» »

problemi po montaži ssd diska

problemi po montaži ssd diska

nejcko ::

Pozdravljeni!
Imam en problem, kupil sem ssd disk 120 gb corsair force. Prej sem imel dva trda diska na Sata + en zunanji usb. Je normalno delalo. Sedaj ko sem montiral še zraven en ssd disk, mi pa noče več iti v windowse in počaka na screenu kjer kaže asus od plate tudi v biose ne morem, če izključim zunanji disk in imam prikloplen samo ssd disk + 1 trdi disk dela normalno, v kolikor obesim zraven še drugi trdi disk in zunanji disk noče nikamor, ko sem v windowsih priklopim zunanji disk in dela normalno, do restarta seveda.
Plošča je Asus P5QPL-AM microATX,775,sata2, biose sem flashal in ni pomagalo.

Prosim za pomoč, za odgovore se zahvaljujem.

matonson ::

BIOS še resetiraj.

amigo_no1 ::

Prvo priklopi samo ssd
Dalje dodajaj po 1 hdd.

McLuzo ::

V biosu moraš nastaviti kateri disk je "glavni", ponavadi maš pod boot options.

McNato ::

Imaš vklopljen AHCI v BIOSu?

hojnikb ::

da ti ne dela težave kak dodatn sata kontroler. malo sprobavaj sata porte, če ni kir fuč..
#brezpodpisa

nejcko ::

Bios resetirat? To mislis da das default settings?, to sem naredil.
To mam nastavljen da je glavni ta ssd disk, tut boot settings da boota prvo iz njega.
AHCI, nikjer ni opcije v biosu, sicer mi piše ata+ide mode in imam nastimano na enhanced (SATA mode)
Bom probal porte samo problem nastane, če dam tretji disk zravn (usb-zunanji ali pa tudi sata), z dvema dela vredu računalnik, ko dam tretjega zraven pa zamrzne na začetku (tam ko piše asus ime plate in press del za biose) tut v biose ne morem če pritisnem del, ko izklopim zunanji disk resetiram pa dela normalno. Je možno da je to kaj povezano z napajalnikom?

jest10 ::

Podobno dela pri nas na eni HP mašini. Če je na plato priklopljen en sam SATA disk, se zadeva takoj zbudi. Če sta priklopljena 2 SATA diska, zadeva okoli 40s obvisi pri zaznavanju diskov. Pa ni važno katere diske obesim na plato.

pharaon ::

A si pri nameščanju Win imel priklopljene vse diske? Pri meni je bil problem to, ker se je mbr zapisal na navadni disk in ne na ssd. Torej pri nameščanju Win imej priklopljen samo ssd, nato pa priklopi ostale. Prav tako sem moral vklopiti AHCI v bios-u, ker drugače ni bootalo sistema.

nejcko ::

Pravkar ugotovil problem. Problem je delal USB HUB, ki sem ga imel priklopjenega zaradi pomanjkanja usb priklopov, hja micro atx plata.. Sedaj, ko sem ga izklopil in priklopil ostale diske dela normalno! Se pravi je ta hub za v smeti? dal sm za njega okoli 10€ pa 10 portov ma. Sedaj lavfa ssd disk + 2x sata trda diska + en zunanji usb disk!
Hvala za pomoč, lp

amigo_no1 ::

Pomoje je bolj problem ker ne dovaja dovolj amperaže.

nejcko ::

aja usb hub se lahk tut napaja posebi s kablom na štrom, tak da nevem, če je to krivo...

first_line ::

nejcko je izjavil:

Pravkar ugotovil problem. Problem je delal USB HUB, ki sem ga imel priklopjenega zaradi pomanjkanja usb priklopov, hja micro atx plata.. Sedaj, ko sem ga izklopil in priklopil ostale diske dela normalno! Se pravi je ta hub za v smeti? dal sm za njega okoli 10€ pa 10 portov ma. Sedaj lavfa ssd disk + 2x sata trda diska + en zunanji usb disk!
Hvala za pomoč, lp


Meni se Windows 8 beta niso hoteli inštalirati (nekaj je težilo okoli diska). Ko sem odklopil USB hub je pa lepo šlo. Pa na HUB ni bilo nič priklopljeno, ga bolj uporabljam za polnenje telefona ker ina 5A transformator zraven.

Če ga priklopim ko so winsi že inštalirani sicer dela a le z 1.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6215369 (5015) Karen
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716458 (9950) opeter
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464166 (3041) BorutK-73
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413718 (2945) Hanzo
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465499 (4995) opeter

Več podobnih tem