» »

Kakšen je natančen postopek.instalacija win na ssd disk

Kakšen je natančen postopek.instalacija win na ssd disk

alese ::

Ker imam sedaj win ultimate, sedaj pa bom kupil nov ssd disk in na njega dal win home premium me zanima kja storiti če mi bo bios nagajal pri instalaciji, ker se menda tja naloži koda oem licence, kar ne vem, če sem jaz imel. In postopek v zvezi s formatiranjem ssd diska in nastavitvami v biosu, če mi napišete, ker ko bom enkrat to začel delat ne bom mogel tukaj gor spraševati, ker bom brez računalnika.
  • polepsal: Mavrik ()

BorutK-73 ::

Lahko narediš migracijo na SSD, najboljši program za to je Acronis Tru Image ki omogoča tudi da razširiš ali skrčiš particijo. Prekopira ti particijo C kjer imaš windowse na SSD, ko končaš narediš reboot, greš v BIOS in nastaviš SSD kot prvi disk

Ampak najbolje je da narediš fresh install na SSD.
- Priklopiš SSD tako kot je HDD (isti kabli)
- za čas inštalacije izklopiš ostale diske in pustiš samo SSD
- Takoj v BIOS-u nastaviš iz IDE v AHCI v nastavitvah za diske.
- Install Windows
- Priklopiš ostale diske, nastaviš boot prioriteto v BIOS-u tako da je SSD prvi disk.

V windowsih je še potrebno naredit par stvari, ampak je odvisno od verzije Windowsev. 8 bi naj najbolje izkoristila SSD.

Zgodovina sprememb…

alese ::

pa bo potem računalnik zaznal ostale diske ko jih bom priklopil,ker enkrat sem imel težave in sem moral neke stvari urejati sem že pozabil kaj tudi to sem pozabil kako pridem do biosa kero f moram že stisniti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

alese ::

in še to, ko bom priklopil ssd disk kako ga formatiram a v dosu preko ukaza format c ali kako

BorutK-73 ::

V BIOS prideš ponavadi z tipko "del" ali "F2", odvisno od matične plošče.
Disk lahko formatiraš v sami inštalaciji Windows.

tomaz- ::

zakaj moraš pri instalaciji Win na SSD odklopiti ostale diske?

s6c-gEL ::

Trotlziher metoda, da ne bi namestil winOS kam drugam.

Gre seveda tudi brez odklopljanja ostalih diskov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Xserces ::

Če ti slučajno diskov ne najde jih morš importat v disk managementu.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BorutK-73 ::

tomaz- je izjavil:

zakaj moraš pri instalaciji Win na SSD odklopiti ostale diske?

Manj problemov. Če imaš disk z windowsi ti bo naredilo dual boot in boš vedno moral izbrati wsindows ki je na SSD-ju. Seveda se to da pozneje porihtat, ampak je lažje (vsaj meni) prej izklopit vse ostale diske.

TOP ::

Kje si to vidu da se izklaplja diske,pri sami inštalaciji te upraša na kateri disk će maš več diskov,hočeš dat Windowse in nakakeršnega dual boot ni.

Highlag ::

Lahko iz prve roke rečem, ker sem se ravno v petek igral s tem. TOP je čist pravilno napisal. Formatiranje tudi ni potrebno. Če nebi vedel, da imam SSD bi rekel, da sem nameščal na hard disk. Sam sem nastavil, da se računalnik boota z CD, Originalni HD z windows particijo pa sem pustil na miru. (Odstranil sem ga le iz boot seznama v bios-u)
Never trust a computer you can't throw out a window

techfreak :) ::

Se mi je ze veckrat (tudi na Windows 8) zgodilo, da se je nov Windows dodal v bootloader na drugi particiji. Nimam pojma zakaj ne morejo dati dropdowna kjer izberes particijo za bootloader, kakor imajo to urejeno Linux distribucije.

BorutK-73 ::

techfreak :) je izjavil:

Se mi je ze veckrat (tudi na Windows 8) zgodilo, da se je nov Windows dodal v bootloader na drugi particiji. Nimam pojma zakaj ne morejo dati dropdowna kjer izberes particijo za bootloader, kakor imajo to urejeno Linux distribucije.

To je en razlog zakaj jaz raje izklopim dodatni disk.

TOP ::

Sam od sebe se ni dal na drugo particjo očitno ne znaste čitat pa sam klikate.

BorutK-73 ::

TOP je izjavil:

Sam od sebe se ni dal na drugo particjo očitno ne znaste čitat pa sam klikate.

Daj preberi kaj sem napisal. Problem nastane če imaš disk ki ima OS in ti bo nova inštalacija naredila dual boot. Seveda se da to potem popravit/zbrisat stari boot OS, ampak če že imaš kišto odprto, ni lažje odklopit data kable od ostalih diskov da nimaš kasneje problemov?!

vorantz ::

BorutK-73 je izjavil:

TOP je izjavil:

Sam od sebe se ni dal na drugo particjo očitno ne znaste čitat pa sam klikate.

Daj preberi kaj sem napisal. Problem nastane če imaš disk ki ima OS in ti bo nova inštalacija naredila dual boot. Seveda se da to potem popravit/zbrisat stari boot OS, ampak če že imaš kišto odprto, ni lažje odklopit data kable od ostalih diskov da nimaš kasneje problemov?!


+1
ne trolaj TOP...

