice ::

jinzo, ni visoka postavka v globalnem smislu in ni malo teh ur, ker projekti trajajo lahko tudi leta (razvoj, izboljšave, support...). Mogoče se tebi zdi visoka postavka, pojdi v UK in boš videl po koliko je tam plačan dober java programer. Kdo pa danes še dela lokalno?
Blinder če mi nekdo naredi stvar 3x hitreje kot tisti za 50€...

jinzo ::

Jaz se nisem vpičil v točno številko 50€, ampak sem govoril na splošno (za kaj več tako ali tako manjka cel kup podatkov relevantnih za tako zadevo). Vsekakor pa mislim da je 8k€ na mesec (pa naj bo to bruto ali neto, neglede na to kaki so ostali pogoji/zahteve) v Sloveniji zelo lepa plača, tud v UK je ~100k€ na leto že kar lepa plača (vsaj ko sem nazadnje gledal). Vsekakor, če rabiš Python/django/HTML/CSS/... web programerja ali kaj podobnega - mam čez 14 dni ful časa na razpolago - no v resnici si za taki denar vzamem vedno čas).

Tud glede dela lokalno, pravzaprav opažam da je v tej krizi vedno manj možnosti dela za tujino (od doma) - predvsem bi rekel za to ker so cene tudi tam padle (in še verjetno več razlogov, že bilo predebatirano). Seveda je drugače če že imaš firmo z parimi zaposlenimi itd...

Mipe ::

MasterKiD je izjavil:

Največji problem je v Murski Soboti programiranje, saj ni nobenih podjetij, ki bi iskala programerje. Iščem pod 10 programerjev na leto v MS. Plače pa so potem tudi precej nizke. V glavnem v MS se vam ne splača biti programer, nikakor. Težko je...

V MS je vse težko. Kdo pa se bo vozil tja iz Primorske, Dolenjske itd.?

smoke ::

harmony je izjavil:

smoke je izjavil:

Aja, firm v MS pa ne poznam. :) Mimogrede, Inova IT je ena izmed firm, ki plačuje programerje študente (začetnike) več kot 4eur/h.

EDIT:

vorantz, stran je precej stara, zdaj se razvija Windows Phone, iOS ter Android.

Koliko je to vec? 8€/h ali 4,5€/h


Ni ne 4.5 eur/h in ne 8 eur/h, vmes je. Ampak o tem ne bi na forumu, kogar zanima naj gre pogledat. :)

Invictus ::

jinzo je izjavil:

Jaz se nisem vpičil v točno številko 50€, ampak sem govoril na splošno (za kaj več tako ali tako manjka cel kup podatkov relevantnih za tako zadevo). Vsekakor pa mislim da je 8k€ na mesec (pa naj bo to bruto ali neto, neglede na to kaki so ostali pogoji/zahteve) v Sloveniji zelo lepa plača, tud v UK je ~100k€ na leto že kar lepa plača (vsaj ko sem nazadnje gledal). Vsekakor, če rabiš Python/django/HTML/CSS/... web programerja ali kaj podobnega - mam čez 14 dni ful časa na razpolago - no v resnici si za taki denar vzamem vedno čas).

Tud glede dela lokalno, pravzaprav opažam da je v tej krizi vedno manj možnosti dela za tujino (od doma) - predvsem bi rekel za to ker so cene tudi tam padle (in še verjetno več razlogov, že bilo predebatirano). Seveda je drugače če že imaš firmo z parimi zaposlenimi itd...

50 EUR/h je trenutno kar lepa cifra za freelancerja v Evropi. Po krizi so cene le teh drastično padle. ZA 50 in več procentov. V UK danes ponujajo do nekih 450 GBP/dan, vključno s stroški. Le teh ne plačuje nihče več.

100K / leto je danes praktično nedosegljivo.

