» »

BMW serija 1 (116d, 118d)

BMW serija 1 (116d, 118d)

1
2
»

Map ::

Oče ma na 3.0 Audiju porabo okrog 9 litrov, sosedi pa na eni stari Fabii 1.4 čez 10 litrov, mislim da okrog 11 ali 12.

Te strani je res brezveze gledat, ker je odvisen tudi način vožnje, cesta, pa če kaj težkega voziš je takoj več...

M-XXXX ::

gamecom je izjavil:

To je brezveze gledat to stran. Recimo za megane 2004 letnik dizel 1.5 100 konji je povprecna poraba nekaj ces 5 tko je na tej strani a moj fotr ima porabo z njemu 4.5l

Ta stran je popolnoma relevantna.
To pove, da je tvoj fotr rahlo bolj umirjen voznik, ali pa ima avto bolj prijazne relacije (manj mestne vožnje). In v vsakem primeru je to 10% razlike, kar je relativno malo.

Oče ma na 3.0 Audiju porabo okrog 9 litrov,

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

gamecom ::

Ja odvisno je od nacina voznje. Res da smo kar delec od mesta in je vecina voznje po pokrajini 50-90km/h

Map ::

Avto se ne vozi več na dolge razdalje, zato to ni olajševalna okoliščina. Zanimivo je, da drugi s približno enakim načinom vožnje, pa iste ceste in ista oz. malo manjša mašina pa kuri več.

Vidim pa, da je ta stran malo boljša, ker ima vsak uporabnik napisane okoliščine vožnje. Ponavadi napišeš avto pa ti vrže rezultat, o načinu vožnje ipd. pa nič.

BC3 ::

Map ::

Ja, ti se zanašaš na povprečje, poraba bo pa 20% večja.

BC3 ::

jaz se na nič ne zanašam, od kje ti ta ideja?
katera poraba bo 20 odstotkov višja?
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

bambam20 ::

Map je izjavil:

Ja, ti se zanašaš na povprečje, poraba bo pa 20% večja.

To ni res. BMW ima izjemno natačno že v tehničnih podatkih napisano povprečno porabo ( mesto, srednje dolge relacije in avtocesta).

MadMicka ::

BMW in verjetno tudi druge znamke ti računajo porabo samo, ko se premikaš, ko stojiš, pa ne. Kar pomeni, da je dejanska poraba višja, kot pa jo kaže računalnik v avtomobilu.

BC3 ::

tudi med vožnjo ti je ne kaže, če pritisneš sklopko. zato pa so strani, kot je spritmonitor uporabne, ker si z rednim vnašanjem prevoženih kilometrov ter natočenega goriva povprečno porabo lahko zelo natančno izračunaš.

Buggy ::

bambam20 je izjavil:

Map je izjavil:

Ja, ti se zanašaš na povprečje, poraba bo pa 20% večja.

To ni res. BMW ima izjemno natačno že v tehničnih podatkih napisano povprečno porabo ( mesto, srednje dolge relacije in avtocesta).


...a dej ga no srat. Tole ti kar tako z glave ves, ali si sam mal zmislu?

Avtomobilski proizvajalci prirejajo rezultate testov o učinkovitosti porabe goriv, je pokazala študija. Največji razkorak med uradnimi in dejanskimi podatki so ugotovili pri BMW, pri katerem sami poročajo o 30 odstotkov nižji porabi od dejanske.

Kdor dejansko gleda na normno porabo po brosurah novih avtomobilov in jih ima za sveto resnico, potem se pa na servis hodijo se pritozevat je zrel za nekam.

