» »

Popravni izpiti in maturitetni tečaj

Popravni izpiti in maturitetni tečaj

lawar1 ::

Zdravo! Obiskujem 3. letnik gimnazije, ki sem ga nažalost zaključil neuspešno s štirimi popravnimi izpiti. Nažalost letnika ne morem ponavljati, saj sem že ponavljal 1. letnik. Zanima me, če grem lahko vseeno popravljati predmete prvi in drugi rok in v primeru da naredim tri predmete na isti šoli, mi ostane še eden, ki bi ga naredil septembra izredno, ter se vpisal v maturitetni tečaj in naslednje leto opravil maturo? Hvala za informacije. Lp
  • spremenilo: lawar1 ()

A120 ::

če imaš 4 popravne avtomatsko padeš. glede na to da si že 1x ponavaljal lahko delaš izpite kot občan (nekaj je za plačati) in se potem vpišeš v 4 letnik ko narediš. obiskovanja pouka pa mislim da ti ne more preprečiti nihče glede na to da je šolstvo v sloveniji zastonj

lawar1 ::

Mi prosim razložiš kako se delajo izpiti kot občan? Kdaj/Kje?
hvala za odgovor.

A120 ::

Mislim da na šoli. najbolje da to vprašaš na šoli. ampak možnost definitivno je. imam znanca ki je šel skozi to ampak nevem pa točno postopka

lawar1 ::

Ko narediš izpite potem eno leto "pavziraš" in si brez statusa dijaka?

freesty ::

Ti naredi med pocitnicami vse izpite kot obcan in se potem normalno vpisi v 4. letnik.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

zbrisan ::

Plačat moraš za status in da se vpišeš kot občan, verjetno boš lahko opravljal 2 oz. 3 izpite kot popravce, brezplačno, 4. izpit bos moral pa plačati izpiti so priblizno 45 €, status pa obdrziz za celo leto, se pravi od septembra 2014 do septembra 2015, lahko bos tudi delal prek studenta.
Izpite se opravlja po dogovoru z profesorjem poljuben dan in ura, komisije pri pisnem ali ustnem ni, sta sama z profesorjem, ali pa se kateri od dijakov, ki dela isti izpit. Lahko pa pogledas v publikacijo (tista knjigca ki si jo dobil na zacetku leta), in pogledas kdaj so razpisani datumi za izpite. gres po poloznico placas, se prej pa spolnis prijavnico, ki je enaka kot tista za popravce.

lawar1 ::

Najlepša hvala za odgovor. Predvsem me zanima, če se izpite opravlja med julijom in avgustom in ko opravim da se lahko vpišem septembra 2014 v četrti letnik? Gre se mi za to, da ne bi še enega leta zapravil in sedel doma.

zbrisan ::

Prijavi se za 2 popravca julija, in 1 popravec in 1 izpit avgusta. Seveda ce je to mogoce, pojdi uprasat, in hitro se prijavi, ker casa ni ravno veliko na razpolago.

lawar1 ::

Bom se jutri pozanimal pri svetovalni in sporočim kako in kaj. Hvala za pomoč.

FTad ::

lawar1 je izjavil:

Bom se jutri pozanimal pri svetovalni in sporočim kako in kaj. Hvala za pomoč.


to bi moral takoj narediti, ne pa spraševati tukaj, saj imajo tam najbolj točne informacije glede tega in kaj v takih primerih naredit...

AndrejS ::

Včasih si se lahko vpisal v višji letnik z enim popravnim - sedaj ne vem če še je tako. Samo si ga moral hitro narediti ! Je pa res da si moral za to imeti kakšen dober razlog - zdravstvene probleme

noraguta ::

lawar1 je izjavil:

Zdravo! Obiskujem 3. letnik gimnazije, ki sem ga nažalost zaključil neuspešno s štirimi popravnimi izpiti. Nažalost letnika ne morem ponavljati, saj sem že ponavljal 1. letnik. Zanima me, če grem lahko vseeno popravljati predmete prvi in drugi rok in v primeru da naredim tri predmete na isti šoli, mi ostane še eden, ki bi ga naredil septembra izredno, ter se vpisal v maturitetni tečaj in naslednje leto opravil maturo? Hvala za informacije. Lp
a nimate psihologinje oz svetovalke? njo pejt vprašat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Phantomeye ::

V 'spomladanskem' roku imaš pravico opravljanja dveh popravnih izpitov (ne glede na to ali imaš samo dva ali pa 10). Potem se pa izpišeš in greš delat izpite kot občan. Opravljanje izpitov seveda plačaš. Neglede na uspeh.

Moj sošolec iz srednje jih je na tak način naredil 6 (ker je zmutil sistem nekako, da so mu odobrili še jesenski rok in potem še zimskega (zaradi nekih poplav, zaradi katerih se kao ni mogu učit)).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Popravni izpit

Oddelek: Loža
81783 (1404) zee
»

Popravni izpiti

Oddelek: Šola
101749 (1415) buttplugs
»

Plačljivi popravni izpit

Oddelek: Šola
71537 (1306) matobeli
»

Nedokončan letnik

Oddelek: Šola
71072 (975) bananaman12

SŠ in popravni izpiti

Oddelek: Šola
2210440 (9082) Venum

Več podobnih tem