» »

Ebay-Paypal-Top up

Ebay-Paypal-Top up

«
1
2

mannix ::

Pri ebayu želim plačati izdelek z paypalom,na katerega sem naložil denar z top up funkcijo preko trust paya. Ko grem na blagajno in izberem plačilo z paypalom se morm prijaviti v paypal, ko storim to pa se mi odpre prazni okenček za registracijo kreditne kartice!!! :( nevem zakaj potrebujem kreditno kartico ko pa sem že nakazal denar na paypal brez kartice . Ali ima kdo podobno težavo oziroma bi bil hvaležen za pomoč in nasvet !
Hvala lepa
Lp Mannix

Nikonja ::

Kartico moraš imeti v vsakem primeru gor zato če slučajno ti koga zaj, ali tebe kdo zaj. ti lahko oddtrgajo ali vrnejo dnar. Zaščita pač!

alese ::

kolikor vem, je kartica pogoj da imaš na pal račun in ni mi povsem,kako si se sploh registriral brez kartice.

rdecaluc ::

Jst nimam kartice in čisto normalno plačujem.
Est modus in rebus. ,typos

s6c-gEL ::

alese je izjavil:

kolikor vem, je kartica pogoj da imaš na pal račun in ni mi povsem,kako si se sploh registriral brez kartice.

Ne, ni pogoj.

Nikonja je izjavil:

Kartico moraš imeti v vsakem primeru gor zato če slučajno ti koga zaj, ali tebe kdo zaj. ti lahko oddtrgajo ali vrnejo dnar. Zaščita pač!

Kakšna zaščita ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Alamar ::

Ni pogoj, če hočeš odpreti paypal račun in naložiti denar nanj, je pa očitno pogoj, če hočeš na ebayu plačati izdelek, za katerega prodajalec zahteva verificiran paypal račun.

alese ::

zaščita, da imajo kje denar vzet, če si koga okol prinesel.očitno ima pal mnogo oblik,za katere sploh ne vem, ko sem se jaz registriral je bil pogoj da imaš kartico.in še ko si se registriral si lahko porabil samo določeno vsoto, potem si moral plačati servis za 1 evrov da so te verificirali preko katerega naše banke si dobil na izpisku štirimestno kodo, ki si jo moram vtikpati v poseben obrazec in šele potem si lahko imel vse ugodnosti in plačeval tudi večje zneske. kaj je to trust pay ne vem in ne znam to nalagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Slooki ::

Mannix.
Kdaj si nakazal denar ?
Pa prever na paypal-u, če je denar že gor.
Paypal zahteva kartico samo takrat, ko denarja na PayPal-u ni.
Lp

bastadu ::

Tole instant nakazilo (do 4 ure) na Paypal top-up deluje tudi čez vikend, ali samo čez teden v času plačilnega prometa?

Daniel ::

V času plačilnega prometa.

Bretteride5 ::

Živjo. Sem nova uporabnica paypala in me zelo zanima tole plačevanje preko top up oz trust pay, pa me interesira, če mi lahko nekdo podrobno razloži kako to sploh deluje.
Če sem prav razumela ni treba imeti kreditne kartice pri registraciji, le greš na top up stran in se vpises z paypal računom, prepišeš podatke za nakazilo in greš na banko ter izpolneš upn nalog in je isti dan že nakazano?
Kako je pa z valutami? Če npr naložim v € a je nujno, kako potem nakažem nekomu z $?

Lp

rdecaluc ::

Ustvariš paypal račun, izbereš top-up, se prijaviš, izbereš vsoto denarja, banko, izpišejo se ti podatki kam plačat preko položnice, plačaš, viola! :D

Edino kar je pri nekaterih prodajalcih keč, je to da želijo imet "verified paypal", kar pomeni da more biti vezan na kartico na ime. Torej pri takih trgovcih ne boš mogel kupovat brez da je kartica.
Est modus in rebus. ,typos

opeter ::

@Bretteride5:

Če si boš v dveh letih (24 mesecev) naložila več kot 2.000,00 EUR se boš morala identificirat, torej naprintati en obrazec in le tega poslati preko faxa skupaj s fotokopijo osebne izkaznice in/ali potnega lista ter po možnosti še kakšnega računa na podani ameriški naslov Paypala.

Morajo se prepričati, da nisi nek terorist ipd.

Brez heca, ne šalim se.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Odgovor ::

Ima še kdo težavo, da ni več možno naložiti na paypal preko top-up?

Machete ::

pojdi na https://www.paypal-topup.si
in si oglej celozaslonsko obvestilo: Service temporarily unavailable.