Machete ::

Če imaš šanso vzemi z iDrive (in trdim diskom), ker ful spremeni uporabnost bombonov in ti avto dejansko spremeni v pisarno.
Tudi za zabavo je super. Izbira glasbenih map z diska, dvdja, cdja.. whatever je lažja kot na PCju, Navigacija je jasno super, Bluetooth v povezavi je zakon. Bere ti SMSe, še glasovno ga lahko napišeš. Problem je samo v angleški izgovorjavi.. :/ Kličeš, šaltaš komade ipd, vse z glasovno komadno, gledaš filme (kar sicer nisem še našel uporabno) itd.. Karte pa za cirka 20eur naložoš sam preko USBja. Rabiš samo enega 'hackerja', ki se z tem ukvarja, oziroma ima namenski program, da ti da serijski ključ za tvoj avto (nekaj kot inštal key).. Če rabi kdo poznam Rusa, ki zrihta zadevo v nekaj minutah, plačaš pa na Paypal..

bambam20 ::

Buggy je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Map je izjavil:

Ja, ti se zanašaš na povprečje, poraba bo pa 20% večja.

To ni res. BMW ima izjemno natačno že v tehničnih podatkih napisano povprečno porabo ( mesto, srednje dolge relacije in avtocesta).


...a dej ga no srat. Tole ti kar tako z glave ves, ali si sam mal zmislu?

Kdor dejansko gleda na normno porabo po brosurah novih avtomobilov in ji ima za sveto resnico, potem se pa na servis hodijo se pritozevat je zrel za nekam.


Govorim iz svojih izkušenj, ker sem si lastil par BMW-jev in poraba iz tehničnih podatkov drži. Kaj bi še rad?

gamecom ::

Ocitno bom moral kupiti avto predcasno kot sem nameraval ker ga bom rabil. Nevem kaj naj naredim problem je ker se nism vozil v nobenem se in nimam predstave ali bo dovolj 116 konjev ali naj vzamem 143 konjev. Avto je tezak in me malo skrbi 118d je tolk mala izbira... sem v dilemi

116d, 03/2010 letnik, nima navigacije ima xenon..... itd. cena 12.000€, prevozenih 131k, kupljen v SLO, 2 lastnik
116d, 02/2010 letnik, navigacija... itd. cena 12.000€, prevozenih 133k, uvozen iz Nemcije, 1 lastnik
118d, 10/2009 letnik, navigacija... itd. cena 11.800€, prevozenih 107k, uvozen iz Nemcije, 1 lastnik

Zheegec ::

Avtomobili so kar težki, tako da le vzemi močnejšega, poraba ne bo praktično nič višja.
Cene so pa nenormalne, 12k€ za letnik 2010? Je vsaj zlat?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gamecom ::

Ja cene so precej navite v nemciji dobis za jurja cenej vec pa ne pa izbire mas vec sam mores pa znat nemsko itd......

mitja73 ::

gamecom je izjavil:

Ja cene so precej navite v nemciji dobis za jurja cenej vec pa ne pa izbire mas vec sam mores pa znat nemsko itd......

.... praktično vsi Nemci znajo tudi angleško.

Zheegec ::

Tudi 10k€ se mi zdi noro drago za 4-5 let star osnovni hatchback...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gamecom ::

Sam da ne bos mislil wolksvagen ima podobne cene da ne govorim o audijih ker so se drazji. Kolkr za katerga ce si navajen na renoja je to res drago ce pa hoces kako prestizno znamko kot je bmw, audi itd so to pa kar normalne cene. Zdaj te avtomobile ko sem dal so povna oprema z navigacijo cisto osnovni goli bos je cenejsi sam tako je brezveze kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

Buggy ::

oprosti ampak nas BMW 1 ni popolnoma nic prestiznega, razen cene :D

Map ::

Meni se pa 12k€ niti ne zdi tako dosti. Res da ni malo za tako majhen avto, ki je v bistvu najnižni rang BMWja, ampak sem vseeno pričakoval višjo ceno.

Bi pa jaz sigurno vzel močnejšega. Včasih še maš kaj v prtljažniku, pa poln avto in to kar hitro prinese dosti dodatne teže.

