» »

Piaggio Ciao

Piaggio Ciao

gamer12345 ::

Kopujem si en moped, pa me zanima al rabiš za ciaota izpit ali ne? Za flexerja vem da ga nerabiš.

LP!

heero ::

po zakonu ja , realno pa ne, samo moras imet papirje

gamer12345 ::

heero ::

moder ciao zgleda najbolj normalen , tega grillo spoh ne it gledat ker je predelan in bos imel non stop probleme z njim , bravo pa je še kr vredu (po izgledu)

gamer12345 ::

Sej ta je men tut nekot najbolj.

Ka pa tole, res nerabiš izpita
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=857...


Ka pa za avtomatika a3 rabiš izpit?
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=855...

heero ::

puch-a nebi imel niti mrtev za izpit pa je isto kot pri ciao-tu po zakonu ja v praksi ne , za automatika pa rabis izpit

gamer12345 ::

Pol za piaggio bravo, grillo, SI tut ne rabiš izpita?

heero ::

to so vse isti motorji samo "karoserija" ni ista , kot pravim po zakonu rabis ampak ti ne bo nobeden tezil

hojnikb ::

kot pravim po zakonu rabis ampak ti ne bo nobeden tezil

sepravi se zglasi k tebi, ko ga ustavijo in vzamejo motor :)
#brezpodpisa

heero ::

ce ve gdo sem zakaj ne hahahaha

sej sem mu napisal da po zakonu rabi izpit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: heero ()

gamer12345 ::

Evo motor je doma

Kupil sem Piaggio Bravo

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=853...
Dau pa sm 320€

heero ::

dober je mogoce malo drag ampak je ok . podobnega sem imel tudi jaz samo prednja luc je bila od cros motorja in crne barve je bil in sedez malo lepse nategnjen drugo je isto

gamer12345 ::

Eno uprašanje mam.
Ko motorju dam malo bolj gasa začne odzadih ropotat. Ropot prihaja iz pod pokrova kjer je variomat, vendar pri zadnjem kolesu ko se še neki vrti ( nevem kak se tistem reče). Ko bi blo lahk narobe??

heero ::

tisto je sklopka, ce ti normalno vlece vozi dalje

gamer12345 ::

Aha, motor vredu vleče tudi v večje klance. Zaj pa še neki spredno žarnco je treba menjat, sam žarnca je pa prlotana noter. Tak to more bit al je to ker posvoje delu?

heero ::

po svoje je delal odlotaj in zamenjaj in predelaj na navadno da lahko odklopis ko ti spet crkne

Tajda0 ::

živjo mene pa zanima ker kupujem prvič motor in sem neizkusena.Kupila si pa bom piaggio ciao, in me zanima če mi lahko kdo malo bolj podrobno pove a je to na gorivo potrebujes izpit in tako...

Vikking ::

piaggo ciao ima 2T motor z notranjim izgorevanjem. Torej potrebuje gorivo (bencin + 2T olje).

Kar se tiče izpita pa je že bilo nemalokrat povedano. zakon pravi takole, ko govorimo o kolesih in kolesih s pomožnim motorjem (za katerega se ne potrebuje izpit in čelada->14let+):
kolo s pomožnim motorjem je enosledno vozilo (kolo, skiro ipd.) s pomožnim motorjem, katerega delovna prostornina motorja z notranjim izgorevanjem ne presega 50 ccm in katerega hitrost na ravni cesti je konstrukcijsko omejena na največ 25 km/h;

Čelada je obvezna za vse, ki so mlajši od 14let.


Druga stvar na katero je potrebno biti previden pri nakupu, kolesa s pomožnim motorjem:
- da ima moto dokumente (obvezno homologacijo), iz katere je razvidno da gre za kolo s pomožnim motorjem. Kolesa brez homologacije so praviloma cenejša.
- kolo s pomožnim motorjem, ki je brez paprijev, lahko policist osebo s takšnim kolesom, kaznuje oz. odredi izredni tehnični pregled (možen odvzem kolesa, kazen).
- naknadna predelava kolesa, za doseže višje hitrosti (policist opazi), ter lahko zopet odredi izredni tehnični pregled.

Torej, kolo s slovenskimi papirji-homologacijo, ter brez predelave. Torej pred ogledom kolesa s pomožnim motorjem, najprej zahteva dokumentacijo, šele potem ogled kolesa. Ne nasedaj na obljube da papirji so, sam jih nima pri sebi, da jih boš dobila naknadno (ker jih nikoli ne bo).

Mogoče si oglej še Tomos Flexer, motor s pomožnim motorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

melvooss ::

zivjoo mene pa zanima ali gdo tu gor prodaja ciaota?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016574 (4333) woroh4
»

ATV bashan

Oddelek: Loža
337407 (1943) Domen12
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8417740 (9626) tech level
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512743 (4142) Gapi
»

Želim kupiti maksi skuter 250-350 ccm

Oddelek: Na cesti
63765 (3576) hojnikb

Več podobnih tem