V tujini niti ni toliko pomembno kaka orodja znaš, ampak je bolj pomembno v katerih industrijah si delal. Razumevanje problema velja več od nadrkanosti enega programskega jezika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Orchestra ::

da ne odpiram nove teme;

1. grem na svoj 1. razgovor za študentsko delo programerja, pa me zanima koliko je kaj pametno lagat, da bom ostal za daljši čas, čeprav sam vem da bi delal največ za nekaj mesecev. Kaj ti lahko naredijo, če delaš preko SŠ?

2. navedeno je, da plačajo 5€/ura+prevozni stroški. Po kakšnem kriteriju se ponavadi računajo prevozni stroški?

3. Na kaj moram na splošno pazit na razgovoru?

McHusch ::

Predvsem moraš vedeti, da je velika verjetnost, da ljudje tam berejo Slo-Tech in tudi tole temo.

Nummy ::

Orchestra je izjavil:

da ne odpiram nove teme;

1. grem na svoj 1. razgovor za študentsko delo programerja, pa me zanima koliko je kaj pametno lagat, da bom ostal za daljši čas, čeprav sam vem da bi delal največ za nekaj mesecev. Kaj ti lahko naredijo, če delaš preko SŠ?

2. navedeno je, da plačajo 5€/ura+prevozni stroški. Po kakšnem kriteriju se ponavadi računajo prevozni stroški?

3. Na kaj moram na splošno pazit na razgovoru?


1. Ni pametno lagat, glede česarkoli. Resno, zapravil si boš priložnosti potem za naprej, ko ne boš več študent. Računaj tudi na to, da je Slovenistan majhen in da se veliko folka med seboj pozna. Prav tako ni lepo lagati. Kako bi bilo tebi, če bi se na nekoga zanašal, ker ti je lagal in te potem ko ga najbolj rabiš obrnil hrbet? Ne delaj drugim tistega, kar nočeš da drugi delajo tebi.

2. Ponavadi se računa glede na javni prevoz. Torej nekje 35-40€ na mesec za mesečno karto. Če se zmeniš za plačilo bencina, toliko bolje.

3. Paziti moraš edino na kake "hakeljc" vprašanja, kjer včasih kadroviki postavijo past v katero se lahko zelo hitro ujameš ali pa te dobijo na kaki laži. Prav tako svoja mnenja zadrži zase na razgovoru. Jih ne zanima.

Mufasa ::

Nummy je izjavil:

Orchestra je izjavil:

da ne odpiram nove teme;

1. grem na svoj 1. razgovor za študentsko delo programerja, pa me zanima koliko je kaj pametno lagat, da bom ostal za daljši čas, čeprav sam vem da bi delal največ za nekaj mesecev. Kaj ti lahko naredijo, če delaš preko SŠ?

2. navedeno je, da plačajo 5€/ura+prevozni stroški. Po kakšnem kriteriju se ponavadi računajo prevozni stroški?

3. Na kaj moram na splošno pazit na razgovoru?


1. Ni pametno lagat, glede česarkoli. Resno, zapravil si boš priložnosti potem za naprej, ko ne boš več študent. Računaj tudi na to, da je Slovenistan majhen in da se veliko folka med seboj pozna. Prav tako ni lepo lagati. Kako bi bilo tebi, če bi se na nekoga zanašal, ker ti je lagal in te potem ko ga najbolj rabiš obrnil hrbet? Ne delaj drugim tistega, kar nočeš da drugi delajo tebi.


Predvsem se obračaj v svojo korist, kot sam veš...dokler nimaš steak-a v firmi ne rabiš biti niti malo šočustven do delodajalca. Če bo hotel te bo zadržal ali z visoko urno postavko ali dal delež. Do takrat komot govoriš, da boš delal do 63. leta pri njem.

Delaš pa seveda VEDNO v korist firme, svoje firme, ki ji je ime Janez Novak preživetje d.n.o. (dokler ni druge jasno)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mufasa ::

Ne smeš pa seveda pozabit na stalno komunikacijo z delodajalcem.

