» »

bonbon internet na hrvaškem

bonbon internet na hrvaškem

petzup ::

Ali je že mogoče kdo uporabljal to čudo? Kolikor vidim stane 3kn(300mb) na dan kar je cca 10kn za 1gb podatkov, ampak mi je vse skupaj sumljivo če ne gre za kakšno prevaro.
Če je kakšen rojak ki pozna te zadeve bi prosil za kakšne informacije, med drugim tudi kje se da to zadevo staknt in kakšna je kaj pokritost okoli..

stb ::

sese12 ::

Lani sem ga uporabljal na morju. Zadeva dela BP.

XsenO ::

Ta stara je to lani in letos uporabila za tablico in ji dela super
1 + 1 = 1

petzup ::

Kako je pa glede USB ključka, bi lahko kar enga z kitajske naročil za par €, ker pri nas so kar visoke cene in pa zanima me še glede omrežja oziroma glede same pokritosti, meni na telefonu vleče t-mobile hr, predvidevam da je to ok?

Tilen ::

petzup je izjavil:

Ali je že mogoče kdo uporabljal to čudo? Kolikor vidim stane 3kn(300mb) na dan kar je cca 10kn za 1gb podatkov, ampak mi je vse skupaj sumljivo če ne gre za kakšno prevaro.
Če je kakšen rojak ki pozna te zadeve bi prosil za kakšne informacije, med drugim tudi kje se da to zadevo staknt in kakšna je kaj pokritost okoli..



Najbolje, da vzameš kar Mobitelovo ponudbo. 10 EUR za neomejen prenos podatkov na mesec preko T-Mobile. Lani sem koristil na Malem Lošinju in je delovalo odlično (10 mbit/s praktično povsod).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ToniT ::

Tilen je izjavil:

petzup je izjavil:

Ali je že mogoče kdo uporabljal to čudo? Kolikor vidim stane 3kn(300mb) na dan kar je cca 10kn za 1gb podatkov, ampak mi je vse skupaj sumljivo če ne gre za kakšno prevaro.
Če je kakšen rojak ki pozna te zadeve bi prosil za kakšne informacije, med drugim tudi kje se da to zadevo staknt in kakšna je kaj pokritost okoli..



Najbolje, da vzameš kar Mobitelovo ponudbo. 10 EUR za neomejen prenos podatkov na mesec preko T-Mobile. Lani sem koristil na Malem Lošinju in je delovalo odlično (10 mbit/s praktično povsod).


Ta zadeva bo crknila 30.6.2014, pa tudi ni več 10 EUR/mesec, temveč 20 EUR/mesec,

Drugače pa jaz rad uporabljam Internet Dan od T-mobile, ki je 10 kun na dan, kar je ugodno za kak teden dopusta v CRO.

Tilen ::

Do konca maja je bilo 10 EUR / mesec. Akcijo že ves čas (od lani) samo podaljšujejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

stb ::

S 1. julijem bo šele postalo zanimivo, ker bodo cene za roaming podatkov šle še bolj dol, po novem pa regulativa zahteva tudi možnost roaming pogodbe z lokalnim operaterjem, z obstoječo SIM kartico domačega operaterja. Konkreten primer: Mobitelov naročnik za 1 mesec sklene pogodbo (npr kupi kodo za naročnino in pošlje SMS na določeno številko) z bonbonom/ht/vipnet... in uporablja njihovo omrežje, s čimer se znebi Mobitela kot posrednika (ki si vzame večji del "stroškov").

stb ::

European Union roaming regulations @ Wikipedia
PDF: http://europa.eu/rapid/press-release_ME...
Tega našim operaterjem še ni potrebno oglaševati in jim niti ni v interesu. Slutim pa "tehnične težave", "nekompatibilnost" in podobne, že slišane izgovore.

Tilen ::

70 centov za en megabajt. No, sedaj si pa izračunaj kako "slaba" je bila lanska ponudba Mobitela - 10 EUR za neomejen prenos podatkov. Če bi porabil 2 GB po tem ceniku, bi plačal 1433 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

10 EUR za neomejen prenos podatkov.

misliš rečit, "neomejen" :)
#brezpodpisa

Tilen ::

Ja ne vem, kako si ti to predstavljaš. Pokuril sem 3,5 GB podatkov s povprečno hitrostjo cca 10 mbit/s, za 10 eur, v 10 dneh. Lahko bi koristil še več, če bi hotel, vendar se je dopust končal.