Očitno je storitev zaradi X razloga trenutno 'offline'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Krrokarr ::

Tole sem zasledil na enem drugem forumu:

"Tisti, ki so (smo) do sedaj polnili Paypal račun preko topup sistema (to pomeni z nakazilom preko UPN položnice na Trustpay račun, ki je prenakazal sredstva na naš račun), to od 1. maja letos v Sloveniji (in še nekaj držav je zraven) zaradi prekinitve pogodbe med družbama Paypal in Trustpay ni več možno. Na spletni strani https://www.paypal-topup.si uporabnike obveščajo, da sistem (trenutno) ne deluje.
V razgovoru so mi odgovorni na Paypalu razložili, da naj bi sistem za Slovenijo nekega dne ponovno zaživel preko družbe Trustly. Glede na poslovno politiko Paypala in kooperacijo z gigantom Ebay, pa glede na delovanje konkurence pri spletnem trgovanju osebno dvomim, da bo do tega res prišlo.
V kolikor želimo še naprej poslovati s Paypal računom, nam torej preostane vnos kreditne kartice, po zadnjih zbranih podatkih je pri nas glede na stroške najugodnejša Visa electron."

Tako da, kot kaže smo do nadaljnjega obsojeni na kreditne kartice ... :(

opeter ::

Tudi jaz imma isti problem, ker bi tale TopUp včasih dobro prišel za kakšen večji znesek nakazat.

Obenem pa limit na kreditni tudi ne morem dat višje ... :(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jero_no1 ::

Vzameš NKBM ali Banka Koper predplačniško Viso in je problem rešen (izbereš tisto, kjer imaš poslovalnico bližje)

kajetan ::

mama mia... top up sem uporabljal leta in leta.. in tudi več moneybookersove/skrill kreditne ne sprejmejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

BlueNik ::

Kaj pa je problem s temi karticami ala visa electron (pac te predplacniske al kako se jim ze rece)? A ni to najlazja opcija? (Imam obcutek kot da sem neki spregledal :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BlueNik ()

OvCa77 ::

Delajo vse kartice, samo denar rabiš
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

BlueNik ::

Hotel sem vprasati kaka je prednost tega "top up" pred kreditnimi karticami.

s1m0n ::

Saj se bo vrnil Top Up pod okriljem podjetja Trustly.
Kdaj pa se bo to zgodilo pa je vprašljivo.

mtosev ::

BlueNik je izjavil:

Hotel sem vprasati kaka je prednost tega "top up" pred kreditnimi karticami.

Mogoče vsi nimajo kartice pa pač rabijo tole?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m3k ::

Excavator ::

Sem nakazal preko trustpay in mi nič ne javijo, banka pove, da je bilo nakazano, paypal se ne javi, nato pa pride na račun nazaj nekje okoli 7€, ostalo pa so si vzeli za "transakcije" o.O

Pyromanic ::

Kako si si ti nakazu prek truspaya, če že kar neki časa ne deluje (trustpay = paypal top up)
Za vsako nakazilo, si dobil enkratno referenčno kodo. Če si uporabu staro in si na konc vsaj neki dubu nazaj bod srečn.

Excavator ::

Okoli 1 teden nazaj..

Pyromanic ::

Od 1. maja top up (trustpay) več ne posluje s paypalom.
Kaj si kar uporabu kakšno staro referenčno številko, al kar njim direkt nakazu in upal da boš ti dobil na paypal. Tuki neki ne štima.

janezvalva ::

večina storitev, še posebej pa spletne trgovine zahtevajo verificiran paypal račun.
verificira pa se takole: s svoje kartice (lahko je debetna) si pošlješ simboličen znesek
na svoj paypal račun, znesek ti potem vrnejo. vse skupaj stane cca 1€ in postopek traja
par minut.
s tem se tudi veže tvoja kartica na tvoj paypal račun


potem lahko uporabljaš svoj verificiran paypal račun takole:
 .

.



če nimaš dovolj sredstev na računu, izbereš plačilo s kartico, kar ti potem trgajo direkt is tvojega TRR:

 .

.



enostavno

pri paypalu lahko uveljavljaš vračilo denarja, če bi bilo karkoli narobe z izdelkom oz. storitvijo, do 180 dni od dneva nakupa.
podpora uprabnikom je dosegljiva na telefonu, in sicer na: 00353 1 436 9111 (Irska)
predhodno (pred klicem) se je potrebno prijaviti v svoj pp račun, kjer dobite enkratno kodo.

dodatno lahko dobite informacije na njihovem forumu in sicer: https://www.paypal-community.com

pozdrav

Pyromanic ::

@janezvalva: mislm, da to tvoje spada v paypal temo, tuki je govora o top up, kjer si lahko nakazal na paypal račun brez katerekol kartice

Kovac93 ::

Top up kar na enkrat ne deluje več?
Kako drugače nakazati denar na paypal brez kartice?

amacar ::

Rečeš "kolegu" da ti nakaže iz svojega paypala, ti mu daš denar na roko/trr. Bo pa verjetno malo več provizije, pri 100EUR cca 4EUR, razen če že ima denar na paypalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Kovac93 ::

Ok, tudi to je opcija, ali da mi kar nekdo drugi naroči....
Da pa topup ne dela več je kaj novega?

amacar ::

Že nekaj časa ne deluje, vsaj cca 2 meseca.