Alen T 1978 ::

trotl zihr stvari so vedno najboljše.
jaz vedno ob fresh instalaciji vedno prov 15 sekund gledam da se prepričam da sem izbral pravo particijo za install winsow. ker pol ko se zmotiš je prepozno.

se da v BIOS-u enablat/disablat diske?

BorutK-73 ::

Alen T 1978 je izjavil:

se da v BIOS-u enablat/disablat diske?

Odvisno od plate.

s6c-gEL ::

Izštekaj sata kabel ali napajanje od diska.

techfreak :) ::

Alen T 1978 je izjavil:

jaz vedno ob fresh instalaciji vedno prov 15 sekund gledam da se prepričam da sem izbral pravo particijo za install winsow. ker pol ko se zmotiš je prepozno.
Verjetno ni potrebno posebej poudarjati da za vse, kar bi lahko potencialno pogresal ob izgubi, potrebujes offline backup?

Drugace pa ja, fizicni izklop diska je najvarnejsa metoda.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

BorutK-73 je izjavil:

TOP je izjavil:

Sam od sebe se ni dal na drugo particjo očitno ne znaste čitat pa sam klikate.

Daj preberi kaj sem napisal. Problem nastane če imaš disk ki ima OS in ti bo nova inštalacija naredila dual boot. Seveda se da to potem popravit/zbrisat stari boot OS, ampak če že imaš kišto odprto, ni lažje odklopit data kable od ostalih diskov da nimaš kasneje problemov?!

Rad bi te videl kako bi tole rešu pri prenosniku.Kaj bi izklopu disk.

techfreak :) ::

Ce imas dva diska v prenosniku potem se zelo verjetno gre da je npr. SSD v main prostoru ter HDD v prostoru za DVD-ROM. V tem primeru enostavno vzames HDD caddy ven za cas namestitev in potem das nazaj noter.

krepki ::

Tudi sam bi rad namestil HDD v prostor za DVD-ROM pa me zanima kako to izvest?

ST-777 ::

krepki ::

Hvala mam glih lenovo prenosnik,zanima me samo ko bom kupoval SSD a ta nadomestek ko gre disk not namesto DVD-ROMa se posebej kupi ali je v kompletu in ali je to univezalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

vorantz ::

v kompletu zihr ni
mislim pa da je univerzalna reč

creed ::

Eno vprasanje imam. V svojem BIOSu mne najdem nastavitve za preklop iz IDE a AHCI. To pomeni da moram updateat bios?

LP

s6c-gEL ::

Lahko da imaš tako star mobo, da nima te opcije sploh.
Napiši model in verzijo biosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

creed ::

creed ::

Za bios mi pise tole:

Izdelovalec sistema GBT___
Model sistema GBTUACPI
Vrsta sistema x64-based PC
Inventarna številka sistema Nepodprto
Procesor Intel(R) Core™2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz, 2200 MHz, št. jeder: 2, št. logičnih procesorjev: 2
Različica/datum BIOS-a Award Software International, Inc. FE, 28.5.2007
Različica SMBIOS-a 2.3
Način BIOS Podedovano
Izdelovalec matične plošče Gigabyte Technology Co., Ltd.
Model matične plošče Ni na voljo
Ime matične plošče Base Board

LP

hojnikb ::

Tale plata ziher še ni mela ahci, sploh če ga ne najdeš v biosu..
#brezpodpisa

creed ::

Ima pol smisel nabavljat ssd in vgrajevat? Bi se poznala razlika med HDD in SSD na tej plati?
Ali bom imel probleme z zagonom win 8,1?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creed ()

hojnikb ::

Seveda ima smisel. Pač performance bo manjši zarad tega, sam še vedno par magnitud večji od hddja.
#brezpodpisa

Klemen86 ::

Med SSD in HDD je ogromna razlika tudi na tej plati, sam sem laufal par let SSD na malo novejši Gigabyte plati ravno tako brez AHCI. Ne bo pa SSD (posebej najnovejši) delovali s polno hitrostjo (imaš že na SATA vodilu omejitve, saj tvoja plata podpira max. SATA 2, če ne celo 1).

hojnikb ::

Stvar ma sata3Gbit, tak da tuki ni take panike. Bolj je problematičen IDE način, ki kr fino zbije random performance. Ampak še vseeno bo to tolk hitrejš od hddja, da je vredno vzet. Že ne druga, zarad tega ker lahko potem preneseš v drug komp.
#brezpodpisa

creed ::

Saj tako razmisljam...zaenkrat SSD, pol pocasi pa nova plata s procesorjem in ram, kar sem spraseval v sosednji namenski temi, tako da smernice imam.

LP

creed ::

Eno vprasanje...nabavil sem Cricial mx100 in na novo namestil sistem...win 8,1...isti sistem katerega sem imel predhodno namescenega na HDD, kjer je use delalo BP. Vendar se mi pojavljajo tezave. Obcasno se iz neznanega razloga programi zaprejo. In v zadnjih dveh dneh se mi je sistem tudi sesul....moder zaslon...napaka 0xc000021a in sistem se resetira in ponovno zazene. Sem guglal za napako pa zaenkrat resitve z neta niso pomagale. Ima kdo kako idejo? Je kak diagnosticni program, da vidim kje je tezava?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716290 (9782) opeter
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182435 (2062) BorutK-73
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
604857 (3761) creed
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453843 (2705) AgiZ
»

problemi po montaži ssd diska

Oddelek: Strojna oprema
121840 (1575) first_line

Več podobnih tem