Tole razni g33ki kar malo pozabljajo in samo pizdijo med odmori da delajo za premalo za bumbarja.

Softskills moraš pilit.

No guts, no glory
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

harmony ::

Orchestra je izjavil:

da ne odpiram nove teme;

1. grem na svoj 1. razgovor za študentsko delo programerja, pa me zanima koliko je kaj pametno lagat, da bom ostal za daljši čas, čeprav sam vem da bi delal največ za nekaj mesecev. Kaj ti lahko naredijo, če delaš preko SŠ?

Jah vecno ne bos delal to je realno ane. Student tudi ne bos vecno. Torej delodajalcu mora biti jasno to.

Ostali komentarji kako ni lepo lagati bla bla - se strinjam, ampak sele takrat, ko bo tudi s strani delodajalca tak odnos. Ta pa je v 90% slabsi kot odnos delojamalca do njega.

Smurf ::

Svet je zelo majhen (kaj sele Slovenija). Direktorji firm se med sabo precej poznajo (se jaz jih poznam kar precej). Jaz sem bil v poslu zmeraj korekten in posten in zmeraj mi je bila korektnost tudi vrnjena s strani delodajalca. Sej koliko casa bos delal ti ni treba v naprej povedati (itak je ponavadi tezko predvideti kam se bo zavrtelo zivljenje), ampak recimo jaz ne bi zacel nekega projekta za katerega bi ze v naprej vedel, da ga ne bom moral dokoncati.

Mufasa ::

Smurf je izjavil:

Svet je zelo majhen (kaj sele Slovenija). Direktorji firm se med sabo precej poznajo


Mislim da je v slovenistanu veliko več tega, ko se delavec ubiva, vleče za sabo cel oddelek in hoče met 500 bruto več, in ker jih ne dobi, spizdi h jypetu.

Prej omenjena firma pa rekrutira nekega drugega lead-a iz druge firme, ga plača 500 več, ugotovi pa da je tip pol manj sposoben od prejšnega, ki mu niso dali več, zato vzamejo vsaj še enega zraven.

Ta glupa logika se lahko izvaja le in samo zaradi zgoraj napisanega...zatorej govori da boš do 63. letal delal, uči nemščino/angleščino, pridobivaj izkušnje, menjaj delovna mesta vsak večji projekt ali 2 leti, dokler ne dopolniš 63. leta (ali uspešen exit prej) ali najdeš firmo/projekte kjer se boš reeees dobro počutil.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Smurf ::

Razlika je med
a) Da zahtevas povisico in je ne dobis in zato oddides tja, kjer si placan primerno

in

b) Se strinjas s pogoji delodajalca in sprejmes projekt kljub temu, da ze sedaj ves, da ga ne bos naredil

Pomoje tudi jype ne bi zaposlil cloveka tipa b)

jype ::

Jype tudi nikjer ni delal več kot 2 leti, dokler ni padel v Zemanto, kjer je že šest let (in bo odšel, ko bo našel kaj zanimivejšega, pa seveda bo prej dokončal vse odprte reči, ker se mu iz Zemante resnično ne mudi).

Zaposlil človeka b), hja, verjetno bi, ker vnaprej praviloma ne veš, da je tipa b), dokler nekajkrat ne spodleti.

Mufasa ::

Smurf je izjavil:

b) Se strinjas s pogoji delodajalca in sprejmes projekt kljub temu, da ze sedaj ves, da ga ne bos naredil


Al pogledaš naslov teme, prosim.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urna postavka - outsourcing

Oddelek: Programiranje
205371 (4117) AndrejO

Studentski servis plača- bruto ali neto

Oddelek: Loža
245379 (4960) Gandalfar
»

Zbijanje urnih postavk IT-jevcev

Oddelek: Programiranje
466753 (5385) BlueRunner
»

Koliko bi vi zaračunali za to spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
294142 (2998) System

Več podobnih tem