Mordecai ::

No jaz sem tudi prišel na top up idejo. Baje Trustly dela, ampak kasperrsky mi venomer blokira, da je phishing site. No vseeno sem probal in nisem šel do kraja, saj trustly nuca dejansko geslo od nlb klika, se pravi, da dobi nadzor nad mojim računom.
Meni so rdeče lučke zasvetile in nisem nadaljeval. A lahko kdo potrdi, da je to legit? Raje si grem predplačniško zrihtat...
https://www.paypal-topup.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mordecai ()

blackbfm ::

kje si vidu da nuca geslo od klika, pojavi se obrazec za nek username in enkratno geslo nikjer pa nič ne piše kaj in kako..brezveze

Mordecai ::

Ja če še greš naprej zahteva geslo.

blackbfm ::

to si narobe vidu, nimajo oni kej delat s klik geslom

Mordecai ::

Nič nisem narobe videl. Sem tvegal pa nadaljeval, ker na tem računu nimam veliko. Dejansko se trustly poveže v moj nlb klik. V drop down meniju vidiš svoj račun pa količino sredstev.
Nek error se zgodi in mi ni šlo prenest denarja na paypal. denarci so še nedotaknjeni. Spremenil geslo. Bullshit vse skupaj če me vpraša kdo.

jc ::

Jaz sem si prenakazal 600 EUR brez težav. V kliku rabiš ustvariti App password in potem še OTP generator. Potem pa z njima avtoriziraš prenakazilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jc ()

Kekec ::

To nebo dolgo delalo, bo NLB, če že ni zablokiral.

jc ::

NLB jim je omogočil to. Upam da res ne mislite da vam to prosto po računu šari? Ker potem ne vem kako uporabljate Paypal kjer tudi morate pisati paypal geslo na karneko stran...

Kekec ::

jc je izjavil:

NLB jim je omogočil to. Upam da res ne mislite da vam to prosto po računu šari? Ker potem ne vem kako uporabljate Paypal kjer tudi morate pisati paypal geslo na karneko stran...


Ne ni jim.

bastadu ::

jc je izjavil:

NLB jim je omogočil to. Upam da res ne mislite da vam to prosto po računu šari? Ker potem ne vem kako uporabljate Paypal kjer tudi morate pisati paypal geslo na karneko stran...

Paypal geslo se vedno vpisuje zgolj na paypalovo stran, veliko sreče če ga ti vpisuješ kamorkoli drugam :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

kajetan ::

ne dela. sem uporabljal par let -

najlažji način da uporabljate paypal (če nimate prave mastercard) je da si na skrill.com naredite predplačniško mastercard, ki vam jo pošljejo domov. letno boste za to kartico odšteli meni se zdi 10€... potem si naložite keš na svoj skrill acount (skrill ima tudi svoj account v slovenski banki) in povežete mastercard s paypalom na paypalovi strani. to je to..

Gogo ::

Varijanta s skrill.com ni najcenejša in tudi ne najboljša. Letno ti računa 10€, meni pa NKBM računa 10€ za štiri leta za Viso Electron kartico. Polnim pa jo kar preko elektronske banke. Viso elektron ima tudi Banka Koper, ABanka itd.
Poleg tega pa lahko dvigaš sredstva z paypala le preko Visa Electron kartice. Ne vem, če ti to omogoča Debit MC.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

amacar ::

Revolut (https://revolut.com/) je brez provizije.

sivkrokar ::

Paysafecard tudi omogoča naročilo predplačniške Mastercard kartice (z vsemi provizijami seveda :D)

opeter ::

Ali mi lahko nekdo pomaga pri Pypal Topup oz. tem Trustly-ju? Sedaj so dodali več bank, ampak se mi zalomi pri tem koraku:


Kaj moram tukaj vpisati?
Kakšno up. ime in geslo?
Ker od Paypala sem moral vpisat že v prejšnjem koraku.

Nihče ni nalagal denar na Paypal v zadnjem času?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734668 (17699) plusdzabaka1
»

NLB klik -> PayPal

Oddelek: Pomoč in nasveti
127160 (6359) Pyromanic
»

PayPal brez kreditne kartice

Oddelek: Loža
3110398 (7959) SaXsIm
»

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Oddelek: Igre
4311193 (9910) Oktan
»

Paypal & Moneybookers (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5511774 (6698) s6c-gEL

Več podobnih tem