Po zgoraj omenjenem ceniku bi to stalo 2500 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

ti paketi nikol niso neomejeni ;)

Drgač pa ja. Mobitel ma nesramno drag prenos podatkov. Ravno danes, ko sn bil blizu meje, sn opazo z smsa, da za nas predplačnike stane prenos podatkov skoraj enako, če si v tujini ali doma ;((;((;((
#brezpodpisa

Tilen ::

@hojnikb

Meja za omejitev hitrosti je bila pri 20 GB prenosa podatkov v omrežju T-Mobile (HR Cronet). Za 10 EUR. To je bilo za 10 dni več kot dovolj in vredno vsakega EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

Tilen je izjavil:

@hojnikb

Meja za omejitev hitrosti je bila pri 20 GB prenosa podatkov v omrežju T-Mobile (HR Cronet). Za 10 EUR.

dafuq no, to je prav smešna cena (kjub 20GB capu)...

Hmm in še nekaj...zgleda da mobitel pri teh net paketi še poleg capov daje omejitve hitrosti ;((
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tilen ::

Seveda. Sedaj pa pretvori to v cenik, ki si ga želi STB. Omejitve so pri nas zaradi vedno večje pokritosti z LTE in ker ima tudi vedno več naprav podporo za LTE. Moram pa priznati, da mi na dopustu ni lovilo LTE, tako da tega pa res nisem mogel preizkusiti. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

hojnikb ::

hja no, ko bi vsaj ble samo omejitve hitrosti, ne pa tudi data capi.
Al pa hitrost po data capu, ki ne spominja na nekaj, kar se je fural v 90'
#brezpodpisa

Izaso ::

Uporabljam že drugo leto, zadeva deluje vrhunsko. Si na T-mobile omrežju in sploh nobenih problemov. Tudi če dnevno pokuriš 300MB pošlješ sms z besedo HOCU in imaš spet novih 300MB za isti dan. Simpl. Komuniciraš pa prek številke 13977, ki so jo letos spremenili!

petzup ::

@Izaso, sem danes dobil kartico pa mi ni čisto jasno, dejansko samo kartico vtaknem v telefon, grem na hrvaško, preklopim na T-mobil in že imam internet?
Sicer sem dobil navodila neka zraven ampak so tako površno napisana, pa me je strah da kaj ne kiksnem...
Pa razmišljam da bi kar 160kun dal da imam za celo leto internet, če sem prav to razumel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petzup ()

petzup ::

Sem sprobal ampak meni je deloval tako,tako.. en čas je lepo delalo potem proti večeru pa nič kljub dobrem signalu in vsem..

krneki ::

Problem je edino ko potrošiš tistih dnevnih 300MB, ti začne colat po 1MB = 0,7kn in preden dojameš da si prekoračil limit, ti lahko gre ves denar na kartici v maloro.

Tilen ::

Mobitel je izboljšal ponudbo. Sedaj je na voljo 30GB (neomejeno) za 10,90 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

petzup ::

@krneki, ja se mi je ze zgodilo da je 300mb šlo mimo pa sem potem še 15kn zapravil zraven.. Sem sedaj na androidu nastavil limit pri 280mb warning pri 290mb pa izklop in je najbolj ziher.
Sicer pa sej je vse kul pri mobitel, simobil in podobnih, vendar te zadeve špilajo samo tekom poletja, sam pa hodim na morje skozi celo leto na vsak mesec po kakšnih par dni tako da je potem simobil ali mobitel neuporaben, oziroma uporaben je ampak so stroški potem čisto drugačni, tako da se mi zdi v tem primeru še vedno boljše kakšen bonbon,vip, tele2...

krneki ::

Pri vskem so ene fore na katere moraš paziti, da te ne nategnejo. Recimo pri Mobitelu je precej zoprno, če imaš dopust recimo 26.7-5.8...se pravi skoraj 22 eur za teh 10dni. Še bolj zoprno pa ko pozabiš izklopit automatično izbiro roaming ponudnika (spet predno dojameš imaš 50eur računa).

Si kar predstavljam kako lupijo manj tehnično podkovane ljudi.

eales ::

Ugoden paket ima tudi TELE2. 3GB za 50kun(cca. 6,66€)in veljavnost 30 dni, brez dnevnih omejitev in ukvarjanja s podaljševanjem.

eales ::

petzup ::

No pri bonbon maš celo foro 45kun za 5gb je neka akcija kupiš paket za 90kn pa dobiš 50posto popusta.. sicer so pa zdej vse skupaj za 10% dvignli in je tarifa recimo za 10kn paket 11kn, baje pa naj bi bilo to pri vseh ponudnikih in ne samo pri bonbon.

gklun ::

Glede Bonbon interneta, če jest prou zastopm, najprej naročiš sim za 10e pol pa na pumpi Ina al pa u kiosku napolneš za npr 30kn če bi rad 10x vklopu 300MB?

Daniel ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127309 (9941) Daniel
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326310 (5259) MrStein
»

Prepaid internet na Hrvaškem (in drugje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
254264 (2678) sunny12321
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124894 (16539) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246319 (5575) Samson

Več podobnih tem