Zheegec ::

Zakaj bi pričakoval višjo ceno? Je ta avto kar koli posebnega? Izgled, moč, notranjost, šasija,... Vse je povprečno ali podpovprečno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Map ::

Ni nič posebnega, ampak takim znamkam v treh ali štirih letih cena ponavadi ne pade dosti. Vsaj par let nazaj jim ni, ko sem bolj spremljal oglase.

gamecom ::

Za ta avto ni skrbi da ga nebi ces par let mogel prodat za dober denar. Avtu ne pada cena kot ostalim. Problem je edino ker je izbira 118d tolk majhna da prakticno imam samo 1 avto na izbiro od 2009--> 2012 za ceno 12K EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gamecom ()

hojnikb ::

A ni razlika med 118 in 116 samo v tuningu in gre v resnici pri vseh verzijah za 2.0 dizl ?
#brezpodpisa

chucki ::

Bolj kot da se obremenjuješ, kateri motor kupiti, rajši pelji avto na pregled, ker 3/4 bmwjev ima zbite kilometre.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

gamecom ::

hojnikb

Ubistvu ja motor je isti 2.0 nvm kako je s sklopko pa turbino itd ali je ista kot pri 118d.

WarpedGone ::

Detajli so različni pri istem modelu znotraj istega letnika, zato so lahko le še bol različni med različnimi modeli istega/različnih letnikov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

Ma nevem no, res ti raje priporočam 3jko. 2009-2010 brez opreme dobiš pomoje že za podoben denar. Pelješ pa se vrhunsko. 1ka je res kar neki. mogoče čist tanova bi še šla. Ma stare so pa grde in precenjene.

gamecom ::

Karavanov je kokr hoces ampak ne rabim in ne maram karavana ker je grd.

n3zn4n ::

Video

Se to komu sliši kot problem z verigo? Nimam izkušenj s tem.. Jaz nisem čisto siguren če se je zvok motorja spremenil ali ne... sem pa malo paranoičen ker se zavedam da je pri teh motorjih to pogosta težava... rajši dam zamenjat (sicer bo strošek verjetno ogromen), kot pa da gre cel motor po gobe.

hojnikb ::

n3zn4n je izjavil:

Video

Se to komu sliši kot problem z verigo? Nimam izkušenj s tem.. Jaz nisem čisto siguren če se je zvok motorja spremenil ali ne... sem pa malo paranoičen ker se zavedam da je pri teh motorjih to pogosta težava... rajši dam zamenjat (sicer bo strošek verjetno ogromen), kot pa da gre cel motor po gobe.


Slisat ni tko na prvo zogo. Lahko tudi ropoče izpuh oz. flex komad med kolektorjem in izpuhom.

V vsakem primeru, če ma stvar več k 200kkm in je se na prvi ketni, zamenjaj. Ketna ni rečen da bo začela ropotat, predn jo utrga...
#brezpodpisa

chucki ::

Ni tezava, ampak je must have da menjas pri 200km
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

n3zn4n ::

Hvala za mnenje.... saj na koncu, za vse take zadeve je v prvi vrsti mehanik, ne ST, ampak zelo cenim "glas ljudstva"... ne zaupam najbolj nobenemu mehaniku in mam nek zadržek, da me ne bi naplahtali prehitro, da je treba menjat verigo.. sam sem nekako ekonomsko računal da bi to bilo pri cca 160.000-180.000kkm...

zmede me, ker je nekako nek zvok, kot da bi bil ropot, spet po drugi strani pa je mogoče to nekaj čisto normalnega/drugega in me samo daje domišljija/paranoja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed SW 1.4 2017 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17033857 (5850) PeternelG
»

Poraba starega twingota cliota 1.2 58KM (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
906713 (4109) KAVINSKY
»

Stroški vzdrževanja avtov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13330905 (15089) kajetan
»

Seat Leon ali Toyota Auris (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5515188 (13163) MaticKregar
»

Novi BMW 320d (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15135702 (31205) Blinder

Več podobnih tem